Pročitajte iskustva radnika iz Srbije, Bosne i Hercegovine, Crne Gore, Hrvatske i regiona pre nego što se prijavite za posao. Stvarne plate, odnos menadžmenta i uslovi u kancelariji ili proizvodnji – na jednom mestu.
Dobre stvari: Smeh
Loše stvari: Težak prostakluk i neznanje skorojevića. Isfrustrirani nezadovoljni pacijenti.
Dobre stvari: Firma daje opciju besplatnog smestaja radnicima koji nisu prijavljeni u gradu u kojem rade.
Loše stvari: Radnici se tretiraju kao robovi i stoka. Visoke pozicije i menadzment rade ljudi koji nisu kvalifikovani niti zainteresovani da rade taj posao. Moto kompanije je da se zaradi sto vise a radnicima pruzi i ispod zakonskog minimuma. Mobing i seksualno zlostavljanje se tolerisu i ne kaznjavaju. Ocekuju od vas da se klonirate i budete na tri mesta u isto vreme i radite tri stvari istovremeno, a cak i tad ne valjate.. Robovlasnicko drustvo modernog kapitalizma briljiralo je u kreiranju Trgocentra. UZAS
Dobre stvari: Sve je katastrofa, slavim dan kada sam je napustila
Loše stvari: Svakodnevni pritisak i maltretiranje, uslovi rada očajni, plata kasni, nema načina da se zaštitite od nepredvidivih postupaka i pogrdnih reči zle gazdarice
Loše stvari: PozitivnoNema pozitivnih utisakaZamerkeProjekti jednolicni i monotoni, menadzment uzasan i neprofesionalan. U proseku na developera ide 1 polu sposoban pm, vise pm-ova nego developera u trenutku kad sam radio.. Radnici se ne zadrzavaju dugo u firmi jer ne mogu da izdrze ljigavost menadzmenta. Plate nize u odnosu na trziste, radna atmosfera losa. Sve u svemu za izbegavanje.
Dobre stvari: Ozbiljni projekti se rade, dosta stvari može da se iz toga nauči i vidi
Loše stvari: Odsustvo neke organizacije. sve se radi na frku. Ne postoji planiranje. Zaposleni su samo brojevi. Traženje godišnjeg rezultuje raznoraznim komentarima kako se opet ide na odmor. Radno vreme. Vertikalna komunikacija je užasna. Nisu jasna zaduženja zaposlednih.. klasična srpska firma sa klasičnim srpskim načinom poslovanja
Dobre stvari: Sve osim pojedinih zaposlenih koji imaju veliko poverenje direktora i čelnih ljudi.
Loše stvari: Ne puno toga. Firma je konkretna i korektna, ali pojedini ljudi na položajima nisu korektni prema zaposlenima
Dobre stvari: Relativno dobra redovna plata i dovoljno prostora za privatan zivot
Loše stvari: Losi medjuljudski odnosi, zaposljavanje 99% preko veze, uglavnom politicki, zaposleni bez strucnih znanja. Ko planira da se zaposli bolje odmah da odustane, ukoliko nije nasao vezu. Ne ceni se rad, zaposleni se bave prioritetno tracevima i spletkama i to se podstice na svim nivoima
Dobre stvari: NIŠTA
Loše stvari: . Poremećen sistem vrednosti. Vrednuju se osobe koje nisu zaslužile pažnju,jedna osoba vodi celu priču a i stvara probleme.U kratkim crtama, više gazda,radnici kao fudbalski tim pa u zavisnosti ko vas je zaposlio od njih toliko ste jaki
Dobre stvari: Plata
Loše stvari: Outsourcing, nije posao, već privremeni angažman. Za početnike i očajnike. HR je 0, kao i skoro svuda. Stranci se baš iživljavaju. I ko kaže da je dobro - laže, možda tim, ali to je binto klincima, ne ambicioznima i iskusnima.
Dobre stvari: Ništa realno
Loše stvari: Plata, prekovremeno, ogromno kašnjenje na zakazane sastanke, nepotizam, menadžment je bukvalno kao u državnoj firmi: umesto kulture i struke - arogancija tipična za zaostale, stalno vrte iste oglase i gube poverenje kandidata, pa radnici preopterećeni i odlaze, nema rada od kuće ni delimično, međuljudski odnosi, HR je sramota za 21. vek...
