Pročitajte iskustva radnika iz Srbije, Bosne i Hercegovine, Crne Gore, Hrvatske i regiona pre nego što se prijavite za posao. Stvarne plate, odnos menadžmenta i uslovi u kancelariji ili proizvodnji – na jednom mestu.
Loše stvari: PozitivnoJako dobro organizovan sistem, dobre plate za nase uslove, platni razredi, zanimljivi i dinamicni projekti, kolektiv koji je jako kolegijalanZamerkeKao i svi veliki sistemi, ume da bude spor u nekim situacijama
Loše stvari: Kako je izgledao procesKlasican Hr intervju, nakon toga dva osrednje teska tehnicka intervjua, jedan sa kompanijom i jedan sa klijentom. Intervju se bazirao na prolasku kroz CV i tehnologije koje sam radio do tada (benefiti jedne tehnologije u odnosu na drugu Sql-NoSql i tome slicno). Nakon par dana mi je javljeno da sam dobio ponudu i zaposlio se u dogovorenom terminu.
Dobre stvari: FLUKTUACIJA. Novozaposleni radnici beže glavom bez obzira posle par meseci. Privremeno zaposleni su pod stalnom torturom da odrade što više dok ne pobegnu i oni. Neljudski odnos. NIŠTA dobro. Svi radnici i dugo zaposleni i novi STALNO KUKAJU nad menadžmenom.
Loše stvari: SVE Odnos vlasnika prema radnicima, katastrofalna organizacija, improvizacija Sramota kako ofrlje rade. Stalni haos. Primoravanje na stalni prekovremeni rad 8+. LOGOR bez dozvoljenih pauza redovno prekovremeno
Loše stvari: Kako je izgledao procesHR razgovor, razgovor sa menadžmentom o planiranim projektima. Veoma brz proces selekcije, veoma prijatan i neformalan.
Loše stvari: PozitivnoAtmosfera je zanimljiva. Kancelarije i oprema vrhunska. HR je bio profesionalan i prijatan.ZamerkeManjak projekata. Mala plata. Džaba teambuilding fensi, ako ljudi nisu zadovoljni platom i projektom.
Loše stvari: Kako je izgledao procesLinkedIn oglas, HR intervju pa tehnički i to je bilo to.Pitanja sa intervjua Routing protokoli i razlike. Glavne odlike svičinga. VPN, tipovi, razlike i opšte o njima. Simulacija problema.
Loše stvari: PozitivnoVelika kompanija. Puno da se nauči. Može se napredovati. Solidan menadžment.ZamerkeNeorganizovanost. Nemogućnost jasnog određivanja scope-a rada.
Loše stvari: Mnogo toga, npr. nezakonit audio nadzor i snimanje privatnosti radnika.
Dobre stvari: Kolege su jedina dobra stvar u ovoj kompaniji.
Loše stvari: Direktorica firme me je pozvala i rekla mi je da se otvorila pozicija fakturiste i pitala me je da li sam zainteresovana da radim kod njih. Pristala sam da dođem na razgovor, uslovi mi još uvek nisu bili rečeni. Nakon par sati je tražila da joj počnem sa poslom već sutra jer im je zaista hitno. Provela sam ceo radni dan na poziciji za koju nisam primljena. Iako sam pristala na poziciju fakturiste i date uslove oni su me prebacili na poziciju administracije/ sekretarice gde radiš sve poslove u firmi za minimalac. Ni jedan dati uslov nije bio ispoštovan. Pri tome, čekala sam 7 sati da se ista ta direktorica pojavi na svom radnom mestu. Na ostale radnike koji su dali otkaz su se derali jer, navodno, oni su ih obučavali i treba da ih bude sramota što odlaze gde im je bolje.. Neprofesionalni i neorganizovani
Dobre stvari: Samo redovna plata.
Loše stvari: Loše je to što ne postoje nikakva pravila, niti organizacija posla, veće plate i stimulacije ako se dele dobijaju ih najgori uvlakači, spletkaroši i cinkaroši. Zbog tako loših odnosa u firmi oni više ne mogu ni da nađu radnike u opštini Novi Bečej u kojoj se N. Miloševo nalazi pa otvaraju pogone u Kikindi i Zrenjaninu, tamo gde ih još nisu dovoljno upoznali, pri čemu se ni broj radnika ni količina posla ne povećava.. Neke firme imaju dobru, neke osrednju, a neke lošu organizaciju posla, a firma ITALTEX INTIMO iz Novog Miloševa nema NIKAKVU organizaciju posla.
