Recenzije zaposlenih o poslodavcima na Balkanu

Pročitajte iskustva radnika iz Srbije, Bosne i Hercegovine, Crne Gore, Hrvatske i regiona pre nego što se prijavite za posao. Stvarne plate, odnos menadžmenta i uslovi u kancelariji ili proizvodnji – na jednom mestu.

person
Umbrella corporation ltd doo
11.04.2023

Dobre stvari: sreca koju su imali da pokrenu biznis na vreme

Loše stvari: Video i audio nadzor svih zaposlenih - kao Zadruzi - jako neprijatno. Isplata dela plate na ruke. Porodicna firma gde su svi direktori najbliza rodbina, cisto jednoumlje i licemerje jer se ne isplacuju celu platu na racun

Jysk
11.04.2023

Dobre stvari: Bukvalno nista

Loše stvari: Organizacija, klanovi, premali broj zaposlenih, pritisak i jos mnogo toga. Radite za trojicu, premala plata, sefovi uzasni, losa organizacija, uvek fali radnika pa radite po dvoje u smeni

Firma: Jysk
Netex Consulting d.o.o.
10.04.2023

Dobre stvari: Kolegijalnost, opuštena radna atmosfera, slobodni vikendi, nema prekovremenog rada

Loše stvari: nedovoljno informacija i kontrola. Dobra prilika za početnike i dobri međuljudski odnosi

AWT International d.o.o.
10.04.2023

Dobre stvari: Samo kolege i ništa više

Loše stvari: Komercijalni Direktor i Nacionalni TT Manager-treba što pre da odu!!!!

Nortal d.o.o.
10.04.2023

Loše stvari: Kako je izgledao procesKlasican HR intervju,opis firme,benefita.Tehnicki intervju bez zadataka,sa 2 seniora,prolazenje kroz CV i tehnologije u kojima se radilo do tada.

Firma: Nortal d.o.o.
Nortal d.o.o.
10.04.2023

Loše stvari: PozitivnoDobri benefiti,redovna plataZamerkeNeorganizovanost,nesigurnost projekata,ceste promene ljudi na projektima,vrlo lako se moze desiti da zavrsite na bench-u i ostanete bez posla bukvalno preko noci.Menadzment nedorastao visini zadatka,veliki broj ljudi u netehnickom delu kompanije za koje se stice utisak da sem primanja plate nemaju nikakvu svrhu(sem cestitanja rodjendana).

Firma: Nortal d.o.o.
Perficient
10.04.2023

Loše stvari: PozitivnoDobar tim sa dosta ljudi koji će ti pomoći kada zatreba. Kompanija je velika sa dosta prilika za napredovanje i učenje. Radi se od kuće ili iz kancelarije u Novom Sadu. Postoje godišnji bonusi i povišice.ZamerkeJoš uvek nemam značajnih zamerki.

Firma: Perficient
NB SOFT Web solutions
10.04.2023

Loše stvari: Kako je izgledao procesKontakritala me je žena iz Design Team-a koja je tamo team leader, malo smo popričali i zatim mi je dala zadatak za koji sam imao rok od 5 dana da ga uradim,dostavio sam zadatak i posle sam imao intervju sa HR i team leader-om. Nakon 5 dana javljeno mi je da su izabrali drugog kandidata. Iskreno smatram da je proces selekcije bio jako prijatan pogotovo sa strane team leader-a koji je bio uvek tu za sve nedoumice tokom izdrade zadatka. I ako nisam dobio ponudu, zadovoljan sam komunikacijom koju sam imao sa kompanijom.Pitanja sa intervjua Objasni sta je hierarhija u web dizajnu?

Kapital RS
10.04.2023

Dobre stvari: Dobar je kolektiv, cim neko postane sef gazi kolege

Loše stvari: Sve. Gledaju na zaposlene kao na klijente, odnosno prodaju nam price, i gledaju na nas kao na potrosnu robu

Firma: Kapital RS
Agencija za privredne registre
09.04.2023

Dobre stvari: neki ljudi

Loše stvari: sve, perspektiva, sistem napredovanja, deo kolega, način biranja šefova i direktora, partijski paraziti. katastrofa, državna firma, partijski kadar, pola loših ljudi, pola ok, zla konkurencija, sujeta, nema šanse bez stranke da se upadne,

AsterFarm d.o.o.
09.04.2023

Dobre stvari: Redovna zarada

Loše stvari: Atmosfera, ne organizacija, menjanje odluka, prekovremeni rad, ljudi se mrze medju sobno i podmetanja. Mnogo ljudi odlazi svakog meseca

Legrand Electric D.o.o.
09.04.2023

Dobre stvari: Brend na globalnom nivou, nikako na domaćem tržištu.

