Pročitajte iskustva radnika iz Srbije, Bosne i Hercegovine, Crne Gore, Hrvatske i regiona pre nego što se prijavite za posao. Stvarne plate, odnos menadžmenta i uslovi u kancelariji ili proizvodnji – na jednom mestu.
Loše stvari: Kako je izgledao procesRazgovor putem telefona, zatim se u polaze test u kancelariji firme. Treci krug je finalni razgovor sa vodjom projekta.Pitanja sa intervjua Sta je SSD? Sta je DHCP? Sta je DNS?
Loše stvari: PozitivnoPozitivni utisci su rad sa ljudima sa velikim iskustvom, koriscenje sluzbenog automobila, organizovan sistematski pregled, jedan teambuillding godisnjeZamerkeZaposleni su prijavljeni preko agencije, ne ulaganje u zaposlene, los menadzment
Loše stvari: PozitivnoNemam ništa pozitivnoZamerkeNepotizam, Mikro Menadžment na veoma viskom nivou (TeraMind, Remote Desktop, Prisluskivanja...), Pokušaj napredovanja se sabotira od strane menadžmenta, rigidnost, kultura firme toksična, menadžment gura isključivo favorite(ako navijate za Partizan, to je plus), Veoma male plate sa pričom da ne zaslužujete više, C sektor koji se sastoji od egoista, tračara i kompleksaša....... I jos puno puno toga, premalo ima karaktera ovde da bi sve stalo šta želim napisati.....Savet za buduće radnike, zaposlite se u DelSystems, steknite neophodno isustvo jer posle gde god da odete biće vam sigurno bolje....
Loše stvari: PozitivnoKompanija odlicna za pocetnike, da se udje i zapocne karijera. Timska atmosfera odlicna, kao i kolege. Posao bez stresa, i svako zna svoja zaduzenja.ZamerkePocetna plata je minimalna i nedovoljna za zivot, a povisice koje se dobijaju su male. HR toksican i nisu na usluzi zaposlenima.
Loše stvari: Kako je izgledao procesProces selekcije je bio nevidjeno kratak i nadasve prijatan ukljucujuci sve aktere od HR do senior devova i CTO. Jako sam prijatno iznenadjen i potpuno odusevljen samom brzinom procesa i kao sto rekoh, prijatnoscu.
Dobre stvari: Samo jedna koleginica, Dragana.
Loše stvari: Odlazak u kupovinu zarad gazdinih hirova, dizanje tereta, ne postovanje slobodnih dana, ne postovanje godišnjeg odmora, uplata minimalca a razlika na ruke, ponizavanje kada je potomstvo upitanju...
Dobre stvari: Zastita dece, akcenat na borbi nasilja i zanemarivanja
Loše stvari: Zenski kolektiv pa ima coskarenja. Ne tako sjajna situacija, deca su zaista br 1 sto je divno i svi su posveceni no medjuljudski odnosi nesto naruseni
Loše stvari: PozitivnoJedina pozitivna stvar je upoznavanje par osoba iz tima.ZamerkePlate su jako male (mizerne), povećanja i bonusi ne postoje. Mogućnost napredovanja je nikakva, ne postoji. Menadzeri ne slušaju zahteve i sugestije svojih zaposlenih. Ne postojanje nikakvih team buildinga itd... Jako mnogo posla za jako malu zaradu. Dodavanje sve više posla svakim danom.. Nikakvi stimulansi i poboljšanje na radu. Sve u svemu ako volite malu platu i veliki pritisak odlična firma.
Dobre stvari: Firma u rangu Leonija,Aptiva,Jure...
Loše stvari: Sve je lose,losi uslovi,mala plata,los odnos prema radnicima-mobing,dovode se ljudi preko veza,mita,ima i alkoholicara,narkomana...i previse kancelarijskih miseva.Skoro dovedena jedna sa zavrsenom skolom za vaspitace.Strasno.. Propast,bitno da su angazovali svoje da pisu komentare.
Dobre stvari: Ljudi i organizacija rada.
Loše stvari: Većina standarda.. Dobro početno radno mesto za nekog ko hoće da zaradi svoj dinar i da stekne odgovornost i radne navike.
Dobre stvari: Kolege i menadzeri
Loše stvari: . Sve ludaci,plus kasni plata i radi se prekovremeno iako vam to na razgovoru niko ne spomene
Loše stvari: PozitivnoPozitivni utisci su tim i korišćenje službenog automobilaZamerkeDa se uloži u obuke zaposlenih, zaposleni su prijavljeni preko agencije, nemogućnost napredovanja
Dobre stvari: pa uopste data mogucnost da zaposleni zarade svoju zaradu
Loše stvari: nema loseg jer je sve moguce dovesti do nivoa dobrog:razgovorom. predlozima.... solidna, ali bi mogla vise da ceni prodaju
Dobre stvari: Sve
Loše stvari: Malo toga. Sfaitzertech je sve ono što firma treba da bude, po mom skromnom kišljenju. Novac odličan i na vreme, ozbiljni poslovi, porodična atmosfera
Dobre stvari: Prijava , ne radim na crno.
Loše stvari: Sve mi je lose. Nikad ne znamo kad ce da bude godisnji odmor jer nam oni kazu 10dana pre odmora. Plata je mala pisalo je da ima mesta za napredovanje ustvari nema sve je popunjeno za vece pozicije. Radis i sto treba i sto ne treba, ako si iso na bolovanje najverovatnije nece da ti produze ugovor.
Dobre stvari: Bonusi i što su jedni od retkih koji plaćaju rad na praznik, ali zato nema pauze u toku radnog dana, topli obrok je postoji, osnovna plata je ispod minimalca
Loše stvari: Nema pauze za topli obrok, nema naknade za topli obrok, osnovna plata je ispod minimalca
Dobre stvari: Redovna plata, kolege, privatno zdravstveno...
Loše stvari: Ljudski resursi ( nisu ni priblizno posveceni kao predhodna ekipa, ne znaju svo posao i lose ga rade ), TOP menadzment ( ne uzimaju u razmatranje bilo sta sto dolazi iz proizvodnje ), MIDL menadzment matretira i ponizava zaposlene ( vicu na zaposlene, prete otkazima... ).
Dobre stvari: Redovna primanja
Loše stvari: Njihov moto je :"Čuti i radi"!?. Toksicna....nemogucnost napredovanja,spletkarenja....
Dobre stvari: Igraci
Loše stvari: Nezainteresovanost menagmenta za situaciju medju kolektivom. Nemogucnost napredovanja. Ne ocenjuje se strucnost, ljubaznost i trud. Nema bonusa. Plate kasne.
Loše stvari: Kako je izgledao proces- test projektnog tipa, 2-3 dana za izradu - tehnički intervju, 30ak minuta - HR intervju na engleskom jeziku, 30ak minuta Čitav proces izuzetno brz i prijatan.Pitanja sa intervjua Angular (frontend) C#, .NET (backend) SQL (baze podataka)