Pročitajte iskustva radnika iz Srbije, Bosne i Hercegovine, Crne Gore, Hrvatske i regiona pre nego što se prijavite za posao. Stvarne plate, odnos menadžmenta i uslovi u kancelariji ili proizvodnji – na jednom mestu.
Loše stvari: Menadzment. cekati premestaj dva meseca dok oni traze nove radnike je jadno
Dobre stvari: Redovna primanja i par kolega sa kojima sam mogao normalno da popričam i ublažim svakodnevno ludilo na radnom mestu. Imali smo tu neku dobru atmosferu i trudili se da je održavamo. Generalno svako ima neke svoje razloge i muku koja ga i dalje drži na tom radnom mestu ali verujem da bi svi najradije napustili firmu i pored dobre plate.
Loše stvari: Jako loši i nebezbedni uslovi rada. I pored svih obuka i procedura mnogim radnicima se gleda kroz prste za zastitu na radu. Bilo je više povreda tokom godina. Neke su se završile i sa smrtnim ishodom. Mnogo šefova na malo radnika. Primljeno je toliko inženjera da im se ne zna broj. Bukvalno svaki šef ima jednog ili dva inženjera pomoćnika. A radnika u proizvodnji i održavanju sve manje. Neka vam svako od tih šefova da po jedan zadatak, pa vi to fizički ne mozete da postignete. A imaju naravno milion ideja koje žele da implementiraju istog momenta. Sve je hitno i svačiji zadatak je najbitniji. Jako česti zastoji u pogonu, što planirani što neplanirani. Računajte da taj dan nećete ići kući. Ostaje se dosta prekovremeno, ponekad se radi i preko 24h. Plaćeno je to sve ali računajte da nećete imati slobodno vreme i privatan život. Nakon završenog zastoja ne mozete se oporaviti danima. Ako ste na nekoj višoj poziciji tipa poslovođe zaboravite i na vikend. Telefon vam može zazvoniti kad god. Bukvalno svako sebi daje za pravo da vas zove u slučaju nekog problema. Jako stresna radna okolina. Računajte da vremenom možete zaraditi povišeni pritisak ili šećer. Lično poznajem više ljudi koji imaju problema sa pritiskom. Trpe ljudi sve jer nemaju alternativu. Pričalo se mnogo o svemu ali se stvari nisu promenile uopšte. Ljudi koji nemaju mozga ali imaju "dobru priču" najbolje prolaze. Dobri radnici na žalost ćute rade i trpe i polako odlaze.... Plaćaju redovno i korektno ali zaboravite na slobodno vreme i privatan život...
Loše stvari: Kako je izgledao procesRazgovor sa HR, predstavljanje kompanije, priča o opštim uslovima, razlozima zašto sam se prijavio, očekivanjima. Tehnički intervju gde smo najviše pričali o mojim prethodnim iskustvima i projektima sa akcentom na enterprise projektima. Pitanja o arhitekturama koje sam koristio, povezivanju sa bazom API servisima, paternima i opštim konceptima.
Loše stvari: PozitivnoPre svega, mnogo dobri ljudi i rad bez pritiska. Otvoren i prijateljski odnos izmedju zaposlenih bez obzira da li je u pitanju menadžment ili development. Ozbiljni projekti i klijenti. Koriste se i forsiraju nova tehnološka rešenja i dobre prakse i paterni. Oseća se konstantan napredak kompanije u svim pravcima.ZamerkeNemam negativnih skustava u kompaniji.
Dobre stvari: Sigurno zaposlenje do sada.
Loše stvari: Iz godine u godinu lošije za nijansu, bez entuzijazma i perspektive za mlade.
Dobre stvari: Popusti na proizvode za zaposlene i kartica zdravstvenog osiguranja
Loše stvari: Odnos Merkatora prema radnicima ,izrabljivanje ,radis na delikatesu ,a moras i na pekari ,i na mesari (za sta nisi obucen) ,trcis da istovaras mlecne i suhomesnate mini programe ,jer sve to spada u posao radnika na delikatesu ,ne ides ni 10 min na pauzu ,toalet zaboravi ,dopunjavas liniju sa mlecnim proizvodima ,suhomesnatim ,peres mesarski masinu ,rasklapas ,sklapas ,brises celu radnju ,radis ubrzane smene sto nije po zakonu ,i na kraju odes kuci cetvoronoske ,jer te svaka kost boli.I kao slag povredis se tamo i oni ti ne prodire ugovor.
Dobre stvari: Mogucnost napredovanja od salata do sefa kuhinje
Loše stvari: . Firma koja radi preko 26godina u firmi sam skoro 2g nikad mi nije kasnila plata imate i mogucnost da radite preko vremeno i to vam je placeno + dobijete extra kes za to
Loše stvari: Kolektiv i nepostovanje zaposlenih.. Losa logistika, kompanija bez standarda koju zanima kvantitet a ne kvalitet, sto se odnosi i na zadovoljstvo putnika i na zaposlene. Kolektiv za zaobici, cast izuzecima i dobrim ljudima koji rade svoj posao savesno i korektno.
