Pročitajte iskustva radnika iz Srbije, Bosne i Hercegovine, Crne Gore, Hrvatske i regiona pre nego što se prijavite za posao. Stvarne plate, odnos menadžmenta i uslovi u kancelariji ili proizvodnji – na jednom mestu.
Loše stvari: Kako je izgledao procesPrvi korak je online intervju sa HR-om i Team Lead-om. Na istom meetingu prolazite i HR deo i tehnicki deo. Nakon toga, salje se test koji je potrebno da uradite u roku od par dana.
Loše stvari: PozitivnoPuno mesta za nauciti. Veliki dijapazon tehnologija u kojima se radi. Od starijih pa sve do modernih devopsi alata. Odlicno mesto za pronaci sebe i sta vas zanima u IT-u.ZamerkeDinamika i rad pod pritiskom nije za svakoga. Raznolikost smena - prvih, drugih, trecih ume biti poprilicno naporna.
Loše stvari: Kolektiv ne može da bude zdrav kad pojedini nisu fer. Radi se po učinku, stimulativno deo isplaćuju dobavljači
Dobre stvari: Spajaju sve spaznike kao neradne, a placene i dodatno daju placene slobodne dane
Loše stvari: Koliko god se trudili da neguju kolegijalnost medju radnicima, klanovi se prave i spletkarenje
Dobre stvari: Dobor je to da je plata redovna, da se placa prekovremeni rad , stabilnost koju pruza firma i dobar kolektiv
Loše stvari: Lose je to sto ima sezonaliteta pa se od nas ocekuje da u sezoni nadomestimo radne sate koji nisu bili zimi sto je fizicki ne moguce.. Dobro organizovana firma, stabilan posao i dobra plata
Dobre stvari: Odlična atmosfera na poslu, odlična saradnja sa menadžerima i kolegama, svako želi da pruzi pomoc. Nema stresa i kada se napravi greška ucinise sve da se ona ispravi bez okrivljenja nekoga. Kada imas neki problem menadžer hoce da te saslusa i pomogne u rešavanju istog.
Loše stvari: Pauze bi mogle biti duze i bolja organizacije istih. Veliki potencijal, odlična atmosfera u firmi
Dobre stvari: Ne radi se u sistemu. Ima prevoz i hranu.
Loše stvari: Sve je loše od samih međuljudskih odnosa pa do veoma loših uslova rada. U firmi je jako zagusljivo raznorazna isparenja od uljnih emulzija sve je masno na radnim mestima ulje prska na sve strane... Mašine su stare. Mala plata.. U firmi su nekad radili Meksikanci koji su brzo pobegli sad razmisljaju da dovedu albance. Sklopili su sporazum sa KPZ Sremska Mitrovica da im rade robijasi jer nemaju dovoljno radnika koji ce da im rade za malu platu. Hrana za koju placaju ketering je najjeftinija a za šefove ide bolja hrana sto je sramota ! Uveli su rad vikendom kao obavezan svake nedelje jer nemaju dovoljno radnika.... Firma za izbegavanje u širokom luku !!!
Dobre stvari: redovna plata
Loše stvari: Sta kaze sef to je zakon, stalne pretnje otkazom i kaznama, godisnji kad se dobije, radi se 6 sati 6 dana u nedelji i uvek se duguju sati, oko 10000 dinara za minut kasnjenja, i stalno se dolazi po sat vremena ranije da bi moglo da se stigne peske, ulice sve raskopane nikad se ne zna. Mesto prodavca je ciscenje i prenosenje dzakova, sve vreme na nogama, ne sme ni voda da se pije osim na pauzi na kojoj odbrojava sat.. teska fizikalija, skidanje 6000 + 8h za minut zakasnjenja, radno vreme kao 6 sati i uvek se duguju sati, stalno ponizavanje i pritisak
Loše stvari: PozitivnoDobra oprema za rad, mogucnost rada iz kancelarije, kolektiv odlican. Tu su beneficije za fitpass, privatno zdravstveno, kolektivni godisnji odmor...sve u svemu jedno lepo okruzenje.ZamerkeNemam nekih zamerki, jedina mana bi bila mozda sto neke kolege iz Italije slabo stoje s engleskim
Loše stvari: PozitivnoU kompaniji zaista ima kadra od kojeg može dosta da se nauči i zaista za ovo vreme koje radim ovde nisam naišao na situaciju gde mi neko nije izašao u susret kada sam tražio pomoć. Firma nudi mogućnost rada od kuće, rada iz kancelarije i naravno hibridno. Kancelarijski prostor je fin i obezbeđena je kafa, čaj, cedevita i ručak gde se unapred bira jedno od pet jela. Firma daje 20 gana godišnjeg odmora, 4 wellness dana koje firma rasporedi po jedan po kvartalu i to bude petak, a do sada su se uvek vezivali Nova Godina i Božić, tako da se prve nedelje januara nije radilo. Menadžeri imaju razumevanja, tako da uzeti neki dodatni slobodan