Pročitajte iskustva radnika iz Srbije, Bosne i Hercegovine, Crne Gore, Hrvatske i regiona pre nego što se prijavite za posao. Stvarne plate, odnos menadžmenta i uslovi u kancelariji ili proizvodnji – na jednom mestu.
Loše stvari: PozitivnoDobra atmosfera mladih ljudi spremnih da pomognu za sve. Mentori su strpljivi, brzo se uči i napreduje. Zgrada moderna oprema za rad moderna, teretana u zgradi pojedini popusti u radnjama kao benefit.ZamerkeManjak rada od kuće
Dobre stvari: Plata je dobra, konkurentna, prva ekipa ljudi koja je podavala otkaze je bila dobra
Loše stvari: Vlasnik firme.. Jedna velo agresivna sredina puna mobinga i forsiranja ljudi.
Loše stvari: PozitivnoPrijatne kolege. Svi su raspolozeni da izadju u susret. Davali su priliku pocetnicima.ZamerkeNedostatak projekata. Losa komunikacija od strane managmenta. Kuburenje sa opremom.
Loše stvari: PozitivnoFleksibilno radno vreme, vikend slobodan, nema prevelikog pritiska, plaćeni online kurseviZamerkeLoša organizacija u IT sektoru, nedostatak timskog duha, mala plata, veoma retki bonusi, nema 13e plate, nema mesta za napredak
Dobre stvari: Imam najdivniji tim ikada :)
Loše stvari: Oganizacija i proces su nepoznanice jos uvek. Puno talentovanih ljudi, ali nikakva organizacija.
Loše stvari: PozitivnoAgile procesi se jako poštuju, pravo mesto da se nauči posao i kako sve to treba da funkcioniše.ZamerkeLokalni menadžment bi trebalo više da brine o ljudima, a ne o uštedi troškova za kancelariju.
Dobre stvari: Kolegijalnost,sef samog objekta,nasa zajednicka organizacija,ljubaznost prema musterijama,timski rad
Loše stvari: Plata,ne ceni se radnik. Dobra firma ali losa politika firme,ne ceni se radnik i ugovori samo na mesec dana
Dobre stvari: Ništa trenutno,došao novi direktor ...katastrofa Ne iz struke... Poljoprivrednik i nosač nameštaja.
Loše stvari: Menadžment je katastrofa....samo prevara.. Katastrofa menadžment ....samo komšije i prijatelji...
Dobre stvari: Plata je redovna. To je jedina dobra stvar. Ali nije nikada ista jer nam se redovno skida od kes dela za manjak, za koji nikada nismo dobili objasnjenje ili neku listu kalkulacije, kao dokaz. Jer zelim da znam ZA ŠTA mi se skida od plate, ako postoji minus mora postojati i plus. Apsolutno nista od toga, nikada nikome nije objašnjeno zasto i zbog cega.
Loše stvari: Nema dogovora, nema razgovora, obećava se satančenje mesecima i nista od toga. Ne zanima ih nezadovoljstvo radnika koje traje predugo, privilegije za odredjene kolege koje se ne zalazu dovoljno. Vrlo ne profesionalni ljudi vode mesto, nemaju ni kulturu ni rezona. Jako ne organizovano i ne savestan odnos prema zaposlenima, neprijatno ophodjenje prema gostima...ovo je minimun.. Poslodavac se igra ugostiteljstva jer misle da znaju svaki i svaciji deo posla ako imaju vise od nas'obicnih smrtnila' na bankovnom racunu. Veoma bedno i ponizavajuce.
