Pročitajte iskustva radnika iz Srbije, Bosne i Hercegovine, Crne Gore, Hrvatske i regiona pre nego što se prijavite za posao. Stvarne plate, odnos menadžmenta i uslovi u kancelariji ili proizvodnji – na jednom mestu.
Dobre stvari: Par kolega i redovna plata
Loše stvari: - Bezite kud vas noge nose od Transfoma. Neprofesionalan odnos, lazne informacije o uslovima posla i samog rada. Nehuman raspored, stvaranje lazne negativne atmosfere pune pritiska oko rezultata. Tim lideri koji su potpuno nezainteresovani za zaposlene, ljudi koji apsolutno nisu za tu poziciju sposobni niti imaju svest o tome sta znaci tim lider. Merenje svake sekunde, nema fleksibilnosti uopste, rad od kuce ce te mozda docekati ali ne kada je receno. Prelose iskustvo sa prelosim ljudima gde se unapredjuju samo veze. Sve u svemu, mnogo lose i bezite kud vas noge nose od ove “firme”.. Bezite kud vas noge nose od Transcoma
Loše stvari: Kako je izgledao procesProces selekcije je bio vrlo efikasan i prijatan, od poslate prijave do zaposlenja je prošlo dve nedelje, postojao je HR i tehnički intervju. HR je bio standardan HR, a tehnički intervju se sastojao od poznavanja koncepata dinamičkog(Algoritmi i vreme izvršavanja) i objektno orijentisanog programiranja(SOLID i Patterni). Od ispitivača cenim što me uputio gde mogu da nadjem najefikasnije rešenje(imao sam priliku nešto i da naučim) iako sam rešio na zadovoljavajuće efikasan način programski zadatak.
Loše stvari: PozitivnoZaposleni i poslodavac su jako profesionalni, u firmi se osecate prihvaceno medju svojim ljudima i postoji mnogo strucnih kolega koje mogu da Vas nauce sta da radite, ako Vam treba pomoc.ZamerkeRadi se CMS pa se ljudi zale da su tehnologije zastarele i da se ne moze razvijati dovoljno, mada ja licno ne vidim razliku izmedju ostalih outsorce kompanija.
Dobre stvari: NISTAAAAAAAAAAAAAA
Loše stvari: DIREKTOR,ZAMENIK,SEFOVI...SVEEEEE. NIKAKO ///NEMA NISTA STO BIH MOGLA DA POHVALIM//ZLLOO
Loše stvari: Kako je izgledao procesProces se sastojao prvo od online intrvjua sa HR-om, pa tehnički razgovor, pa psiho test. Sa HR-om je bilo vrlo prijatno razgovati. Ništa specijalno, klasičan HR razgovor. Tehnički deo je bio isto tako razgovor šta sam radio, koje tehnologije poznajem i sve kroz razgovor. Takođe, bilo je objašnjenja čime se firma bavi, kakav softver je u pitanju, itd. Nije bilo zadataka. Posle toga je usledio psihološki test. Pošto je švedska firma, to zahtevaju Šveđani. On se sastoji od velikog broja pitanja o ličnosti. Takođe tu je i test iz engleskog. Test je bio kancelariji firme. Posle 7 dana su mi javili da sam prošao i da sam dobio posao. Sve u svemu, korektan intervju i brzo se završilo.
Loše stvari: PozitivnoJedna od najboljih i najhumanijih kompanija na srpskom trzistu. Ekstremna briga o zaposlenima, o njihovom ucenju i licnom razvoju, prijatna atmosfera, transparentna i laka komunikacija sa upravom.ZamerkeNemam, previse su sitne da budu zamerke.
Dobre stvari: Kolegijalni odnosi i odnosi sa upravom.
Loše stvari: Plaćanje minimalca na računu, a treći deo koji je veći (pojedinačno od prvog i drugog na računu) dobijamo na ruke!
