Pročitajte iskustva radnika iz Srbije, Bosne i Hercegovine, Crne Gore, Hrvatske i regiona pre nego što se prijavite za posao. Stvarne plate, odnos menadžmenta i uslovi u kancelariji ili proizvodnji – na jednom mestu.
Loše stvari: Kako je izgledao procesJako relaksiran i prijatan razgovor sa regruterkom gde se razmene osnovne informacije i razgovara o funkcionisanju u timu. Zasigurno najbolji tehnički intervju koji sam imao. Različit od standardnih intervjua sa pitanjima; prolazi se kroz vašu biografiju da se vidi šta ste radili, i onda, na osnovu toga, postavljaju pitanja kako biste implementirali nešto drugo sa tom tehnologijom. Jako kreativno u smislu da nema standardnog propitivanja. Najviše se proverava način razmišljanja. Na kraju intervjua sam imao osećaj da sam naučio još toga što je stvarno retkost.
Loše stvari: Kako je izgledao procesPrvi razgovor je sa regruterkom gde se dobiju osnovne informacije o kompaniji. Nakon toga dva intervjua u samoj kompaniji. Jedan sa HR, a drugi sa TL-om jednog tima. Razgovori sa HR dela su najviše u smeru culture fit-a. Što se tiče tehničkog razgovora ide se u dubinu vašeg znanja kroz primere, kako biste vi implementirali rešenje zadatog problema.Pitanja sa intervjua Dependency Injection
Loše stvari: Kako je izgledao procesPrvi razgovor sa HR sekcijom. Jedan od boljih intervjua na kojima sam bio. Ekipa iz HR apsolutno perfektno radi posao. Osećate se opušteno, kao na običnom razgovoru. Dobiju se informacije o firmi i o benefitima, i na osnovu onoga što sam dobio, definitivno deluje kao dobar set benefita. Nakon toga tehnički intervju sa dva TL-a. Malo je teži u smislu da se dosta duboko ulazi u vaš spektar znanja, ali kao i prvi, potpuno rasterećen razgovor.Pitanja sa intervjua OOP Dependency Injection
Dobre stvari: Samo 1 super vizor koji ozbiljno shvata posao i uvek je na raspolaganju da pomogne žena Čovek ogromnog srca za svako poštovanje. Inače u firmi kolegijalnost ne postoji u Pkc samo nameštanja međusobno
Loše stvari: Od logistike šitlideri hrane pa do kvazi kolega. Samo nabijanje tenzija i nameštanja od,, kolega" a prost posao neumeju da urade. Neradnici se poštuju, radnici se gaze, problem šitlideri ne rešavaju već guraju pod tepih ili prebace na drugog, nestručni šefovi tjs šitlideri.
Loše stvari: PozitivnoDobre kolege spremne za sardnju i pomoc. Oprema i benefiti.ZamerkeOtpustanja koja su usledila, mogao je menadzment da odradi na malo drugaciji nacin. Ispalo je da su radnici otpusteni samo na jednom.
Dobre stvari: Odlicno okruzenje, timski duh i dobri medjuljudski odnosi. Odlican HR i brz proces selekcije i intervjuisanja.
Loše stvari: Nekad bude puno posla, sto zavisi od klijenata i sezone. Ima i perioda kada je opustena atmosfera.. Odlicno mesto da se nauci posao i rad u kolektivu
Dobre stvari: Zelja za uspehom!
Loše stvari: Veliko tračarenje medju svima po radnjama, negativa, ljudska sujeta i loši ljudi. Kompanija je odlicna za dobre I vredne zaposlene. Firma je bazirana na velikom poverenje prema zaposlenima I samo pošteni ljudi u njoj mogu da rade i opstanu!
Dobre stvari: Kolege, menadzer, mogucnost biranja radnog mesta (kuca/kancelarija), dostupnost opreme (dodatni ekran, dok), aparat za kafu
Loše stvari: . Jako malo slobodnih dana, redovna plata i dobri medjuljudski od odnosi
Loše stvari: Ne obračunavaju plate kako treba! Ne smete zrno susama da imate u vitrini! Imaju česte kontrole na kojima uglavnom pada objekat, pa se odbija od plate. Non stop manjkovi. Ljudi su skapirali da nemaju manjak u novcu, pa više ne mogu na taj način da zavlače ljude, sada nalaze "manjak" u robi.... Previše se veruje menadžerima i poslovođama. Sve spletkaroši!
Loše stvari: PozitivnoMogućnost dobijanja povišice prilikom davanja otkaza ili pretnjom prelaska u drugu kompaniju.ZamerkePrisutna slatkorečivost uprave u Srbiji kao i pričanje o konstantnom napredovanju u karijeri, dok zapravo tokom rada dešava se suprotno - stagniranje. Sama karijera se neće pomeriti sa mrtve tačke jer su glavni u timu već tu izabrani i nema daljih promena. Dok se svakodnevno priča o napredovanju koje zavisi isključivo i samo od tebe to u stvarnosti zavisi od nekoliko faktora, a pre svega tvog ličnog podilaženja nadređenima u Srbiji. Zapravo sve uloge su već dodeljene i tvoje je da budeš crtač. Odlazak u Italiju je na prečac, loše organizovan i tamo se radi minimum 9,5 sati dnevno, poželjno je i subotom (čitaj obavezno). Osim toga odlazak je neprijavljen, tamo ste zvanično turistički pa se potrudite da ne izgubite dokumenta (da vam ukradu pasoš) jer će Vas vratiti za Srbiju zbog komplikacija. Potencira se na angažovanju, davanju ideja koje u najboljem slučaju neće biti usvojene, a često će biti ismejane. Držanje u konstantnoj neizvesnosti i blebetanje o fleksibilnosti dok se broji svaki minut i kucaju se pauze na timsu. Osećaj tima i timskog duha ne postoji, u kancelariji vlada atmosfera neprestanog takmičenja i podilaženja Italijanima koji su kancelariju u Srbiji otvorili jer ima jeftinu radnu snagu(njihove reči). I naravno kad nekog nešto pitaš niko ništa ne zna i sve što su drugi radili nije dobro.
