Pročitajte iskustva radnika iz Srbije, Bosne i Hercegovine, Crne Gore, Hrvatske i regiona pre nego što se prijavite za posao. Stvarne plate, odnos menadžmenta i uslovi u kancelariji ili proizvodnji – na jednom mestu.
Loše stvari: PozitivnoRadi se na ozbiljnim projektima, na savremenim tehnologijama i bez pritiska. Komunikacija je odlična, sve kolege kao i direktor su fenomenalni. Od svih se može mnogo naučiti i uvek su spremni da pomognu.Zamerke
Dobre stvari: nista
Loše stvari: mikromenadzment. Jako lose,obuka ne postoji,ocekuje se rad od prvog dana bez ikakvog uvodjenja u posao.Stalno pod nepotrebnim pritiskom jer su lose organizovani svi.
Dobre stvari: Šef jedan.
Loše stvari: Loši su ljudi, loš ŠEF PROIZVODNJE, vrši mobing nad koleginicama i kolegama, ako mu se svidite onda ste zaštićeni ko beli medved ako ste muško, ako ste žensko ako mu se svidite onda ako ga odbijete teško vama. Piše prvo poruke ženama toliko je slobodan da misli da zakon za njega nepostoji. On je sam izjavio da njemu ne može niko ništa i da je on tu najglavniji i da se samo on pita sve. Jako loš čovek. Loš je i njegov kum koji sedi tu pored njega- menadžer firme. Tu nije bitno da li si dobar radnik nego da budeš drukara i da ako ima nešto protiv tebe sve svali na tebe i da ne produži igovor jer mu se lično ne sviđaš, naši ljudi orave loše firme. I dnevnice za sve koji odu oreko u bemačku su 28e a za ove druge 70e jako nalo plaćaju a i to kradu. Ako radis prekovremeno manja je plata, obavezna i subota i nedelja da se radi bez slobodnog dana. Ako si u subotu prva smena u nedelju ides u trecu smenu. Ako odes na bolovanje pozivaju te itd. Trebao bi vlasnik firme da malo preceslja i proredi te lose ljude i stave nove. Nije firma loša, loši su ljudi koji je vode. Kradu plate
Dobre stvari: Redovna plata.
Loše stvari: Mnogo loših stvari, dovođenje radnika iz drugih mesta, za iste, potpuno nepotrebno plaćanje putnih troškova, koji samim tim, firmi nanose nepotrebne finansijske troškove, loš odabir radnika ......
Dobre stvari: Kolege koje se trude do maksimuma da udovolje svim zahtevima kako firme tako i klijenta
Loše stvari: Menadzment koji vredja i ocigledno, po nalogu, preti otkazima. Veoma los pocetni concept postojeceg menadzmenta
Loše stvari: PozitivnoSamo redovna plata. Ali i to je upitno usled nepostojanja novih poslova.ZamerkeLosa atmosfera i slaba komunikacija izmedju timova. U sektoru koji se bavi projektima je jos i dobra jer ima ljudi koji tu dugo rade i koji su kvalitetni menadzeri, dok je u razvojnom sektoru dosta lose. Ograniceno vreme rada od kuce - max 3 dana u mesecu. Za sve iznad toga zaposleni ima penale (dane od odmora). Mora stalno da prilaze dokaze o sprecenosti za dolazak na posao od lekara da bi radio od kuce. U minut se gleda odlazak i dolazak na posao, postoje mesecni izvestaji o tome ko kasni na posao (i naravno kazne). Neposredni rukovodilac se tek vratio sa bolovanja i ima jako losu komunikaciju sa svima (lose ophodjenje, pogotovu sa drugim timovima), a rukovidilac sektora ne zna gde se nalazi (ne zna posao) i jedva izlazi na kraj sa zaposlenima. Na tom je mestu jer je u rodbinskim vezama sa vlasnikom. Kao u cirkusu. Plata ispod proseka. Kolege sterilne, beze svi cim se stekne malo vise znanja.
Dobre stvari: ništa nije dobro
Loše stvari: Sve loše. Tehnički direktor najlošiji. Možda bi nekako i radili posao da nije njega, ovako šuplja priča skroz. Neorganizovano od početka do kraja, ako se uopšte dođe do njega.
