Pročitajte iskustva radnika iz Srbije, Bosne i Hercegovine, Crne Gore, Hrvatske i regiona pre nego što se prijavite za posao. Stvarne plate, odnos menadžmenta i uslovi u kancelariji ili proizvodnji – na jednom mestu.
Dobre stvari: Međuljudski odnosi
Loše stvari: Plata je bolja već u svim drugim sličnim firmama, ali uvek može malo bolje.. Direktor šalje kafu zaposlenima na početku meseca, nikad nikog nisu otpustili, kad sam počela da radim jedna radnica je komentarišući firmu ustala, prekrstila se i rekla:Hvala Bogu da i ja nađem normalnog poslodavca.
Dobre stvari: Potencijalna dinamicnost koje zbog loseg poslovanja nema.
Loše stvari: Organizacija, pojedini ljudski odnosi su uzasni, komunikacija medju kljucnim ljudima uzasna. Nejednakost izmedju ljudi na istim pozicijma.....
Loše stvari: PozitivnoFlexibilno radno vreme po dogovoru,dobar kolektiv, zanimljivi projekti,koretkan menadžment.ZamerkeNema povratnih informacija o napretku, neodlučnost o budućim planovima.
Loše stvari: PozitivnoSjajni ljudi u Beogradskom hub-u, prijatni, ljubazni i predusretljivi.ZamerkeNeguje se atmosfera zastrasivanja od strane menadzmenta Izraelske i Ruske podruznice. Imate utisak da, iako dajete sve od sebe, konstantno vas neko posmatra i jedan pogresan potez ili rec mogu da uzrokuju otkaz u istom danu. Neprijatan online poligrafski intervju, neprimerena pitanja. Beneficija nema, sem minimuma koji je zakonom garantovan. Nula fleksibilnosti, odbijanje od plate za svaki dan tokom probnog perioda ako ste bolesni i slicno, dok sa druge strane ocekuju lojalnost. Toksicno i nezdravo okruzenje.
Dobre stvari: Menadžment
Loše stvari: Nedovoljno vredni Ili sposobni kadrovi. Fantastična za napredak i usavršavanje
Dobre stvari: Redovna plata,obezbedjen prevoz
Loše stvari: Nezainteresovanost rukovodecih za proizvodnju. Odlican sistem za rad,al u pogresnim rukovodecim rukama.
Loše stvari: Kako je izgledao proces1. Case study 2. Tehnicki intervju 3. Case study 4. HR intervju 5. Logicki test
Loše stvari: Pozitivno1. Finansijska kompenzacija 2. Ljudi 3. Kancelarija & oprema 4. Tehnologije 5. Mentori 6. Work/life balanceZamerke1. Nedostatak procesa 2. Projekti mogu biti sjajni/ocajni
Loše stvari: PozitivnoDobra ekipa i opustena atmosfera na pocetku. Zanimljivi projekti kako se kome zadesi.ZamerkeNemogucnost napredovanja, niske minimalne plate, u zadnje vreme firma prolazi kroz veliku krizu i otpusta veliki broj ljudi razlicitih senioriteta i pozicija. Plate jedno vreme nisu bile redovne, kasnile su, i tome se cutalo. CEO & COO uporno tvrde kako su transparentni prema zaposlenima, kako novca ima kako novih klijenata i da je svako prezadovoljan njihovim radom, ali u realnosti to je totalna suprotnost. Projekti su lose vodjeni od samog starta, vecina projekata ne uspe niti vidi ugleda svetlost. Firma zaposljava pocetnike u nadi da ce preko njih za male pare uspeti da naplati silne projekte. Kvalitet nikad nije bio prioritet ove firme nego legal i uzimanje para.
Dobre stvari: Jedino redovna plata
Loše stvari: Kradu,radimo 5 posla placeni samo jedan.... Nepotizam,firma cirkuzanata i lopova
Dobre stvari: Kolege, atmosfera, plata, team building
Loše stvari: Šef nas tera da imamo po 2 projekta da izbegnemo nerad. Neki projekti su baš teški.
Dobre stvari: Godišnji odmor, rad od kuće, privatno zdravstveno
Loše stvari: Nepotizam, napreduje se isključivo preko veze, možda napreduje bez veze ako nema nekoga koga će preko veze da ubace
Dobre stvari: Ima veoma strucnih i kopetentnih ljudi,koji bi hteli da pomognu radniku,ali od Bakice ne smeju ni u wc da odu,a da ona ne zna..
Loše stvari: LOSE JE GENERALNO SVE..Od Bakice,do bahatih poslovodja,brigadira,sefova i direktora.Sve poltroni,uvlake i ne radnici na pozicijama..Kada bi inspekcija(neutralna),radila svoj posao,zatvorili bi Formu brzo i efikasno..I ljudima bi sve bilo isplaceno za njihov rad i prekovremeno... Prekovremene sate ne placaju,subote i nedelje isto..Cim se polazis na platu i uslove rada,odmah dobijes otkaz!Nece da razgovaraju sa tobom!
