Recenzije zaposlenih o poslodavcima na Balkanu

Pročitajte iskustva radnika iz Srbije, Bosne i Hercegovine, Crne Gore, Hrvatske i regiona pre nego što se prijavite za posao. Stvarne plate, odnos menadžmenta i uslovi u kancelariji ili proizvodnji – na jednom mestu.

person
TMF Services d.o.o.
25.04.2023

Dobre stvari: Uredne plate,regres,hibridni način rada,novčani poklon za božić za decu

Loše stvari: Mala plata za takav stresan posao.Slaba reakcija od strane nadredjenih na zahteve firmi. Plata na vreme,posao stresan,zgodan je hibridni način posla.Sve u svemu nije gore od ostalih preduzeća

Telesign d.o.o.
25.04.2023

Loše stvari: Kako je izgledao proces1. Uvodni intervju 2. Tehnicki intervju 3. HM Intervju 4. OfferPitanja sa intervjua Pitanja vezana za iskustvo sa alatima koja se koriste na poziciji za koju se konkurise

Telesign d.o.o.
25.04.2023

Loše stvari: PozitivnoVelika kompanija sa internacionalnim okruzenjem. Svoji produkti, nema outsource-ovanja. Mnogo kvalitetnog kadra od koga moze dosta da se nauci. Uslovi dobri, napredovanje zavisi iskljucivo od zalaganja sto je velika prednst u odnosu na neke druge firme u kojima se neguje rivalstvo medju zaposlenima. Sve je podredjeno zadovoljstvu ljudima koji rade u kompaniji, wfh je generalno zastupljen ali ko zeli moze da radi iz kancelarije. Kompanija ulaze u zaposlene, konferencije, edukacije, treninzi.ZamerkeNema zamerki, kompanija koja je usled velikih otkaza u IT indistriji zaposlila veliki broj novih ljudi.

Konstruktor Konsalting d.o.o.
25.04.2023

Dobre stvari: Ne postoji ni jedna pozitivna i dobra stvar u firmi

Loše stvari: Vlasnik koji ne dozvoljava ljudima da rade svoj posao. Nema komunikacije,ima par svojih robova . Uzasan covek koji mobinguje zaposlene. Medjujudski odnosi su katastrofa.

Continental
25.04.2023

Loše stvari: Ljudi su na visim pozicijama koji nemaju veze sa poslom, nemaju znanje i iskustvo a na visokim su pozicijama. Napreduje se po nekim cudnim i nepoznatim kriterijumima

Firma: Continental
TX Services
25.04.2023

Loše stvari: Kako je izgledao procesInicijelni intervju, domaci zadatak, odbrana domaceg + tehnicki intervju, upoznavanje sa timom na rucku. Najgore iskustvo sa intervjua ikada. Prijavio sam za poziciju kao junior, jer sam pre toga nekoliko godina radio kao BI diveloper i zeleo sam da promenim profil i postanem data inzenjer. Nakon sto sam uradio domaci i uspesno odbranio isti na tehnickom intervjuu, dobio sam poziv za rucak i upoznavanje sa timom. Ono sto je trebalo da bude opusteno upoznavane i druzenje pretvorilo se u najneprijatnije iskustvo sa razgovora za posao koje sam ikada imao. Najpre da napomenem da sam od kolega koji su poznavali ljude iz tima za koji sam se prijavio dobio informaciju da su za nesto vise od 2 godine cak dve osobe napustile taj tim i tu poziciju zbog losih medjuljudskih odnosa. Zanemario sam to upozorenje i resio da ipak pokusam. Kako sam vec prosao tehnicki intervju nisam ocekivao da cu biti ispitivan tokom rucka. Ali tim lid drugog tima (ne ovog za koji sam se prijavio) je resio da me ispituje. Od pocetka je bio jako neprijatan i videlo se da ima neki lican problem sa mnom (iako se vidimo prvi put u zivotu). Ispitivanje je otvorio sa komentarom da sam zavrsio FON jer nisam bio dovoljno pametan za ETF, iako je pola ljudi za stolom bilo sa FON-a, tako da se osecaj neprijatnosti mogao videti i na njihovim licima. Nakon nekoliko postavljenih pitanaj na koja ja iskreno nisam znao odgovor, krenuo je sa vredjanjem i ismejavanjem. Pitao me je sta ja trazim za tim stolom,  na sta sam odgovorio da sam za sto pozvan nakon sto sam prosao tehnicki intervju i da su me oni sami pozvali. Na pitanje koliko imam godina je poceo ironicno da se smeje uz pitanje sta sam ja uopste mislio, iako sam na pocetku rekao da sam se prijavio kao junior jer sam resio da promenim svoj profil i pocnem da radim nesto novo. Na pitanje zasto se u bazama nikad ne koriste kolone sa samo dve moguce vrednosti npr 0 ili 1 yer or no, na sta sam ja odgovorio da se koriste, covek je uzeo da objasnjava da se citiram "koriste ali i ne koriste zbog toga sto sta ako nije ni muski ni zenski nego srednji pol". Covek ocigledno ne razume sta su kategoricke vrednosti sa dva moguca stanja i postavljao je pitanja sa namerom da me "obori". Vise puta je ponovio da ja nemam sta da trazim za tim stolom iako sam za isti pozvan, nisam dosao sam. Da napomenem da su za stolom sedele i kolege iz inostranstva koje ne pricaju srpski, tako da je svo vredjanje i omalovazavanje bilo na srpskom dok se na engleskom opusteno caskalo.  Na kraju naravno nisam dobio ponudu, a i da jesam ne bih je prihvatio. Manje od mesec dana nakon toga uspeo sam da dobijem posao u drugoj firmi kao junior data inzenjer gde sam nakon 6 meseci dogurao do mediora. Smatram da je skroz u redu ako neka firma ne zeli nekome sa manje iskustva da pruzi sansu i ako trazi kandidate sa vise znanja, ali vredjati i omalovazavati nekoga nije u redu. Na intervjuu za firmu koja me je primila takodje nisam znao odgovore na sva pitanja, nakon cega sam dobio odgovor "nema problema, to cemo te mi ovde nauciti". Razlika izmedju "naucicemo te mi" i "sta ces ti ovde" ne treba uopste da se objasnjava.   Da zakljucim - TX Servis je firma bahatih ljudi sa toksicnim medjuljudskim odnosima. Ako vec pozovete nekoga u goste, tj na rucak, makar se potrudite da budete pristojni. Kandidat ne mora da zna odgovor na sva pitanja, ako ne zadovoljava kriterijume oborite ga, nemojte ga ponizavati zbog toga. Jako me zanima da vasi menadzeri iz Svajcarske razumeju srpski i znaju kako se ponasate sa kandidatima, sta bi vam rekli na to.

