Recenzije zaposlenih o poslodavcima na Balkanu

Pročitajte iskustva radnika iz Srbije, Bosne i Hercegovine, Crne Gore, Hrvatske i regiona pre nego što se prijavite za posao. Stvarne plate, odnos menadžmenta i uslovi u kancelariji ili proizvodnji – na jednom mestu.

person
Aigo Business System d.o.o.
23.03.2023

Loše stvari: PozitivnoKolege, tim sa kojim radim. Neradni vikend. poklon kartice za decu povodom nove godine. ostalo ne znam sta da kazem.ZamerkeMoglo bi da se desi neko povećanje plate i da menadžment sluša zaposlen. rasipanje ljudskih resursa na nepotrebne stvari, ali to je nemanje iskustva menadzmenta. ne placanje troskova puta, ne adekvatno placanje prekovremenih sati. nema obuka, nema napredovanja, nema bonusa, nema 13. plate.

Centrade Cheil
23.03.2023

Dobre stvari: Tim ljudi koji su na istoj poziciji. Svi ostali, uzas! Dodatno zdravstveno osiguranje. Dobro za pocetnike, nikako duze od 2 godine ukoliko niste spremni da vas zatrpavaju djubretom.

Loše stvari: Odnos prema zaposlenima, jeftina radna snaga. Zatrpavanje procedurama i dodavanje novih besmislenih stvari, umesto da se pozabavimo pravim problemima u kompaniji. Nema mesta za unapredjenje i napredovanje. Ne placanje nocnog rada!!! Ne razumevanje od strane klijenata koji nisu podobni za posao kojim se bave, pritom ne slusaju kad im se daje savet za bolje poslovanje. Rad za vreme praznika. Nedozvoljavanje upisivanja prekovremenog rada, dok ga kolege iz Poljske beleze svakodnevno. I tako dalje i tako dalje, jer ovome nema kraja.

Pasubio
23.03.2023

Dobre stvari: Dozeri za sapun

Loše stvari: Organizacija, odnos nadredjenih prema starim radnicima(sistemom ih teraju da daju otkaze)

Firma: Pasubio
TNation
22.03.2023

Loše stvari: PozitivnoUšao sam u ovu firmu sa završenim faksom i malo znanja. Ovde su mi ljudi pomogli da brzo naučim i brzo izrastem u profi developera! (Šala na stranu, imali su jako veliki uticaj na moj rast) Projekti su zanimljivi i trazi se odredjena doza kreativnosti. Preporucujem!!!ZamerkeNemam zamerki

Firma: Tnation
Aman
22.03.2023

Dobre stvari: Nista nije dobro. Bas zato ne mogu da pronadju radnika. Ljudi dodju, budu nekoliko dana i odu, nekada bez najave, jer vide da su uslovi rada katastrofa!

Loše stvari: Sve je lose sto moze biti lose! Na prvom mestu odnos prema radniku koji je ponizavajuci. Tretiraju ljude kao stoku, kao roblje, kao da nemaju osecanja i potrebe.

Firma: Aman
vatro-niks inzenjering
22.03.2023

Dobre stvari: Radno vreme.

Loše stvari: Ne postoji sistem nagrade i penala.. Minimum davanja sa mnogo zahteva i dobrom atmosferom ali i potrebom zadodatnim poslom zbog nedovoljno primanja.

Alumil
22.03.2023

Dobre stvari: Placena obuka, regres, radno vreme 8 sati , vikend slobodan.

Loše stvari: Mala plata naspram konkurencije, toksicno okruzenje tipicno za predpenzionere, profili su prevara i budite spremni za klipove koje kruze po internetu i koji ismevaju firmu i profile i zaposlene.. Nakon 6 meseci rada u Alumilu presao sam kod konkurenta i dobio duplo vecu platu.

