Recenzije zaposlenih o poslodavcima na Balkanu

Pročitajte iskustva radnika iz Srbije, Bosne i Hercegovine, Crne Gore, Hrvatske i regiona pre nego što se prijavite za posao. Stvarne plate, odnos menadžmenta i uslovi u kancelariji ili proizvodnji – na jednom mestu.

person
3Lateral
31.08.2025

Loše stvari: Kako je izgledao proces1. Recruiter interview – razgovor sa regruterkom iz Los Anđelesa koja predstavlja EPIC. Ukratko mi je opisala poziciju i budući projekat. Nakon što sam izneo svoje prethodno iskustvo, kroz osmeh je rekla da nema šta dalje da me pita jer sam već obuhvatio sve važno. Pitala me je da li sam saglasan sa on-site radom, da li imam dozvolu za rad, koja su mi očekivanja u pogledu plate i na koji način bih putovao do posla. Sve u svemu prijatno iskustvo. 2. Hiring team interview – razgovor sa dva zaposlena (senior i team lead) iz Novog Sada, dok je na samom razgovoru bio prisutan samo jedan od njih. Sam intervju je izgledao slično kao recruiter intervju, obuhvatao je opis pozicije i projekta, kao i detaljniju diskusiju o mom prethodnom iskustvu. Na kraju sam pitao koji su sledeći koraci i rečeno mi je da me očekuju još tri intervjua ukoliko prođem dalje, ali nekoliko dana kasnije dobio sam odbijenicu od regruterke bez dodatnog obrazloženja. Zamerke: Organizacija termina za intervjue mogla bi biti bolja, kao i prisustvo svih najavljenih učesnika razgovora.

Firma: 3Lateral
Banca Intesa a.d.
30.08.2025

Loše stvari: Kako je izgledao procesProces selekcije se sastojao od zajedničkog HR i tehničkog intervjua. Što je apsolutni plus jer štedi vreme kandidatu. Nakon kraćeg HR uvoda Team Lead-ovi timova za koji se razmatra kandidat odmah kreću sa pitanjima. Ne mogu reći da je bilo najprijatnije iskustvo jer ispitivači postavljaju vrlo opšta pitanja i ne pokušavaju da razbiju tremu i opuste kandidata. Jedan ispitivač je bio vidno dosađen i kao da je na silu bio na intervjuu, nije progovorio ni reč. Najviše pitanja je bilo iz sfere MSSQL i Entity Framework-a. Nakon par sedmica dobijam feedback da nisam prihvaćen što sam i očekivao.Pitanja sa intervjua Kako optimizovati SQL upit Opisati SQL transakcije Kako rešiti deadlock u SQL-u

corporate momentum GmbH
30.08.2025

Loše stvari: Kako je izgledao procesPrvi sastanak je bio sa HR-om i razgovor sa članovima tima. Nakon toga smo pričali o tehnologijama i poslu koji bih obavljao. Pri završetku su mi rekli da ću dobiti odgovor u najkraćem mogućem roku i potvrdu od klijenta za naredni korak, koji bi trebao biti zadatak. Na taj odgovor sam čekao mesec i po dana, nakon dva neuspešna pokušaja kontakta sa HR-om. HR je delovao vrlo neprofesionalno i nadmeno. Sve u svemu, loše iskustvo.

Grundfos
30.08.2025

Dobre stvari: Grundfos cine njegovi ljudi.

Loše stvari: Menadžment i primanja. Rade dosta na svojim vrednostima koji pretenduje zapad , ali je dalje u nekim odeljenjima balkanski mentalitet. Plata je kako se ko i koliko proda i koliko je budžet odeljenja

Firma: Grundfos
Sovelsoft d.o.o.
29.08.2025

Loše stvari: PozitivnoLjudi su jako profesionalni, ali i normalni za saradnju – što je retkost. Firma ima sjajne projekte i timove – izazovni su, ali baš zbog toga stalno učimo i rastemo. Posebno mi se sviđa što ulažu u ljude kroz svoju akademiju i razne treninge. Plate su fer, a fleksibilnost oko rada (od kuće, remote ili hibridno) stvarno pravi razliku. Kolege i atmosfera su najbolji deo – uvek ima podrške i dobre energije.ZamerkeProjekti su raznovrsni i izazovni, pa uvek ima nešto novo da se nauči – nekad to ume da bude izazovno, ali zapravo baš to donosi vrednost i motiviše da ideš dalje.

ExamRoom.AI
29.08.2025

Loše stvari: PozitivnoNakon rada u Železari, pomislio sam da sam konačno pronašao posao i okruženje koje volim. Ručak u firmi, dobro društvo, moguć svakodnevni dolazak u kancelariju. Stoga, dao sam im ponudu koju nisu mogli da odbiju, biću Senior software developer za 1800 evra. Slabost njihovu sam iskoristio kao moju prednost, nisu odbili moju ponudu.ZamerkeMeđutim, sve se strmoglavo preokrenulo početkom ove godine. Ukinut je ručak u firmi, ukinut je rad iz kancelarije, ne viđam kolege uživo već preko Teamsa. Razmišljam da odem iz firme jer programeri sa manjom pozicijom imaju veću platu od mene.

