Pročitajte iskustva radnika iz Srbije, Bosne i Hercegovine, Crne Gore, Hrvatske i regiona pre nego što se prijavite za posao. Stvarne plate, odnos menadžmenta i uslovi u kancelariji ili proizvodnji – na jednom mestu.
Loše stvari: PozitivnoLjudi su pozitivni, u timu ima dosta mladih ljudi tako da je atmosvera opustena ali dovoljno podsticajna jer imamo i starije iskusne kolege koji su otvoreni da prenesu znanje. Zanimljivi projekti.ZamerkePrevise procedura koje ponekad usporavaju proces
Dobre stvari: Plata na vreme ,kolege su tu da pomognu ,daju savet
Loše stvari: Malo zaposlenih na kasama i beloj liniji... Tada dolazi do svadja izmedju musterija i tenzija...Jako znaju da budu nepristojni prema prodavcima
Dobre stvari: Grejanje
Loše stvari: Zasticeni pojedini radnici kao beli medvedi. Firma gde mogu da rade samo glupi ljudi
Dobre stvari: Benefiti
Loše stvari: . Vise ulaganja u korisnicku aplikaciju,drugaciji pristup podacima korisnika.
Dobre stvari: Pozitivan odnos poslodavca prouzrokuje dobru radnu atmosferu i samim tim povećanje zadovljstva zaposlenih , što dovodi do dobrih rezultata poslovanja
Loše stvari: . Uređena,izvozno orjentisana firma sa zdravom poslovnom klimom i fer odnosdom poslodavca
Dobre stvari: Mesto kome ja radim je ok
Loše stvari: Ne placaju praznike i nedaju godisni odmor i nema prijavlenje za stalno
Loše stvari: PozitivnoOdlični uslovi rada, opuštena druželjubiva atmosfera, kolege voljne da pomognu i da se nađu.ZamerkeSvačiji rođendan se čestita preko grupnog četa. Te onda stiže milion srećnih rođendana.
Loše stvari: Kako je izgledao procesJedan interview sa HR predstavnikom i Team lead-om trajanja sat vremena. Pitanja tehnicke pirode su bila vezano za poznavanje Power Bi-a i SQL-a. Ceo proces dobro izkoordinisan od strane HRa.
Dobre stvari: Jedino tacna isplata, ma da u poslednje vreme pocele su da kasne plate.
Loše stvari: Prijava na minimalcu koji je sramotno mali... Prijava na minimalac, bez prava na godisnji i bez prava za stalno zaposlenje
Loše stvari: Kako je izgledao procesRazgovor sa HR-om je protekao super, tehnicki intervju se sastojao od usmenog ispitivanja i online kodiranja. Delovalo mi je da sam ostavio pozitivan utisak u oba slucaja i da cu uskoro dobiti pozitivan odgovor i ponudu, ali se nakon toga nisu javljali. Kontaktirao sam HR devojku, da vidim sta se desava, ali mi nije odgovorila na poruku. Veliko razocarenje na kraju.
Dobre stvari: Apsolutno ništa...
Loše stvari: 1. Van sezone (od oktobra do maja) isplate su neredovne, firma u proseku duguje po 2, nekada i po 3 zarade unazad. 2. Prekovremeni rad se ne plaća: zvanično po ugovoru radnici rade 5 dana po 8 sati smene, a nezvanično smene su po pravilu po 10 sati, i to 6 ili 7 dana u nedelji ( cena rada je ista za vikend kao i običnim radnim danima). Noćna smena se plaća kao i dnevna. 3. Odnos rukovodioca prema radnicima je krajnje izrabljivački i prepun mobinga, sa puno ponižavanja i vređanja radnika. 4. Mere zaštite na radu su slabe ili gotovo nikakve, pa često dolazi do povređivanja radnika, pri čemu su oni primorani da obmanjuju zdravstvene ustanove kako su se povredili van radnog mesta (kod kuće). 5. Pri zapošljavanju svi radnici su potpisali blanko otkaze, kojima ih rukovodioci uvek ucenjuju po potrebi. 6. Zbog slabih i neredovnih primanja, neki radnici su vrbovani od strane menadžmenta da potkazuju svoje kolege u zamenu za sitne privilegije, zbog čega su narušeni međuljudski i međukolegijalni odnosi.... Firma posluje po principima robovlasničkog sistema: radnicima uzima sve, a malo toga daje, čak i zarade su neredovne...
