Pročitajte iskustva radnika iz Srbije, Bosne i Hercegovine, Crne Gore, Hrvatske i regiona pre nego što se prijavite za posao. Stvarne plate, odnos menadžmenta i uslovi u kancelariji ili proizvodnji – na jednom mestu.
Dobre stvari: Vrsta posla, ok plata i radno vreme za nase uslove.
Loše stvari: Menadzeri koji misle da radimo u Nasi i koji bez obzira na rezultate traze dlaku u jajetu.. Posao je ok, ali menadzment nije.
Loše stvari: Kako je izgledao proces- HR intervju - tehnicki intervju - domaci zadatak - meet the team intervju
Loše stvari: Kako je izgledao procesBio je uzivo jos pre korone. Seo u kancu i ceo intervju je bio na engleskom. Bio je prijatan, vise caskanje nego nesto drugo.Pitanja sa intervjua Da li bi radio 3 smenu kao Client support? Da li mozes celu noc da ostanes budan?
Dobre stvari: Dobro? Tesko da bilo sta dobro mogu navesti.
Loše stvari: Odmori, slobodni dani,neplacena bolovanja, manipulacija, higijena(sapun za ruke se sipana pola godine), neplacen prekovremeni rad, bezobrazan i drcan poslodavac... mnostvo toga, ko hoce da se uveri neka izvoli.. Neplacenk bolovanje, a doznake zahtevaju da im se donesu, ciji dzep puni nase bolovanje?
Loše stvari: losa organizacija u poslu, prosipa se i ocekuje se od drugog da čisti i mesanjs u poslu
Loše stvari: Kako je izgledao procesIzuzetno ruzno iskustvo. Intervju mi je bio zakazan putem Zoom-a, ali sam u zakazano vreme uvideo da Zoom zahteva Meeting ID koji mi nisu poslali uz link za sastanak. Saljem dva mejla u roku od pet minuta, ali mi niko ne odgovara. Ostajem kod racunara do isteka pola sata koliko je trebalo da traje intervju, ali ne dobijam nikakav odgovor. Nikakvo obavestenje ili telefonski poziv kako bi utvrdili u cemu je problem i zasto do sastanka u odredjeno vreme nije doslo.
Loše stvari: PozitivnoNema ih.ZamerkePrivilegovanima je dozvoljeno remote, a ostali su primorani idu u kancelariju. Menadzeri spletkare i lizu se sa HR-ovima. Zastarele tehnologije, nema onbordinga, a traze da se poznaje proizvod. Bezbednost je na najvisem nivou, pa samim tim ni pristupi se ne odobravaju. U kancelariji je nepodnosljivo - dreka, vriska buka. Jako puno ljudi odlazi tako da se nadajte da cete raditi i tudj poaao, a jako tesko ide zaposljavanje novih kolega. Nema sposobnih seniora od kojih moze da se nauci.
Loše stvari: PozitivnoDobra lokacija kancelarija kompanije. Besplatna kafa iz automata u kancelariji, osnovni paket privatnog zdravstvenog osiguranja. HR i marketing kompanije obavljaju dobar posao - trude se da promovišu firmu uglavnom među studentima. Nažalost ovde se završavaju pozitivne stavke.ZamerkeTrudiću se da budem objektivan što se tiče ove sekcije iskustva. Apsolutno klasična outsource firma u svakom smislu. Nedostatak seniora jer ne prate tržiste sa platama. Odlazak čak i onih koji su u firmi vrlo dugo. Funkcija menadžera u kompaniji je nepoznata - imaju zvaničnu titulu biznis menadžera ali niko ne zna čime se bave (osim navodnog dogovaranja novih projekata). U toku rada nisam imao priliku da sa njima uopšte komuniciram niti verujem da su oni zapravo išta znali vezano za projekat koji je meni dodeljen. Takođe potvrđujem iskustvo prethodnog komentara - tipični kafanski srpski menadžment koji na zaposlenog gleda samo kao na brojku a ne kao na kolegu i gleda što više da iskoristi. Onboarding proces ne postoji - ni kod kompanije ni kod klijenta - juniorima se daju projekti na nivou seniora da rade sami - gde imaš samo kontakt sa menadžerom klijenta i nemaš apsolutno nikakvu dokumentaciju vezanu za biblioteke/postojeći kod (koji nema ni komentare čak). Radi se sa proprietary sistemima klijentske kompanije odakle ne može apsolutno ništa dobro da se nauči ili napreduje u budućnosti. Što se plata tiče - svi juniori imaju otprilike iste početne plate nezavisno od pozicije - embedded SW/Dev Ops/QA/aplikativni SW/Web dev, što je prilično loše za embedded developere s obzirom na sve navedeno, kao i na najveći pritisak koji se trpi od klijenta u odnosu na sve ostale pozicije.