Loše stvari: Pozitivno- Super benefiti - Korektna plata, ali u odnosu na trziste moze to bolje - Opustena atmosfera - Ljudi Bilo bi idealno da se raspitate o konkretnom timu i projektu pre nego sto predjete.ZamerkeSve zavisi od projekta na kom zapadnete, licno nisam imao srece i bilo mi je uzasno dosadno i naporno plivati kroz onaj mulj. Sve se samo budzi. Takodje malo se stekaju za povisice.
Loše stvari: sve. Uzas,robovlasnicka firma.Gazde nadmene i beskurpulozne.Bezite odavde.
Dobre stvari: Mogućnost napredovanja
Loše stvari: Kratki rokovi za izvršenje zadataka menadžmenta. Stabilna, korektna, prosperitetna firma koja vodi računa o svojim zaposlenima.
Loše stvari: PozitivnoRedovna isplata poslednjeg radnog dana u mesecuZamerkeKontaktiranje zaposlenih mimo radnog vremena, bez prethodne saglasnosti (radnim danima posle 5 i vikendom...), mobing, lične uvrede, itd. U slučaju saradnje, ni slučajno ne uzimati u obzir neformalne verbalne dogovore bez potpisanog papira.
Dobre stvari: Plata, radno vreme jer se ne radi vikednom I uvek je prva smena.
Loše stvari: Pauza od pola sata za nas pusace. Korektna isplata, uvek redovna, nema prekovremeno rada. Nije za ljude koji nece da rade. Kolektiv je mlad I druzeljubiv.
Dobre stvari: Primaju ljude bez iskustva u farmakovigilanci
Loše stvari: Konstantan odlazak kvalitetnog kadra usled loše finansijske nadoknade. Jako loša finansijska kompenzacija u odnosu na količinu posla i svakodnevni pritisak
Dobre stvari: Podrska kolega
Loše stvari: Zgrada u kojoj se firma nalazi.. Novi tim je preokrenuo imidz kompanije i vrednosti koje se cene.
Dobre stvari: Iskreno ne znam šta bih navela.
Loše stvari: Zastareli procesi, nema tu napredovanja nikakvog, bitno je samo da se ima privid fensi firmice. Slabe plate za firmu koja pravi toliki profit
Loše stvari: Čitav odnos menadžementa ka zaposlenima.. Katastrofalna firma sa neadekvatnim menadžmentom koji ne poštuje i omalovažava zaposlene, pogotovo ako odu na porodiljsko.
Loše stvari: Kako je izgledao procesVeoma profesionalno obavljeno sve, prvo Hr sastanak, nedelju dana kasnije tehnicki intervju i par dana kasnije ponuda ukoliko su zadovoljni i po pitanju plate su bili vise nego velikodusni, sve najbolje preporuke za ovu kompaniju. Topla preporuka svima koju budu aplicirali za ovu kompaniju
Dobre stvari: Ljudi koji se trude da budu pozitivni.
Loše stvari: Sve se vidi po tome kako se ophode prema starijim radnicima. Ljudi ostaju preko 10h svaki dan jer je to “njihov posao” koji se ne placa. Kradu 5 dana godisnjeg svake godine. Jedna osoba pokriva 3 radna mesta i vise, jer direktor voli da izvuce 500% od ljudi a da ne plati. Ne prodje mesec a da nekome ne nabije na nos da je beskoristan, da on sve to moze za 5 min da zavrsi i kad odes kuci na vreme nabija ti na nos sti nisi ostao prekovremeno. Teski manipulator, pravi se fin dok ne skonta tudje slabosti, a onda napada. Sto dalje za vas bolje.
Loše stvari: Kako je izgledao procesРазговор са веома љубазном особом из Х.Р. заказан и-мејлом и изведен помоћу M$ Teams-а, српски и енглески језик. Други круг разговора (MST) са инжењером-менаџером, веома фино и детаљно, енгл. Трећи разговор са детаљном понудом за запослење, енгл.Pitanja sa intervjua If you get credentials for SSH access to Linux server, would you be able to accomplish previously defined, written procedure?
Dobre stvari: Žena iz hr-a nije puno pametna
Loše stvari: Što kompanija firma radi lažni brokerski posao zovući ljude u inostranstvu.... Forex kompanija, firma za telefonske prevare