Pročitajte iskustva radnika iz Srbije, Bosne i Hercegovine, Crne Gore, Hrvatske i regiona pre nego što se prijavite za posao. Stvarne plate, odnos menadžmenta i uslovi u kancelariji ili proizvodnji – na jednom mestu.
Dobre stvari: Redovna primanja
Loše stvari: Što žene podižu džakove dok muškarci sede za kasom. Ravnopravnost ili šta već, ne znam. Crnčenje 7 sati sa pauzom od 5 minuta za brzih par zalogaja
Loše stvari: Kako je izgledao procesJednostavan, prvo upoznavanje, test, ocena testa i ponuda. Mozda najbrza selekcija koju sam prosao.Pitanja sa intervjua Tehnologije u kojima si radio?
Loše stvari: PozitivnoRad na aplikacijama koje su u sirokoj upotrebi na velikim sistemima. Puno resursa dostupnih za rad, testiranje, ucenje. Dobri uslovi za rad.ZamerkeSlabo organizovan menadzment i komunikacija izmedju nadredjenih.
Loše stvari: PozitivnoKompanija je velika, postoji mogućnost učenja i napredovanja. Sve je odlično organizovano.ZamerkeTehnologije ponekad mogu biti dosta zastarele, ali to opet zavisi od projekta na kom ste angažovani.
Loše stvari: Kako je izgledao procesImao sam tehnicki intervju od 45 minuta a pre toga hr intervju od 30 minuta koji su bili jako jako dobri. Odgovore sam dobijao u roku od par dana. Primljen sam na posao, dobio sam ponudu potpisao je, ali ponuda vazi tek kad klijent odobri istu. Imao sam intervju sa klijentom koji je bio odlican, sve super, cekao sam narednih 5 meseci da zvanicno pocnem sa poslom ali se nikad nije ni desilo. Kada sam dobio novi posao javio sam im 'hej ljudi hvala vam na svemu ali trenutno sam dobio novi posao' oni mi kazu 'e upravu smo bas planirali da ti ponudimo konacan ugovor'. Nisam se naljutio sve je to okej, ali nekako mi neprofesionalno.Pitanja sa intervjua Kako radi event loop Da nabrojim Angular Hook-ove Da objasnim Event bubbling
Loše stvari: Kako je izgledao procesDobila sam ponudu preko LinkedIn-a, prosledila CV usledio je razgovor. Razgovor je bio sa predstavnikom HR-a i Online razgovor sa Tech Lead-om radi provere tehnickog znanja i blizeg upoznavanja same pozicije. Imali su problema sa internet konekcijom pa je video non stop seckao. Jako malo tehnickih pitanja, dosta pitanja oko nekih business termina, same Agile metodologije. Stekla sam utisak da su jako bitne definicije u odnosu na samu praksu tj posao. Klizno radno vreme(izmedju 7 i 9h se dolazi na posao, s tim sto je radno vreme bilo 8 i po ili 9 sati iz nekog razloga) Parking ne postoji, osim ako necete da placate u zoni ili u parking garazi, mada je i to jako tesko naci Ne postoje neki specijalni benefiti Generalno nije mi se svidela energija samih predstavnika i odlucila sam da ostanem u kompaniji u kojoj sam tako da nisam prihvatila ponuduPitanja sa intervjua Sta je Product Owner? Agile metodologija Kako se koristi SOAP i Rest? Pitanja o odredjenom framework npr Selenium+C#, kako se setuje itd
Loše stvari: Kako je izgledao procesDobila sam ponudu preko LinkedIn-a i to 2 puta nakon cega je usledilo slanje CV-a i dogovor za Online Intervju(sto se oduzilo na nekih 2 nedelje oko samog dogovora) Intervju je bio sa predstavnikom HR-a gde se pricalo o kompaniji uopsteno. Nakon naseg razgovora usledio je Online test koji funkcionise po principu da preko Google Drive-a se edituje dokument(bila su pitanja i otvorenog i zatvorenog tipa) i to se radi dok ste na vezi. Nakon toga je bio dogovor da ce se javiti sa ishodom koji je najvise bio uslovljen testom. Na povratnu informaciju sam cekala godinu dana kada su javili da su im se promenili planovi. Opet nakon tih godinu dana od povratne informacije opet je usledila ponuda na LinkedIn-u.Pitanja sa intervjua Broj portova za HTTP, FTP, SSH itd Podmrezavanje Topologija mreza OSI model, TCP/IP Pitanja za sigurnost mreza
Loše stvari: PozitivnoOdlično radno okruženje, vlasnik jako pravičan i od reči. Svaki dogovor se poštuje. Radnici su stručni i ozbiljni, i svi uglavnom ostaju u firmi na duži period.ZamerkeNemam zamerki.