Dobre stvari: Nista
Loše stvari: Nepostovanje radne snage i znanja, i neplacanje krvavo zaradjeniog novca.. Nepouzdanu u smislu placanja dogovorenih obaveza.
Loše stvari: Plate su loše. To se delimično nadoknađuje velikim bonusima. Ili kako još može da se gleda na to, značajan deo plate dobijemo na kraju godine u vidu bonusa. Bilo je obećanja da će se ovo korigovati i da će biti "fiksne" plate, ali za sada je ostalo samo na obećanjima. Stručni ljudi odlaze, a nove ne možemo da privučemo što već dovodi u pitanje budućnost firme.
Dobre stvari: Blizu i dupla plata kad idem preko
Loše stvari: Nema reda,nema plana. Dve žene odlučuju o sudbini cele firme. Obe su direktorove štićenice. Radnici rade 10 puta više nego ljudi iz kancelarija. Neki koji su iz pogona prešli u kancelarije preko veza,sad su zaboravili da su ikad radili u pogonu sa nama. Sad glume velike šefove,neverovatno su glupi ali ih direktor štiti. Nema obroka,ostaje se da se radi dupla smena(plaćeno je ali ko odbije može da se pozdravi sa poslom). Loši ljudi napreduju a dobri nazaduju ili napuštaju firmu.. Nemačka firma sa našim rukovodstvom tj nekultura
Dobre stvari: Samo placeni odmor i drzavni praznici .Plata je toliko minimalna da spada u jedne od najmanje placenih sati u Evropi i na svetu sat je oko 4,25 dolara .Kompanija je pritom prebogata , lokalni menadzeri imaju velike plate i apsolutno ne mrdaju prstom vec gledaju samo sebe.Na sve placenije pozicije postavljaju svoje ljude
Loše stvari: Nepotizam, gaslighting. Plata toliko mala uz konstantna lazna obecanja menadzmenta da ce "uskoro" biti bolje. Za dve godine radni sat je povecan za 25 centi. Radni sat je 4.25 dolara po satu a sama kompanija ima net worth preko 8 biliona na svetskom trzistu.Apsolutno ne preporucujem ljudima da gube vreme .Posao je tezak, jako puno poziva a zahteva se da se pruza world class usluga za platu kao u Indiji. Jako manipulativan menadzment koji vas ubedjuje da ce biti bolje a onda , ukoliko se pobunite, indirektno vrse mobing .
Dobre stvari: Radno vreme
Loše stvari: Organizacija posla,menandzment,ne kolegijalnost i bezobzirnost. Nepotizam,neobrazovanost,mobing, neorganizovanost i nekolegijalnost
Dobre stvari: Samo kolege u kolektivu bez zenskog menadzera
Loše stvari: Nemaš kome da se zališ menadzer i bog i batina. Robovlasnisrvo rade bolesni i operisani ...a svega mi i ne peegledani
Dobre stvari: Skoro pa ništa.. dobro je sto postoji mogućnost rada u turnusima
Loše stvari: Kolege, pristup nadređenih, ponašanje biohemicara prema laborantima i administrativnim radnicima. Sve se podrazumeva da znate a niko ništa neće da vam pokaže i nauci vas. A o menadžerima, zamenicima bolje da ostanem suzdržana.. Ne daj Boze da se nekome obratiš za pomoc ili postaviš pitanje. Plata je bila 50 hiljada ali kada su uveli obavezan prevoz Plata je spuštena ja 47. Svi “bitniji” u formi jako nepristupačni i drski i uzvišeni
Dobre stvari: Ništa nije dobro.
Loše stvari: Sve. Počev od posla, loše organizacije posla..uslovi rada su nemogući, 40+ preko leta u hali..plata minimalac..rad u 4 smene koji se ne plaća..sve je minimalac.. I ne pokušavaju da promene ništa... Situacija kao u Bolji život i Tesna koža
Dobre stvari: Formalne stvari
Loše stvari: Kultura organizacije zasnovana na poltronizmu, uvlacenju. Informaciona zaostalost firme. Menadzment bez znanja.
Loše stvari: Prevelike norme, rad subotom, ne fer ponašanje nekih nadređenih. Fizički lak posao ali psihički je velik pritisak.
Dobre stvari: Nema dobrih stvari,sto dalje od njih
Loše stvari: Nepostovanje zaposlenih,stvaranje neopravdanog pritiska,cesta promena zaposlenih,nestabilnost posla,nepismen menadzment,stvaranje nesuglasica medju kolegama. Neozbiljna firma i neprofesionalno poslovanje
Dobre stvari: Kolektiv i priroda posla
Loše stvari: Rad na crno na procenat. Ok kolektiv, zanimljiv posao, ali dinar ne daju