Loše stvari: Kako je izgledao procesGodpodin se javi i pošalje wp plugin koji na sopstvenu odgovrnost postavite na svoj sajt (nikakva mera zaštite od virusa) i ako se na to opredelite i testirate uđete u proces selekcije tehničkog intervjua gde vam supervisor da testove kao da radite u firmi barem 6 meseci. Neprofesionalno. Wp qa pluginovi testirate za 30 min sa komplikovanim zadacima.Pitanja sa intervjua Wp qa pluginovi testirate za 30 min
Dobre stvari: Timski duh, i savremene CNC masine
Loše stvari: Ne bih o tome. Top firma u Ceskoj Republici za proizvodnju vrata i prozora
Loše stvari: PozitivnoDobre kolege koje su uvek tu da pomognu Rad bez prevelikog pritiska od strane menadzmenta Ok projekti za pocetnike jer moze dosta da se nauci, ali nista vise od togaZamerkeKlasicna drzavna firma po mnogo cemu, koliko god da se neko trudi i radi njegov trud nece biti prepoznat, a kamoli nagradjen. Menadzment je uglavnom mlad i neiskusan koji previse dozvoljava klijentu obecavajuci nerealne rokove koje tim ne moze da ispuni, bez prethodnog dogovora sa timom Procedure nejasne i minimalne, stice se utisak da svako radi kako njemu odgovora bez ikakvog postovanja internih procedura, i bez inicijative da se nesto po tom pitanju promeni Nerazumevanje uloge i znacaja pojedinih ekspertiza, pogotovo QA, koji cesto sluzi kao ispomoc drugim ekspertizama, sto je pogresno People Manageri se cesto ne bave svojim poslom a to je briga o zaposlenima i unapredjenju vestina i znanja zaposlenih, vec se bave nekim trivijalnim stvarima. Vise su na strani sefova i viseg menadzmenta, a ne na strani zaposlenih Forsiranje QA-eva da se bave automatizacijom bez ikakvog plana ucenja, u mnogim slucajevima ste prepusteni sami sebima Team building je misaona imenica, na svaki pomen istog firma izbegava da da konkretan odgovor kada ce i da li biti odrzan, ulaganje u zadovoljstvo zaposlenih ne postoji Beneficije ne postoje, plate male i nekonkurentne u odnosu na trziste Nedefinisan plan za povisice, uglavnom ljudi moraju sami da se izbore za istu, tako da ce neko dobiti 2 povisice za godinu dana, neko jednom, neko nijednom Napredovanje vrlo sporo i nedefinisano
Loše stvari: PozitivnoKompanija je savrsena za pocetnike. Velika kolegijalnost, razumevanje za pocetnike. Tim funkcionise po principu jedan za sve, svi za jednog. Bez mane.ZamerkeBez zamerki.
Dobre stvari: Jedina dobra stvar je redovna plata i nista vise.
