Pročitajte iskustva radnika iz Srbije, Bosne i Hercegovine, Crne Gore, Hrvatske i regiona pre nego što se prijavite za posao. Stvarne plate, odnos menadžmenta i uslovi u kancelariji ili proizvodnji – na jednom mestu.
Dobre stvari: Ljudi, dobra je ekipa
Loše stvari: Neorganizovanost. Nisu bas organizovani ali je fina firma, ekipa je ok kao sto je dobra plata.
Dobre stvari: Kolege sa lojima radim
Loše stvari: Sama organizacija... Plate koje su manje u odnosu na druge supermarket
Loše stvari: Nemogucnost napredovanja. Dobra firma, ali ne postoji mogucnost napredovanja
Loše stvari: PozitivnoJedna od stvari koja mi se najviše dopada u ovoj firmi je fantastična radna atmosfera. Od prvog dana pa do danas, moj utisak o ljudima u firmi se nije promenio. Svi se zaista trude da stvore prijateljsko i podržavajuće okruženje u kojem svako može da se oseća ugodno. Kolektiv je uglavnom sačinjen od mladih, vrednih i ambicioznih ljudi koji uče, napreduju i rastu zajedno. Atmosfera je opuštena i prijateljska, što nam omogućava da se osećamo slobodno da podelimo svoje mišljenje i ideje bez straha od osude ili kritike. Kada je reč o poslu, imala sam priliku da radim na nekoliko vrlo zanimljivih projekata koji su mi omogućili da se razvijem i pokažem svoje veštine. Ali ono što je za mene najvažnije je da sam imala priliku da učim od pravih profesionalaca. Svi su bili tu da mi pruže podršku u svakom trenutku, i to mi je omogućilo da se osećam sigurno i samouvereno u svom radu.ZamerkeKao firma koja je nedavno otvorena u Srbiji, suocava se sa raznim sitnim izazovima. Međutim, smatram da upravo ovi izazovi čine ovaj posao dinamicnim i uzbudljivim. Ovde se radi na projektima koji se kreću od manjih do većih, i svi oni zahtevaju od nas da budemo brzi, agilni i sposobni da brzo rešimo probleme koji se pojave. Neki od tih izazova su nam doneli i neke neuspehe, ali smo iz njih izvukli važne lekcije i uspeli smo da se vratimo na pravi put.
Dobre stvari: Kolegijalnost
Loše stvari: Plate su skoro svima iste, a ne rade svi podjednako niti imaju isti nivo odgovornosti. Dobar balans obima posla i plate
Dobre stvari: Prostor i oprema!
Loše stvari: Nepostojanje znanja! Nemogućnosti napredovanja! Kratak odmor! Nedostatak profesionalni i dobro obučenih kadrova, kao saradnika!
Dobre stvari: AMA BAS NISTA,NISTA,NISTA
Loše stvari: tortura,jako tezak fizicki posao,smanjivanje plate.Radis posteno,dajes sve od sebe a drugi naplacuju tvoj rad...KLANOVI NERADNIKA KOJI KORISTE NOVE RADNIKE DA IM ZAVRSAVAJU POSAO I MEDJUSOBNO DELE NJIHOVU,POSTENU ZARADU. Ne ceni se rad nego su na ceni ulizice i dupeuvlakaci sefovima koji su non stop na alkoholu kao i neki radnici .Dali platu 60 hiljada dinara a skinuli mi na 50 hiljada posle tri meseca..strasno.tortura na visokom nivou
Dobre stvari: Ima pozitivnih strana vise nego negativnih. Ali te negativne strane "bole" više nego što pozitivne mogubda usreće
Loše stvari: Gubitak u prevodu. Ne obraca paznju na kvalitetne ljude. Ne ulaže u svoje zaposlene. Na pozicijama u menadžmentu rade ne kompetenti ljudi
Loše stvari: Kako je izgledao procesPoziv od HR dan nakon konkurisanja, online intervju zakazan za dva dana kasnije, od predvidjenih 30min potroseno 15min od kojih je 10min psiholoska procena sa klasicnim pitanjima, ostalih 5min osnovna pitanja React-a i JS-a. Jako neprofesionalna atmosfera, bez razgovora o prethodnom iskustvu/projektima, bez ikakvog 'tehnickog' dela koji je receno da ce biti, CEO izgledao kao da zeli da bude bilo gde sem tu, skoro nedelju dana posle dobijen mail sa odgovorom da se utvrde 'osnovni principi programiranja' (koji nisu bili ni pitani na razgovoru?????)Pitanja sa intervjua useEffect useState razlika izmedju == i === sta prouzrokuje rerender komponente kada se poziva drugi parametar useEffect
Loše stvari: Kako je izgledao procesRazgovor za posao je bio prijatan i na engleskom jeziku jer firma ima ogranke u drugim zemljama. Proces zapošljavanja je efikasan i brzo se dobije odgovor o ishodu. Pregovori su bili proaktivni i zadovoljavajući.
Loše stvari: PozitivnoRad sa talentovanim kolegama na izazovnim projektima u lepom kancelarijskom prostoru na lepoj lokaciji. Ima prilika za razvoj i za napredovanje. Plate se isplaćuju redovno i uslovi za rad su skladni.ZamerkeImajući u vidu da je start-up u pitanju, ima dosta paralelnih projekata pa je ponekad teško prioritizovati iste.
Loše stvari: PozitivnoZanimljiva komunikacija sa klijentima kao i CS zadaci.ZamerkeLjudi ne napuštaju posao, već napuštaju vrhovne vođe firme. Vi možete da se ubijete od posla, ali sam vrh firme ne želi da vas unapredi iz nekog razloga, vi ovde samo gubite vreme. Ako ste došli da jurite radno iskustvo, to je ok. Ali, ako ste previše ambiciozni, zaboravite na ikakvo unapređivanje. Biznis koji ne ulaze u visoko kvalitetne radnike ne može dugoročno da opstane. Uostalom pogledajte iskustva bivših radnika na HelloWorld.
