Pročitajte iskustva radnika iz Srbije, Bosne i Hercegovine, Crne Gore, Hrvatske i regiona pre nego što se prijavite za posao. Stvarne plate, odnos menadžmenta i uslovi u kancelariji ili proizvodnji – na jednom mestu.
Dobre stvari: Nema ništa za pohvalu. Vlasnik je ok čovek al ga okružuju lopovi,uvlakuse,dupelisci,cinkarosi,loši ljudi
Loše stvari: Sve loše kolektiv posao ne radnici sve nema nikakvog pravila svako radi sta oce Raspad sistema. Loša firma.. kad odu potrebni i posebni..ostaju podobni koji su za firmu POGUBNI, loši šefovi u veterniku.Losi uslovi za rad manjak ljudi mnogo posla bespotrebnog.preslagivanje uvek nečeg što je za bacanje
Dobre stvari: Kolege
Loše stvari: Prijava na minimalac,bonusi si koji se navodno dobiju se ne isplacuju prvi i poslednji mesec(kada date otkaz)
Dobre stvari: Plata na vreme, prijava
Loše stvari: Radi se više od 40h nedeljno, 1 dan slobodno, loš odnos prema samohranim roditeljima. Firma nije loša koliko ljudi, nemaju rarumevanja za samohrane roditelje sa malom decom. U stvari ako si dobar sa šefom možeš sve
Dobre stvari: Kolektiv, i ništa drugo.
Loše stvari: Uprava, i to kako se odnose prema radnicima.. Uprava posluje veoma loše, i donosi odluke koje su loše po firmu, ali i po zaposlene. Jednostavno, ne znaju šta rade.
Loše stvari: PozitivnoProjekti su zaista veoma interesantni, posebno sa aspekta pozicije koju sam ja obavljao.ZamerkeU periodu kada sam radio tamo nije postojao neki sistem napredovanja kao i dobijanja povišice
Dobre stvari: Redovno plaćen staž
Loše stvari: Ne kvalifikovane radnici i mali broj radnika kao i loša zaštita zaposlenih od rizika koji posao nosi. Slabo plaćen posao koji je veoma kompleksan
Dobre stvari: Isplata jeste redovna, topli obrok je plaćen, benefit kartica za zaposlene sa 6% popusta
Loše stvari: 1. Nezainteresovanost menadžmenta za probleme radnika, sujeta nadređenih ide toliko daleko da će žrtvovati i posao i sebe ali će se na najzlobnije načine boriti protiv svakog ko iskaže volju za poslom i pokaže da brzo uči. 2. Toksična atmosfera među odeljenima, na samom odeljenju šef koji jednostavno nije dorastao svom pozivu i njegovu nesposobnost da organizuje posao ispašta samo.deo radnika koji pored svog zaduženja moraju da trpe teror dva od.4 koordinatora koji svoje komplekse leče korišćenjem brutalno toksične energije, apsolutnim nedostatkom osnovnih manira u obraćanju, ophođenju i čak u govoru tela prema zaposlenima. Takođe deo zaposlenih ispravlja greške i poteže duplo kako bi se nadoknadio nerad pojedinaca koji primaju istu platu. 3. Firma nije sposobna da se brine o bezbednosti na radu, ako ne insistirate, nećete biti ni na.spisku radnika mesecima, traže da se radi u uniformama koje ne dobijate a HTZ cipele niskog kvaliteta nanose žuljeve i povrede nogu, pored žalbi i dalje insistitaju na tom modelu. 4. Raspored rada koji treba da važi za mesec dana se menja 3 do 5 puta nedeljno, po slobodnom nahođenju šefa. Pored toga, insistira se na prekovremenom radu svakodnevno tako da svojim pozivima i porukama ometaju slobodno vreme radnika. 5. Diskriminacija na osnovu pola je izražena prema muškarcima na više pozicija. Od 4 koordinatora jedan muškarac radi više od njih 3 zajedno, ne postoji muški operater, a šef i ako je muškarac je samo figurativno tu jer de fakto, odeljenje vode dve žene koje maltretiraju sve zaposlene koji im se ne ulaguju dovoljno. 6. Oprema je zastarela i nebezbedna. Kolica koja trebaju da nose par stotina kg tereta se klate, lepljena selotejpom, paletarce krademo.sa drugih odeljenja a i oni se raspadaju. Skeneri ne rade i blokiraju, nov sistem katastrofalno.loš i nadređeni ne čine ništa po tom pitanju. 7. Nefer razlike u.platama između radnika na fizičko i psihički sličnim pozicijama 8. Do toaleta il i izlaza ako idete na pauzu hodate min 5 minuta, ako imate sreće, ruke možete obrisati toalet papirom jer ubrusa nema.. Raj za poltrone i primitivce, goli otok i poniženje za radnike i ljude koji koriste mozak.