Firma: ExamRoom.AI
Siber Systems Inc
29.08.2025

Loše stvari: Kako je izgledao procesNeko iz HR službe vas pozove na telefon bez prehodno ugovorenog poziva gde insistira da uradite odmah intervju. Predstavi kompaniju, a zatim se vi predstavite na engleskom jeziku, opišete vaše radno iskustvo, veštine i edukaciju. Tehnički intervju je predviđen da traje 2h. Na dan tehničkog intervua sam se razboleo, i zamolio da se intervju odloži, gde sam za vreme kada je intervju trebao da se održi, dobio mejl da neće biti nastavljen proces selekcije sa mojoj prijavom.

Extreme intimo
29.08.2025

Dobre stvari: Nista!

Loše stvari: Ukinuli pare za prevoz,Target za bonus preveliki tako da radis za bednu platu previše posla!. Radnici se ne postoju,stavljaju za sefa radnje osobu koja radi 6-7 meseci.Sefovi zivkaju radnice van posla.Menadzeri katastrofalni,nemaju resenje ni za jedan problem.

Beograd na vodi d.o.o.
29.08.2025

Dobre stvari: Sem mog kolektiva sa kojim sam radila,nista drugo nije dobro.

Loše stvari: Sve. PP ugovori,uglavnom budu neoverene knjizice,kada se razbolis moras doci na posao jer nadredjeni nisu sposobni da nadju zamenu niti ih to zanima,ogradjuju se od svega,male plate,kada se razbolis i u slucaju da ne dodjes to ti racunaju kao slobodan dan i naravno neplacen. Uglavnom nista ne valja. Od svega samo je naziv firme dobar,sve ostalo katastrofa

Sovelsoft d.o.o.
28.08.2025

Loše stvari: Kako je izgledao proces1. Bio sam pozvan na telefon i dogovor je bio da se za ponedeljak zakaže intervju. U dogovoreno vreme sam se priključio na poziv, medjutim pošto 4min nije nikoga bilo, ponovo sam pregledao mail i video da je zapravo zakazan za utorak iako je bilo rečeno da će biti za ponedeljak. 2. Na intervju-u su bili TL-ka i još dvoje kolega. U jednom momentu sam u nekom kontekstu spomenuo tehnički intervju ( za sledeći krug ) gde me je odmah TL-ka prekinula i rekla kako nema sledećeg kruga, ovo su svi krugovi u jednom, i HR i tehnički, gde me je malo zatekla s obzirom da nije bilo to uopšte iskomunicirano unapred. 3. TL-ka se pojavila na kameri, dok su dvoje kolega bili uključeni van kamere, što je takodje delovalo neprijatno. Jedan kolega je sve vreme samo ćutao, dok je drugi u dva navrata pitao oštro neko pitanje, ja sam dao odgovor, nakon čega se povukao i nije učestvovao više. 4. Cela atmosfera je bila zategnuta, ni malo opuštena, osećala se baš tenzija. 5. TL-ka je tokom celog razgovora bila prilično odsečna, namrgodjena. U jednom momentu me pitala da li ja mislim da zaslužujem platu od 1300eura, pri tome je pozicija za Seniora. Ne razumem kakvo je to pitanje i šta je htela time da postigne, osim da stvori još neprijatniju atmosferu. 6. Najneprijatniji momenat je bio sledeći: Sve vreme odgovaram na sva njihova pitanja vrlo jasno i praktično gde me pita za koji senioritet sebe smatram. Na to odgovaram da sam jak Medior što se tiče manuelnog testiranja i API-eva, a što se tiče automatskog sam junior. Posle 15min namrgodjenog lica, nabacuje mini osmeh i pita me: "A je l' misliš da bi mogao voditi tim od pet ljudi?", gde je ja upitam: "Da li ste ironični?". Svestan sam da je to bila moja greška, ali izletelo mi je zbog sve te neprijatnosti koja je vladala razgovorom. I nije mi žao. Ne bih voleo da radim u takvom timu, sa takvim ljudima. Celo iskustvo je bilo užasno neprofesionalno, neprijatno i nategnuto.

Sovelsoft d.o.o.
28.08.2025

Loše stvari: PozitivnoZaposlena sam u firmi već tri godine i veoma sam zadovoljna. Posao sam dobila odmah nakon završetka fakulteta, što mi je tada predstavljalo veliku priliku koju nisam imala u drugim kompanijama. Zahvaljujući dobro organizovanim treninzima i podršci mentora sa kojim sam svakodnevno radila, uspela sam brzo da savladam sistem. Time sam ostvarila brži napredak, a i plata se uvek povećavala u skladu sa mojim napredovanjem, kojom sam jako zadovoljna. Radim u okruženju pozitivnih i spremnih ljudi, gde se uvek nađe neko ko će pomoći. Smatram da je jedino važno imati volju za radom i napredovanjem – sve ostalo dolazi prirodno.ZamerkeU početku mi je radno vreme predstavljalo izazov, ali sam se vremenom navikla na tu dinamiku i sada mi odgovara.

