Pročitajte iskustva radnika iz Srbije, Bosne i Hercegovine, Crne Gore, Hrvatske i regiona pre nego što se prijavite za posao. Stvarne plate, odnos menadžmenta i uslovi u kancelariji ili proizvodnji – na jednom mestu.
Dobre stvari: U kompaniji trenutno nema dobrih stvari, u pocetku ih je bilo dok su stranci vodili firmu.
Loše stvari: Promena radnog mesta ukoliko odete na bolovanje pa kao kaznu kad se vratite dobijete teze radno mesto, nema plan rada, losi treninzi, kaznjavanja za gluposti-skidanje od plate od koje hranite porodicu. Veze, stranacko zaposljavanje na visokim pozicijama.. Neorganizacija, operater za sve kriv, izjave i skidanje od plate zbog najmanje greske ili zbog tudje greske. Sefovi preko veze, ponosni, drski. Logikom operater je lako zamenljiv, promena pozicije na teze radno mesto ukoliko se ide na bolovanje.
Loše stvari: Kako je izgledao procesInicijalno dobijate telefonski poziv od strane HR-a, gde se ukratko predstavljate i pričate o svojim iskustvima. Par dana kasnije je na mejl stigao poziv za online HR razgovor koji je bio maniru srandardnog HR intervjua sa detaljnijim osvrtom na iskustva i situacije u kojima ste se našli tokom karijere i u životu. Bilo je to prijatno iskistvo, bez preterane tenzije. Zatim je traženo da pošaljem primere programskog koda koji najbolje reprezentuju moje tadašnje znanje. Nedugo nakon toga sam imao prvi "tehnički" intervju sa direktorom kompanije na kome i nije bilo preterano tehničkih pitanja, već mali osvrt na iskustva i očekivanja u pogledu plate. Nakon nekoliko dana sam dobio zadatak koji je bilo neophodno uraditi u zadatoj tehnologiji. Nakon slanja zadatka, bio je zakazan drugi "tehnički" intervju, na kojem sam sa direktorom razgovarao o samom kodu koji sam poslao, prolazio kroz logiku koju sam imao prilikom rada i bilo je traženo da objasnim zašto je nešto urađeno na određeni način. Oko nedelju dana kasnije sam dobio poziv za završni razgovor sa direktotom gde je izvršeno i potpisivanje ugovora. Sve u svemu, dosta duplih i nepotrebnih koraka u selekciji (npr. HR razgovor telefonom i HR intervju) koja je potrajala više nego što je realno bilo potrebno, jer su se svrhe razgovora, pa tako i sama priča na istim ponavljale.
Dobre stvari: Apsolutno nista.
Loše stvari: Postavljanje izuzetno zlih ljudi na mesta team leader-a. Ponizavanje i izivljavanje od strane istih. Mala plata, licemerni nadlezni.. Licemerni, zlobni i pokvareni ljudi
Dobre stvari: Kolegijalnost
Loše stvari: firma funkcionise po principu kazne i (ponekad) nagrade, kvantitet bitniji od kvaliteta, svakodnevni mejlovi o novim pravilima koji nikom nisu jasni, rad iz kancelarije koji je neproduktivan za sve, nemaju obzira prema potrebama zaposlenih, prekovremeni rad se ne placa niti ceni, open space kancelarija, mesecni targeti koji se povecavaju a pravila rada nisu jasno definisana, jako toksicna atmosfera, javno prisutno nezadovoljstvo svih zaposlenih. Dobra za ljude bez prethodnog radnog iskustva
Dobre stvari: Plata koju primaju ljudi na većim pozicijama. Besplatan obrok.
Loše stvari: Navela sam već. Mobing, neljudski resursi, menadzerka neljudskih resursa i svi oni koji okreću glavu kada vide maltretiranje ljudi koji su na manjim pozicija, tj studentima koji moraju da rade i stiču iskustva.. Velika kompanije koja nažalost nije na lepom glasu. Prisutan mobing na radu od strane nadređenih, lično sam se jako loše provela i imam jako loše iskustvo. Obećavaju ugovor o radu, a pre toga umreš kao praktikant i mnogo prekovremenog rada, radiš otprilike sve one fizikalne koje gospoda sa ugovorima
Dobre stvari: Kolege
Loše stvari: Menaderka,maltretiranje,molnenje za dam koji mi sleduje kad meni zatrrba za porodicne stvari,a ne kad ona hoce
Dobre stvari: Redovna primanja
Loše stvari: Ne poštovanje zaposlenih.. Izbegličkom rukovodstvo na svim nivoima, katastrofa.
Dobre stvari: Nista Ali bas nista
Loše stvari: Radno vreme 12sati I prasina koja ni Malo Nije zdrava ko se razume sta je prasina lucerke a ovde Ima u nenormalnim kolicinama sve jasno,Ljudi se menjaju kao na pokretnoj traci I uvek manijak radnika,Plata koja je premala za ovaj posao
Dobre stvari: Zar ih ima ?
Loše stvari: Sve... od : manipulacije bonusima ( vataj sargarepu ), lidera ( koji moraju da grebu po ljudima, kako bi visa garnitura zlotvora bila zadovoljna ), organizacije, sistematizacije ( kako bi samo odredjeni imali korist i stremili ka visinama ), radne subote, mali broj ljudi na operaterskim pozicijama ( po nekoliko poslova u isto vreme se ocekuje da radimo ) i mnogo mnogo mnogo toga
Dobre stvari: Velika kompanija u kojoj ima šanse za napredak. Postoji određena doza sigurnosti u smislu redovnih plata, kao i benefiti za zaposlene u vidu usluga banke i privatnog zdravstvenog osiguranja.
