Pročitajte iskustva radnika iz Srbije, Bosne i Hercegovine, Crne Gore, Hrvatske i regiona pre nego što se prijavite za posao. Stvarne plate, odnos menadžmenta i uslovi u kancelariji ili proizvodnji – na jednom mestu.
Loše stvari: Kako je izgledao procesljudi koji rade intervju se ponasaju kao decaci, nista ne shvataju ozbiljno sto i nije sporno jer pitanja koja postavljaju su u rangu osnovne skole. zele da radite tri meseca bez plate???? uvek imaju otvoren oglas tkd je prilicno ocigledno da samo zaposljavalju ljude svakih par meseci na lazni probni rad kako nikad ne bi platili nikoga zelim im zatvor do kraja zivotaPitanja sa intervjua sta je to windows? sta je ram memorija? sta je binarni sistem?
Dobre stvari: Direktorka
Loše stvari: Vlasnik je uzasan!!!. Vlasnik firme je uzasan i preti radnicima kada daju otkaz, svaki dan je nervoza. UZAS
Dobre stvari: Dobro sto rade dobri i vredni ljudi. Sto ima bus s vise mesta.
Loše stvari: Rukovotstvo i ophodjenje prema radnocima. Tek kada radnik najavi otkaz oni se skupe oko njega pa ga ubedjuju daju mu povecanke plate.... Logor za zaposlene. Cak radnoci nose markere sa oznakama Z i broj kao robijasi
Dobre stvari: Dobro je jedino što mi je fabrika pred kućom ,tako da mi je plaćeni prevoz od 3500 hiljade dodje ko dupli bonus ,jer ga i ne koristim.
Loše stvari: Loša su familijarna zapošljavanja,ima ih čak po četiri ili pak troje iz kuće a da ne pričam pa o bračnim parovima.U poslednje vreme sinčići šefovčići dovode i svoje mamice koje se samo vuku i prenemažu po proizvodnji jer su žene duboko zagazile u šestu deceniju.Najgore prolaze solo operateri bez ikakve veze jer rade za sve ove povlašćene i zaštićene.. Familijarno-klanovsko udruženje d.o.o.
Loše stvari: . Jako tesko se napreduje, ljudi sa fakultetom rade sa srednjom skolom
Dobre stvari: Sve se radi po zakonu što se tiče prijave radnika, plata. Godišnji može da se uzme kad god, kancelarijski posao. Većina kolega je ok
Loše stvari: Menadžment i vlasnik. Tiranija od strane kolega iz Kine, nema fleksibilnosti u radu, ili je po njihovom ili nikako. Dvostruki standardi na sve strane. Neetičko poslovanje. Prevelika očekivanja od zaposlenih, loš tretman prema kolegama iz Srbije
Loše stvari: Menadžer inženjera.Tu je dugi niz godina a sem uvlačenja direktoru nema drugih kvaliteta. Ne znam gde je završio fakultet,gde god da je,tu ustanovu trebala zatvoriti jer su dali tom čoveku diplomu. Stidim se što sam radio sa ovakvim nesposobnjakovicem. Obećava kule i gradove a kad treba da ispuni obećanje tad ćuti i pravi se blesav.
Loše stvari: PozitivnoOdlicna kompanija za karijerni razvoj, jer su projekti veoma izazovni i ucestvuje se u kompletnom procesu od razvoja do isporuke. U firmi ima bas mnogo strucnjaka od kojih se moze mnogo nauciti i otvoriti im mnoga vrata u daljoj karijeri. Kompanija ima cak i svoju teretanu, koja je solidno opremljenaZamerkeMala plata, zahtevni klijenti.
Dobre stvari: Kolege u kancelariji
Loše stvari: Loše je svakodnveni mobing. Kamere snimaju i ton u kacelariji. Ne smeš da napraviš pauzu, jer se svaki korak prati.
Dobre stvari: Nista
Loše stvari: Plata, odnos prema radnicima. Izrabljivanje radnika za mizernu platu. Odnos prema zaposlenima kao prema nizim bicima.
Dobre stvari: Nista. Jedino plata koja je redovna (to ne bi trebalo da bude nesto pozitivno, nego da se podrazumeva), ali uplacuje se minimalac na racun.
