Pročitajte iskustva radnika iz Srbije, Bosne i Hercegovine, Crne Gore, Hrvatske i regiona pre nego što se prijavite za posao. Stvarne plate, odnos menadžmenta i uslovi u kancelariji ili proizvodnji – na jednom mestu.
Loše stvari: PozitivnoFer odnos menadžmenta prema zaposlenima u smislu da će zaposleni koji dobro obavlja svoj posao biti korektno za to i nagrađen. Lepa atmosfera među ljudima i spremnost da se pomogne. Interesantni projekti koji utiču na veliki broj ljudi i neobična tematika istih (izdavanje ličnih dokumenata). Firma se ne bavi outsource-ingom, ima svoje proizvode i stabilna je.ZamerkePotrebno je da struktura isprati brzi rast broja zaposlenih.
Loše stvari: Bolje pitanje sta je dobro. Povecati kontrolu nad q&a i zaposlene, uslovi na poslu nisu dobri kao ni pravila.Zaposleni se ne zadrzavaju u kompaniji duzi period.Firma za izbegavati
Loše stvari: Kako je izgledao procesNakon prosleđivanja svog CV-a, dobio sam poziv da učestvujem u izradi studije slučaja. Dobio sam dva dataseta (jedan na kom je trebalo da treniram i evaluiram svoje modele i drugi na kom bi trebalo da testiram i napravim predloge na osnovu rezultata). Datasetovi su se ticali klasifikacije kandidata za hipoteke, što je čest problem koji se rešava u bankama. Imao sam nedelju dana za izradu studije i poslao sam im svoje rezultate, kao i video prezentaciju. Naposletku sam dobio odgovor koji je služio kao poziv na tehnički i HR intervju. Na tehničkom intervjuu sam pričao pomalo o sebi, odgovarao na neka pitanja vezano za svoj kod, bio pitan za koju bih platu radio, tj. ispod koje granice ne bih išao i ja sam naravno pitao neka svoja pitanja. Intervju je prošao sasvim fino, ljudi koji su me intervjuisali bili su ljubazni i smejali su se nekim mojim šalama. Prijateljska atmosfera u najmanju ruku, odmah mi je rečeno da sam prošao na psihološki test. Tehnički/HR intervju trajao je oko sat vremena. Psihološki test se sastoji od "personality" oriented testova i od testa numeričke sposobnosti (čitanje sa nekih tabela, grafika, vršenje izračunavanja) i od testa koji je u suštini bio većinski samo povezivanje nekih transformacija. Solidno sam prošao oba. Bilo je tri personality testa, na jednom su se ocenjivali spoljni i unutrasnji motivatori, na drugom uloge koje kandidat preuzima u timovima, i još jedan uopšteni, mislim da je HEXACO test. Radi se oko sat i po - dva i rezultati su odmah dostupni na kraju. Mislio sam da sam solidno uradio, iako jeste lako napraviti neke glupe greške, jer se ne možete vratiti na prethodne odgovore. Dobio sam nakon 10 dana odgovor da su nastavili sa drugim kandidatima, bez preteranog objašnjenja, ali verovatno je konkurencija bila takva. Uopšteno vrlo prijatno iskustvo.Pitanja sa intervjua Šta je overfittovanje? Šta su parametri u algoritmima mašinskog učenja? Šta je i čemu sluzi PCA (analiza glavnih komponenti) ?
Loše stvari: Kako je izgledao procesU petak, poslednji dan za prijave, sam poslala CV, stigao mi je mejl da u ponedeljak dođem do njihovih kancelarija na testiranje. Test je trajao 1h i 15min, 20ak zadataka, tehnologije C#, JavaScript, CSS i TSQL. Nakon mesec dana mi je stigao odgovor da nisam prošla dalje.Pitanja sa intervjua 10 zadataka, TSQL upiti, dato je 10ak uvezanih tabela na osnovu kojih se rešavaju upiti 5 zadataka C#, neke klasične stvari, npr proveriti da li je zadata reč palindrom 5 zadataka JavaScript i CSS
Dobre stvari: Nadam se da cu sutra biti primljen pa cu saznati.
Loše stvari: . Potpuno sam zadovoljan i planiram ostati ovde da bih se usavrsavao i napredovao.