Firma: Alumil
Direct Media d.o.o
22.03.2023

Loše stvari: Kako je izgledao procesNakon slanja cv-a u roku od nedelju dana primljen poziv od HR-a i zakazan online intervju za dva dana od tada. Na razgovoru je prisustvovala osoba iz HR-a i Art Director. Razgovor je trajao skoro 30 minuta, vrlo opušteno i prijateljski je bilo. Po završetku razgovora rečeno mi je da će mi biti javljeno kroz nedelju dana da li su se opredelili za mene ili nekog drugog, što je i bilo ispunjeno.Pitanja sa intervjua Koji je poslednji film koji si pogledao (pitanje Art Direktora)

ABBYY
22.03.2023

Loše stvari: Kako je izgledao procesSelekcija je išla relativno brzo u smislu ubrzo nakon slanja CV-a kontaktirala me je HR putem LinkedIn-a da bih mogla biti dobar fit i da udjem u proces ukoliko želim. Prvi step je bio online test od nekih 10-ak pitanja, to sam prošla kako mi je kroz par dana javljeno. Nadalje su me pitali za željenu zaradu, nakon čega sam imala online HR interview u trajanju od 0.5h, što je prošlo prijatno, sam interview je više formalnost, upoznavanje delatnosti firme i razgovor na engleskom. Sledeći i poslednji je bio Manager Interview sa dve menadžerke u trajanju od 1h. Interview nije bio težak, jedna menadžerka mi je ponovo predstavila kompaniju kao i operativni deo posla, dok me je druga više pitala sama pitanja vezano za posao u smislu iskustva, kako bih se ponela u nekim situacijama i sl. Na kraju sam ja mogla da postavim pitanja, iznesem svoje zahteve itd. Rekli su da će se javiti u roku od nedelju, dve dana. Nakon što je prošlo 16 dana, poslala sam follow up mejl HR regruterki koja mi je uz dugačko objašnjenje (sve putem LinkedIn-a) objasnila da sam super i da ćemo se sigurno opet čuti, ali u ovom momentu je dobila povratnu informaciju menadžerke da ne mogu da mi ponude dalju saradnju. Nemam ništa protiv, sve OK, imala sam utisak na samom interview da se drugoj menadžerki nisam dopala, ali ipak, trebalo je da bar jave kako su i rekli da hoće - oni su jedini koji mi nisu dali nikakvu povratnu informaciju dok je nisam tražila, a baš mi se dopala priča na početku. Ono što mogu da primetim jeste da su i oglas za moju i za ostale Accounting pozicije obnovili, iako je bilo podosta prijavljenih, što mi se ne dopada jer deluje da samo ispituju tržište bez stvarne namere da nekog i zaposle što nije u redu prema ljudima koji traže posao i koji odvajaju svoje vreme za testove i ostale krugove selekcije.Pitanja sa intervjua Kako biste se snašli sa podredjenima (u pitanju je bila pozicija rukovodjenja timom od 5 zaposlenih), šta od računovodstvenih poslova radite i sl.

Firma: Abbyy
Fiscal Solutions d.o.o.
22.03.2023

Loše stvari: PozitivnoStekao sam neka nova znanja, ali sem toga ništa posebno.ZamerkeKomunikacija nikakva, menadzment se ne trudi oko svojih zaposlenih. Stalno neko stoji nad glavom i uvek se vrsi mikromenadzment. Nisam imao slobode u radu i stalno sam bio pod pritiskom. Nadam se da ce shvatiti da moze da bude bolje.

Orion Telekom d.o.o.
22.03.2023

Loše stvari: Kako je izgledao procesRazgovor sa HR, upoznavanje sa kompanijom, pozicijom. Prolazak kroz CV, znanja...Pitanja sa intervjua Kako biste rešili defect koji prijavi korisnik, a potrebno ga je rešiti odmah?

Almaks Security Systems
22.03.2023

Dobre stvari: Određene kolege sa kojima je interakcija profesionalna, opuštena i u uzajamnom poštovanju.