Loše stvari: Kako je izgledao procesPrvo sam imala poziv sa HR menadžerom. Potom je usledio video poziv sa HR menadžerom i Team Lead-om, gde smo prolazili kroz moj portfolio i usput su mi postavljali profesionalna pitanja. Razgovor je trajao oko 45 minuta, bili su veoma prijatni i nije bilo previše teško. Potom sam dobila dizajnerski zadatak i na kraju kratak razgovor sa budućim timom.
Loše stvari: PozitivnoEkipa je vrhunska, svi su pozitivni i veoma druželjubivi. Firma ima kancelarije u Srbiji, Indiji, Brazilu i Nigeriji, tako da su timovi multietički. Imajući to u vidu veoma je zanimljivo raditi i komunicirati sa njima. Radi se na dosta projekata, koji su mahom futuristički orjentisani i prilično zahtevni, tako da se može dosta napredovati u znanju i karijeri.ZamerkeKoliko je pozitivno i zanimljivo raditi u multietičkoj kompaniji tako nekad dolazi i do mimoilaženja u kulturama i načinu rada. No, ja to iskreno ne geldam kao neku zamerku već kao izazov.
Dobre stvari: Moderan prostor u kome se radi,voćna užina svaki dan,bonusi za ostvarene rezultate,nagrade na kraju godine.
Loše stvari: Malo više da povedu računa da daju šansu nekim ljudima na terenu.. Dobra firma,poštuju sve što smo se dogovorili
Dobre stvari: Koleginice i kolege, mlad tim dosta kvalitetnih ljudi.
Loše stvari: Vlasnik treba da prepusti menadžemntu da rukovodi zašta su i plaćeni.. Kolege super, vlasnik jako čudan (mobing)
Dobre stvari: Ako imas para i veze mozes da napredujes.
Loše stvari: Ne ceni se postenje, rad, zalaganje, zelja za ucenjem, dobronamerni saveti. Firma puna sujete, ega, licnih interesa, laznih informacija.. Što si veći prijatelj firmi, direktori te više omalovažavaju.
Dobre stvari: Plata i kolege
Loše stvari: Veliki pritisak da se obavlja posao koji realno treba da obavlja veci broj osoba
Dobre stvari: Ništa. Direktor kroji radnu atmosferu da svako svakome podmeće nogu, ogovara iza leđa, pravi spletke. Dobri radnici su otišli, jer neće da gube vreme.
Loše stvari: Direktor, organizacija, međuljudski odnosi, nema napretka u plati, jer nema pravog posla.. Direktor ne zna da organizuje posao i da rešava probleme. Svaki problem se gura pod tepih i tako se nagomilavaju problemi. Umesto da se bavi poslom direktora i da prezentuje firmu i traži posao, on se bavi drugim stvarima što ne donosi firmi profit. Mobing radnika svaki dan, čim se traži povećanje p
Loše stvari: Kako je izgledao procesInicijalni mejl poziv na telefonski intervju. Telefonski intervju sa HRom. Tehnički VoIP intervju sa tech lead-om. Zaključni telefonski intervju sa CEO u vezi sa preciziranjem uloge i radnog vremena.
Dobre stvari: Dobri odnosi sa kolegama,plata na vreme,nikad ne kasni,prijavljena na pun iznos plate,odmor po zakonu.Dobra komunikacija izmedju kolega.
Loše stvari: Nekad imamo malo vise posla.. VRLO KOREKTNA FIRMA KOJA VODI BRIGU O ZAPOSLENIMA
Dobre stvari: Zakonski uslovi su ispunjeni, plata na vreme, prijavljen na iznos, godisnji minimum odmora itd. Posao od kuce, ne mora se u kancelariju ako ne zelite.
Loše stvari: Losa je organizacija posla, lose je sto se stalno zaposljavaju novi ljudi da bi zamenili stare, uglavnom sa nizim platama. Lose je sto se mora raditi prekovremeno da bi se postigao posao. Lose je sto su plate ispod niova u Beogradu potrebnog za normalan zivot. Jos dosta toga.. Naizgled lepa strana firma a u realnosti klasicni lokalni izrabljivaci.