Dobre stvari: Redovna plata i popust zaposlenih
Loše stvari: Mala plata,bonus jako los, izivljavanje pojedinih menadzera, losi medjuljudski odnosi
Dobre stvari: - profesionalno i vrlo prijatno radno okruzenje (kvalitetan izbor zaposlenih, kako na strucnom, tako i na ljudskom nivou) - ravnoteza izmedju poslovnog i privatnog zivota - dodatni benefiti (privatno zdravstveno osiguranje, bonusi) - rad iz kancelarije i od kuce (fleksibilnost) - zanimljive kompanijske i timske aktivnosti i druzenja
Loše stvari: Mozda da su procedure jednostavnije, ali, s obzirom na industriju i kolicinu razlicitih, zaista raznovrsnih sektora sa svojim specificnostima i slozenim procesima, onda je i razumljivo posle nekoliko godina rada da procedure moraju biti bas takve.. Profesionalna i prijatna radna sredina, ravnoteza izmedju poslovnog i privatnog vremena
Loše stvari: PozitivnoKolektiv, prijateljska atmosfera, plata je uvek na vreme, lak dogovor za slobodne dane, nagrađivanje dodatnog rada.ZamerkeMenadžment kompanije bi mogao biti bolji, početne plate bi mogle biti više, neodržavanje rekreativnog druženja, neodržavanje godišnjeg sistematskog pregleda.
Dobre stvari: Lako se dobije posao, bez znanja i iskustva, jer ih svi bukvalno svakodnevno napuštaju.
Loše stvari: Mobing, diskriminacija Srba od strane stranaca, omalovažavanje, odbijanje saradnje, klevetanje, uvrede, pretnje, nesposobna COO, nestručan HR, vlasnik nezainteresovan, bacanje para na stalno nove radnike umesto da se zaposli profi menadžment i HR, kolege otpac, nema obuke, manjkava oprema, nikakav softver...
Loše stvari: PozitivnoDobra kompanija za početak karijere, u kojoj se može dosta toga naučiti i u tehnološkom i biznis smislu. Svi u timu su raspoloženi da pomognu i kolegijalni su, pa je radno okruženje zaista dobro. Interesantni projekti su dostupni. Uz fleksibilno radno vreme i mogućnost rada od kuće, firma pruža i osveženje napicima u kafeteriji, kao i menzu u sklopu kompanije. Pored toga, stoni tenis i teretana se nalaze u zgradi, pa zaposleni imaju priliku da se rekreativno opuste. Atmosfera je sjajna, kolege su odlične.Za juniore je ovo predobra firma jer se može dosta naučiti, a starije kolege su uvek raspoložene da podele znanje sa novim kolegama i pomognu im kad je to potrebno.ZamerkeSlabije plate od konkurencije
Dobre stvari: Ljudi
Loše stvari: Biznis odluke, i tretiranje radnika kao posledica istih. Super ljudi koju su zaposljeni, super i teamlead, uzasan glavni management koji je firmu vezao za jednog klijenta, a potom kada je to propalo, da ne bi isplatio radnike - i izbegao tuzbe i stecaj, presao na prezazni period (spustio sve na minimalac). Ne preporucujem nikome zbog rizika da se ponovi!
Dobre stvari: Redovna plata
Loše stvari: Rukovodstvo. Procedure. Menadžment. Sistem nagrađivanja koji je nerealan. Minimalac. Razlika u visini plate kod zaposlenih. Poltonizam. Klanovi. Javno iskazivanje negativnosti.....
Dobre stvari: Redovna plata.
Loše stvari: . Nepoštovanje radnika, 9 sati radno vreme, prijava na minimalac, svaki državni praznik radni i ne plaća se uvećana dnevnica..
Dobre stvari: Redovna plata dobra komunikacija zaposlenih
Loše stvari: Više se gleda disciplina i urednost nego rad. Velika kompanija kako gde nije loše