Pročitajte iskustva radnika iz Srbije, Bosne i Hercegovine, Crne Gore, Hrvatske i regiona pre nego što se prijavite za posao. Stvarne plate, odnos menadžmenta i uslovi u kancelariji ili proizvodnji – na jednom mestu.
Dobre stvari: Ništa...
Loše stvari: Sve apsolutno sve...Daju obecanja a kada treba da ista ispune nigde ih nema...
Dobre stvari: ništa
Loše stvari: varaju sa povredama radnika na radu,da su desile kući. zlo.. loša,krši zakon o radu za pojedine radnike,ne plaća za njih pio fondu ništa. krivično delo
Dobre stvari: Kolege koje rade, pozitivno predano, ali na žalost trpe i ćute.
Loše stvari: 85% lošeg, rad na crno, rad preko normativa, neiskusne vođe gradilišta, neorganizacija i nebriga o radnicima van centrale. Svakog meseca po 3-4 radnika daju otkaz, terenski radnici pola su prijavljeni, pola nisu, bolovanje ne plaća i inspekcija rada NE REAGUJE. Radno vreme 9 h dnevno, nedelja slobodna, prijava na minimalan.
Loše stvari: PozitivnoKrajnje pozitivno dosadasnje iskustvo sto sa uslovima rada u kompaniji sto sa timom. Ispostovan je svaki dogovor, hibridan nacin rada, uslovi i vise nego zadovoljavajuci. Tim koji izlazi u susret, ljudi koji su razumni i dosta se radi na mentalnom zdravom sistemu u istom. Visok nivo radne kulture i odnosa u okviru tima i između odeljenjaZamerke
Loše stvari: PozitivnoDobar sistem napredovanja, bonusi, teambuilding, mala početna plata za količinu očekivanog poslaZamerkeMala kompanija, loše osmišljen onboarding, kolege konstantno pod stresom i neprofesionalna atmosfera. Smene su 9h
Dobre stvari: Uslovi rada ponudjeni od kompanije su ispostovani svi. Mada smjene od 6 sati vise ih nema nego sto ih ima kao sto je receno. Radno vrijeme je od 07h i ako se trzni centar otvara za musterije od 09h. Vikend nikad slobodan.
Loše stvari: Neorganizovanost, medjuljudski odnosi, sve sto se skrene paznja da nam nije uredu, kao da nismo ni rekli, iz mjeseca u mjesec isti problemi. Favorizuju se ljudi koji mozda zasluzuju napredak zato sto ostaju u radnji do 02h nocu. I rade samoinicijativno duple smjne. Onda mi koji postujemo radno vrijeme kao da ispadamo losi sto ne zelimo ostati. Puno posla, neorganizovanost, malo zaposlenih koji rade
Dobre stvari: Malo je reći ništa. I tu platu koju redovno primamo, ne znači ništa u odnosu na to kakav ne sistem rada i ponašanje nadređenih. Čak ni godišnje odmore na koje imamo pravo, ne možemo da dobijemo kad mi želimo tj.kad su nam stvarno potrebni.
Loše stvari: Neorganizovanost, nepoštovanje zaposlenih, loša energija, ponašanje nadređenih (počevši od glavnog menadzera-direktora), ne dobijanje povratnih informacija, dranje i vika od strane asistenata i HR-a, ne ceni se rad i trud, već ulizice i drukare, loši uslovi za rad. Zaposleni su jednom rečju robovi.. Neozbiljnost, neorganizovanost, nepoštovanje zaposlenih, iživljavanje nad zaposlenima od strane direktora pa sve do poslovođa, psihičko maltretiranje od strane HR-a pa sve do poslovođa
Loše stvari: Loš kolektiv, menadzment, neplaćeni prekovremeni sati, ostajanje na nivelacijama, velika presija menadzmenta.
Loše stvari: Kako je izgledao procesPrijava na oglas, HR stupi u kontakt i organizuje intervju. Drugi krug tehnički intervju sa Team Leadom/menadžerom.Pitanja sa intervjua Kako naći i najbrojati najčešsće greške/kodove u web browser konzoli. Rešenja za iste..