Loše stvari: Sve. Male plate, ponizavajuc odnos prema zaposlenima, mnogo prekovremenog rada.. Izrabljivacka firma sa ocajnim menadzmentom
Dobre stvari: Redovna je plata.Toliko
Loše stvari: Sta nije,lideri se izivljavaju,manipulisu radnicima.Operateri su za sve krivi,dostavljace ubijaju od posla.Jos posle dodju kazu ajd jos ovo,manjak ljudi koji zaista rade svoj posao... Najkrace,hmm.Teraju ljude do iznemoglosti,boli ih uvo dal se vi osecate dobro ili ne ,bitan mi je target...
Dobre stvari: Topli obrok
Loše stvari: Komplet sve, od vlasnika pa do uslova za rad i plate, uglavnom rade stariji ljudi koji nemaju gde a mlađi beže čim nađu nešto bolje..Ne prijavljuje radnike i još neke stvari se mogu čuti a neke se prećutkuju...
Dobre stvari: Колегијалност и разумевање.
Loše stvari: Недостижни бонуси.. Не знам каква је била раније, мислим да може боље.
Dobre stvari: Međuljudski odnosi
Loše stvari: Dosta buke u kancelariji jer 7 ljudi radi a svi mogu da budu na telefonu sa klijentom.. Svi su vrlo otvoreni , kolege se pomažu, dosta je sistematičan rad, fer plate
Loše stvari: prokleto teska mogucnost povecanja plate. preporuka, jedina mana- jako je tesko napredovati sa platom
Dobre stvari: Redovna plata
Loše stvari: .. Leglo mobinga, izivljavanja nad zaposlenima, psihicko maltretiranje svakodnevno od strane vlasnicine cerke bez migucnosti da se bilo sta popravi. Mesto gde vam radni dan zavisi od raspolozenja doticne, gde vam svakig dana ista ta osoba servira stres i turiranje i kad ima i kad nema razloga jer joj s
Loše stvari: Kako je izgledao procesPrevara u pitanju! Devojka ce vam prvo zakazati teams call i traziti da snima video razgovor. Ona nije ukljucila kameru a na LinkedIn-u nema profilnu sliku. Nakon zavrsenog calla, poslace vam dokument(uputstvo za zaposljavanje) u kome trazi da im slikate obe strane svog nacionalnog dokumenta - pasos, licna karta. Nemojte nasesti na ovo, protivzakonito je da vam iko, osim ovlascenih lica, trazi licne dokumente. Kasnije sa ovom dokumentacijom mogu razne prevare da pokusaju... Radio sam godinama kao freelancer, i na samom pocetku sam bio upozoren da postoji puno scamera koji ce pokusati da vam izvuku dokumnetea. Nemojte nasesti na to nikad.
Dobre stvari: Prijava na pun iznos, nisam imao previse iskustva u ovakvom tipu posla ali dobio sam sansu da se dokazem. Posle 6 meseci primam oko 30% vecu platu nego na pocetku. Ako se napravi neka greska uvek imam opciju da odradim dodatni trening da mi ne bi odbili od plate. Povecanje plate na svakih 6 meseci po tipa 5% -7%. Dobri bonusi. Neki su lako ostvarivi, neki i nisu. Kolege su super. Zgrada na Novom Bg je ususkana lepo. I da, trening je bio jako lepo osmisljen. Svi su nekako tu za bilo sta sto mi treba.
Loše stvari: Pocetna plata bi trebalo da bude barem malo bolja. Ima par negativnih ljudi u mojoj smeni kojima sve smeta i smatraju da vrede mnogo vise i stalno pricaju kako ce da daju otkaz zbog ovoga i onoga a evo ih sede (neki vec godinama ovde) i truju ljude. Razumem da mi gledamo USA i Kanadu i da moramo da imamo i jutarnje i nocne smene ali barem neka doza fleksibilnosti kada bi postojala bilo bi bolje... lakse...
Dobre stvari: Redovna primanja, placen ceo prevoz, prijava na pun iznos
Loše stvari: Rukovodioci, i nezadovoljni zaposleni sto platom, sto uslovima rada. Preveliki obim posla, dobri klijenti pobegli, ostao ko mora. Rukovodioci uzasni, kolege jos gore, neraspolozeni za pruzanje znanja mladjima