Loše stvari: PozitivnoKompanija je okej, menadžment takodje, kolege i team lead isto. Dobija se osnovni paket privatnog zdravstvenog osiguranja.ZamerkeStariji projekti, ali se radi na unapređenju
Loše stvari: Kako je izgledao procesIntervju je online, prvih 15 minuta su klasicna pitanja da se predstavis itd. Posle toga ide neka mala konverzacija na engleskom i nakon toga sledi tehnicki intervju od 45min. HR ti prosledi link i imas 4 grupe pitanje (c#, sql, http, git). Kada sam zavrsio test, HR mi je rekla da sam imao manje od pola na testu, a da je za prolaz potrebno vise od pola. Nije htela da mi pokaze uvid u test gde sam pogresio i zasto su ti bodovi sto je krajnje neozbiljno. Meni se cini da je to bila samo praksa za HR i da uopste ne traze kandidata. Izdvojio sam vreme i radio test 45 min da bih dobio odgovor da cak ne mogu ni greke da pogledam....Pitanja sa intervjua c#, sql, http, git
Dobre stvari: kolegijalno i zato sto se drzimo zaj drugo nista svi pricamo o malim platama i o uslovima rada
Loše stvari: plate uniforme ne dobivamo redovno. firma moze biti bolja vatrogasci treba biti placeni jer su u opasnosti i pod stresom i rade svij posao posteno i da se redovno dobija zastitna uniforma i oprema
Dobre stvari: Pojedine kolege
Loše stvari: Uslovi, odnos prema zaposlenima, manjak edukacije, obuke i bonusa i najvise menadzment. Kompanija ima neorganiziranu upravu, nezadovoljne zaposlene, lošu radnu atmosferu, te često neispunjavanje obećanja i nepoštivanje osnovnih radnih prava.
Dobre stvari: Kolege i direktorka zlata vrede.
Loše stvari: Ne znate datum kada primate platu, jel to normalno? Kao da radite ko zna za koji novac, moram za istu stalno da se raspitujem.. Bila dobra firma i dobri ljudi, ali losa postavka i organizacija.
Loše stvari: PozitivnoIzazovnost projekta zavisi od toga koji klijent vam zapadne i dobra stvar je sto se moze traziti promena klijenta i projekta. Besplatan ručak petak je baš korisan benefit, koji nisam imao ni u jednoj prethodnoj kompaniji. Odlicna savremena oprema za rad, prelepa timska atmosfera.ZamerkeNekad zna biti stresno, ali za to su zasluzni vise klijenti ali bi i sama kompanija vise trebala da stiti zaposlenog.
Loše stvari: Kako je izgledao procesVrlo prijatan intervju sa HR-om klasicnog tipa, opis kompanije, cime se bavi, kako je nastala itd. Ono sto je isto dobra strana je obecanje da ce biti povratne informacije sa tehnickog intervjua u smislu na cemu bi kandidat mogao da radi kako bi popravio znanje ali nazalost na tome se zavrsava, prazno obecanje. Selekcija je bila HR pa tehnicki intervju sa 2 ispitivaca, vrlo korektno ali nazalost sem generickog povratnog mejla od strane HR-a da kandidat nije prosao itd. ne dobija se povratna informacija koja je pomenuta na pocetku. Poenta je da nije dobro da kompanija krece sa laznim informacijama od samog starta i da ispada neozbiljna prema kandidatima. Ako kompanija nece nesto da ispuni sto je sama rekla onda nema ni potrebe da se to pominje osim ako je obicaj da se laze. Krajnja ocena mlako 3
Dobre stvari: Kolege
Loše stvari: Radnici nemaju ugovor o radu. Targeti su nemoguci.. Ne lozbiljna firma koja radnicima ne daje ugovore, na razgovoru za posao kazu jedne uslove kada pocne te da radite nesto sasvim drugo.
Loše stvari: PozitivnoInteresantni projekti, kul ekipa i dobri međuljudski odnosi (osim menadžmenta). Kao početnik dobio sam super upute za dalji razvoj i stekao radne navike radeći ovdeZamerkeMikromenadžment je prisutan skoro uvek. To je jedina zamerka.
Loše stvari: Kako je izgledao procesInicijalni intervju sa HR-om izuzetno prijatan, obraćaju se prema tebi sa poštovanjem, poštuju dogovorene rokove, ostavljaju prostor za mišljenje/sugestiju. Nakon jasno objašnjene procedure, uslova i zahteva kompanije, usledio je tehnički razgovor sa Team Lead-om i Project Lead-om. Sada već detaljniji razgovor oko projekta i tehnologija koje su u upotrebi, sa moje strane iznošenje prethodnog radnog iskustva i alata koje sam koristio. Ohrabrili su me da ću naučiti alate i tehnologije sa kojima se ranije nisam susreo, što je za mene lično izazovan i kompletan tehnički zadatak upravo dokazao. Nakon izrade tehničkog zadatka bili su jako fleksibilni sa zakazivanjem termina za njegovu prezentaciju, ostavljajuči prostor za doradu/optimizaciju sa sugestijama kako bi to bilo odrađeno što bolje.Pitanja sa intervjua Kreiranje CI/CD Cloud infrastrukture za Java Web Aplikaciju koristeci Terraform, Azure, Jenkins, Powershell, Visual Studio Code i dodatnih alata po izboru.
Dobre stvari: Super kolege koje su spremne da pomognu
Loše stvari: Ispod prosecne plate. Okej za start, mesta za napredak, oseca se pritisak za projekte
Dobre stvari: pojedini ljudi, većina radi ove jer ih je muka naterala
Loše stvari: Sve.. izuzetno toksično radno okruženje, dok ne naidje nešto bolje - bilo šta...
Loše stvari: Brzina donošenja odluke. Dinamična i energična kompanija sa odličnom perspektivom i fantastičnom radnom atmosferom.