Pročitajte iskustva radnika iz Srbije, Bosne i Hercegovine, Crne Gore, Hrvatske i regiona pre nego što se prijavite za posao. Stvarne plate, odnos menadžmenta i uslovi u kancelariji ili proizvodnji – na jednom mestu.
Dobre stvari: Popust za zaposlene
Loše stvari: Užasni uslovi rada, premalo ljudi, jedan radi za troje, premala plata, ostaje se prekovremeno neplaćeno, većina ljudi posle 2 meseca da otkaz.. Katastrofa, previše posla, premala plata, za dva meseca je otkaz dalo 50 ljudi.
Dobre stvari: Redovna plata
Loše stvari: Mnogo loših ljudi na jednom mestu. Od glavne sestre koja je isfruatrirana manipulatorka koja misli da je pametna, a ne zna ni braunilu da postavi, a ni da obuči radnike poslu. Doktori koji žive na poslu i psihički su postali nestabilni. Direktorka klinike koja je bila čistačica, ali je ubrzo dobila poverenje od vlasnika razvela se i postala direktorka firme. Ponašanje prema radnicima kao da su robovi. Užas .
Dobre stvari: Samo kolege.
Loše stvari: Plate zaposlenih.. Traze mlade i vredne ljude koji ce da im rade za smesne pare
Dobre stvari: - Poštovanje zakonskih propisa zakona o radu (redovna plata, prijava na pun iznos) - Bonus i regres
Loše stvari: - Odnos menadzmenta prema inženjerima i radnicima. - negativna atmosfera u kompaniji - konstantan pritisak da mora brze, jače, bolje - manjak poštovanja za zalaganje pre svega inženjera - odsustvo bilo kakvih mera za zadržavanje kvalitetnih ljudi (sve što valja ode za 1-2 godine) - prekovremeni rad koji se ne beleži i ne plaća već podrazumeva. - Zatrpavanje sa poslom, tako da se podrazumeva da radiš kod kuće, da se javis na telefon u pola noći bez bilo kakve nadoknade.
Loše stvari: Kako je izgledao procesNakon slanja CV-a se trazi kratak video snimak u kome treba objasniti zasto zelite da radite u BlackRock-u. Uz to treba resiti lak zadatak iz programiranja. Ako se prodje ovaj krug, zovu vas na kratak intervju od 30 minuta gde resavate vrlo lak zadatak iz programiranja. Ako prodjete i ovaj krug, zovu vas na 3 intervjua zaredom (svaki traje 45 minuta) - 1 sa HR, 2 sa inzenjerima iz firme gde resavate jedan lak i jedan malo tezi zadatak.
Dobre stvari: Samo kolege,Rukovodstvo (Takozvani Menadzment)treba sto pre da ode
Loše stvari: Menadzment. Savet vlasniku u Zagrebu da hitno promeni Komercijalnog Direktora
Dobre stvari: Mogucnost da se radi nepuno radno vreme
Loše stvari: Menadzeri. Firma kojoj je bitnije kako radnja izgleda od toga da usluzi kupca.
Dobre stvari: Dobra je samo redovna plata
Loše stvari: Losi medjuljudski odnosi,menadzeri mogu da piju kafu i sok besplatno dok radna snaga sve to mora da plati. Ne profesionalizam,zaposlili su sa konca i konopca bez iskustva i kada dodje neko sa iskustvom nagrabusi
Dobre stvari: Dobra organizacija posla, međusobna saradnja kolega i menadžmenta, odličan radni prostor s pripadajućom kuhinjom i besplatnim napicima za sve zaposlene ( čaj, kafa, mleko, sokovi ).
Loše stvari: . Fer odnos prema zaposlenima, slobodni vikendi, druženje svaki zadnji petak u mesecu kada slavimo rođendane.