Loše stvari: Pročitaj u "šta biste preporučili menadžerima".... Što niža pozicija više odgovornosti i obaveza, nerealni targeti male plate. Tretiraju te ko potrošni robu.
Dobre stvari: Izuzetno su fleksibilni. Nakon obuke je moguc samostalan rad od kuce. Odmor mozete da uzmete danas za sutra. Privatno osiguranje. Ukoliko vam ne odgovara smena mozete lako da je zamenite ili se prebacite za vikend ili odradite sate nekog drugog dana. Odlicno radno okruzenje i super kolege.
Loše stvari: Samo jedna osoba zaduzena za poslovanje kol centra od preko 200 ljudi. Izuzetno haoticna komunikacija, ne znate kome u kom trenutku da se obratite jer su svi zauzeti ili su na meet-u po ceo dan. HR prakticno ne postoji, on se nalazi u Nemackoj u sedistu kompanije i odatle se donose bitne odluke. Timlideri u Beogradu su cesto produzena ruka nemackih projektnih menadzera i namecu pritisak cak i kada ga nema.
Dobre stvari: Stabilna kompanija.
Loše stvari: Ponašanje pojedinih rukovodioca. Ne cene zalaganje, trud, tj.sve zavisi od nahodjenja i raspolozenja rukovodioca.. Mislim da sve zavisi od šefa ili zaleđine
Dobre stvari: Lekari, HR sluzba, visi menadzment
Loše stvari: Losi odnosi medju zaposlenima u pojedinim domovima zdravlja, koje uglavnom prave medicinske sestre!
Dobre stvari: Rednovna isplata zarade
Loše stvari: Neisplacivanje putnih troskova, konstantan pritisak i pisanje izjava, prenategnuti kadrovi u maloprodajnim salonima, mizerna plata. Raspad sistema upakovan ozbiljnim marketingom
Dobre stvari: U kompaniji nije dobro ništa.
Loše stvari: U kompaniji je loše sve. Menadžment, kolege, radna atmosfera, mobing od strane vlasnika, radno vreme, kvalitet izvedenih radova.... Vlasnik prevarant. Kolektiv očajan i licemeran. Plate nisu adekvatne shodno zalaganju radnika.
Dobre stvari: Kolege se trude da ostanu pozitivne i da se izbore za sebe i svoja prava
Loše stvari: Prijava na minimalac Laganje i varanje radnika Lazi i izmosljostine Greske sa isplatom radnika Deca od CEO zagorcavaju zivot ostalima svojom negativnom energijom. Neorganizovana porodična firma, varanje zaposlenih koji žele da da nauče posao
Dobre stvari: Redovnu plata
Loše stvari: Puno rukovodećeg kadra na jednog zaposlenog, srednji menadzment bez znanja I odgovornosti - samo za forward zadataka, loša atmosfera, foliranje svi smo super, nepotizam na delu, zaposljavanje preko veze.... Bez perspektive, za samo promociju, loš srednji menadzment
Loše stvari: PozitivnoUglavnom dobro organizovani projekti. Zadaci podeljeni na manje celine. Formiranje čeličnih živaca i volje, pod uslovom da psihički ne puknete nakon svih stvari koje ste prinuđeni da istrpite ovde.ZamerkeTrud i rad se ne cene uopšte, pa ćete tako za platu imati duge sesije razgovora sa direktorom koje će se završavati nekonkretnim ponudama, sa maksimalnim fokusom na prolongiranja povišice koju zaslužujete. Fokus na maksimalno izrabljivanje radnika kroz nabijanje pritiska, traženja svakakvih mogućih mana čak i tamo gde ne postoje, a sve sa ciljem da budete što više uniženi i ograničeni da zahtevate napredak u zaradi. Ograničavanje komunikacije među zaposlenima. Nepostojanje želje da se organizuju bilo kakva timska druženja (team building), pa tako ako radite u ovoj kompaniji postoji velika verovatnoća (90%) da nećete znati ni sa kime radite. Nepostojanje fleksibilnog radnog vremena, koje se danas podrazumeva. Zbog konstantnog odliva zaposlenih, nemojte se začuditi ako vam bude ponuđeno da radite posao za koji se, verovali ili ne, niste prijavili - pitate se kako ćete raditi nešto za šta niste obučeni? Ne brinite, ovde se direktor za sve brine, pa tako ne očekujte da ćete u razgovorima u velikom broju slučajeva "smeti" da iskažete svoje mišljenje. Mikro-menadžment je na maksimalnom nivou.
Dobre stvari: stav: svaki problem moze da se resi ako ne danas, resice se sutra. ukoliko imate los dan - nije problem, ukoliko se desi nesto vanredno, rukovodioci imaju razumevanja. fleksibilno radno vreme
Loše stvari: u zavisnosti od velicine samih projekata, ponekad je nedovoljan broj zaposlenih u timu. Oslanja se prilicno na svoje zaposlene, a zaposleni imaju svu slobodu da predstave i implementiraju svoje ideje, samim tim i da napreduju.
Dobre stvari: Jako fina direktorka, postuje radnike i lepo placa.
Loše stvari: Mali broj velikih projekata koji bi inače doprineli razvoju firme i kolektiva.. Dobra firma, šteta sto nema više ugovorenih poslova pa deluje nesigurno iz tog ugla.