Recenzije zaposlenih

Recenzije rada ili rad bez uljepšavanja: recenzije bivših zaposlenika

Jedan od rijetkih načina utjecaja na firme je ostavljanje recenzije o poslodavcu. Prije zapošljavanja važno je pretražiti crnu listu poslodavaca jer su recenzije zaposlenika najinformativnije i govore punu istinu o stanju u firmama. Gdje se ne biste trebali prijaviti za posao? Recenzije zaposlenika o firmi..

person
Asseco North Macedonia 12.04.2024

Loše stvari: HR Intervju Nezainteresirani za moeto obrazovanie...Tehnički intervju Lesno intervju...

Više detalja →

Asseco North Macedonia 12.04.2024

Dobre stvari: Добра тимска работа, позитивни искуства со вработените...

Loše stvari: Огромен број вработени, тешко е да се истакнеш особено со проектни лидери од други зежјиSaveti menadžmentu Според моето искуство менаџментот бил разбирлив, ефикасен...

Više detalja →

Asseco North Macedonia 12.04.2024

Dobre stvari: Odlicni kolegi za rabota...

Loše stvari: Nema napredok vo karierataSaveti menadžmentu Корисникот нема дадено совет до менаџментот....

Više detalja →

ASPEKT 12.04.2024

Loše stvari: HR Intervju Кратко објаснување за компанијатаTehnički intervju SQL Тест со прашања на заокружување, SQL бази вежба, креирање табели, и queries....

Više detalja →

ASPEKT 12.04.2024

Dobre stvari: Само еден единствен колега, што за жал не можам да го именувам. Единствено тој беше пријателски настроен и спремен да помогне. Но, секое лошо за добро е. Знам да ги ценам добрите работи, и да го препо...

Loše stvari: Непријатна атмосфера. Се враќав дома со плачење. Не ми се одеше на праксата бидејќи не знаев “менторот” како ќе биде расположен и како ќе се однесува со мене. Не научив ништо од него. Навистина ми е ж...

Više detalja →

ASPEKT 12.04.2024

Dobre stvari: dokolku ti e dobar timot ne gledas drugi raboti, no koga ke pocne timot da ti propagja se spasuvas...

Loše stvari: mnogu sebicni kolegi, pa duri i pretpostaveni, samo vetuvanja a nisto ne se ispolnuva , te drzat vo slepilo na tehnoloski plan, i ako probas da najdes rabota vo dr firma sfakjas deka na pazarot se bar...

Više detalja →

Altius.mk - Digital Agency Macedonia 12.04.2024

Dobre stvari: Тим од млади луѓе!...

Loše stvari: Класични Македонски газди! Те испраќаат да им вршиш приватни работи за кои они сами треба да си ги средат и не се поврзани со твојата позиција. Викање и закани по целиот тим! Не можат меѓу себе да се ...

Više detalja →

Altius.mk - Digital Agency Macedonia 12.04.2024

Dobre stvari: Млади и амбициозни луѓе....

Loše stvari: Денес секој на кого ќе му текне отвара агенција за дигитален маркетинг и изиграва бог,газда. Прелош менаџерски тим односно сопствениците без култура. Точно е дека платите каснеа. Мислам дека никој нем...

Više detalja →

Alosys Communications N. Macedonia 12.04.2024

Loše stvari: HR Intervju Nema HR intervju bidejki nema ni HR vrabotenoTehnički intervju Ne pretstavuva nikakov predizvik tehnickoto intervju. Obicno zapoznavanje e. Bez nikakvi tehnicki p...

Više detalja →

Alosys Communications N. Macedonia 12.04.2024

Dobre stvari: Луѓето со кои соработував беа океј, а и останатите кои ѓи имав запознаено меѓутоа немав можност за соработка. Developers и qa стварно се трудеа со тоа што го имаа во моментот. (Постигнување рокови и с...

Loše stvari: Имаше општа незадоволна атмосфера од повеќето вработени поради различни причини. Дел беа веќе спомнати од друѓи. Некои од вработените пренесуваа информации на менаџментот и мислам дека повеќето го зн...

Više detalja →

Alosys Communications N. Macedonia 12.04.2024

Dobre stvari: Samo nekolku dobri lugje...

Loše stvari: Ima QA kolegi koj rabotat vo firmata 3+ godini i se seuste zaglaveni samo na klikanje frontend (tipicen Manual QA koj raboti minimalno). Bez nikakva inicijativa za podobruvanje na nivnite vestini. Sek...

Više detalja →

RLDatix & Allocate Macedonia 12.04.2024

Dobre stvari: Very bad internal marketing and events...

Loše stvari: The user hasn't stated not so good things about the company culture and team.Saveti menadžmentu The user hasn't given advice to management....

Više detalja →

Alite international North Macedonia 12.04.2024

Dobre stvari: Тим со искуство, позитивна работна атмосвера и сето она што е потребно за една компанија...

