Recenzije zaposlenih o poslodavcima na Balkanu

Pročitajte iskustva radnika iz Srbije, Bosne i Hercegovine, Crne Gore, Hrvatske i regiona pre nego što se prijavite za posao. Stvarne plate, odnos menadžmenta i uslovi u kancelariji ili proizvodnji – na jednom mestu.

person
X tema
08.03.2026

Dobre stvari: Zidovi su okrečeni prošle godine pa prostor izgleda "sveže".

Loše stvari: Plata kasni, prijava je na minimalac, a ostatak ide na ruke. Zapošljavanje se svodi na prevaru i obećanja koja nikad nisu ispunjena.. Seljačko-jajarska firma kojoj su osnovni izvor finansija nesreća drugih tj maksimalno izrabljivanje zaposlenih i prevara klijenata. Ne plaćaju godisnje, bolovanje, praznike...

Firma: X tema
Inditex
07.03.2026

Dobre stvari: Da obeate paznju koga stavljaju na mesto menadzera

Loše stvari: Ophodjenje premaradnicima pre svega. Mobing na sve strane , firma nista ne preduzima povodom toga . Izivljavanje u svakom smislu , tuzbe se ne uvazavaju

Firma: Inditex
Securitas services
07.03.2026

Dobre stvari: Ništa,sve je trulo,kolege lažu i cinkare,šefovi takođe lažu,trpeo mobing konstantno.

Loše stvari: Sve je trulo.. Za 10 godina rada umesto nagrade dali mi otkaz u izrežiranom postupku.

PKC Wiring Systems
06.03.2026

Dobre stvari: Cisto,redovna plata.

Loše stvari: Disciplina.. Sve manje vise ok ,vise mentalno nego fizicki.Da smanje radne subote i malo povecaju plate.

Aerodrom Nikola Tesla
06.03.2026

Dobre stvari: Prijava na pun iznos

Loše stvari: Loše je dosta stvari... smene su napravljene da iscrpe zaposlenog maksimalno, ako dolazite kolima parkirate se na parkingu koji je udaljen oko 3km od aerodroma pa na salt bus (računajte oko 20min u jednom pravcu da gubite i to cam se ne placa), menadžment non stop nesto menja i veoma cesto ta promena bude na štetu radnika. I glavno spremite se da polazete gomilu obuka, pa na sve to da polazete za sertifikat kako biste mogli da radite...mnogo ucenja za malu platu.Veliko je nezadovoljstvo zaposlenih u ovom sektoru (kontradiverziona kontrola) .

Apoteka Jankovic
06.03.2026

Loše stvari: Ophođenje direktora i menadžera prema zaposlenima. Loše uređen sistem, loš menadzment

Argo navis
06.03.2026

Dobre stvari: Plastične posude za smolu

Loše stvari: Radno vreme od 8,5 sati obavezne radne 2 subote, uvek nešto hitno, treba završiti, a onda stoji nezavršeno, nema sistema za odprašivanje, nema obračunskih lisi, stalno neplaćane dogovorene zarade, seckanje zarade, stalni odlasci zaposlenih...... Uče se sa tiđim novcem, ne postuju svju reč ni pisana ni usmena obećanja, užas

Firma: Argo navis
Karin komerc
06.03.2026

Dobre stvari: raspored radnih dana

Loše stvari: Odnos ljudi, nema postovanja prema zaposlenima takmicenje medju zaposlenima

Firma: Karin komerc
Dom zdravlja Vracar
05.03.2026

Dobre stvari: Apsolutno ništa. Niko se ceni Vaš rad ukoliko niste sa nekima od zaposlenih u rodbinskoj vezi ili poznanstvu.

Loše stvari: Od menadžmenta i lekara koji određuju ko tu sme da radi, a ko ne... preko mobinga i pritisaka za otkazom,kao i bacanje smeća za za zaposlenim nad kojim vrše pritisak za otkazom.. Ako niste sa nekima od njih u rodbinskoj vezi, nemate šansu za Ugovor na neodređeno

ITELTEX INTIMO
04.03.2026

Dobre stvari: Samo redovna plata. Za obične radnike plata je vrlo mala, a velike plate su rezervisane za rukovodstvo firme i njihove manipulatore, ulizice i vezare koji za njih rade prljave poslove vezane za maltretiranje običnih radnika.

Loše stvari: Neko je pre nešto manje od tri godine napisao u komentaru na ovom sajtu da u firmi ITALTEX INTIMO (u N. Miloševu je zovu ČARAPANA, jer se bavi doradom čarapa i donjeg veša i u vlasništvu je italijanske firme CALZ. ILARY ( mesto VISANO (BS) blizu Breše) ne postoji nikakva (čak ni loša) organizacija posla i potpuno je ta osoba bila u pravu jer se situacija od onda uopšte nije popravila i mnogo dobrih radnica je napustilo firmu, ali je jako bitno reći zašto je takva loša situacija u toj firmi. Na žalost zato što tom firmom, u smislu organizacije rada zaposlenih, upravljaju dve obične primitivne seoske glupače jedna rodom iz sela u Banatu, a druga iz sela u BiH, koje nemaju pojma ni o čemu i ne znaju da organizuju posao, osim što je ova koja glumi direktora naučila da kako-tako govori italijanski jezik, a svoje neznanje maskiraju vikom i arogancijom. Ako se neko od normalnih radnika pobuni protiv takvog njihovog primitivnog ponašanja onda aktiviraju svoje ulizice i vezare, koji te radnike psihički maltretiraju na razne načine. Na žalost vlasnici iz Italije se ne mešaju u odnose između radnika, već ih zanima samo ono što njima može uticati na visinu profita, pa sa te strane obični radnici ne mogu očekivati zaštitu od njihovog maltretiranja. Međutim uvidevši UŽASNU NESTRUČNOST I NESPOSOBNOST rukovodstva firme, morali su pre nekoliko godina da u krugu firme sebi naprave KUĆU ZA STANOVANJE da mogu uvek da budu tu kad im je potrebno i da kontrolišu sve (čak i dnevne) aktivnosti firme. Zbog velikog odliva nezadovoljnih radnika iz pogona u Novom Miloševu (koje se nalazi u opštini Novi Bečej), morali su da otvore pogone u selima u opštini Kikinda, ali im ni tamo, koliko znam iz priča jer nisam tamo bio da vidim, radnicama ne cvetaju ruže. Zbog svega navedenog izbegavajte ovu firmu, jer se u njoj UOPŠTE NE CENI RAD I ZNANJE već ulizištvo, spletkarenje i spremnost za obavljanje prljavih poslova za rukovodstvo firme.