Loše stvari: Prijava na minimalan i plaćanje na ruke kao poslednjim nadničarima i kulučarima. Stagnacija plata nakon pruženih dokaza o vrednosti u radu. Jako neodgovoran i samoživ srednji menadžment, koji gleda samo svoju kožu, na uštrb drugih.. Pozitivna atmosfera ali toksična ekonomska situacija. Oni koji se trude nisu nagrađeni adekvatno, jednostavno sve ide u prazno. Oni koji se laktaju na najodvratniji način njima polazi za rukom. Mada je sama ekipa tehničke podrške i magacin jedino mesto gde ljudi zaista vrede.

Nordeus
22.03.2023

Loše stvari: PozitivnoNordeus je divno mesto za rad. Na prvo mesto stavljaju ljude, njihova interesovanja i njihove mogućnosti što stvarno dovodi do toga da su ljudi jako motivisani za rad i imaju prikiku da ispune svoj puni potencijal. Atmosfera za rad je odlična, ljudi jedni druge inspirišu i svaki dan je veoma zabavan. Benefiti koje Nordeus nudi u Srbiji niko ne može da matchuje, zaista čine sve da ljudi mogu da se skoncentrišu na svoj posao i rade najbolje što mogu. I prilike koje se ukazuju su jako interesantne.ZamerkeZa sada ama baš ništa.

Firma: Nordeus
Nordeus
22.03.2023

Loše stvari: Kako je izgledao procesPozitivno: Intervju sa hr-om jako pozitivno i prijatno iskustvo. Uvod je bio na srpskom,ostatak intervjua na engleskom. Negativno: Cinjenica da u odbijenici za poziciju system administratora stoji kao razlog "NEPOZNAVANJE GAMING HARDVERA", totalno irelevantna stvar za gore navedenu poziciju :)

Firma: Nordeus
BlueCat
22.03.2023

Loše stvari: Kako je izgledao procesKratki razgovor od 20ak minuta. Regruter na prelosem engleskom (mislim da je cura iz Indije), puno puta sam pitao/trazio da mi ponovi pitanje zbog loseg izgovora.Pitanja sa intervjua Pitanja o performance i penetretion testingu, sa kojim testiranjem sam se susretao i takodje o alatima za isti.

Firma: Bluecat
Happy kids
22.03.2023

Dobre stvari: Kolege

Loše stvari: Daju ti preko računa novac za prevoz pa ti ga oduzmu od dela koji primaš na ruke.. Firma je katastrofalna, krenuvsi od Direktorke.

Firma: Happy kids
Red Black Tree d.o.o.
22.03.2023

Loše stvari: PozitivnoSuper firma za početak karijere sa okej projektima i dobrim mogućnosti za napredovanje. Moguć full remote rad. Fleksibilno radno vreme.ZamerkeBenefiti bi mogli biti bolji, čest prekovremeni rad koji nije plaćen.

Harizma Pro Team d.o.o.
22.03.2023

Dobre stvari: Редовна плата

Loše stvari: . Фирма као фирма добра, редовна плата, али сам менаџмент фирме раван нули, шефови којих има много лажу директора који је јако добар човек али не зна праву истину шта му се ради у фирми

Nis petrol
21.03.2023

Loše stvari: plate za posao koji obavljamo su nikakve, potrosac je uvek u pravu makar te i pljunuo, naravno moras da cutis jer ako mu odgovoris ti si kriv, sve u svemu sta god da se dogodi lose kriv je radnik na pumpi i odmah mu se skida od plate odredjen posto. potrosac je uvek u pravu makar te psovao, napadao i slicno, a kompanija staje iza njega

Firma: Nis petrol
3Lateral
21.03.2023

Loše stvari: Kako je izgledao procesVrlo prijatan razgovor sa HR-om iz Londona. Sve je bilo korektno, cak sam i dobila odmah povrtanu informaciju da sto se tice Epic Games-a prosla sam HR intervju, i da je sada sve na lokalnom 3Lateral timu. Iz toga tima nikada niko mi se nije javio, toliko o profesionalnosti. O kvalitetu i iskustvu onih koje je ovdasji HR pozvao mogu samo da kazem da je daleko ispod mog ili iskustva mojih kolega.Pitanja sa intervjua Uobicajena, nijedno ne bih izdvojila.

Firma: 3Lateral
Podeli svoje iskustvo