Pročitajte iskustva radnika iz Srbije, Bosne i Hercegovine, Crne Gore, Hrvatske i regiona pre nego što se prijavite za posao. Stvarne plate, odnos menadžmenta i uslovi u kancelariji ili proizvodnji – na jednom mestu.
Dobre stvari: cak ni radno vreme 9-17, ne treba ti zivot,ovo cak ni za studente nije
Loše stvari: vec je navedeno. izrabljivaci, bezmalo ne smes do toaleta da odes,imas propisane pauze kad koji tim sme da izadje, ne sme da se kasni ili izadje ranije ako moras , ni u opciji da odradis to vreme, ugovorom od 3 meseca ili mesec te drze 2 god. postoje bonusi i slika najboljeg radnika, ali slaba vajda....sa platom od
Dobre stvari: Samo redovna plata i dodatno osiguranje, ostalo je nula. plate su podigli dva puta po 2% od kad je kompanija dosla na srpsko trziste. Robovlasnicki sistem.
Loše stvari: Kompletan menadzment u Srbiji, lose plate, losi uslovi, nemogucnost napredovanja, nerazumevanje, prevelika ocekivanja, previse posla a malo ljudi……. Uzasna kompanija, menadzment neobrazovan, pristrasan, bez odgovornosti i veliki neradnici.
Dobre stvari: NISHTA
Loše stvari: SVE. Konkurisali se za posao na jednom jeziku a radite na svim jezicima. Rad se ne postule, napreduju postuler a ne najbilolji i najsposobniji.
Dobre stvari: Jedino je dobro sto je plata koliko-toliko redovna. Sve ostalo je za svaku kritiku.
Loše stvari: Los je citav koncept rada, ponasanje prema radniku, nema postovanja za potrebe i prava radnika.. najgore mesto gde sam ikada radila
Dobre stvari: Komšiluk
Loše stvari: Vlasnici i njihov odnos prema zaposlenima. Posao znaju, ali su kao ljudi loši.
Dobre stvari: prijava i redovna uplata minimalca na racun
Loše stvari: vlasnik i njegova rodbina, mladi sefovi koji su pristali da rade za male pare: ambiciozni a neiskusni. porodicna firma - gazda potura rodbinu a on se sakriva od radnika
Loše stvari: Kako je izgledao procesImala sam intervju sa HR predstavnicom i buducim potencijalnim kolegom. Taj intervju je prosao sjajno. Drugi krug je bio sa CEO-om kompanije i njegovom koleginicom koja je u sales-u. U sred intervjua mi je koleginica ponudila poziciju u njenom timu, koju sam ja odbila jer smatram da nisam dobar kandidat za to. Na kraju su me odbili, iako se moje prethodno iskustvo poklapa sa oglasom za posao i sa onim sto oni traze, cak bih rekla i da sam prekvalifikovana. U svakom slucaju, nisam zadovoljna kako su sproveli intervju.
Loše stvari: Sve.. Užas, neprofesionalno, HR katastrofa. Zaobilazite u širokom luku.
Dobre stvari: samo radno vreme od 8h do 15h
Loše stvari: . za izbegavati, prijava na minimalac, potpisivanje blanko otkaza uz sam ugovor o radu. KLOŠARI
Dobre stvari: U firmi je loše. Posluje se kao na pijaci. Dele se sertifikati kao da ste otišli jaja da kupite.
Loše stvari: Šef i kolege. Firma ima potencijala, ali ako ovaj direktor ostane, propašće jako brzo.. Radno okruženje užasno. Loše kolege, a šef još lošiji.
Dobre stvari: Nista nije dobro, osim kada znate da koristite otkazni rok poput mene.
Loše stvari: Sved je lose, posebno odnos prema radniku. Slucajevi mobinga se vesto kriju, radnici se slatkim lazima odgovaraju od tuzbe, a kada jednom to prodje bez rekacije, posle vam nema spasa. Ima da vas gaze kao stoku. Ako se pobunite nece vam produziti ugovor. Pauza je cesto mislena imenica, godisnji jos gore stanje....
Dobre stvari: Dobri medjuljudski odnosi.Fer i korektno ponasanje prema radnicima.Redovna i stimulativna zarada.Firma za primer.Mnoge firme treba da se uce od njih kako treba poslovati.