Loše stvari: Корисникот нема наведено не толку добри страни на работењето во тим....

Više detalja →

AITONIX 12.04.2024

Dobre stvari: нема добри страни за зал само првите 3 месеци е ок, потоа .......

Loše stvari: Да не се меша приватно и бизнис , да престане модерното ропствотоSaveti menadžmentu да не прават тоа што не саккат да им го прават на нив...

Više detalja →

AITONIX 12.04.2024

Dobre stvari: Забавни колеги но со застарени сфаќања...

Loše stvari: - Сами си плаќаме превоз за на тимбилдинг - Јавување после работно време - Јавување за време на одмор - Токсична околина до макс - Нема никакви бенефиции - Огромни притисоци и стресSaveti menadžmentu ...

Više detalja →

AbSent 12.04.2024

Loše stvari: HR Intervju Интервјуто беше проследено со доста професионален пристап и тек, траеше временски доволно, ни многу кратко ни многу долго.Tehnički intervju Корисникот нема сподел...

Više detalja →

A1 Makedonija 12.04.2024

Loše stvari: HR Intervju Klasicno intervju, moze i podobro...Tehnički intervju Корисникот нема споделено искуство за техничко интервју....

Više detalja →

A1 Makedonija 12.04.2024

Dobre stvari: Moze mnogu da se nauci za kratok vremenski period. Frlen si vo ogan ako si ambiciozen rabotata sr sovladuva za kratok period....

Loše stvari: Firmata puka na site strani. Cela kompanija funkcionira na baza na praktikanti kade istite se eksploatiraat na nevideno nivo za smesen finansiski nsdomestok. Po istekot na prvicniot dogovor sledi opra...

Više detalja →

A1 Makedonija 12.04.2024

Dobre stvari: Корисникот нема наведено добри страни на културата и тимот....

Loše stvari: Корисникот нема наведено не толку добри работи за културата и тимот.Saveti menadžmentu Menadjmentot treba povekje, mogu povekje da se grizi za working environment, da prestane so postojan...

Više detalja →

IW Education Center 12.04.2024

Loše stvari: HR Intervju Примарната селекција од страна на HR беше професионално извршена.Tehnički intervju Во врска со техничкото интервју и целиот процес околу истото имав чувство како ...

Više detalja →

Rad u NCR Corporation u Srbiji: Pogled iznutra

NCR Corporation, poznata američka kompanija koja se bavi tehnološkim rešenjima, ima svoje operacije i u Srbiji. Iako globalno poznata po inovacijama i tehnološkom napretku, izgleda da njeno poslovanje u Srbiji prati niz izazova koji utiču na zadovoljstvo zaposlenih. Na osnovu... Više..

Kompanija AS - Stanković Braća: iskustva

Kompanija AS - Stanković Braća, osnovana je 2002. godine i zapošljava preko 700 radnika. U svom poslovanju primenjuje najmodernija postrojenja i procese proizvodnje, u skladu sa HACCP i ISO standardima. AS - Stanković Braća pokriva tržište celog Srbije, deluje kao h... Više..

Analiza Radnog Okruženja u FORMA IDEALE: Iskustva Zaposlenih

FORMA IDEALE, kao jedna od vodećih kompanija u Srbiji, poznata po svojim proizvodima, privlači pažnju ne samo kupaca već i potencijalnih zaposlenih. Međutim, iza fasade uspešnog poslovanja, postoje složeni aspekti radne atmosfere koje deljeni dojmovi zaposlenih otkrivaju. U ovoj analizi, i... Više..

Analiza Radnog Iskustva u Pošti Srbije: Iznad i Ispod Linije

Pošta Srbije, kao ključni deo infrastrukture zemlje, privlači pažnju kroz različite prizme radnog iskustva zaposlenih. Pogledajmo nekoliko ključnih tačaka iz njihovih izjava kako bismo stvorili širu sliku o atmosferi i uslovima rada u ovoj organizaciji. 1. Redovna Plata, Ali... Više..

Radno Iskustvo u Lidl Supermarketima u Srbiji: Analiza Utisaka Zaposlenih

Radno iskustvo zaposlenih u maloprodajnim lancima ima ključnu ulogu u oblikovanju efikasnosti i zadovoljstva na radnom mestu. Jedan od takvih lanaca u Srbiji je i Lidl, poznat po svojoj prisutnosti širom zemlje. Proučili smo ocene i utiske zaposlenih u Lidl supermarketima kako bismo stekli... Više..

Utjecaj Krize na Neformalno Zaposlene Radnike u Srbiji: Analiza i Implikacije

U uvodnom delu ovog članka analizirat ćemo različite aspekte ranjivosti radne snage i proučiti uticaj krize na status zaposlenih, s posebnim naglaskom na posebno osetljive radnike. No, ovaj put usmerićemo se na neformalno zaposlene radnike, koji su suočili s najvećim izazovima tokom ekonomske kri... Više..

Dodajte recenziju