Pročitajte iskustva radnika iz Srbije, Bosne i Hercegovine, Crne Gore, Hrvatske i regiona pre nego što se prijavite za posao. Stvarne plate, odnos menadžmenta i uslovi u kancelariji ili proizvodnji – na jednom mestu.
Dobre stvari: Nema ništa dobro, stvara se negativna atmosfera i raskol među radnicima
Loše stvari: Sve je loše,nema dobrih stvari. Nemaju ni jednog stalnog radnika, novi oglasi se puštaju na svakodnevnom nivou . Plata nije redovna, svaki mesec kasni sve više i više, a kad pitamo za platu onda nas uslovljavaju da još nešto odradimo kako bi je dobili. Svakog meseca se oduzima određerni iznos plate, nikada ne miožeš biti siguran kada ćeš i koliko dobiti od plate. Prevoz nije plaćen,svaki dan neka histerija i vika, stvara se bespotrebna tenzija. Sve u svemu vlasnici su jako loša porodica, neljudi.
Dobre stvari: radno vreme
Loše stvari: Plata i odnos direktora prema zaposlenima. Ponaša se bahato i bezobrazno. Užas. Mobing i nipodaštavanje radnika, plata mizerija, direktor alav
Dobre stvari: nista,nemamo bonuse od aparata ,nemamo nikakve bonuse
Loše stvari: sve. nemaju postovanja prema zaposlenima,nikad nisu dali paketice,za novu godinu deci,plata je bedna
Loše stvari: Nestrucan kadar na svim pozicijama, zaposljavanje preko prijateljskih i rodbinskih veza bez kvalifikacija, klanovi koji se medjusobno cuvaju i vode unutarkompanijske ratove umesto da rade svoj posao dok firma propada.. Strmoglav pad na trzistu je samo posledica trulosti koja se vidi u kvalitetu, prodaji, zadovoljstvu zaposlenih.
Dobre stvari: Voće svaki dan i pojedine kolege
Loše stvari: Putni trošak i topli obrok ne postoje za njih, uračunati su u platu koja je mizerna i nije prijava na ceo iznos nego na minimalac. Radnici se često menjaju i zbog nedostatka istih očekuju da radite za dvojicu. Dešavs se i prekovremeno da se ostaje. Napredovanje ne postoji ako niste došli preko nekoga ili niste drukara mada i na višim pozicijama su male plate.
Dobre stvari: Redovna zarada
Loše stvari: Mobing, tenzija, rad pod nenormalnim pritiskom, od Vas se sve ocekuje i trazi, a zadate ciljeve i zadatke ne mozete da obavite u okviru radnog vremena.. Mobing, stres, neorganizacija, tenzija, los menadzment
Dobre stvari: Dosta dobrih stvari,samo smanjiti pritisak i realniji targeti i firma ce biti bez mana
Loše stvari: Pritisak i targeti. Malo manji pritisak na komercijalu,i realniji targeti. Ostalo TOP
Dobre stvari: Secanja.
Loše stvari: Raspade se Dis. Nema razvoja. Objekti se otvaraju po selima. Lutanje. Lazni rezultati. Lazni ljudi.
Dobre stvari: ODNOS IZMEDJU KOLEGA - NARAVNO NE SVIH. IMA NESTO DOBRIH LJUDI... OSTALO JE UZAS.
Loše stvari: SVE OSIM REDOVNE PLATE. PRI TOME MISLIM SAMO NA REDOVNU ISPLATU - NE I NA VISINU ISTE A KOJA NIJE PRIJAVLJENA 100%.. LOSA PROCENA ZAPOSLENIH, NEMOGUCNOST NAPREDOVANJA, LOS ODNOS MENADZMENTA PREMA ZAPOSLENIMA
Dobre stvari: Kolege su divne, žele da pomognu i zaista se oseća zajedništvo. Svi su izuzetno talentovani, vredni i odlično obavljaju svoj posao.
Loše stvari: Pasivna agresija je na dnevnom nivou. Niste prijavljeni na pun iznos plate i gotovo je nemoguće dobiti ugovor za stalno jer vam duže od godinu dana produžavaju ugovore u trajanju od par meseci. Dok radite koristite program koji prati sve šta radite i 'meri' vašu produktivnost, to čini da se zaposleni osećaju dodatno kontrolisano, jer imate osećaj da ne smete da ustanete sa radnog stola. Naučićete da radite svašta i ono što nije u opisu vašeg posla, a nećete se osećati da ste konkretno nagrađeni za to, bilo lepim rečima ili novčano. HR ne postoji.. Zaobiđite u širokom luku. Mogla bi biti sjajna firma da direktorke ne kontrolišu i manipulišu zaposlene.
Dobre stvari: Sloboda da čovek zadovolji svoju želju da vidi koje su mu mogucnosti.
Loše stvari: Loša stvar je ne transparentnost. Na kljucnim mestima nisu najsposobniji, već najpodobniji.Bio je jedan dečko koji je sa malo resursa napravio mnogo. Slabo se o tome zna. Jedna dobra šansa je bačena u vodu.
