Pročitajte iskustva radnika iz Srbije, Bosne i Hercegovine, Crne Gore, Hrvatske i regiona pre nego što se prijavite za posao. Stvarne plate, odnos menadžmenta i uslovi u kancelariji ili proizvodnji – na jednom mestu.
Loše stvari: Kako je izgledao procesUpoznavanje proteklo u prijatnoj atmosferi, razgovor je bio koristan i informativan. Iako na kraju nisam dobio ponudu, kompanija, kao i njihovi klijenti u ovom slučaju, su ostavili pozitivan utisak na mene. Prošao sam u najuži izbor (HR upoznavanje, tehnički test i intervju, i još jedan krug razgovora nakon toga), i nakon svake faze HR tim se potrudio ne samo da mi odgovori i da feedback, već i da obrazloži i objasni odluke koje su doneli. Tehnički intervju se sastojao od testa kao i kraćeg live coding session-a. Nije bio pretežak, ljudi su bili prijatni i imali su čak i razumevanja za tehničke probleme sa internet konekcijom
Loše stvari: Kako je izgledao procesprijava preko maila ili kompanijskog portala, poziv od regrutera i razgovor, tehnicki intervju i test, razgovor za direktorom, veoma postuju referal programPitanja sa intervjua opisi najzanimljiviji bag dobije se slika sa bagovima u cilji da se nadje sto vise bagova ličko pitanje
Dobre stvari: DOBRO JE SAMO KADA DIREKTOR NIJE TU,DA NAS NE ZRACI.SIROV I NADRNDAN COVEK,VIDIM DA GA SE SVI PLAŠE,SAMO SE PRAVI PAMETAN,MONOGO JE NAELEKTRISAN.BAS SE VIDI DA VOLI DA MALTRETIRA LJUDE,ZENE POSEBNO VOLI DA PONIZAVA.
Loše stvari: LOŠA JE ATMOSFERA.LJUDI SE PLASE,NAMESTAJU JEDNI DRUGE,MALO JE ONAKO ZATEGNUTO,BAS ONAKO BEZVEZE. DOSTA NAPETA ATMOSFERA KAKO UDJES OSECA SE NEKA LOŠA ENERGIJA
Loše stvari: PozitivnoPraksa traje 2 nedelje. U toku ove 2 nedelje, učestvujete u realnom projektu. Mentor je vrlo posvećen, opušten i rad da pomogne. Pre svakog zadatka na sastanku mentor govori o tehnologiji koja je potrebna za obavljanje istog, prenosi svoja iskustva u korišćenju iste. Zatim je na vama da odradite zadatak nakon čega na sastanku sa mentorom prolazite kroz vaše rešenje i komentarišete. Tempo rada je lagan. Atmosfera u firmi je savršena, svi deluj su projatni, komunikativni i mladi. Svakog petka nakok posla ostaju i druže se. Imate mogućnost da popričate sa bilo kim iz kompanije ukoliko vas ineresuje i njegova pozicica.ZamerkeApsolutno bez zamerki.
Dobre stvari: Lepi poslovi, kolege su kvalitetne osobe.
Loše stvari: Pokušavaju da funkcionišu po nekom sistemu kog ipak nema, nadam se da će se to promeniti.. Stariji radnici naviknuti na nerad
Loše stvari: PozitivnoOdlična radna atmosfera, moderan kancelarijski prostor, kolegijalnost.ZamerkeKako se kompanija bavi outsourcing-om, poneki prokekti mogu da budu neinspirativni, gde je nasleđeni kod pun anti-patterna, a nemaš puno prostora da to ispraviš.
Dobre stvari: Redovna plata i plaćen prekovremeni rad.
Loše stvari: Mobing klasičan, nezainteresovanost direktora koji samo veruju u bajke svojim podređenima ili ti nadređenima nad običnim radnicima.
Dobre stvari: Redovna plata. Mogućnost da se stekne nešto malo više (radom u Holandiji). Ima još stručnih ljudi od kojih može da se nauči. Kolege su uglavnom ok.
Loše stvari: Loši međuljudski odnosu najviše rukovodstvo-radnik. Mnogo nestručnih ljudi je došlo preko veze. Ne žele da podignu ljudima plate...
Dobre stvari: Kolege. Većina ljudi nije kvarna. Dobri su. Hoce da pomognu.
