Pročitajte iskustva radnika iz Srbije, Bosne i Hercegovine, Crne Gore, Hrvatske i regiona pre nego što se prijavite za posao. Stvarne plate, odnos menadžmenta i uslovi u kancelariji ili proizvodnji – na jednom mestu.
Loše stvari: Ljudi. Negativna selekcija prilikom izbora zaposlenih.. Puno potencijala, slabo realizacije. Kada bi svi radili za opšte dobro a ne za sopstvene ciljeve, bilo bi mnogo bolje.
Dobre stvari: Sto mozes uvek da izadjes ako treba nesto da zavrsis
Loše stvari: Vecina stvari, od plate do sefova neznalica. Pojedinci imaju ogromne plate i bonuse, narocito u Bg, unutrasnjost nema ni da prezivi
Dobre stvari: Svaki petak je "dan bez stresa" — zaposleni dobiju čaj od kamilice dok im se preti otkazom zbog kašnjenja u izveštajima.
Loše stvari: Slogan: "Mi ne radimo za ljude. Ljudi rade za nas." - Vlasnik firme, gospodin V. G., zaposlene naziva "korporativnim govedima" i tvrdi da je njihova jedina svrha da mu pune džep dok je on na psihijatrijskom lečenju. - Klijente vidi kao "hodajuće bankomate sa nultim IQ-om", koje treba zavesti lažnim obećanjima, izmusti do poslednje pare, a zatim ignorisati kad se pojave problemi. - Interna politika firme glasi: *"Ako ne izdržiš 80 sati rada nedeljno, nisi vredan ni da dišeš naš vazduh."* - Zaposleni nemaju pravo na pauzu, osim ako je pauza za plakanje u WC-u — što se toleriše, ali samo do 5 minuta. - Svaka ideja zaposlenog se automatski odbacuje, osim ako se ne predstavi kao ideja direktora.
Loše stvari: Sve je lose samo marketing im je dobar, Sve su stroziji ubacuju sisteme nerealne bonuse nedostizljive tako da mogu do 60 % bonusa isplatiti radnicima a da radite kao magarac, napredovanje moze samo ako se ulizujes overhedovima, i ako Profesionalno lazes. Ako nema ljubimca onda se trazi Externo
Dobre stvari: Kolegijalnost
Loše stvari: Loše je to što se radnici uopšte necene u firmi od strane rukovodilaca.. Firma koja mnogo traži a ne daje baš puno...
Dobre stvari: Redovna plata
Loše stvari: Totalno nepostovanje radnika. Sve je napravljeno da samo sefovima odgovara,radnik je potrosna roba
Dobre stvari: Sefica
Loše stvari: Sve. Smrdi magacin i mesara je premasna. Ostajanje prekovremeno koje se ne placa. Ne smes da ostanes na pauzu 30 minuta. Birokratija pljacka postene radniike
Dobre stvari: sto nema mikromenadzerisanja
Loše stvari: mala plata,rad na crno,ljudi nisu prijavljeni na pun iznos,plata se ne povecava nikako,vecito se nesto krije i lazno obecava nema nikakvog reda ne prate se standardi itd
Loše stvari: HR Intervju I was contacted by iBorn’s HR team through LinkedIn after indicating that I was open to new opportunities. The initial HR interview was straightforward and positive, focusing mainly on general background and experience. I was informed that feedback or next steps would follow within a week. Unfortunately, I never received any follow-up communication afterward. While the interaction was polite and professional, the lack of response after the interview left a slightly negative impression about the recruitment process and communication consistency. Pros: - Friendly and professional HR communication during the interview - Smooth scheduling and pleasant conversation Cons: - No feedback or follow-up after the interview despite being told to expect oneTehnički intervju User hasn't shared Technical interview experience.
Dobre stvari: Dobri uslovi rada, bezbednost ...
Loše stvari: Smenski rad. Dobra kompanija sa odlicnim radnicima ali malo placenim. Radi se cetvorobrigada i plate su manje od prosecne u zemlji, a kompanija zaradjuje milione
Dobre stvari: Ništa specijalno. Imate eto hranu koja je nekad na granici da se otruješ ali makar je ima.