Loše stvari: Bahatost izmedju majstora koji nece i ne Zele da poslušaju pojedini radni zadatak. Inžinjeri na železnici ne poznaju osnovne stvari što se tiče same elektrike, neki kupili diplome a neki baš neznaju ništa.. Osrednja samo da su radnici kvalitetnji
Loše stvari: Kako je izgledao procesProces selekcije se sastoji iz 3 runde: 1) HR intervju 2) Tehnički intervju 3) Finalni pregovori (finansije, benefiti...) Jako prijatno iskustvo, intervjueri su se tokom celog procesa trudili da fokus bude na stvarima koje poznajem. Takođe, jasno se videlo da se više ceni dubina nego širina znanja.
Loše stvari: PozitivnoMenadžment je dobar, projekti su zanimljivi. Saradnja sa različitim kulturama i zemljama.ZamerkeMala početna plata, open space office
Loše stvari: PozitivnoFirma koja pruža šansu juniorima da steknu znanje, iskustvo i kontakte neophodne za dalju karijeru. Onboarding proces je tekao glatko i zaista sam se osetila prihvaćeno od strane svih članova tima. Nema krutih pravila i striktnih formalnosti, nikoga da pritiska i diže tenziju. Veoma su mi značili privatno zdravstveno osiguranje, fleksibilno radno vreme i pristup najvećim platformama za učenje.ZamerkeNemam veće zamerke - jedino manjak standardnih procedura i relativno niže plate u odnosu na ostatak IT sektora. Svakako ni to nije problem ukoliko se firma posmatra kao odskočna daska za dalje.
Loše stvari: PozitivnoKancelarijaZamerkeNedefinisane stavke ugovora i loša komunikacija između interventure i klijenta kao što su radno vreme, slobodni dani za konferenciju i slicno. Talent Manager nije prisutan ili je pre zatrpan poslom.
Dobre stvari: Plata
Loše stvari: Kolege zaboravljaju da su ikada bili početnici, lekari nas tretiraju kao smeće
Dobre stvari: Kolege, zanimljiva skupina, pozitivni, vlada kolegijalnost čak i kada je stresno
Loše stvari: Preopterećenost radnika u nekim situacijama, nejasne procedure, manjak korisne komunikacije sa menadžerima
Dobre stvari: Pojedine kolege
Loše stvari: Sve je loše ovde. Nema normalne komunikacije. Tenzija je svakodnevno prisutna. Pritisak se vrši na radnicima svakog dana. Ostaje se prekovrenemo ništa nije plaćeno. Radi se po ceo dan da bi bili slobodni jedan dan za vikend.. Najgora firma u kojoj sam u životu radila
Dobre stvari: U firmi jedino dobro čine kolege
Loše stvari: Sve je loše, direktori sa svakodnevnim histeričnim napadima, dolazi i do fizičkih nasrtaja. Plata nije redovna. Od prvobitnog dogovora ništa nije ispoštovano. Radi se minimum 9 sati redovno plus svakodnevni prekovremeni rad,nema se slobodan nijedan vikend. Na bolovanje ako odeš odmah si otpisan. Ne plaćaju prevoz kao i neiskorišćen godišnji odmor.... Apsolutna katastrofa, teror prema zaposlenima od strane direktora
Loše stvari: . Firma koja ne prijavljuje 80%svojih radika, dakle radi se na crno bez apsolutnoi nikakavih benefita. Svoju neorganizovanost, los time menadzemnt, projekt menadzemnt nazivaju Agile metodom poslovanja. U nekoliko navrata dolazi i do vredjanja radnika u nekoj kao polu-sali npr da su devovi Indijci je
Dobre stvari: Samo sto je redovna plata i ne kasni ostalo po meni treba da se radi na pobiljsanju standarda samih radnika u celoj Srbiji .
Loše stvari: Lose je jel plate su nam minimalne koliko radimo i trudimo se da firma bude jos jaca i pozitivna u regionu .mizerna jedva za prezivljavanje .. Pa kako bi rekao od najbolje firme u regionu postali smo najslabija karika u obezbedjenju u zadnjih nekoliko godina unazad