Dobre stvari: Samo reklame koje plasiraju
Loše stvari: Organizacija. Svakog meseca ti skinu od plate zbog raznoraznih otpisa za koje niste krivi. Od 3 do nekoliko desetina hiljada dinara. Prete radnicima,manipulisu...mobing na najvisem nivou
Dobre stvari: Fer zarada
Loše stvari: Mikromenadzment. Odlicna kompanija, dosta se nauci, ali opet klasicna americka kompanija gde si lako zamenljiv
Loše stvari: Kako je izgledao procesQA, tehnicki intervju na engleskom. Prijatno iskustvo. Svaka stavka sa CV-ja je jedno malo pitanjce na tu temu. Moguce da imas zadatak kasnije, ali ja sam se dobro pokazao na intervjuima, tako da toga nije bilo.
Loše stvari: PozitivnoNe postoji osoba koja je neprijatna, kanc je prijatan za rad. Izuzetno se vodi racuna o postovanju svih ljudskih i radnickih prava, mozes i stalno da radis od kuce ako je projekat takav, fitpass, parking, fleksibilno vreme rada, privatno zdravstveno... Klijenti su krem auto industrije pa se stice utisak da ce kompanija nadziveti bubasvabe. Generalno je workload mali i deadline-ovi skoro da ne postoje tako da se posle posla ne ostaje (mada i ovo zavisi od projekta i pozicije). Tehnologija je najnovija.ZamerkeKompanija je izvesno vreme u procesu tranzicije, otkako ju je Accenture kupio. Posebno od dolaska Accenture-a se primecuje koliko je ovo preogroman sistem, koji jako puno sredstava (i tvog vremena) trosi na vaspitne treninge, kolegijalne odnose i aktivnosti, zastitu podataka itd. Dosta zavisi od konkretnog projekta na koji se upadne, od procene sa intervjua i zavrsene strucne spreme. I plata mnogo zavisi od toga, koja bi naravno uvek mogla da bude malo visa (Accenture je dosta uticao na povecanja, a deluje da ce se to jos povecavati dok se tranzicija do kraja godine ne zavrsi). Npr. utisak je da manuelni testeri rade dosta vise,, moraju vise raditi iz kancelarije, imaju niza primanja... Lutrija je koje ces alate da koristis pa moguce da neces biti siguran da li razvijas karijeru u pravom smeru.
Loše stvari: Kako je izgledao procesPoslat killer portfolio koji nisu ni pogledali imao sam tracker na linku nisu ni kliknuli link da pogledaju samo su posle mesec dana poslali automatsku generisanu poruku da nisam odabran za poziciju bla bla bla. Ne znam cemu to, voleo bih da vidim da se zapravo neko potrudio odgovori i pogleda sve prijave, verovatno su naleteli na isto nekog ko im se dopao ili je vec bilo odredjeno koce da se zaposli do je konkurs bio cisto proforme radi.Pitanja sa intervjua Nema pitanja Cennio bih da su pogledali i napisali nesto malo konkretnije ovako se vidi da se ipak radi o firmi kojoj samo trebaju aseti da zaradi sto vise novca ne interesuje ih odnos za zaposlenima.
Dobre stvari: Samo redovna primanja i uredna prijava staza i doprinosa.
Loše stvari: Odnos nadređenih prema radnicima koji stvarno rade. Forsiranje neradnika i postavljanje na bolje pozicije sa većim primanjima. Stalne promocije istih operatera. Hrana u menzi je veoma loša, a plaćamo je kao u Hayatu.. Totalno zanemarivanje i izrabljivanje radnika.
Dobre stvari: Redovna plata
Loše stvari: Mala plata. Sto vise radis ,manje si placen star radnici se ne vrednuju
Loše stvari: Kako je izgledao procesKontaktirala me je radnica iz HR sluzbe putem LinkedIN firme, da probam da se prijavim za poziciju, nakon toga usledio je review materijala kojeg sam poslao (CV i ostalo) nakon cega je usledio Video Call sa g. Iz HR-a, dosta pitanja jako pazljivo odabranih i odlicno predstavljanje kompanije ja sam bio previse uzbudjen tako da nisam lepo odgovarao na pitanja, onako kako sam ja zeleo jer se stvarno radi o jednoj jako kvalitetnoj kompaniji gde moze puno toga da se nauci i setkne iskustva. I ako smatram da sam bio dovoljno kvalifikaovan i da sam za rolu, jer sam i pre toga radio jako slicne stvari ako ne i iste. Ali mora se odati priznanje HR ja samog sebe ne nebih pozvao posle tog intervuja u dalji proces. Nakon ovog Video Call-a inicijalnog intevjua postoji jos Tehnicki intervju, kao i test koji se radi 2-3 dana, nakon toga imate expiriance day u firmi da se upoznate sa okruzenjem i generalno da vide kako se snalazite u tom okruzenju nakon toga vam daju ponudu. *(sam boarding je po recima HR-a dosta dobar moze da traje i do 3 meseca u zavisnosti od pozicije)Pitanja sa intervjua Kakvog iskustva imas za unityjem Da li poznajes Photoshop Da li poznajes After Effects i Animate Da li ti je poznato programiranje u C#, C++, Pythonu+ Na kakvim projektima si radio Opisi kako si doprineo timu na jednom projektu Koji su tvoji SOFT skilovi
Dobre stvari: Beneficija i redovna plata
Loše stvari: Ceo sistem je zastareo, nije se krenulo od komunizma kada su mnoge stvari u pitanju. Poltronski sistem gde napreduju samo klimavim glavom