Firma: Tx services
Dnata doo
25.04.2023

Dobre stvari: Kolege su strava ljudi, cak i vecina sefova. Prijatan i cist ambijent. Dobra lokacija. Postuju se bolovanja. Moguc rad od kuce...

Loše stvari: - radimo na sporim krsevima; - pauze su isplanirane; - putnici ekstremno nekulturni (ne znaju engleski, spelovanje, stalno pricaju preko interfona i to medju publikom...); - kolege iz drugih drzava samo gledaju da otkace putnike tako da mi u bg koji zavrsavamo posao uvek ga imamo najvise; - support samo gleda da ne radi posao; - cesto smo izmedju cekica i nakovanja ostavljeni sa jako malo prostora za manevrisanje; - stalni nadzor, sve sto radimo se snima i analizira i salju nam greske... - plata je ok ali recimo mi na engleskom koji imamo daleko najvise posla, smo placeni 50% manje nego kolege na nemackom. Kojima mozemo i da predajemo: - isplanirani radni dani tako da retko inate subotu i/ili nedelju za odmor. Obicno je samo 1 dan i to moze biti biko koji tokom radne nedelje. Oprostite se sa društvom i privatnim zivotom. Sanjacete kolege; - privatno zdravstveno ali cete mecku roditi i to cak sa onim sto je pokriveno osiguranjem; - prostor za napredak diskutabilan.... Previse se radi, los odnos posao-zivot, vrlo stresno, pauze isplanirane...

Firma: Dnata doo
EMEA Networks
24.04.2023

Dobre stvari: Podrum firma, bez osnovnih sredstava za rad. Nema nicega dobrog ovde. Dno kace sto bi se reklo.

Loše stvari: Nema nicega dobrog ovde. Učinićete sebi uslugu ako zaobiđete ovu raspalu firmu.. Vlasnik je polu-pismen, bez ikakvih manira i poslovnih sposobnosti.

Firma: EMEA Networks
Sipod DOO
24.04.2023

Loše stvari: PozitivnoMedjuljudski odnosi i atmosfera su na veoma visokom nivou. Projekti su izazovni i koriste se nove tehnologije, velika mogucnost za licnim usavrsavanjem.Firma poseduje odlican prostor za rad sa svim potrebnim uslovima.Takodje firma se konstantno razvija i ima velike ambicije.ZamerkeNegativnih stvari vrednih pomena zaista nema.

Firma: Sipod DOO
Sipod DOO
24.04.2023

Loše stvari: PozitivnoVelika fleksibilnost, mogucnost napredovanja, raznovrsni klijenti. Dobar odnos sa klijentima i u timu. Ljudi su uvek raspolozeni da pomognu iako se ne radi na istim projektima. Generalno jako dobra timska atmosfera.ZamerkeOkupljanja bi mogla biti cesca.