Dobre stvari: Ništa. Ni plata ne bi bila redovna da u ovoj državi nema zakona.
Loše stvari: Sve. Manje više im par ljudi odavde vodi sav posao, HR maltene i ne postoji, nebulozno zastareli procesi i alati koji se koriste. Sve je suva improvizacija i retko ko tu uopšte ima da poseduje relevantna znanja ili neko iskustvo.
Dobre stvari: Nista :)
Loše stvari: Plata. Lokacije. Ne zainteresovanost nadredjenih za nas obicne smrtnike koji se trudimo da idemo na vise i jace pozicije.
Loše stvari: Slaba šansa za napredovanje.. Firma koja vodi računa o zapošljenima i o njihovim porodicama.
Loše stvari: PozitivnoDopada mi se sto je atmosfera prijateljska, trud u timu da mi objasne i sto bolje ukljuce u zadatke. Mislim da su lepo raspolozeni sto je olaksavajuca okolnost, cene trud i zalaganje i mislim da im nije tesko setiti se svojih pocetaka sa kompanijom, sistemom, jer imaju dosta razumevanja. Cini mi se da sve bolje poznajem kompaniju i da se bolje snalazim, sto na licnom nivou dosta znaci i pruza samopouzdanje i entuzijazam za dalje. Sve u svemu, zadovoljna sam.ZamerkeMozda bi bilo lepo imati kancelariju gde bi novi zaposleni bili vise ''izlozeni'' poslu i tokovima u kompaniji kako bi se sto bolje adaptirali. Naravno ne svakodnevno dolazenje, ali kada su znacajni mesecni procesi, mislim da bi bilo jednostavnije.
Loše stvari: Kako je izgledao procesHR intervju, nakon kog ide tehnički intervju sa nekim od Lead-ova u kompaniji, završno sa krajnjim HR intervjuom gde se diskutuje o ishodu procesa selekcije i tehničkim detaljima o zaposlenju ukoliko se dobije ponuda za posao. Mana je što je neophodno da imate iskustva u svim tehnologijama koje se koriste za tu poziciju, jer će se u skladu sa tim proceniti vaš senioritet i kompanija se toga striktno drži (primer: iako imate relevantnog i dokazanog iskustva na višem nivou što se tiče .NET-a ukoliko nemate iskustva sa Microservice arhitekturom bićete procenjeni kao junior) To može demotivisati kandidate i to je nešto što bi trebalo nekako promenitiPitanja sa intervjua Pitanja su vezana za tehnologije koje se koriste u kompaniji, u zavisnosti od pozicije za koju se konkuriše
Loše stvari: PozitivnoDosta novih tehnologija dostupnih za korišćenje Dobar deo tima čine iskusni ljudi pa ćete dobijati stvarno korisne savete koji puno znače u ovom poslu Lepo uređene prostorije firme,ali ne morate da dolazite svakog dana Fleksibilno radno vreme Bonusi i plata koja je stvarno okej,čak i na praksiZamerkeNisam imao zamerki
Loše stvari: PozitivnoSvidja mi se organizacija kompanije. Koriste se moderne tehnologije i zaposleni se uvek podsticu na razvoj novih znanja i upoznavanje sa najnovijim tehnologijama.ZamerkeDo sada nemam nijednu zamerku.
Loše stvari: PozitivnoJedna kompanija koja ima iza sebe mlad tim koji daje sve od sebe da istu ucini jos boljom. Kolege su uvek spremne da pomognu u bilo kom trenutku i da se desi da nemate iskustva ali vide potencijal u vama, dobicete priliku ako istu iskoristite dobicete posao. Prva IT firma u kojoj sam primljen posle kratkog vremenskog perioda.ZamerkeNe postoje.
Loše stvari: Mnogo povezanih ljudi, koji vuku jedni druge. Mnogo ljudi koji lose govore o kompaniji, ako im se ne svidja, posla nikad vise, neka prone posao. Humani hr menadzer je otisao, pa ce se sada gledati rad I oni koji rade! A ne tuzne price, laznih radnika