Loše stvari: Kako je izgledao procesOdlican odnos prema kandidatina, dobsr menadzment sve za preporukuPitanja sa intervjua Tehnologije na kojima sam radio Problemi na kojima sam radio Kakvo radno okruzenje zelim
Loše stvari: Kako je izgledao procesNakon što sam ostao bez posla u školi u kojoj sam radio, prikupio s dokumentaciju, i krenuo od firme do firme i ostavljao CV-je. Nakon par meseci kada se ukazalo radno mesto je usledio poziv. Intervju je bio kratak, iskustvo nije bilo potrebno, jer mašine za čije programiranje sam primljen imaju svoje softvere za koje je svakako sledila obuka.
Loše stvari: Kako je izgledao procesKontakt sa regruterom zatim tehnički intervju,potom razgovor sa HR-om i pregovori o uslovima.Pitanja sa intervjua Jetpack compose, različitost od view sistema Kotlin vs java
Loše stvari: Kako je izgledao procesKontakt sa regruterom zatim tehnički intervju, zatim razgovor sa HR-omPitanja sa intervjua Docker, Consul, microservisi Sve pomalo iz osnova objektno orjentisanog, algoritmi... Dosta je potenciran security deo, prilikom komunikacije sa serverom i logovanje na app... Sortiranje niza.
Loše stvari: Kako je izgledao procesIntervju je bio sa osobom iz tima kojoj engleski nije bas jača strana za razliku od regrutera koji me je inicijalno kontaktirao na LinkedIn-u. Pitanja su bila prilično generalizovana i uglavnom su bila vezana kako za moja prethodna iskustva, tako i za tehničko znanje iz Linuxa. Nisam prihvatio ponudu jer mi nije odgovarao noćni rad u smenama (00.00-08.00). Problem je sto osim druge i trece smene, nemaju nijednu drugu (za ovu poziciju). Razumem da je u pitanju kanadska firma, ali ovakav režim rada ne odgovara svakom.
Loše stvari: Pozitivnofina plata, opustena atmosfera, kul ljudi dobri benefiti, dobri projekti, sve fulZamerkemalo vise prilike za automatizaciju
Loše stvari: Kako je izgledao procesNakon poslate prijave, telefonskim putem me je kontaktirala devojka iz HR-a koja me je obavestila o daljem procesu i na mejl poslala link za test. Nakon odradjenog testa su me kontaktirali za tehnicki intervju i nakon tehnickog intervju sa HR-om. Na tehnickom intervjuu smo pricali o mom iskustvu kao i neka opsta pitanja iz programiranjaPitanja sa intervjua Razlika izmedju interfjesa i apstraktne klase
Loše stvari: Kako je izgledao procesBrz i relativno lak proces korektan u svakom pogledu. Prijatan razgovor sa hr i tim menadzerima, upoznavanje sa kolegama na poslednjem intervjuu.Pitanja sa intervjua Tehnologije na kojim sam radio Sutacija sa klijentom koju sam uspesno resio
Loše stvari: Kako je izgledao proces1. HR intervju 2. Code challenge koji HR zadaje nakon intervjua do kraja dana i rok je 5 dana da se odradi 3. Tehnicki intervju 4. feedbackPitanja sa intervjua OOP koncepti Pitanja u vezi challengea Promises in JavaScript post i get zahtevi, razlike Sabloni Singleton Exceptioni
Loše stvari: PozitivnoPrijatno okruzenje i pozitivni ljudi. Soba za relaksaciju poseduje stoni fudbal, stoni tenis, ps4, ps5... Mogucnost za brz razvoj, napredovanje kao i prelazak u neki od inostranih ogranaka firme. Bonus i 13. plata.ZamerkePrazne kancelarije zbog hibridnog remote modela rada. :(
Dobre stvari: Kolektiv, edukacije
Loše stvari: Nema parking. Kompanija koja podstice zaposlene na razvoj, ceni rad i to nagradjuje
Loše stvari: Kako je izgledao procesKroz intervju, sa svim relevantnim članovima. HR, Tehnicki.Pitanja sa intervjua Sta je DHCP DORA?