Pročitajte iskustva radnika iz Srbije, Bosne i Hercegovine, Crne Gore, Hrvatske i regiona pre nego što se prijavite za posao. Stvarne plate, odnos menadžmenta i uslovi u kancelariji ili proizvodnji – na jednom mestu.
Loše stvari: PozitivnoMoguc rad od kuće, bez previse pritiska.ZamerkeNeorganizovanost, male plate, nedovoljan broj radnika.
Loše stvari: PozitivnoDobri benefiti, prijatne kolege i saradnici, lepo uredjene i ciste kancelarije, mogucnost napredovanja i usavrsavanja u sklopu budzeta firme, rad od kuce 2 dana nedeljno, 100% placeno bolovanje ako traje manje od mesec dana, privatno zdravstveno osiguranje...ZamerkePlate ne prate rast inflacije i druge kompanije, u odnosu na druge it kompanije benefiti za opremu su jako skromni. Ne postoje bonusi na kraju godine. Konstantno menjanje procedura - od evaluacija do logovanje vremena itd... nerealni rokovi za zavrsetke projekata test ciklusa... Los onboarding za novozaposlene
Loše stvari: PozitivnoPozitivan utisak jedino avans koji sam dobio pri zapošljavanjuZamerkeNema ugovora o radu, otkaz preko noći, jer tako su u mogućnosti...
Loše stvari: PozitivnoOffice, money, lunch, entertainment, peopleZamerke
Loše stvari: PozitivnoDobra atmosfera među kolegama. Tim bildinzi, voće, soba za odmor, godišnji bonus. Nema previše pritiska. Smena počinje u 7:15 i završava se u 7:15. Ne ostaje se duže.ZamerkeUme da bude i laganica, ali i naporno. Kada se napreduje povećanje ume da kasni, pošto se dobija jednom godišnje.
Loše stvari: PozitivnoAtmosfera u kompaniji je vrlo prijatna i podrzavajuca, svi su spremni da pomognu i uce jedni od drugih. Stvarno je lepo raditi u ovakvom okruženju, gde mozes da se razvijas. Sjajno mesto za rad!ZamerkeNemam zamerke.
Loše stvari: PozitivnoOdlična za juniore i za napredak. Raznovrsnost timova. Kolegijalnost 10/10. Sve funkcioniše top. Problemi na koje se naiđe u radu se reše uvek lagano jer je sve super organizovano i zna se ko šta radi.ZamerkeNema.
Loše stvari: PozitivnoFantastičan tim ljudi, neverovatno puno podrške i razumevanja.ZamerkeMala plata, nema izgleda da će se menjati u budućnosti.
Loše stvari: Kako je izgledao procesHr, test, razgovor sa menadzerom
Loše stvari: PozitivnoDobra radna atmosfera, rad od kuce, kolegeZamerkeBez povecanja plate poslednje
Loše stvari: PozitivnoIma kvalitetnih ljudi koji su zaglavili sa njima.ZamerkeKlasicna prevara. Nijedan dogovor nije ispostovan niti je planirana realizacija tih dogovora. Klasicna prica za malu decu. Radilo se po 12 sati, 3 dana za redom, od 4 popodne do 4 ujutru. Kad smo se pobunili, dobili otkaze svi. Ne znaju sta rade, zaposle ljude koji im pokazu da znaju sta rade, ali zato "gazda" sindrom ne posustaje i ipak oni najbolje znaju sve...
Loše stvari: PozitivnoMislim da ne postoji ovako dobra kompanija koja pruža ovako dobre uslove rada, svi su ljubazni, kulturni, profesionalni počev od gazde pa sve do čistačice.ZamerkeNe postoje
Loše stvari: PozitivnoPojedine kolege iz tima koje mogu mnogo vise od ove firme, privatno zdravstveno osiguranje, ali tek nakon 6 meseci, rad od kuce.ZamerkeZastarela tehnologija. Ukoliko radite od kuce, necete dobiti laptop, vec dva monitora, kuciste i dodatnu opremu. To morate sami preneti do svoje kuce. Sve to u nameri da se micromanaguje zaposlenima. Sto se tice HR-a, radi se o neobrazovanom kolektivu koji se bavi trivijalnim stvarima, a ne svojim poslom. Gledaju na zaposlene iz korisnicke podrske kao na topovsko meso i obracaju im se tonom kao da su mentalno zaostali i gubavi. Uglavnom, period kada klijent zahteva da se zaposli veci broj ljudi je od oktobra do kraja januara. Niko nema ugovor na neodredjeno vreme. Nakon toga, 90% njih uz novogodisnju cestitku dobije i obavestenje o raskidu ugovora o radu. Ovo je jedan od faktora koji doprinosi losoj atmosferi u kancelariji, a moze se videti i po zabrinutim licima kolega. Godisnji odmor morate da grabite da se ne biste podudarili sa kolegama iz tima. To se radi barem pola godine unapred i niko vam ne garantuje da ce biti odobreno. Ukoliko radite iz kancelarije, parking mesto vazi samo za ljude iz menadzmenta koji nisu dorasli tim pozicijama. Team leaderi su izuzetno sujetni i nikada nece stati uz vas i kolege, vec ce vas uvek kriviti. Takodje, favorizuju se pojedinci, koji ni nemaju dovoljno znanja i iskustva za dalje napredovanje, kao ni nadredjeni. Team leaderi otvoreno pokazuju svoju privrzenost i takodje su uvek na strani klijenta. Klijent je robovlasnicki nastrojen.