Loše stvari: Kako je izgledao procesPrvi krug standardni HR intervju. Drugi krug HR i vodja tima. Detaljno objasnjena pozicija, razgovor o iskustvu, ocekivanjima..., kratak test engleskog.
Loše stvari: PozitivnoOdlicna atmosfera i kolege, dobar odnos sa menadzmentom, mogucnost napredovanja, kancelarija odlicno opremljena mada postoji i opcija rada od kuce, privatno zdravstveno osiguranje, kursevi jezika, fitpass.ZamerkeNemam zamerki za kompaniju. Za ovu poziciju su generalno nize plate i radi se u smenama.
Loše stvari: Kako je izgledao procesRegruterka mi se javila na linkedinu, prvi intervju je bio super ali u medjuvremu sam dobio povisicu tako da sam odustao od dalje selekcije(Bilo je u vreme pandemije).
Dobre stvari: Kolektiv
Loše stvari: Ne bih znao šta da izdvojim. Stvarno jedno odlično mesto za rad, ljudi, atmosfera, svi se trude da nam ugode. Kompanija za primer.
Dobre stvari: Da postoji sto manje sefova i da se prave kolektivni dogovori i kao takvi da se postuju.Da postoji timski a ne takmicarsi rad
Loše stvari: To sto svako ima svoj princip rada i sto svako objasnjava na svoj nacin,sto se radnici pojedini mesaju u posao koji treba sef da obavlja i onda dolazi do problema. Posao jako zanimljiv i kreativan ali poslovnost i kolektiv jako losi
Dobre stvari: Samo tim koji sam imala
Loše stvari: . Pokušava da bude svetska a ima primitivce za direktore koji imaju pikove na zaposlene. Primitivci. Sve dok rade isti ljudi na vrhu nikad neće biti bolje
Loše stvari: PozitivnoKompanija je izuzetna za individualni razvoj i ucenje. Ukoliko neko nema mnogo iskustva, ovo je pravi izbor jer ce ovde sigurno steci znanje. Naime, plata uvek stize na vreme i uslovi su odlicni, posle 6 meseci ste prijavljeni na neodredjeno i naravno, na ful iznos - zaista veliki plus. Takodje mi se dopada sto se u ovoj kompaniji radi na drugom jeziku, tj na engleskom sto daje priliku da usavrsavate i svoje jezicke sposobnosti i komunikaciju. Takodje, moguc rad od kuce (princip 1-4) sto je veliki plus istoZamerkeNije bas ni zamerka, ali eventualno bi mogla da se poboljsa komunikacija izmedju sektora, koji mozda i nemaju mnogo dodirnih tacaka u smislu svakodnevnih zadataka.
Dobre stvari: Par kolega
Loše stvari: Radis subotu koja se ne plac, odnos menadzmenta prema radniku. Firma je porodicna i dobra za sebe ali ophodjenje prema radniku ravno 0
Dobre stvari: Sve osrednje
Loše stvari: Organizacija malo ljudi na određenim pozicijama. Firma dobro radi,kolegijalmost na lošem nivou,raspadne se od rada ali baš za male pare.Odredjeni profili su cenjeni i plaćeni a ti sto guras po kičmi niko neceni
Loše stvari: Kako je izgledao procesPrvi korak je inicijalni intervju, kombinacija upoznavanja sa Lead Developer-om i HR intervjua. Nakon toga sledi coding test, zadatak koji se radi naknadno gde je cilj dopuniti kod i ispraviti greške. Nakon ovog koraka mi je saopšteno da su se odlučili za drugog kandidata.
Loše stvari: Kako je izgledao procesPrvi krug selekcije je grupni intro meeting preko google meet-up gde su nam objasnili sta je sledeci krug, o cemu ce se sastojati zadatak i standardno o firmi. Zadatak se radio u Figmi, dizajn aplikacije za cuvanje kucnih ljubimaca, zadatak je imao vremenski rok od 6 sati.
Loše stvari: Kako je izgledao procesRazgovor sa izuzetno prijatnom devojkom iz HR-a u trajanju od pola sata. Tehnički intervju sa dva senior inženjera, pitanja u vezi tehnologija koje se koriste na projektima i zanimljivim problemima sa kojima su se oni susreli u toku rada, takodje bili raspoloženi da odgovaraju na sva moja pitanja (tako da je ovaj deo intervjua potrajao malo više od 3 sata) Poslednji krug je bio sa direktorom i vodjom tima, gde se iznela ponuda i uslovi o kojima se pregovaralo. Po meni jedno od lepših iskustava.