Loše stvari: Sve. Uprava, plate, organizacija, sistem. Potrebno je dobra reorganizacija.. Nema perspektivu. Ocekuju da ljudi dođu da im rade. A plate nikakve. Sefovi rade za 65 000. Sramota
Loše stvari: PozitivnoStvarno odlična IT kompanija sa mnogim opcijama.ZamerkePonekad se previše fokusa stavlja na potrebe klijenta
Dobre stvari: nISTA
Loše stvari: MENADZERI. kATASTROFA,MENADZERKA NEMA POJMA O POSLU A TRAZI NEKE REZULTATE .Nema ko da vam pomogne ko da vas posavetuje a pritisak na rezultat
Loše stvari: Kompletna organizacija posla. Ko je radio u Tisi pakao mu sigurno nece tesko pasti!
Dobre stvari: Redovna plata i lokacija.
Loše stvari: Zgrada u kojoj radimo, organizacija ili bolje reći manjak iste, šizifreno nametanje nepostojeće idile, očekivanje da se angažuješ oko firme i van radnog vremena zbog timbildinga.. Spolja gladac, iznutra jadac. Forsirani fenseraj i privid idilične atmosfere. Zahteva se obavezan timbilding van radnog vremena a međuljudski odnosi kao i svuda. Samo što oni neće nikad priznati da nešto nije savršeno jer žive u svojoj iluziji umesto u stvarnom svetu.
Dobre stvari: Siguran posao i redovna plata, godišnji bonusi
Loše stvari: Ostali su u vremenu kad je bilo viška radne snage. Male plate prevelika očekivanja
Dobre stvari: Redovna plata
Loše stvari: Odakle početi..... Solidna firma sa nikakvom organizacijom i malim platama
Dobre stvari: Zaista ništa
Loše stvari: Sve.Od menadžmenta do nehumanog tretiranja klijenata,od kojih banka živi.
Loše stvari: Kako je izgledao procesPozvan na razgovor od strane HR-a. HR pored nekoliko osnovnih informacija o firmi, pitala za platu, nikakva informacija o poziciji i poslu. Retko kad sam mogao da dodjem do reci da i ja nesto pitam... Intervju na Engleskom sa IT clanovima, mislim da je u pitanju covek iz Estonije (ili tako nesto), IT menadzer koji je bio jako ljubazan i prijatan u komunikaciji, a drugi covek je mislim team lead iz HR, koji je blago receno bio totalno nezainteresovan sa pitanjima cisto radi reda. U nekom trenutku intervjua sam osecao nelagodu i neprijatnost sto sam uopste pozvan na razgovor. Dobio sam test da radim (7 dana) i ako treba da javim koliko mi jos vremena treba. Test nije bio preterano tezak (PowerShell), dosta stvari sam nasao na Internetu. Da sam se mozda vise potrudio verovatno i bolje uradio. Uglavnom nisam nastavio dalje, jer su izabrali nekog ko ima vise iskustva (tako su rekli) ali su me bar obavestili mailom. Ono sto mi je bilo simptomaticno je da su i pored intervju-a obnovili oglas i narednog meseca na svom sajtu (takodje je neko ranije napisao da mu se desilo isto, pa sam hteo sa potvrdim i sa moje strane, a i da ljudi znaju. To mi je bio znak da napisem i svoje iskustvo sa navedenom kompanijom). Takodje sam primetio da su za neke stvari cepidlacili u kodu (na navedenom testu) neke komande tipa ja sam imao folder, nije mi uradio skript, a prilikom intervjua naglaseno test cisto da vidimo kako razmisljas i slicno... Takodje nigde nije bilo naglaseno da se proveravaju takve stvari, ali okej postujem, njihovo pravo.
Loše stvari: Kako je izgledao procesVeoma prijateljski razgovor. Prešli smo sve šta sam radio na prošlim poslovima, nisu bila nikakva logička pitanja niti bilo kakvi zadaci
Loše stvari: PozitivnoOdlična lokacija firme. Razgovor za posao je protekao veoma prijateljski i nisam dugo čekao na odgovor. Timovi su uglavnom mešani sa ljudima iz drugih zemalja.ZamerkeLoša organizacija menadžmenta. Firma je tek počela sa radom u Srbiji i posle godinu dana su za kratak period pokušali da nametnu korporativni stil bez ikakve konsultacije sa timovima. Česta nenajavljena prebacivanja iz tima u tim. Obećan bonus i povećanje plate na kraju svake godine nije ispoštovan.
Loše stvari: PozitivnoFleksibilno radno vrijemeZamerkeNedostatak opreme, nedostatak ko krethin ciljeva i lose upravljanje projektima