Loše stvari: Sve je lose u ovoj kompaniji, od posla, temperatura od preko 70 stepeni u pogonu, sef, direktor... Sve u svemu katastrofa, bezati sto dalje
Loše stvari: Kako je izgledao procesPoslat CV ubrzo se javili posle otprilike nedelju dana pošalju zadatak za koji im ti javiš koliko ti treba da ga završiš. Za zadatak su poslali da se napravi jedna stranica sa 4 različita filtera, pretragom, load more, I vrati se na početak od funlcionalnosti. Posle toga ako je sve ok razgovor sa hr i programerom sa kojim pričaš kako si radio pored toga ispituje koje još tehnologije znate. Jedina zamerka je što se na finalni odgovor čekalo oko 3 nedelje inače ostalo je sve baš brzo odrađeno.Pitanja sa intervjua Objašnjenje kako je odrađen projekat? Ukratko o tehnologija a koje znate i o nekim koje oni koriste ako ste upoznati
Dobre stvari: Kolege, ima dosta divnih ljudi koji rade za bedu pa pobegnu kada krenu iživljavanja zbog nagomilanog posla prouzrokovanog manjkom radnika i činjenicom da trener koji drži obuku postoji samo kao slovo na papiru
Loše stvari: Sve, apsolutno sve. Pobesneli menadžerčići i šefovi koji su primer pogrešnog vođenja firme, urlaju kao pećinski ljudi na zaposlene koji rade za bednu platu, svakog dana nagomilavaju sve veći obim posla, dovoljno radnika nema nikada, nameštaju sve da njima bude lakše dok radnike gaze. Team building ne postoji jer se trude da se zaposleni ne zbliže kako ne bi odlazili u isto vreme, srećom im to ne polazi od ruke. Od voćnog dana 10kg jabuka, 3 banane i dva limuna. Pauza je problem, godišnji odmor je problem, verovatno je i disanje problem. Bežite što dalje od njih.
Dobre stvari: Osim plate (koja može biti visoka ako se za nju izborite na razgovoru za posao i ako imate kvalifikacije) apsolutno ništa drugo.
Loše stvari: Nepostojeća obuka za posao za novopridošle, mentalno zaglupljujuć posao, toksična radna atmosfera u pojedinim timovima, loš informacioni sistem izabran samo zato što je jeftin, izuzetno visoka fluktuacija zaposlenih itd.
Loše stvari: PozitivnoDobra ekipa, kul menadzment, first remote politika, okej plataZamerkeOutsorcing ljudi na razlicite projekte sto je trenutno nezgodno zbog manje sigurnosti za poziciju
Dobre stvari: Slaganje sa kolegama ma da znaju da psuju ali sam prezadovoljan ovako
Loše stvari: Prema mom mišljenu sa kompanijom sam zadovoljan samo što se dosta žale da nema obezbeđeni obrok ma da to je nebitno al ovako super nemam mana firma super. Zadovoljan sam sa Firmom samo što mi je žao što ima samo 3 Dana probnog rada umesto to malo duže a ovako super sezonaki posao
Loše stvari: Kako je izgledao procesЛоше искуство, нису били професионални, на разговору код сваког питања које ми је било постављено нисам имао прилике да кажем целокупно своје мишљење, био сам прекинут. Разговор је био више уопштен. Епилог разговора је био договор да ми се пошаље задатак путем мејла који би требало да урадим и пошаљем натраг да могу да процене знање. Прошло је 3 дана од разговора ја нисам добио задатак послао сам мејл да видим о чему се ради, добио сам информацију да су већ запослили кандидата. Ја сам прешао 300км у оба правца да бих дошао на обичан уопштен разговор и то скоро за џабе. Требало је да ми одмах кажу да не долазим или ако сам већ дошао да испоштују процедуру до краја и пошаљу тај задатак. На крају крајева макар бих нешто научио из тог примера ако ништа друго, овако сам само изгубио новац и време.
Loše stvari: PozitivnoDobar kolektiv Redovna plata Bonusi i stimulansiZamerkeLosa organizacija zaposlenih Headcount Slab menadzment Lose smene