Loše stvari: Lose je sto su me prebacili sa moje linije 432 na 426.... Firma je dobra samo da se obrati pažnja na isplatu
Loše stvari: Kako je izgledao procesHR interviju nakon kog sam dobio zadatak gde je trebalo primeniti clean code principe, implementirati interfejs sa metodama,ispraviti neke greske koje su namerno bile tu i impelementirati unit testove. Nakon toga razgovor sa Tech Lead-om iz Svedske gde smo diskutovali o resenju(zasto sam nesto u radio na taj nacin, da li je moglo drugacije itd..). Odmah sutradan sam kontaktiran i receno mi je da su zainteresovani za saradnju sa mnom, dogovorili smo poziv da pricamo o ugovoru.
Dobre stvari: Sve je manje stvari koje podsećaju na kompaniju kakva je nekad bila i kakva je trebalo da bude.
Loše stvari: Riba smrdi od glave. Odnos prema ljudima je katastrofalan. Plate su jezivo niske. Odnos menadzmenta prema zaposlenima je toliko ponizavajuci, toliko isfoliran, toliko je to lazni marketing. Fluktuacija je strasna. Citave smene odlaze sa posla, daju otkaze. Neverovatno.
Loše stvari: Kako je izgledao procesPrvi razgovor obavljen je sa Project Manager-om i sa njenom koleginicom - HR menadžerkom firme. Bio je više kraći i informativnog tipa gde je predstavljena sama firma i pozicija za koju sam kontaktiran. Obe sagovornice nisu delovale prilično zainteresovano za ono što sam ispričao i stekao sam utisak da su se striktno oslanjale na spisak pitanja koje su imale ispred sebe. Sledeći razgovor je bio sa CTO-om i još jednim članom DevOps tima. Ispali su korektni jer su mi pre razgovora poslali koje oblasti mogu doći u obzir za propitivanje. U početku je predstavljeno malo više o samoj poziciji i o tehnologijama na kojima se radi. Dalji tok razgovora je više bio baziran po principu Q&A propitivanja i stekao sam utisak da sagovornik očekuje da imam momentalno spreman odgovor (na njegova uporna pitanja i podpitanja), što iskreno ne prikazuje nečije pravo znanje (pogotovo ne u ovoj struci). Iz mog iskustva, bitnije je kako se snalazimo u određenim situacijama i na koji način rešavamo određeni tehnički problem (kao Linux admin); ne znači da svako mora imati odgovor "kao iz topa" na stvari koje su vezane za web hostovanje - pogotovo ako se uzme u obzir da nisam imao iskustva u ovoj oblasti što su mogli videti po CV-u i što sam im dodatno objasnio (pre samog ispitivanja). Ono što mi je takođe privuklo pažnju jeste da drugi sagovornik nije baš spreman došao na razgovor i činilo se kao da je na brzaka prelistao moj CV tokom samog poziva (nije mi bio problem da ponovim stvari koje su bile očigledne iz poslatog CV-a). Sve u svemu, nemam preterano pozitivan a ni negativan utisak o ovoj firmi - totalno sam ravnodušan (ponajviše zbog stava koji su zauzeli dotični). Izgledalo je kao da su došli spremni da vide svo znanje ovog sveta kada je web hosting u pitanju (iako je to samo mrvica oblasti koja se primenjuje na Linux okruženjima). Očekivao sam da su malo opušteniji sudeći po ostalim komentarima, ali ovo ipak nije bio slučaj - bar ne iz mog iskustva. Delovalo je prilično striktno i podsećalo je više kao propitivanje na ispitu - neko ko je CTO bi trebao da zna kako da pogura savogornika na odgovor pošto ne reagujemo svi isto u situacijama gde dobijamo blic pitanja i podpitanja (čija mi poenta apsolutno nema smisla). Ključ je u asertivnijem pristupu i davanju prostora kandidatu da malo više razmisli.Pitanja sa intervjua 1. Za šta se koriste web serveri? 2. Šta je Nginx? Na kom protokolu funkcioniše? 3. Kako se definiše HTTP request i HTTP response? Šta je DNS? 4. Koje korake bi preuzeo kada bi došlo do iznenadnog load-a na serveru? 5. Zašto koristiš "htop" komandu? Opiši polja u output-u "htop" komande?
Dobre stvari: Kolegijalnost, pozitivna atmosfera cak i pored pritiska kojem su ljudi izlozeni
Loše stvari: Slaba obuka zaposlenih, stalno se dodaju neke nove stvari koje se rade a plate iste, mnogo se ugadja kinezima i njihovim zahtevima koji nisu realni
Loše stvari: PozitivnoOk timska atmosferaZamerkePremala plata za obim posla i kvalitet koji se trazi, nepotizam, nemogucnost napredovanja, random slobodni dani, rad u smenama, izuzetno stresan posao sa malim pauzama, meri vam se koliko ste bili u wc-u. Bezite ako imate drugi izbor.
Loše stvari: Kako je izgledao procesImala sam samo razgovor sa Hr, ali sam ih odbila jer su rekli da prate pauze i dolaske i odlaske sa i na posao preko aplikacije na koju se zaposleni loguju, radi se iskljucivo iz kancelarije. Razgovor je trajao duze nego sto je trebalo, pitanja se ponavljaju i pojedine stvari sam objasnjavala vise puta.
Dobre stvari: Na žalost ništa!!!
Loše stvari: Nestručan kadar, opšti nerad i lopovluk (kradja). Nerad, nestručan rukov kadar, sve više krađe????