Loše stvari: Riba smrdi od glave, ali ne treba zaboraviti ni "menadžere" na višim i srednjim nivoima koji su zarad boljeg položaja u firmi poprimili karakteristike direktora pa su verbalno nasilje, ucena i pretnje otkazima svakodnevnica.. Igračka jednog čoveka kojem su pristojno ponašanje, empatija i moral nepoznati termini.
Dobre stvari: Nista
Loše stvari: Sve Vlasnik besan, sve on odredjuje kako je raspolozen, vredja i dere se, nikad zadovoljan, svi su krivi, nikom se nista ne placa, sefovi direktori nemaju moc on sve odredjuje, ljudi odlaze stalno. Uzas, vlasnik urla po ceo dan na zaposlene
Dobre stvari: Nista
Loše stvari: Odnos prema pacijentima, odnos prema zaposlenim zaposljavanje nekvalifikovanog osoblja u intenzivne jedinice.... Losi medjuljudski odnosi, nadrednjeni gledaju samo da njima budebbolje ne obracaju paznju na zaposlene
Dobre stvari: Redovna pata
Loše stvari: Od svega po malo, u svakom segmentu ima loših stvari. Firma u kojoj se ne osecate da pripadate, prepusteni ste sami sebi, a kao imate podršku, loša radna atmosfera, sve se radi poluplanski, ne znaju sve delove poslovanja pa te puštaju niz vodu da se sam snalaziš.
Dobre stvari: To sto ste okruzeni obrazovanim ljudima sa kojima se moze lepo komunicirati. Redovna isplata plate na racun, 24 dana godisnjeg odmora, prvatno zdrabvstveno osiguranje sa partipacijom.
Loše stvari: . Teska korporacija sa skoro 30 000 zaposlenih, gde je najbitnije ko ti je menadzer jer te on moze nauciti ili otpustiti. |Jako tesko napredovati, unapredjenja se desavaju na nizim pozicijama 3 godine ili kad neko ode iz firme. Takodje se povecanja plate jako slabo dobijaju, ako uopste, bonosi se pres
Dobre stvari: Firma nema dobrih strana.
Loše stvari: Lose u firmi je to sto vikende i slobodne dane racunaju u odmor. Dan za slavu racunaju u odmor. Kolegi je umro otac, skinuli su mu 5 dana od odmora sto nije radio. Deo plate daju u koverti i ne placaju porez na to. Sefovi maltretiraju radnike i direktorka urla na radnike. Skoro je jedan sef umro na poslu od stresa. Kolegi je masina uhvatila ruku, smrskala mu celu ruku i direktor je rekao "STO NISI GLAVU GURNUO". Naravno nista od odstete. U krugu firme se kolju svinje i teraju magacionere da pale vatru da dime meso. Magacioneri takodje pale svu otpadnu plastiku i etiketu koja lose utice na okolinu. Cilj sefova je da posvadjaju radnike da bi jedni o drugima pricali svasta i da oni imaju sve informacije. Ima jos dosta stvari.... Firma koju treba obici u sirokom luku.
Dobre stvari: Remote work
Loše stvari: No reviews and salary increasingSaveti menadžmentu The user hasn't given advice to management.
Dobre stvari: The user hasn't stated good things about the company culture and team.
Loše stvari: Ќе те цедат додека можат, и откако ќе видат дека повеќе не можат да те цедат (пошто све си дал), ќе те шутнат како парталче. Иако има огромен turnover на вработени, сепак во нивните глави ти си виновникот за токсичната атмосфера. Какви и да имаш забелешки секогаш се дочекуваат на нож. Иако си имал/а најдобри намери, тие се сфаќаат како да имаш нешто лично против некого. Немаш ниту на кого да се пожалиш; секој нареден во хиерархијата е полош од тој под него.Saveti menadžmentu Многу работи им беа кажани, ама џабе е све.
Dobre stvari: Sys timot se dosta napredni i se fer vo odnos na obuki.
Loše stvari: Timot na HR treba da e primer za site vraboteni, nemase ni edno zdravo na razminuvanje vo hodnik sekako so isklucok na eden kolega od HR koj go drzese interview-to. Po napustanje na firmata baraa pari da im se vratat za privatnoto zdravstveno osiguruvanje… dovolno kazuva za edna firma.Saveti menadžmentu The user hasn't given advice to management.
Loše stvari: Nema sistema, ocekuje se da svi sve rade.. Stanje kao u drzavi, autokratija jednog coveka+vlasnik