Dobre stvari: redovna plata, ok kolege
Loše stvari: nezvanična politika "ako ti ne odgovara, znaš gde su vrata", prevelik (i rastući) obim posla za minimalnu platu, bez mogućnosti napredovanja, laži o poboljšanju uslova (u stilu "naredna 2 meseca su ključna"). Grabe novac, trpaju u svoj džep, radnici se smenjuju svaka 2 meseca
Dobre stvari: Redovna plata, ugovor za stalno, solidan obrok
Loše stvari: Nemogucnost napredovanja, mala plata za 3 smene I rad sa hemikalijama, neorganizacija od strane menadzmenta
Dobre stvari: Redovna plata
Loše stvari: Toksična kultura i nekompetentan menadzment, odustvo kriterijuma vrednovanja učinka, nepostojanje plana razvoja zaposlenih. Nekompetentan kadar i izuzetno niska korporativna kultura
Loše stvari: Kako je izgledao procesPrvo kontakt sa recruiter-om, pa HR, pa Hiring Manager. Klasicno, recruiter se na kraju i najvise potrudio. HR je jako povrsno odradio posao, a Hiring Manager je izdovijla citavih 30min da postavi google search pitanja. Takodje niko od osoba sa kojima sa pricao izgleda nije citao CV duze od 3 sekunde. Sve u svemu izuzteno neprofesionalno, pogotovo sto nema nikakvog feedback-a na kraju i sto su probili rokove(koje su sami naveli) izmedju krugova.Pitanja sa intervjua Pitanja su a la "google search" o tome kako sam se ponasao u odredjenim scenarijima/situacijama na projektu.
Dobre stvari: Ima tuš i toalet
Loše stvari: Nema toplog obroka, nema prevoza, plata se isplaćuje 15 dana nakon završenog meseca, prijava na minimalac, prostorije za boravak zimi hladne ( gazda štedi na grejalici i TA peći ), urotljiv odnos između zaposlenih da jedni druge potkazuju i špijuniraju, neplaćanje dodatnih radnih sati, rad vikendom i praznicima i njihovo računanje da su obični radni dani, nehigijena u prostorijama gde radnici borave, .... Prćija za neobrazovane koja opstaje na utaji poreza, zakidanju radnika na svakoj stavci,
Loše stvari: PozitivnoMogućnost rada na najnovijim tehnologijama i transparetno poslovanje kompanije.ZamerkeOrganizacija na menadžmenta na najvišoj instanci bi mogla biti bolja. Stiče se utisak da se projekti procenjuju bez konsultovanja sa tehničkim licima tj. zanemaruju se realne mogućnosti postizanja ciljeva. Vrlo česte izmene u procesima rada.
Dobre stvari: Možeš puno da radiš da bi više zaradio
Loše stvari: Rad na procenat kvari međuljudske odnose, otimanje za kupce, platu koju zaradiš nemaš kad da potrošiš jer si svaki dan na poslu ceo dan, nema rad u smenama. Vrlo perspektivni, firma daje fiksnu platu a dobavljači plaćaju procenat da prodaješ njihovo
Dobre stvari: Odredjena manjina radnika su veoma kolegijalni i ljubazni sobzirom šta rade imati mesta za osmeh je nešto što nisam video nigde.
Loše stvari: *Sa ekološke strane jedan od većih čestičnih zagadjivača, Ogromna prašina teških metala bez sistema ventilacije. *Tezak fizički rad od 50 do 70 sati nedeljno rad u firmi i na terenu, rad na visini, rad u inostranstvu. *Nekolegijalnost i iživljavanje posebno na novim kadrovima. *Nemogućnost bilo kakvog odmora u doglednom periodu.
Loše stvari: Kako je izgledao procesProces: 1. Zadatak strucni 2. HR I strucni intervju 3. Finalni intervju sa menadzmentom Proces je trajao nesto duze i 15 dan nakon poslednjeg kruga se nisu javili sa ponudom (rekli su da ce najkasnije za 7 dana). Nije da ih cekam, dobio sam drugi posao, ali jako neprofesionalno. Van toga je bilo sve ok, zadatak lak, inervju jednostavan, klasicna pitanja.
Loše stvari: Kako je izgledao procesProces selekcije je: 1. HR Intervju 2. Strucni intervju 3. Finalni intervju u Novom Sadu sa HR-om uz psiholoske testove Relativno lak proces, jedino sto se mora ici u Novi Sad za zavrsne intervjue. Nisam siguran kako tacno procenjuju strucnost kandidata bez ikakvih testova.