Dobre stvari: Nista
Loše stvari: Organizacija, nepostojanje, neceni se rad. Plate niske, rukovodeći kadar nesposoban
Dobre stvari: Nista počevsi od vlasnika,šefa,menadzmenta
Loše stvari: . Najgora ako mogu da nazovem 'Firma' Leskovcu sa najgorim vlasnikom i ujedno direktorom i menadzmentom
Loše stvari: Kako je izgledao procesPoslao sam CV i propratno pismo i javili su se dva dana kasnije mejlom da zakežem intervju. Dobijete tabelicu kada su oni slobodni i upišete se. U mom slučaju je čak i "danas" bilo među ponuđenim terminima. Intervju mi je držalo tehničko lice; veoma prijatan 30-minutni razgovor na engleskom. Poslali su mi link do neke online platforme za ispitivanje sa petnaest teorijskih pitanja i dva zadatka. Na osnovu težine pitanja mi deluje da je ovo samo neki "weed-out" test koji daju svima nezavisno od pozicije. Nedelju dana kasnije sam se odlučio za drugu ponudu, tako da ne znam šta bi tačno išlo kasnije. Najavili su mi da je sledeći korak live coding interview koji može da se radi u bilo kom jeziku/frejmvorku, ali ne znam detalje o tome kakva bi se aplikacija pravila niti kog obima. Deluju kao prijatna firma. Meni se nije dopalo jedino što rade u golom JavaScriptu, a nisu baš mnogo zainteresovani da pređu na TypeScript. Naravno, ovakve stvari se brzo menjaju, pa nemojte da se vezujete za ovu informaciju mnogo. Za mene je ovo bio deal-breaker u tom trenutku, ali van toga je ceo proces ukazivao na to da definitivno vredi probati.Pitanja sa intervjua Prepoznati validni spanning tree za dati graf među ponuđenim slikama. Naći koliko elemenata u nizu je deljivo sa 11, a ako je makar jedan od njih jednak 111, vratiti nulu. Ako je suma elemenata niza parna, vratiti njihov proizvod. Inače vratiti nulu.
Dobre stvari: Rad s kolegama koji su uvek spremni pomoci.
Loše stvari: Zaposlenima su data obecanja da otpustanja nece biti, medjutim, ta obecanja nisu ispunjena. Takodje, cini se da nije bilo jasnog protokola za odabir zaposlenih koji ce biti otpuseni jer su neki bili vidjeni kao odlicni performeri ili cak i seniori. To je stvorilo mnogo nepravde medju zaposlenima i negativno uticalo na njihovu motivaciju. Posebma zabrinutost je da se tokom ovog procesa niko nije obratio zaposlenima kako bi im dao potrebne informacije. Ovo je izuzetno vazno, jer bi zaposleni trebali biti upoznati sa svim aspektima svoje radne situacije. Takodje, ljudima koji su dobili otkaz je bilo to zakazano 15min pre i tako su dobili informaciju.Tokom razgovora nad njima je vrsen mobing i pretnje da su advokati spremni, da li ces stvarno da ides protiv firme, da li zelis ikad da se zaposlis nazad, kako ce otkaz svi videti ako ga dobijes i vise neces raditi itd. Nadam se da ce organizacija da se angazira na hitnoj i temeljitoj reviziji svojih procesa upravljanja osobljem kako bi spasila svoj kredibilitet i poverenje zaposlenih.. Firma koja je svoje zaposlene masovno otpustila nakon ubedjivanja da otkaza nece biti
Dobre stvari: Direktor, finansijski direktor, jako lepa vrsta biznisa, ima veliku perspektivu
Loše stvari: HR direktorka je užasna, stoji ispred kancelarije i prisluškuje, prenosi neproverene informacije menadžmentu. Dobra firma, ali HR direktorka užasna, bavi se prisluškivanjem, prenosi nepoverenje informacije menadžmentu, stvara konflikte
Loše stvari: PozitivnoAtmosfer, kolege i generalno stanje sto se tiče ljudi.ZamerkeLoši projekti. U zavisnosti od projekta moze biti bas dosta pritiska. Slaba sigurnost, posle malo benča, otkaz. Klasićna korporacija. Obećanje za obećanjem i na kraju ništa.
Dobre stvari: kolegijanost, redovna plata
Loše stvari: nedefisani ciljevi, mendzment, česte promene pravila, loš odnos prema zaposlenima od strane menadzmenta
Dobre stvari: Nista
Loše stvari: Odnos izmedju centrale i zaposlenih u maloprodaji. Loša komunikacija centrale i maloprodaje
Dobre stvari: Nista
Loše stvari: Sve, pre svega sto nemamo vreme za odmor, nisu nam plaćene radne subote
Dobre stvari: Fleksibilnost sa radnim vremenom, koje u jednom trenutku vise ne postoji samo. “Projekat trazi takvo radno vreme i ti moras tako da radis.”
Loše stvari: Tim lidovi losi, projekti teski, a obuke veoma lose i kratke. Pricaju porodica ali je daleko od toga