Pročitajte iskustva radnika iz Srbije, Bosne i Hercegovine, Crne Gore, Hrvatske i regiona pre nego što se prijavite za posao. Stvarne plate, odnos menadžmenta i uslovi u kancelariji ili proizvodnji – na jednom mestu.
Loše stvari: Kako je izgledao procesKoliko je poznato svaki proces selekcije pocinje review-om CV. Ukoliko kandidat zadovolji odredjene kriterijume biva pozvan na inicijalni intervju. U mom slucaju sam pozvan i odvojio sam svoje vreme ali druga strana se nije pojavila. Cist neprofesionalizam. Postujte svacije vreme! Ali kasnije sam se raspitao o kompaniji tako da i bolje sto nisam pozvan.
Dobre stvari: Nista
Loše stvari: Menadzment. Uzas, sve gori i gori prema radnicima, neprofesionalni, I to malo para sto daju, uzimaju, svaki manjak, svaku gresku uzimaju od radnika i trpaju sebi u dzep
Dobre stvari: Jedino dobro kolege
Loše stvari: . Zaobiđite ovu firmu. Ne postoji stvar zbog koje biste ovde ostali. Ne prijavljuju na pun iznos, plate su sramotne, očekuju mnogo a ne daju ništa. Direktor - bez komentara, omalovažava i ponižava zaposlene
Dobre stvari: Redovna plata
Loše stvari: Međuljudski odnosi, menadžment, nepotizam, ogromne razlike u plati za isto radno mesto
Dobre stvari: redovna plata
Loše stvari: Male plate mali bonusi veliki targeti. Menadzment gleda samo sebe, nije ih briga za radnike!
Loše stvari: PozitivnoUpoznala sam sjajne ljude i mentore u ovoj firmi koji su uvek bili raspolozeni da pomognu. Kao pocetniku pomogli su mi da bolje razumem svoj posao i pokazali mi kako da se usavrsavam dalje. Sve preporuke.ZamerkeSamo reci hvale.
Dobre stvari: Redovna plata i moguci dogovori sa sefovima oko menjanja smena.
Loše stvari: Kolegijalnost uglavnom nikakva, nisi samo tkalja na tom radnom mestu, moras biti svasta. Nema dovoljno radnika.. Stvarno ne znam sta bih rekla. Da imam neku funkciju svasta bih menjala.
Loše stvari: PozitivnoPruza se prilika pocetnicima, obezbedi se mentor i ceo vaš program učenja se isplanira, oprema je na jako dobrom nivou, savremene, tehnologije, može se birati da li se radi iz kanca ili remote kad god, bez da se traži neko odobrenje.ZamerkePreviše sastanaka, bez nekog cilja
Loše stvari: Kako je izgledao procesIntervju sa regruterom sa losim engleskim koji postavlja teoretska tehnicka pitanja koja ne moze ni da izgovoriPitanja sa intervjua Sta radis sada na poslu Koliko koristis dns,dhcp :-) Sta je forward lookup
Loše stvari: Kako je izgledao procesDobio sam pre-task da napravim CRUD aplikaciju u roku od 4 dana. Stigao mi je odgovor na mejl da nisam primljen, a da niko nije ni pregledao taj zadatak. Nikakvu aktivnost na bazi podataka nisam video, niko nista nije ni kreirao ni updatevao ni deletovao. Kada sam ih zamolio barem za kratak code review nista mi nisu odgovorili, a kako ce da odgovore kad nisu ni pregledali to sto sam uradio. Uglavnom, izgubio sam 4 dana, a da mi nisu ni profil sanse pruzili. 180 kandidata je radilo taj zadatak i mogu samo da nagadjam koliko njih je u istoj situaciji kao i ja. Ako vas vec mrzi da pregledate toliko kodova, onda smanjite broj kandidata, nemojte ljudima trositi vreme.
Dobre stvari: Redovna plata, topli obroci, privatno zdravstvo i placen putni trosak.
Loše stvari: Na menadzerskim i direktorskim pozicijama su u 90% slucajeva Beogradjani, vlada velika nepravda u podeli poslova, ljudi su premoreni, ostaju duze na poslu, stimulacije su veoma slabe i linarni rast plate je bedan. Mogucstva za napredak su ogranicena na to sa kime ste dobri a ne kako radite. Ljudi ulaze preko veze za jace pozicije. Autobus za lokalne radnike ne postoji, svako mora da se snadje dok je za Beogradjane naravno obezbedjeno. Radna norma se povecava a kvalitet opreme sve losiji.. Ne misle na radnike, proizvodnja ne sme da trpi
Dobre stvari: Obroci, kancelarije, druzenje, benefiti sport, team building, okupljanja, fer i otvoren odnos sa lokalnim direktorima
Loše stvari: Neki ljudi su lose izabrani ili se mnogo promenili, atmosfera u pojedinim timovima losa, tehnologije u BE delu jako stare. Standarno dobra sa odredjenim problemima koji uglavnom dolaze iz headquarter-a kao i u drugim firmama koji imaju vise lokacija
Loše stvari: . Nepoštovanje radnika i njegovih prava. Gazda ima krajnje neprofesionalan pristup sa zaposlenima. Toksična atmosfera u kojoj se radi.
Dobre stvari: Ljudi
Loše stvari: Organizacija previse treba vise radnika mnogo posla odradi jedan radnik
Dobre stvari: Najbolje od svega je MOJ TIM.
Loše stvari: Loše je što nekada ima previše posla koji mora da se odradi u kratkom vremenskom periodu. Nedovoljno radnika.. Pa standardno, postoji malo pritisak kada treba da se dostigne mesečni plan prodaje. Ali u suštini ako je tim ljudi sa kojima radite dobar, sve je lakše.
Dobre stvari: Tipična US eksploatacija: širok osmeh, team building, pa mladi ne vide problem što je plata mala za smensku podršku i stresan posao.
Loše stvari: Plata, smene, najgori posao nude u Srbiji - podrška, neiskustvo zaposlenih. Firma za prvo iskustvo.
Dobre stvari: Ništa
Loše stvari: SVE. Loša organizacija direktor jedno priča drugo radi.Što dalje od te firme.
Loše stvari: PozitivnoU Unit-u sam već 5 meseci. Firma nudi sjajnu priliku mladim ljudima da uđu u IT industriju, i uče radeći u dinamičnom i istovremeno prijateljskom okruženju. Projekti se međusobno ne razlikuju mnogo, ali su sami po sebi takvi da se razvijaju i rastu uz stalne novitete, što posao čini zanimljivim. Firma nudi mogućnost finansiranja kurseva i dodatne edukacije. Fer i prijateljsko ophođenje prema zaposlenima i baš prijatna atmosfera.Zamerke
Dobre stvari: Redovna plata.
Loše stvari: Kamere na svakom ćošku, ne služe da prate proces rada već služe za svakomesečno kažnjavanje velikog broja radnika; Ničim se ne motiviše rad; Bonus godišnji i kada se zasluži javno se preti na oglasnoj tabli da će se oduzeti sledeće godine ako se ne ostvari zamišljen kvantitet...
Dobre stvari: Redovna plata.
Loše stvari: Obmanjivanje zaposlenih, nerealni targeti, neprofesionalan odnos, loš način uvođenja novih ljudi u posao.. Obmanjivanje zaposlenih, nerealni targeti, neprofesionalna obuka novozaposlenih, nefer odnos