Loše stvari: Kako je izgledao procesHR razgovor na engleskom sa pitanjima da se isprica o sebi/svom prethodnom iskustvu/faksu i prekvalifikacije. Tehnicki zadatak - izrada projekta Java/Selenium. Na tehnickom intervju pored projekta pitaju i tehničke stvari za Javu,Maven,Selenium + situaciona pitanja "sta ako ima manje dokumentacije" "kako znate da je nesto bug"Pitanja sa intervjua Koncepti OOP Razlika između liste i kolekcije Options u Seleniumu Razlika apstraktne klase i interfejsa Čemu služi Maven
Loše stvari: Kako je izgledao procesProces selekcije se odvija u vise krugova, Prvi krug je HR krug gde se ti cujes sa HR-om i konsultantom koji je tu za svaki slucaj, drugi krug radis aplikaciju koja izgleda isto kao kupujem prodajem sa nekim osnovnim funkcijama, zatim ide krug gde ti branis svoju aplikaciju i gde je usmereno na tehnicki deo intervjua. Cetvrti krug je krug gde ti ides na razgovor sa direktorima firme, i tu ako im se ne svidis na prvu, odmah ce da krenu da te gaze i da te omalozavaju i da te provociraju pitanjima. I da bi ti na kraju posle svog izgubljenog vremena samo rekli da nece da nastave sa tobom saradnju. Moja preporuka ako pokusavate da se zaposlite u ovoj firmi, pogledati prvo podkaste na kojima je direktor da se pripreme za pitanja kakva ce da im postavePitanja sa intervjua Koja je zadnja knjiga koju sam procitao
Loše stvari: Kako je izgledao procesAplicirao sam preko HelloWorlda, brzo sam dobio odgovor preko mejla sa linkom meetinga preko Microsoft Teamsa. Razgovor je prilično okej i pozitivno prošao, objasnili su čime se bave, i na kraju mi ostavili dva zadatka u PHPu sa nekim bibliotekama koje je potrebno odraditi. Nisam nastavio sa procesom selekcije jer sam u međuvremenu naišao na firme koje su približnije mojim interesovanjima.
Dobre stvari: kolege, radna atmosfera koja je do skoro bila dobra,dok polovina ljudi nije otišla ,a sada ni to
Loše stvari: nestručan rukovodeći kadar,nerealno sagledavanje situacije, loše poslovne odluke, mobing.. loš sistem, nestručno rukovodstvo
Loše stvari: PozitivnoSamo pozitivne utiske imam o ovoj kompaniji. Ja sam lično zadovoljan/na radnom atmosferom, projektima, odnosom u timu, uslovima, benefitima, bonusima. Ovo mi je prva kompanija. Radio/la sam ovde praksu, a kasnije sam dobio/la i ponudu za posao. Dobar program mentorstva i jedan odličan skup ljudi. Zaista sam svim zadovoljan/na. Imam višegodišnje iskustvo u ovoj kompaniji i zahvalan sam što mi se ukazala prilika i poverenje da radim ovde.ZamerkeJoš uvek nema zvaničnog full remote rada (postoji opcija rada od kuće, samo je potrebno da se zaposleni javi da radi taj i taj dan od kuće), ali u bliskoj budućnosti možda i to postane opcija.
Dobre stvari: Uslovi za rad i koretn odnos sa predradnicom
Loše stvari: Lose je sto posle dve godine rada pod ugovorom ne daju ugovor za stalno jedino im je to greska ostalo sve je standardno. Nije lose samo da posle dve godine rada na odredjeno da posle daju ugovor za stalno zaposlenje
Dobre stvari: Apsolutno nista.
Loše stvari: Apsolutno sve!. Na razgovoru za posao nesto totalno drugacije a kad vas zaposle je uzas. Sezonske nivelacije 5h van radnog vremena ostajanje,dva dana nije placeno. Dva dana selidba magacina po ceo dan nije placeno. Kazu imate bonuse a daju toliko neostvariv plan da ne mozete da dobijete i taj bonus. A raspadate se
Dobre stvari: Kolege, nista vise !
Loše stvari: Moram da budem rodbina da bih imao bilo koju znacajniju funkciju u kompaniji. Lazni osmesi u medijima, realna slika mnogo drugacija !!!!!
Dobre stvari: Ništa.Dobri radnici su otišli ili su oterani,a loši se nagrađuju i stimulišu.
Loše stvari: Sve. Nema plana, organizacija ne postoji, nema ideje kako da se unapredi posao i da se poveća plata. Na razgovoru za posao pričaju jedno, a kad počnes da radiš sasvim drugo. Lozis, cistis krug, utovaras, vozis viljuškar, a došao si kao na rukovodeće mesto.
Dobre stvari: Mladi ljudi, obrazovane kolege, akademski svet, kolegijalnost na nivou, opustena atmosfera vecinom, solidna plata.
Loše stvari: Cesto menjanje pravila rada, povratak u kancelarije, izostanak toplog obroka, pritisak kineskih kolega, nedavno ukidanje bonusa, los menadzment u vrhu kompanije, lako zamenljiv radni kadar.. Odlična firma za prvi posao i dok se ne snadjes u struci.
Dobre stvari: Redovna plata 5og u mesecu
Loše stvari: Sve, klasično izrabljivanje, Obavezan prekovremeni rad!!!!!????. Jedno se priča na razgovoru za posao a drugo je realnost