Pročitajte iskustva radnika iz Srbije, Bosne i Hercegovine, Crne Gore, Hrvatske i regiona pre nego što se prijavite za posao. Stvarne plate, odnos menadžmenta i uslovi u kancelariji ili proizvodnji – na jednom mestu.
Loše stvari: Kako je izgledao procesNa sastaku su prisustvovali lice iz HR-a i lice iz službe koja traži zaposlenog. Nakon nekoliko minuta ostao je samo prestavnikiz HR i opšti utisak je bio da su me kontaktirali samo da ispunim formu.
Dobre stvari: Nema nicega dobrog!
Loše stvari: Higijena zgrade, nedostatak komunikacije sa zaposlenima, tvrdoglavo rukovodstvo bez sluha za zaposlene, neisplacivanje zarade....
Dobre stvari: Samo sto je plata na vreme
Loše stvari: -mala plata, -uniforme ne daju radnicima, radimo u iscepanoj uniformi, -ne daju nikake targete, -ne cene dobro obavljen posao
Dobre stvari: Nema dobrih stvari....
Loše stvari: Pritisci da bude što veća zarada, što više zaradio dobar si radnik. Ovo je farmacija i tu ne sme da bude igre sa nečijim zdravljem.. Puno posla, rad sa velikim brojem pacijenata, najviše nervoznih, više radiš sam, ispunjavanje targeta da bi bio dobar radnik, mala plata. Šefovi apoteka neorganizovani.
Dobre stvari: Mogucnost za napredovanjem, zanimljivi poslovi I kolege uvek spremne da pomognu
Loše stvari: . Radna atmosfera, kompetentni šefovi, postoji prostor za napredovanjem.
Dobre stvari: Dobro je biti neko vreme zaposlen i otivi. Time znamo da ima i gore
Loše stvari: Apsolutno sve. Svi su pod velikom tenzijom non stop. To se prenosi na pacijente. Nikome ne preporucujem ovu kpmpaniju
Dobre stvari: To što su pogonski uslovi zadovoljeni,redovna plata i svi bonusi ukoliko sam ceo mesec na poslu
Loše stvari: Svaka radna subota ,loša organizacija ,neiskusni mladi operateri kojima se bukvalno ne dozvoljava da nešto nauče.Prekratak trening period itd
Dobre stvari: Stabilnost sa ugovorima i platama
Loše stvari: Mobing od strane menadžera. Ponižavajući pristup menadžera prema zaposlenici ma gdje im se navodi da trebaju biti sretni ako uspiju pojesti obrok i iskoristi pauzu. Zatvaranje ociju regionalnog menadzera pred problemima i ostavljanje radnika da se sami bore sa nepravdom i problemima na radnji
Dobre stvari: Sve kolege (u to ne racunam menadzment) i saradnja sa njima je odlicna.
Loše stvari: Menadzment. Misle samo na sebe i vuku lose poteze po zaposlene.. Velika kompanija, sa malim ljudima koji je vode.
Dobre stvari: samo kolege i nista vise
Loše stvari: loše,najlošije PROBLEM JE U VLASNIKU FIRME. Bez perspektive,kasni iisplate zarada na ruke,
Dobre stvari: REDEOVNA PLATA, DRŽAVNI PRAZNICI KAO NERADNI DANI,
Loše stvari: MALE PLATE, NEORGANIZOVANOST RADNIKA, MANJAK RADNIKA SA SSS. PREVIŠE POSLA KOJI SU NEADEKVATNO PLAĆENI
Loše stvari: Kako je izgledao procesProces selekcije je jako efikasan (ako mene pitate). Prvi kontakt je bio telefonski poziv, gde smo vrlo lako dogovorili termin za prvi razgovor. Prvi razgovor je bio mesavina upoznavanja i tehnickog intevjua. Vrlo prijatni ljudi, laki za komunikaciju, prijateljski nastrojeni. Nazalost nisam dalje prosao, ali citav proces, ponasanje i odgovor, na mene je ostavio dobar utisak.
Dobre stvari: Vlasništvo Luca u Austriji, dobra ideja, dobar koncept ali je sve to razvodnjio srpski menadžment.