Loše stvari: Nepotizam, nejednakost prava, drastične razlike u plati na istim pozicijama, kašnjenje plata, kašnjenje troškova, nemogućnoat napredovanja, loši odnosi između kolega, prećutkivanke svega... Firma se svodi na par ljudi koji drže sve konce i ostale koji rade...

Magna seating
09.04.2023

Dobre stvari: Redovna primanja, čistoća, atmosfera (izuzev dana kada se stvara nepotrebna loša atmosfera), kantina, organizovan prevoz.

Loše stvari: Previše prekovremenih sati, manjak poštovanja prema privatnom životu zaposlenog, loša komunikacija, loša organizacija, napredovanje u firmi, nestručni ljudi na određenim odgovornim pozicijama.. Dobra kompanija uopšteno gledajući međutim sa većom listom mana koje ne idu u prilog zaposlenima koji se trude i ističu svojim zalaganjem

Firma: Magna seating
Playstudios Europe
09.04.2023

Loše stvari: Kako je izgledao procesProces selekcije se sastoji iz nekoliko krugova. Čitav proces i ljudi koji u njemu učestvuju su vrlo prijatni! Nešto što bih izdvojio je Experience day: poslednji krug selekcije u kom kandidat odlazi u kancelariju i provodi sa svojim budućim kolegama nekoliko sati. Ekipa je mlada, ali vrlo motivisana i kompetentna. Jedno od najlepših iskustava traženja posla do sada!

Orion Telekom d.o.o.
09.04.2023

Loše stvari: Kako je izgledao procesSam kontakt sa ljudima iz HR-a korektan. Test od 4 strana, usledio kratak interviju totalno neorganizovan i neprofesionalan. Bez pripreme i praćenja adekvatnog toka takvog razgovora od strane ljudi koji rade interviju (imam iskustva sa drugim firmama pa znam kako to treba da izgleda), plus bez adekvatne prostorije za razgovor. Nije mi bila potrebna ponuda, sa ovakvom firmom ne bih sarađivao. Ne preporučujem.

Codeplicity d.o.o.
09.04.2023

Loše stvari: PozitivnoPozitivno iskustvo. Krajnje korektni iako nismo ostvarili dugotrajnu saradnju tj klikli se, ispali su korektni do te mere da su me platili dodatno 2 meseca dok nisam nasao drugi posao. Ovo cete dobiti retko gde.ZamerkePostoji nesto sto se zove Orientation and Evaluation period iliti Probni rad. On je dvosmeran, sto znaci ne može da se očekuje previse od nekog ko je tek dosao pa makar on Tesla bio. Mora da postoji PLAN. Imace bez ulaganja nema dobitka. Kako u životu, tako i u poslu.

Sks365
09.04.2023

Dobre stvari: Redovna plata i prijava na pun iznos.

Loše stvari: Obim posla se konstantno povecava dok se broj ljudi smanjuje, svaki dan je sve teze.. Robovanje, mala plata za ovoliko rada

Firma: Sks365
Kpmg
08.04.2023

Dobre stvari: Ljudi koji su na vrhu poseduju veliko znanje a i volju da prenesu samo sto nemaju vremena za to.

Loše stvari: Nedovoljno radnika za toliko obim posla. Premalo ljudi za toliku obim posla, inace su kolege ok.

Firma: Kpmg
GP Planum AD
08.04.2023

Dobre stvari: SVE. Sve ide kako treba

Loše stvari: Jedino sto je lose je sto nema tako puno poslova u Srbiji sada. Najbolja firma gde sam radio, vrlo profesionalna uprava

Firma: GP Planum AD
Decathlon
08.04.2023

Dobre stvari: Dobra strana firme je sto moze da se kombinuje radno vreme, slobodni dani mogu da se isplaniraju u napred, kao i godisnji odmori. Prijava za stalno nakon 6 meseci.

Loše stvari: Plata koja je trenutno po standardima u drzavi premala, menadzment prodavnice koji ima svoje miljenike i samo oni mogu da napreduju, ostali ako uspeju nekako da nesto dobiju kao nagradu to je jako velika retkost. Uskovi su dobri, ali su plate premale i nadredjeni vam ne dozvoljavaju da napredujete, ako im niste dovoljno bliski

Firma: Decathlon
Podeli svoje iskustvo