Pročitajte iskustva radnika iz Srbije, Bosne i Hercegovine, Crne Gore, Hrvatske i regiona pre nego što se prijavite za posao. Stvarne plate, odnos menadžmenta i uslovi u kancelariji ili proizvodnji – na jednom mestu.
Loše stvari: Kako je izgledao procesPrvi krug se sastoji od HR intervjua, upoznavanje sa kompanijom i kratak razgovor o interesovanjima kandidata. Drugi krug je tehničke prirode i uglavnom budu uobičajena pitanja vezana za tehnologije/jezike. Intervju je srednje težine.
Loše stvari: PozitivnoSaradnja sa ljudima sjajna! Menadžemnt Tylla ima osećaj za privatni život i obaveze ljudi.ZamerkeGeneralno nema konkretnih zamerki prema kompaniji, više prema klijentu sa kojim se sarađuje.
Loše stvari: Pojedino osoblje,štrokave osobe,nekulturne,nevaspitane,neljubazne.To što im je mala plata to nismo mi krivi
Dobre stvari: Redovna plata,poklon kartice.
Loše stvari: . Nula od firme. Šefovi koji nemaju blage veze sa poslom,a na tom su mestu zato što rade dugo u firmi. Za izbegavanje!!
Dobre stvari: Osmocasovno radno vreme, mogucnost rada od kuce
Loše stvari: Nedovoljno placen posao, nemogucnost napredovanja. Laka proizvodnja, losa plata i nemogucnost napredovanja, porodicno-prijateljska firma
Loše stvari: Kako je izgledao procesPosle poslatog CV-a u roku od 2 dana sam dobio poziv za HR intervju. Intervju nije bio tezak, vreme trajanja je bilo oko pola sata sat. Na HR intervjuu je bio tehnički deo i samo predstavljanje o samom sebi. Tehnički deo je bio u smislu radno iskustvo, moje znanje u programima koje kompanija koristi i tako to. Nakon zavrsenog intervjua, dobio sam poziv nakon 1 dana pri čemu su mi javili da sam primljen.
Loše stvari: PozitivnoKolege veoma prijatne, kuhinja opremljena sa svim sto treba, terase na svakom spratu, menadzeri veoma dobri i svi imaju personal dev plan.ZamerkeNemam
Dobre stvari: Ništa. Sad još imaju inicijativu pisanja botovskih komentara kako je sve sjajno i bajno u firmi na ovom sajtu i još par. Neće više niko ni da im se javi na oglasima za posao. Svi su svesni kakav je to odron od firme.
Loše stvari: Sve. Al najviše nemogući zahtevi gde morate pisati preko 3k reči dnevno bez AI za maks 450 do 500 evra.. I dalje plate jedva iznad minimalca, i dalje maks eksploatacija jeftine radne snage
Loše stvari: PozitivnoKul koncept za jednomesecnu praksu. Mentori sa kojima sam ja imao susret su profesionalci, i jako dobro prenose znanje. Dobra odskocna daska za dalji napredak u karijeri.ZamerkeStekao sam utisak kao da backend i frontend timovi nisu bili dovoljno povezani.
Dobre stvari: Radno vreme bez subote. Redovna plata cela prijavljena. Na kraju godine Bozicnica i bonus svima zaposlenima. To nema nigde a cak i skladistar sa 3. stepenom dobije oko 100.000 din neto
Loše stvari: To sto ne postoji sistem kaznjavanja za olos koji coskari i ovovara umesto da radi!. Postuje zakon u svakom smislu, a time se retko koja firma moze pogvaliti!
Dobre stvari: Ništa posebno osim što se poštuju standardne stvari koje po zakonu o radu i trebaju da se poštuju tipa godišnji, redovna plata, prijava na ceo iznos itd.
Loše stvari: Menadžment jako bahat i većinu vremena su promene istog na pola godine. Mnoge stvari se rade konfuzno i na mišiće, favorizacija braće, rodbine, kumova itd. Razlike između platnih razreda jako loše itd. Kao i svaka kompanija u Srbiji gleda se da se uštedi na osnovnim sredstvima za rad, a očekuju se ozbiljni rezultati.... OK kompanija sa lošim rukovodstvom i manjim platama. Daleko!
Dobre stvari: pojedine kolege
Loše stvari: sve osim pojedinih kolega. pojedini rukovodioci kao da su vlasnici firme
Loše stvari: PozitivnoOdlična kompanija koja vodi računa o svojim zaposlenima. Velike mogucnosti za učenjem. Odlični benefiti.ZamerkeNema mogućnosti napredovanja jer je u pitanju flat organizacija.
Dobre stvari: Ima tu dobrih kolega nekoliko.
Loše stvari: Poslovanje gore nego eksploatacija crnaca iz afrike od strane imperijalista pre nekoliko vekova.
Dobre stvari: Ništa
Loše stvari: Sve. Strašan ološ od rukovodećeg kadra,ucenjuju radnike,daju otkaze kako im se prohte
Loše stvari: Pozitivno- Briga o ljudima - Sjajni benefiti - Veliki izbor projekata, za jake klijente - Fleksibilno radno vreme - Pocetak okretanja ka novim tehnologijamaZamerke- Slabe plate za mediore i seniore - SAP Hybris previse zastupljen - Velika firma, ne mozete previse da se istaknete, sve ide po sablonu
Loše stvari: PozitivnoDobri projekti, dobre kolege u firmi, privatno zdravstveno osiguranje.ZamerkeMala plata, losa organizacija projekata i saradnja departmana, nema bonusa.
Dobre stvari: Ljudi koji rade u kompaniji su veoma talentovani, ambiciozni i uvek spremni da pomognu jedni drugima. Plata je redovna, projekti su zanimljivi.
Loše stvari: Ne postoji HR, tako da su jedini ljudi kojima se možete požaliti direktori, koji su veoma subjektivni, i uvek pokušavaju da umanje ono što zaposleni rade kada se neko požali. Sistem funkcioniše po principu svi rade sve, tako da nema jedne pozicije za jednu osobu. Prijava je na minimalac. Ne može da se napreduje kada su u pitanju pozicije. Opsesivnost i mikromenadžment nadležnih uništava želju za radom.. Sve ono što ste zamišljali o radu u modnom i lifestyle magazinu - nije to. Pripremite se na pasivnu agresiju, ponižavanje, nedostatak elementarnih prava.
Dobre stvari: Ravnopravnost i dobra komunikacija između vlasnika i zaposlenih
Loše stvari: Manjak radnog prostora. Zdravi međuljudski odnosi, dogovorom se sve rešava, vlasnici rade iste poslove kao i zaposleni i ne ponašaju se kao gazde
Dobre stvari: Redovna zarada, sigurno zaposlenje, radno vreme brzo prolazi zbog konstantnog rada sa klijentima
Loše stvari: Konstantan pritisak, mnogo razlicitih, sustinski suprotnih ciljeva.. Preorjentisanost na prodaju kreditnih proizvoda