Loše stvari: Odnos prema ljudima, tretiranje prema njima, pravila koja su bez smisla i cilja. Jedno najbanalnije, zaposleni ne smeju da idu pokretnim stepenicama.. Firma koju je loš menadžment doveo do odliva ljudi i lošeg radnog okruženja
Loše stvari: PozitivnoProjekti su dosta zanimljivi i uvek ima posla. Ukupna atmosfera zavisi od partnera i tima za koji radite.ZamerkeHR se dugo čeka na odgovor, nekad i po nedelju dana.
Loše stvari: Kako je izgledao procesTest traje 90 min. koji se sastoji od 3 zadatka: 1. Znanje engleskog jezika ( od 50 pitanja 40 tacnih) 2. Logicko-matematicki zadaci (od 16 pitanja 8 tacnih) 3. Pitanja vezana za IT (ne ulazi u ocenjivanje ali je plus) Pitanja vezana za eng. jezik su dosta laka, dok logicko-matematicka pitanja nemaju absolutno nikakve poente (ispod cu vam navesti jedan zadatak). Test sam radio u ponedeljak - receno je da cemo rezultate dobiti u toku nedelje. Ja sam poslao mejl sledeceg ponedeljka da li su rezultati gotovi, i sta mislite da li sam dobio odgovor? Naravno da ne. Proslo je vec mesec dana i jos uvek nisam dobio nikakav odgovor, vrlo neprofesionalno. Moja preporuka, ako naletite na oglas da traze QA testera, sacuvajte svoje vreme i zivce i preskocite.Pitanja sa intervjua Kada je napolju kiša, mačka je u sobi ili u podrumu. Kada je mačka u sobi, miš je u rupi, a sir u frižideru.Ako je sir na stolu i mačka u podrumu, onda je miš u sobi. Sada je kiša i sir je na stolu.Gde su mačka i miš?
Loše stvari: PozitivnoI was searching for a company and leadership that has values that align with my own, that brings together flexibility with boundaries, and a place I can look forward to going to work daily and enjoy who I work with... so far it feels like I have found it. FishingBooker has the best combination of what I liked in my prior work experiences. There is no fluff, no need to feel afraid to be honest (but for real), everyone is very helpful and patient, and people feel comfortable being themselves. I have a manager who is constantly evolving and growing with every interaction. Strong leaders who are humble, involved (the right amount), accessible and receptive to push back. I like that employees in the company are able to navigate towards things they enjoy and are naturally good at so they can contribute the most value to the company. It is great to be a part of a company who is always open to feedback, measures what is done well and what can be better, and takes action to improve pain points promptly and smoothly. Decisions within this company are always carefully thought out, transitions are done gradually, and there is flexibility and willingness to pivot as needed. Finally they do a stellar job at meticulously hiring great, well-rounded, smart, down to earth and kind people.ZamerkeComing to a company that is a mix of my prior experiences means that it can be difficult to understand how to adjust to a new experience since the company is both alike and very unlike my prior experiences. As a foreigner living in Serbia, there will inevitably be the natural ongoing challenge of having a language barrier which can sometimes make adjusting to a new environment difficult. Fortunately there are sufficient foreigners and HR ears wide open who are constantly trying to make our experience better and as smooth as possible. Getting used to being able to find my own path (with guidance) is new and with new things come challenges. Joining a company that is slowly scaling means that you get a mix of both old norms that no longer fit the new reality, while trying to build and navigate into new norms - while I enjoy being a part of this, it comes with challenges, especially in such a niche industry.
Loše stvari: Plata ispod dogovorene sume. Rad za vreme praznika nije adekvatno plaćeno. Bezbednost i zdravlje na radu je na niskom nivou. Sredstva i uslovimza rad su neadekvatni.
Dobre stvari: kolege su dobre i plata je redovna
Loše stvari: odnos prema zaposlenima, previse posla, vise sekotora u jednom i ako se za to niste prijavili
Dobre stvari: Vikend slobodan. Ali radnim danima se ostaje prekovremeno. Tako da bude i subota odradjena. Ali nazalost ne plate prekovremene sate. Gazda preti da niko ne sme napustiti radno mesto dok se posao nezavrsi.
Loše stvari: Pitajte me sta ima dobro u firmi.. Losa firma iz razloga sto rade sa losim proizvodims
Dobre stvari: Redovna plata
Loše stvari: Gomila nesposobnih i neobrazovanih ljudi sa srednjim skolama koji su na visokim pozicijama