Firma: Sipod DOO
Vaillant
24.04.2023

Dobre stvari: Momci koji rade, vredni, pametni, ljubazni

Loše stvari: Direktor koji krši zakone i propise.... Jako Loš menadžment , direktor pun lažnih obecanja, obmanjuje svet oko sebe

Firma: Vaillant
ErdSoft d.o.o.
24.04.2023

Loše stvari: Kako je izgledao procesProces selekcije: - Prvi krug gde vas kontaktira vlasnik (direktor) i obecava kule i gradove - Drugi krug sa HR sluzbom - Treci krug tehnicke prirode sa programerom - Četvrti krug tehničke prirode sa nadmenim programerom koji "ima 20 godina iskustva" i koji se podsmeva kad spomeneš SourceTree jer njega koriste noobovi, a terminal i komande stručnjaci poput njega. Nije se ulazilo u razloge itd. Tako da dalje ni ne vredi komentarisati. Firma je zapošljavala isključivo po nacionalnoj liniji - Mađare. Sada kada više nema nezaposlenih Mađara, sada zapošljavaju i ostale. Tako da ste manjina kod nacionalne manjine i očekuju da očekujte da trebate znati jezik inače ćete biti izopšteni. Firma odlična za izbegavanje

Enetel Solutions
24.04.2023

Dobre stvari: Plata nije loša.

Loše stvari: Menadžment mora da se promeni. Plata nije loša, ali je zato menadžment zaista loš. Jako toksično, zvanje i vikanje na zaposlene...

Tehnomanija
24.04.2023

Dobre stvari: Dobri odnosi u kolektivu, mogućnost menjanja smene, slobodni dani, plaćen prevoz, plata na vreme (nekad i ranije), dobro radno vreme.

Loše stvari: Smanjene plate koje direktno utiču na raspoloženje zaposlenih. Potenciranje prodaje online robe koja ide iz radnji, a pritom kolege koje istu pakuju svaki dan ne dobijaju nikakav bonus. Nije normalno da kolege koje ceo dan sede u fotelji imaju veću platu od kolega koje po ceo dan pakuju i šalju robu kupcima. Dopunu robe i punjenje radnji rade ljudi koji nikada nisu imali dodira sa maloprodajom niti sa stvarnim kupcima i samim tim ne obavljaju svoj posao u najboljem interesu firme.. Loša organizacija, smanjene mnogo plate

Firma: Tehnomanija
Ergomade
23.04.2023

Dobre stvari: Ništa

Loše stvari: Menadzment, plata, medjuljudski odnosi, prekovremeni rad van zakonskog okvira......

Firma: Ergomade
Touch Support, Inc.
23.04.2023

Loše stvari: Pozitivno-Mozete nesto da naucite. -Team Leads i kolege su dobri. -NE zadrzavajte se! to je moto firme!Zamerke-Menadzment ne postoji. -HR Postoji samo kad vam nije dobro da vam kazu da bez pisma doktora nemate slobodno. Ako nemate doktora (ili ste u inostranstvu), sve vam se oduzima od odmora. HR izbegavati u sirokom luku. -Promocije se dobijaju nakon jako glupih polaganja pred strebosima koji pitaju razne gluposti za povisicu od mozda $50-$60. -Americki deo tima uglavnom katastrofa, vecina bez dva grama mozga. -Za zaposlene Najgora oprema u gradu, stara i po 20 godina. -Ne ocekujte nista od kompanije za praznike, necete dobiti ni cokoladu.

Farmina Pet Foods
22.04.2023

Dobre stvari: Plata

Loše stvari: Shipleaderi, komunikacija...... Neorganizacija, losa komunikacija, los vodeci kadar

Yugoimport
22.04.2023

Dobre stvari: Redovnost u plati, zdravstvenom privatno.

Loše stvari: Nedovoljno stručni kadar, nezapošljavanje novih stručnih lica, loša i spora organizovanost

Firma: Yugoimport
Trgocentar d.o.o. - Skroz dobra pekara
22.04.2023

Dobre stvari: Ništa

Loše stvari: Preveliki obim posla malo slobodnih dana godišnji odmor je samo 15 radnih dana za celu godinu. Loši su prema radincima iscrpljuju obećavaju napredovanje i mnogo stvri a toga nema rafi se bez slobodnog dana vrlo cesto

Invekta Group d.o.o.
22.04.2023

Dobre stvari: Ne postoje dobre stvari.

Loše stvari: Mobing, odnos prema ljudima, nepoštovanje, nazivanje higijeničara ljudskim otpadom od strane vlasnika, iskorišćavanje istih, loš odnos i na višim pozicijama.. Prisutan mobing na radu od strane direktora, agresivno ponašanje direktora koji imaju dva razreda srednje škole i kupljene diplome. Ne žele javno da se eksponiraju jer rade sve i svašta i predstavljaju se na razgovoru kao regruteri. Prilično ljubazan prvi pristup, nakon mesec dana kreće agresija. Lj

Podeli svoje iskustvo