N sport
04.03.2026

Dobre stvari: Skoro da ih nema,mozda ne tako veliki obim posla

Loše stvari: Sve je uglavnom lose.Dvostruki arsini,sefovi mogu sve,radnici nista,pa cak i da nemaju svoj stav,odnosno nece biti saslusani kada ga iznose i nece biti uvazeno nista.Radnici su potrci sefova,i cesto na taj nacin ponizavani ispred kupaca.Ima jos mnogo toga,izuzetno losa organizacija svega.I prijema robe i slanja.Online jako los.Ma sveee.

Firma: N Sport
Apoteka Kršenković
04.03.2026

Dobre stvari: Kolektiv je super

Loše stvari: . Veliki pritisci, sve radimo, ne zna se ko je tehničar ko farmaceut, placamo rokove koje su nam sami nametnuli, imamo stimulacije koje su minimalne, smanjuju redovno, borimo se za targete koji su često uvaljivanje necega sto nikad ni ja ne bih kupila. Menadžment vrsi velike pritiske, cesto i omalovaž

Toyo tires
02.03.2026

Dobre stvari: Menza, bonus na redovnost, prevoz

Loše stvari: Konstantna tenzija, previsoke norme, kamere koje su stalno uperene u vas u svakom delu firme

Firma: Toyo tires
Quipu GmbH
01.03.2026

Dobre stvari: The user hasn't stated good things about the company culture and team.

Loše stvari: Was good before, now its mehSaveti menadžmentu The user hasn't given advice to management.

Firma: Quipu GmbH
Coordea
01.03.2026

Dobre stvari: Колегите се супер и има пристојна атмосфера за работење

Loše stvari: МИКРОМЕНАЏМЕНТ. Има многу процеси доколу сакаш да излезеш на еден саат од работа, мора да прашаш и известиш најмалку тројца, па барањето треба да биде одобрено од администрација - се пишува мејл со наведена причина зошто мора да се излезе од работа. Прават проблем ако излезеш една минута порано од работа. Во врска со годишниот одмор - некои вработени се обврзани да го земат летниот одмор во јули бидејќи така кажал клиентот. Мора да се искористат 12 дена од одморот во лето - што на многу не им одговара и секако они кажуваат кога смее да се искористи одморот (не смее на пример во септември) Имавме само 5 дена во месецот работа од дома, и повторно бирократија - мораш да испратиш специјално барање до админ за да ти го прифатат тој ден. Доколку не дај боже ти треба уште еден ден во месецот работа од дома (6ти ден) поради болест или слично, повторно специјално барање испраќаш до админ со мејл и со оправдување зошто ти треба тој 6ти ден. Реалноста е дека на клиентите за кои работевме не им беше важно дали вработените работат од дома или од странство или од канцеларија . Не ни дозволуваа да добиеме повеќе од 5 дена во месецот само за да не контролираат - немаат доверба во нивните вработени. Кога имавме настани на ниво на компанија (прослави, тим билдинг) ни трошеа од слободното време после работа, наместо да ни го скратат работниот ден - на прославите се одеше во Тетово и бидејќи вработените од Скопје зависевме од нивен превоз организиран, моравме да седиме до 12 вечер во Тетово и на никого не му одговараше тоа.Saveti menadžmentu Да престанат да си ги микроменаџираат вработените бидејќи ретко кој седи во фирмава подолго од 1-2 години ради оваа причина. И да почнат да им веруваат и да ги наградуваат со убава плата.

Firma: Coordea
DXC technology
01.03.2026

Dobre stvari: Komunikacija sa kolegama. Oblasti rada

Loše stvari: Sporo napredovanje. Odlican kolektiv, srednje plate i sporo napredovanje

OIP Insurtech
28.02.2026

Loše stvari: HR Intervju The HR interview was pleasant and professional. The recruiter was friendly and communicative throughout the process. No complaints about the HR interaction itself.Tehnički intervju The technical interviewer was knowledgeable and genuinely tried to be constructive and helpful during the session, which I appreciated. The technical assessment itself was fair.

Firma: OIP Insurtech
New look entertainment d.o.o.
27.02.2026

Dobre stvari: pozitivan kolektiv u kome su kolege uvek spremne da pomognu, a atmosfera ispunjena smehom i dobrom energijom :)

Loše stvari: . sjajna ekipa i pozitivna atmosfera, dok dobra organizacija omogućava da posao bude lakši

Semos
26.02.2026

Dobre stvari: Good company for starting your career

Loše stvari: The user hasn't stated not so good things about the company culture and team.Saveti menadžmentu The user hasn't given advice to management.

Firma: Semos
Perun Technologies
26.02.2026

Loše stvari: HR Intervju It was very short and easyTehnički intervju No questions, no tasks to complete only basic conversation

Podeli svoje iskustvo