Loše stvari: Pozitivno- Kolege voljne da pomognu - Dobro organizovani projektiZamerke- Manjak performance review-ova i generalnog plana za napredovanje / ucenje
Loše stvari: PozitivnoDaju priliku ljudima bez iskustva i bez formalnog obrazovanja u IT-u. Odlični za početak QA karijere, dobar način onboardinga i lepo te nauče o QA-u (ovo je bilo pre korone, dakle u kancelarijama). Redovne povišice i dobre početne plate za nekoga ko nije u IT-u.ZamerkePoslovni prostor katastrofalan, velike razlike od tima do tima u obimu posla (neki ne rade ništa, neki rade prekovremeno). Fiksiran godišnji odmor, mora da se uzme u vreme američkih praznika. Radno vreme od 12-20h. I još mnogo toga.
Dobre stvari: Dobra plata, automobil
Loše stvari: Prevelika ocekivanja i ciljevi, preobiman posao, bespotrebno komplikovanje svake moguce situacije. Ne cuje se glas sa terena odnosno ne zele da cuju.. Dobra firma, los menadzment, ogroman pritisak i zahtevi
Dobre stvari: Plata je na vreme, ali je mala. Nista drugo nije dobro.
Loše stvari: Direktori i losa atmosfera. Male plate, a puno se radi. Sektor prodaje nije za saradnju.. U magacinu je bio pakao, nista od dogovorenog nije ispunjeno. Skupljaju samo jeftine poene, gledaju da uzmu dusu postenom radniku. Sektor prodaje definitivno nema nikakvu komunikaciju sa kolegama, veoma ne prijatno iznenadjenje. Direktori se lose ponasaju, nikako nemoj te da radite u ovoj nemackoj f
Dobre stvari: Nista
Loše stvari: Odnos prema zaposlenima i plata. Loša da ne moze biti lošija u svom sverama u firmi
Dobre stvari: Ništa
Loše stvari: Neorganizovanost nepoverljivost. Jako loše,neorganizovano,loši međuljudski odnosi
Loše stvari: PozitivnoKao pocetnik sam imao prilike da se upoznam sa poslom QA. Ljudi su generalno ok, zele da pomognu ali sam imao osecaj da su svi puni posla, sto opet nije lose ali falilo mi je asistencije ponekad. Svakako dobar start da se pogura karijera.ZamerkePonekad se osetila tenzija ali nista posebno.
Loše stvari: PozitivnoSjajna ekipa, odlican work life balance. Seniori su uvek spremni da pomognu i odlicna je komunikacija izmedju timova. Takodje odlicna komunikacija i sa HR timom. Mogucnosti remote rada ili rada iz kancelarije, kome kako odgovara.ZamerkeSlabija organizacija, ali to je normalno za brzo rastujuci startup.
Dobre stvari: Ima jako puno dobrih i vrednih ljudi. Plata iako jedva nešto preko minimalca isplaćuje se na vreme.
Loše stvari: Direktor prodaje sujetan, osvetoljubiv, okružuje se saradnicima koji mu saopštavaju samo lepe vesti. Na sastancima prost, psuje u prisustvu koleginica. Top menagement ne štedi za team buildinge, skijanja i slično o trošku kompanije a radnici primaju najniže plate u industriji. Evidentan svakodnevni mobing (izražen naročito prema ženama). Vrhunski radnici dobijaju otkaz zbog najmanje primedbe/predloga iako svi znaju da su bili u pravu. Ogromna fluktuacija radnika.
Dobre stvari: Redovna plata i radno vreme
Loše stvari: Top menadžment je najgori krš u istoriji poslovanja na ovim prostorima. Krađe, smeštanja, mobing, vrhunska nestručnost, nepoštovanje propisa. Krajnje vreme za smenu generala i njegovog zamenika. Vode firmu u ambis, ugnjetavaju zaposlene, a mobing je prvoklasni!
Dobre stvari: Nije nista dobro,jedno se prica a drugo se radi tako da mi je zao ne mogu da ih pohvalim.
Loše stvari: Ne placaju putne troskove,drze na ugovor o delu a ne sme to kad se radi u delatnosti Kradu na plati realno jako lose a predstavljaju se kao ozbiljni.. Prevaranti ukrali mi koverat nisu mi dali platu
Dobre stvari: Retko sta
Loše stvari: Sve, pre svega haos koji proizilazi iz nepoznavanja materije i finansija glavne vlasnice i sukoba na toj relaciji
Dobre stvari: dobre kolege. Odlicne plate, prelep ambijent. Izuzetni vlasnici.
Loše stvari: Odnos menadžera prema zaposlenima. Dobre kolege, odlicne i redovne plate, okruzenje
Dobre stvari: Redovna plata
Loše stvari: . Bežite ljudi koliko vas noge nose. Ljudi su zlo u ovoj firmi, iskreno.