Loše stvari: Verovali ili ne ali skoro da nema ničeg loseg u firmi jednom rečju firma za primer.. Dobra firma dobre i redovne plate.Dobri medjuljudski odnosi.Fer i korektno ponasanje prema radnicima.
Loše stvari: Kako je izgledao procesPrvo radis zadatak koji je skroz u rangu za juniora (za šta sam i konkurisao) , kada ga uspesno odradis sledi tehnicki intervju na koji je po njihovom misljenju odlicno prosao, onda kada su se odlučili za nekog drugog kandidata ništa mi nisu javljali, iako su rekli da javljaju obavezno za dan, dva iako se ne odluče za tebe. Ne bih nikome preporučio firmu jer mislim da HR ne radi svoj posao na profesionalnom nivou, samim tim se gradi mišljenje da je takva i firma. Sve u svemu , ocena 1/5
Loše stvari: Fali organizacija. Da se cuje svaciji glas. Resavanje problema zajedno gde to moze. Stabilna firma sa velikim potencijalom za rast
Dobre stvari: Atmosfera među radnicima. Redovna plata.
Loše stvari: Noćni rad a plata nikakva. Previše pravila i sankcija, kao da je plata 1500e. Pouzdana kompanija, ali ne ceni svoje radnike dovoljno. Firma je dobra samo za menadžere i ostale rukovodioce.
Loše stvari: Pozitivno1. Predane i požrtvovane kolege, uvek spremne da pomognu i doprinesu razvoju najboljih rešenja, 2. Rad od kuće i fleksibilno radno vreme, 3. Rad na raznovrsnim projektima i saradnja sa klijentima iz različitih industrija, 4. U slučaju kada se zaposleni ne oseća dobro, mogućnost uzimanja "sick" dana bez otvaranja bolovanja.Zamerke1. Neprofesionalno ophođenje prema klijentima i zaposlenima i nedovoljno transparentni uslovi organizacije rada na projektima, 2. Loše strateško planiranje razvoja i rasta kompanije, što dovodi do nestabilnog poslovanja i naprasnog otpuštanja zaposlenih, 3. Higijena i opremljenost kancelarijskog prostora na veoma niskom nivou, 4. Nedovoljno ulaganja u osnovnu opremu neophodnu za rad, što direktno ugrožava rad na projektima, 5. Uprkos propagiranju "stress-free" politike rada, neusaglašena i jednosmerno uspostavljena očekivanja, rokovi i rezultati, kao i nepostojeće ulaganje u razvoj veština zaposlenih, dovode do rada pod stresom i nesigurnosti.
Loše stvari: Kako je izgledao procesKonkurs za posao je bio otvoren do 31.03. na razgovor sam pozvana 20.04.Pitanja sa intervjua Opis mog prethodnog radnog iskustva Kako sam se odlučila za rad u prodaji Kako bih se snašla ukoliko mi se desi situacija da u poslovnicu udje neko ko je neprijatan Kako bih se nosila sa tim ukoliko ne bih dobila bonus a ostatak tima da Da li mi smeta prekovremeni rad, iznenada promene smene
Dobre stvari: Dobri odnosi medju zaposlenima
Loše stvari: Vec receno ali od direktora italijana preko cerke od gazde koji lazu za plate i izrabljuku ljude i pritom se ponasaju bas nehumano,jedna velika katastrofa…. Jadno i bedno,prema ljudima se ponasaju kao prema robovima.Gleda se kad ides u toalet i koliko si bio,Italijani vode firmu i mislis ok su a ono veci pakao od bilo kog naseg gazde.Sve najgore o toj firmi!
Dobre stvari: Duga tradicija.
Loše stvari: Menadžment, rukovodstvo, klanovi, nejednak status zaposlenih, favorizovanje poslusnih zaposlenih a ne stručnih.. Raspad sistema. Direktorka postavljena politički, a rukovodilac nesposoban ali poslusan, sluša u kolektivu one koji joj se ulaguju.
Dobre stvari: Sve. Parking. Prilaz. Portirnica. Kancelarije. Magacin. Putnička flota. Teretna flota. Kolege. Treninzi. Obuke. Komunikacija. Plata. Odmori i pauze. Zelenilo oko firme. Briga o porodici i zaposlenima. Vlasnici kompanije. Menadzment kompanije.
Loše stvari: To što na svaki mail mora da se odgovara iako nema potrebe. I to po šablonu Poštovani itd.itd. Smeta mi što nema više kućnog sajma.