Dobre stvari: Jedina svetla tacka su kolege iz svih gradova u Srbiji. Pzdrav za sve njih
Loše stvari: Od plate koja je cesto ispod minimalca,do placanja toplog obroka koji je 40 dinara po danu do odnosa GAZDARICE prema menadzerima i radnicima…. Jedna od gorih firmi gde sam radio. Plata kasni po 2 meseca,godisnji odmori kasne jos iz 2021 godine. Gazdarica nekorektna i stalno vrsi pritisak na menadzere zbog pazara. Stalno obecava da ce probleme resiti a samo ih produbljuje. Garderoba stalno kasni za pocetak godisnjih doba. Par plata su ispla
Loše stvari: PozitivnoNema nijednog.Zamerke- Plate najnize na trzistu. - Prevarantski izvestaji, kreativna statistika. - Hvataju klijente na par meseci, da im uzmu pare. - Nema napredovanja. - Sve je u rukama jednog coveka, moze da vas otpusti preko noci. - Daje ugovor na 6 meseci, pa te otpusti odmah, ako mu ne odgovaras. - Ljudima posle bolovanja daje otkaze. - Radi se prekovremeno. Postoji grupa ljudi oko njega, koju favorizuje. - Zaposljava ljude bez ikakvog iskustva, da bi radili kako im on kaze godinama, dok ne shvate o cemu se radi. BEZITE OD OVE FIRME, ali najozbiljnije. U poslednjih godinu i po dana, otislo je vise od 15 ljudi.
Loše stvari: PozitivnoDosta dobrih i pozitivnih kolega, opuštena atmosfera, super team leader-iZamerkeRemote rad, na sopstvenoj opremi, od firme se ne dobija ništa od opreme, aplikacija koja pravi screenshot-ove ekrana što je degradirajuće i nehumano, isplata kroz Payoneer dakle rad na crno, nedovoljno stimulativna zarada
Dobre stvari: Nista
Loše stvari: Medjuljudski odnosi Nepostovanje radnika izrabljivanje Da ne moraju platu ne bi dali
Loše stvari: Kako je izgledao procesPrvi intervju Head of HR i Software Architect, neke uopstene stvari o androidu i hr stvari. HR jedan od najboljih, direktno, prijatno, postuje kandidata i njegovo vreme. Svaka cast. Sledi zadatak, jednostavan sa fokusom na razumevanje i dobroj arhitekturi. Sledeci razgovor Software Architect i jedini Android developer koji je tamo od samog pocetka. Prica se o zadatku, androidu itd. Traze pojacanje za refaktor jer apliakciji preti skidanje sa stora. Ono sto se iz razgovora odmah shvati je da okruzenje nije za kreativne ljude. Imaju jednu aplikaciju koja je zastarela i na kojoj od pocetka radi jedan developer i tako vec 7 godina. Rad na jednom projektu koji nije zahtevan ni izazovan je uzeo danak, nazalost. Nisu "open minded", nisu ih definisali novi izazovi, razliciti projekti, sukob misljenja i timski rad, ne prate trendove u android svetu, drze se zastarelih principa i tehnologija jer "ako radi zasto bi ga menjali". Bilo kakav pogled koji se razlikuje od njihovog se saseca u korenu. Steta sto im je to znanje oduzelo fleksibilnost i zelju da izadju van zone konfora. Ne zele da cuju tudje misljenje, a aplikacija na storu im nema ni splash implementiran kako treba, stoji vam beo ekran na cold startu, i gube se frejmovi na scroll-u ako ste malo brzi na prstu, sve zbog sinhronog ocitavanja reklame na kraju stranice.... 7 godina razvoja sada, barem imaju feedback pa mozda ce i popraviti. Moja preporuka ako trazite okruzenje gde nema talasanja, nesto tipa drzavnog preduzeca ovo je idealno mesto. Ako pak zelite da napredujete, budete u korak sa tehnologijom, radite sa novim stvarima i verujete da napredak pocinje tako gde se zavrsava zona konfora...zaobidjite ih. Poruka android developerima, radicete refaktor na compose bez MVI-a i bez state-a, jer ga ne vole i ne zele da provedu vreme uceci kako se pravilno modelira state i kako funkcionise deklarativni ui. Room zaboravite rade sa SQLite-om i kverijima, treba li dalje... Za sve sto im citirate zvanicne Googlove dokumente i dobre prakse, dzaba, jer oni znaju bolje...Pitanja sa intervjua Pored opstih stvari uglavnom se vrti oko toga zasto se nisi opredelio za MVVM
Dobre stvari: Pozitivna atmosfera u kolektivu
Loše stvari: Plata, slaba organizacija u nekim segmentima ponekad previše posla za platu koju primamo
Loše stvari: PozitivnoSjajni ljudi i kompanijska kultura. Tim iako je bio sastavljen od najrazličitijih ljudi svih uzrasta i senioriteta je funkcionisao jako dobro. Česta okupljanja na terasi, ili je makar bilo pre korone. Zaposlenom se, ukoliko pokaže inicijativu, pruža prilika da istu i ostvari.ZamerkeNemam neke zamerke.