dan, sa razlogom, nije bio problem. Kompenzacija je pristojna, kao osnovna plata možda ne najkonkurentnija na tržištu, ali postoji godišnji bonus i postoje akcije firme koje se dobijaju na godišnjem nivou, tako da kada se to raspodeli na 12 meseci, dolazimo do jedne solidne cifre. Radi se na Mac laptopovima i refresh mašina se radi na 2-3 godine, u slučaju hibridnog/rada od kuće, firma obezbeđuje i periferije (4K monitor, tastatura, miš, slušalice)ZamerkeU zavisnosti od projekta tech stack ume da bude zastareo, svake godine se menja spisak "poželjnih" jezika za nove projekte, a stari se ne prepisuju i retko modernizuju. Spisak jezika u kome su rađeni projekti je ogroman i shodno tome može da se desi da jednog dana se menja nešto u PHP, sutra u javi, a prekosutra ko zna. Inicijalno mi se sviđao taj diverzitet jezika, međutim vremenom je počelo da mi smeta jer sam shvatio da zapravo ni za jedan jezik ne znam one teorijske pojedinosti, već radim "dinamično" tražeći po internetu to što mi treba. Automatizacija je na nezavidnom nivou i zahteva puno ručnog inputa i rada da bi se uradile stvari koje bi inače trebalo da rade na klik. Usled nedostatka devops kadrova, taj posao neretko pada na devove, što ume da izazove probleme. I zamolio bih da ko god da ovo čita ne gleda na ovo kao elitistički stav. Jednostavno to nije moj posao, nije ono za šta sam se školovao i loš sam u tome.
Loše stvari: PozitivnoDobar projekat, prijatni ljudi, ceste timske aktivnosti , fleksibilnost na radu sve se moze dogovoriti.ZamerkeJos ne znam
Loše stvari: Kako je izgledao procesIntervju sa HR pa intervju sa arhitektom iz timaPitanja sa intervjua Nasledjivanje, abstrakcija, sinhronizam, ansihronizam, stringovi
Loše stvari: Kako je izgledao procesIntervju sa hr-om, nakon kojeg sam dobio projekat sa rokom od 3 dana da uradim. Devojka iz hr-a je redovno odgovarala na pitanja koje sam imao tokom izrade projekta (nakon konsultacije sa developerima). Analiza projekta/tehnički intervju je bio sa team leadom za tehnologiju na koju sam konkurisao kao i jos jednim seniorom. Solo sa team leadom ostao da pricamo o plati.Pitanja sa intervjua Uglavnom tehnički detalji sa projekta, diskutovanje o realizaciji
Loše stvari: PozitivnoLepe kancelarije u Beogradu i super lokacija za one koji ne idu kolima. Ekipa je odlična, ima od praktikanata do seniora i uvek nekog da pomogne ako treba. Projekti znaju da budu interesantni, mada uglavnom zavisi od klijenta. Ima dosta, "vannastavnih" social dogadjaja, beer and wine night, board game night, movie night...ZamerkeDiskusije o platama, povišicama, napredovanju su površno transparentne, ali se odluke donose u pozadini po drugačijim kriterijumima. Nekada IT firma koju je preuzela marketing korporacija pa menadžment često ne zna šta radi. Na projektima zna da bude puno pritiska, često zbog samog Merkle-a, a ne od klijenta, nema transparentnosti. Projekti znaju da budu i loši, jer je klasičan outsource-ing, pa šta zapadne.
Dobre stvari: Prijava na punu platu.
Loše stvari: Bez slobodnih vikenda. Raspored rada se dobija u subotu za narednu nedelju. Izuzetno je naporno. Presija je na visokom nivou svih 8 sati rada. Novi radnici dobijaju veće plate nego starije kolege. Ne poštovanje radnika.. Katastrofa! Neorganizovanost na najvećem nivou! Direktora ima šizofreniju. Menadžerka radnje je užas. Ne postoje prava radnika. Radi se 8 sati na nogama po 15 km kilometara dnevno se pređe. Uvek je manjak ljudi.
Dobre stvari: Kancelarije, ljudi (na ne menadžerskim pozicijama)
Loše stvari: 1. Plate 2. Previše sastanaka 3. CEO. Previše sastanaka, niske plate na neprogramerskim pozicijama
Dobre stvari: Manje, više sve
Loše stvari: I dalje rad u dugačkim radnim pantalonama po velikim vrućinama. Bez tenzije, prijatna radna atmosfera i kolege
Dobre stvari: Redovna plata.
Loše stvari: Sistem rada.. Previse cene obicne radnike,a premalo poslovodje koji jedini i rade u firmi.
Dobre stvari: Nista
Loše stvari: Neorganizovanost. Neorganizovana, sve svaljuju na radnike, firma koja nema novca da isplati plate na vreme, stalno ima neku frku, nema nikakav tim