Loše stvari: Kako je izgledao procesProces selekcije nije trajao duze od 3 nedelje. Prvi HR intevju je bio prijatan, uz dosta korisnih informacija vezanih za posao, klasicno upoznavanje. Drugi intervju ukljucivao je i Hiring managera, koja je imala predvidljiva pitanja. Opsti utisak je bio dobar. Medjutim, odgovor HR-a je bio krajnje genericki bez ikakvog obrazlozenja.
Loše stvari: PozitivnoPostoji mogućnost da se napreduje Rad na većim projektimaZamerkeČesto ima previše hitnih zadataka u isto vreme Projekat menadžeri često ne znaju da objasne šta je klijent hteo jer ne poznaju tehnologije Komunikacija među menadžerima je loša pa se rade stvari koje nisu trebale Projekat menadžeri često prebacuju svoje odgovornosti na programere
Loše stvari: Kako je izgledao procesPrijavis se kao senior, testiraju te kao da si tek izasao sa faxa, nekako je bas demode, bez ikakve empatije, predstavljanja. Palo mi je na pamet da odustanem odmah, ali nisam cisto da uradim zadato zbog sebe. Nula bodova. Ova vrsta testiranja apsolutno ne moze da pokaze nista.Pitanja sa intervjua string, podstring od kako ti padne na pamet, kao na faxu, prva godina (ne fon, malo ozbiljnije)))
Dobre stvari: Redovne plate
Loše stvari: Lose je sto je veci deo plate na crno,a manji deo na racun,losi su odnosi menadzmenta prema radnicima,lose je sto radnici nemaju slobodu kretanja za vreme zakonske pauze,dakle ni do pekare se ne moze izaci,lose je sto se ne postuju zakonske procedure po vise osnova,lose je sto se radi po 9h dnevno i duze,a ne po 8h kako je naznaceno u ugovoru,a nije placen prekovremeni rad itd itd...
Loše stvari: PozitivnoKompanija Mebit je najprostije rečeno, iznenađenje najpozitivnije vrste. Ukoliko vam je ovo prvi radni angažman, možda nećete verovati, ali ako imate bilo koji reper značenje prve rečenice biće vam očigledno "na prvu". Da li su poslovi koje valja obavljati idealni za svakog? Naravno da ne. Neću se ni praviti da kroz solidno bogato radno iskustvo nisam imao poslove koji su me ispunjavali više, ali nestalnost, nestabilnost, nedostatak regulative i neispunjena osnovna radnička prava su na kraju bili glavni faktor napuštanja istih. Ovde, nisam naleteo na takve probleme. Posao je sasvim OK, samo treba pratiti instrukcije iskusnijih kolega i truditi se da shvatite lično sve što vam iskoči na ekran. Postoji set pravila, kao i mnoštvu drugih kompanija, ali ako ste makar malo "normalna" osoba, ispoštovaćete ih bez i da se trudite. Zarada je fina, mogućnosti za napredovanje, što horizontalno, što vertikalno, postoje i što je najvažnije da, dostižni su. Nisu samo slogan. Mogao bih da drobim još dosta (in-house hrana i zabava, stimulacije, team-building događaji, rođendanske nagrade...), ali glavno sam već kazao i nalazi se gore. ?ZamerkeJedina zamerka koju trenutno imam je vezana za sprovođenje izvesnih "disciplinskih" mera. Svakako možda grešim usled nedostatka informacija, ali tako deluje. Naime, umesto utvrđivanja greške pojedinca i sankcija prema pojedincu usled pomenute greške, neretko se "mere i kritike" primenjuju paušalno, na sve koji možda nisu skrivili ništa slično. Naravno, naglašavam da ovo niti u jednom segmentu ne umanjuje pozitivne aspekte (ne, niko mi nije rekao da to moram da kažem), već je zamerka izvučena čisto iz ličnog iskustva i na osnovu subjektivnog mišljenja.
Loše stvari: Kako je izgledao proces- Uvodni intervju sa HR koji je trajao oko sat i po vremena sa gomilom bespotrebnih pitanja, a i bespotrebnih informacija - Trebao im je neko ko ce da zapocne sve od nule, a nisu podelili tacne detalje sta bi se testiralo(navodno neka aplikacija za telefon koja bi kontrolisala merenje temperature) - Odgovor od HR-a sam dobila posle 2 meseca da nisam usla u sl.krug - Generalno deluju neozbiljno i neorganizovano. Rekli su mi 'Jel znate vi koliko se njih prijavilo, mi ne stizemo da intervjuisemo sve ljude' - Iako nisam dobila ponudu, mislim da je svakako firma za zaobilazenje - Od benefita su parking i kantina(koja se doplacuje)
Loše stvari: Kako je izgledao proces- Uvodni intervju sa HR - Intervju sa HR + tehnicki intervju - Intervju sa menadzerima - Finalni intervju sa HR Nakon prihvatanja ponude ocekuje vas background check, i to je nesto sto moze da traje do mesec dana. Vrse se raznorazne provere(da li se vodi istraga, da li ste bili osudjivani), provera prethodnih firmi gde ste radili, takodje se mogu traziti ugovori ili platni listici na uvid.Pitanja sa intervjua Sta je klasa? Sta je objekat? Koncepti OOP-a Piramida testiranja Flaky testovi