Tyllo
28.08.2025

Loše stvari: PozitivnoProvela sam u kompaniji 2 godine. Kao početniku, Tyllo je definitvno bio sjajna odskočna daska za dalje i sve u svemu jako lepo iskustvo. Radila sam na super interesantnom projektu, u pitanju je popularna striming platforma koja se reklamira svuda po zemlji i regionu, dodatno smo, u okviru benefita u firmi, mi sami mogli privatno da koristimo tu platformu besplatno što je definitvno doprinelo uživanju kako u radu tako i u korišćenju iste kao krajnji korisnik. Ekipa sa kojom sam radila su isto sjajni ljudi, neguje se dobra i prijateljska atmosfera. Generalno praktikuju hibridni režim rada, sve zavisi od tima i tim menadžera posebno, neki dolaze 2 puta nedeljno, neki tri, neki jednom mesečno :)ZamerkeLokacija baš i nije najbolja, firma se nalazi na donjem Dorćolu, a parking mesta nisu obezbeđena. Nažalost, usled promene vlasničke strukture klijentske firme, u Tyllo su se poslednjih meseci znantno pogoršali uslovi. Zbog promena kod klijenta, pritisak na Tyllo je porastao, pojavili su se nerazumni zahtevi prema developerima, od strane menadžmenta, i našeg i klijentskog, koji dodira sa kodom nema, što je dovelo do niza apsurdnih i neprijatnih situacija koje su rezultirale odlaskom većeg broja developera iz firme, što svojevoljno što prinudno i ogromnim padom motivacije kod onih koji ostaju. Pojava mikromenadžmenta, nemogućnost da ti sam kao developer ostaviš feedback menadžeru bez osećaja krivice, a takođe i apsurdne prakse tim menadžera prema ljudima iz svog tima (selektivna pravila, nekima se gledalo u minut kad su došli i kad su otišli iz firme, dok drugima reč nije smela da se kaže, od nekih je traženo da dolaze svaki dan u firmu bez razloga, dok su drugi mogli da ostanu u hibridnom režimu) i aposlutno ignorisanje njihovih mišljenja i potreba, na kraju je ostavilo ne baš prijatan utisak o kompaniji koja je imala ogroman potencijal pre 2 godine. Naravno, ovo srozavanje kompanije prati i odsustvo povišica i nekog daljeg napredovanja. Sve u svemu, za juniore bez iskustva firma možda i ima potencijal, ostali neka razmisle i neka se dobro raspitaju.

Firma: Tyllo
Y1 Digital AG
28.08.2025

Loše stvari: PozitivnoRad u kompaniji Y1 je zaista pozitivno iskustvo. Atmosfera u timu je odlična i saradnja dolazi prirodno. Team leader je uvek voljan da pomogne i pruži smernice kada god je potrebno, što značajno olakšava rešavanje izazova. Project manageri su podržavajući i puni razumevanja, uvek spremni da saslušaju i konstruktivno reše potencijalne probleme. Sve u svemu, Y1 neguje zdravu i motivišuću radnu atmosferu koja omogućava profesionalni i lični razvoj.ZamerkeIako je rad u kompaniji Y1 uglavnom pozitivan, postoje i određeni izazovi. Često su task zahtevi napisani na nemačkom jeziku, što može usporiti rad ukoliko zaposleni nisu dovoljno sigurni u znanje jezika. Takođe, ponekad nedostaju sve potrebne informacije prilikom dodele taskova, pa se dosta vremena gubi na dodatnu analizu i razjašnjavanje zahteva.

Firma: Y1 Digital AG
Zdravlje lek
28.08.2025

Loše stvari: VSE. Katastrofa, ko god bude procitao komentar neka zna da ovaj poslodavac ne najavljuje otkaze i laze da prijavljuje radnike.

Firma: Zdravlje lek
Maxima
28.08.2025

Dobre stvari: Prijava po zakonu, redovna plata, trinaesta plata(mada je svake godine pitanje sa li će biti)

Loše stvari: Radnici nisu dovoljno plaćeni, traži se rad, a radnicima je ipak plata motivacija.. Stabilna firma, redovna plata, ali ne raste u skladu sa rastom kompanije, kratak odmor, jedan slobodan dan u nedelji

Firma: Maxima
VADIAS RS d.o.o.
28.08.2025

Dobre stvari: Redovna plata.

Loše stvari: . Nehigijenski uslovi, škrtari se na osnovnim sredstvima za rad, rad u sistemu 2prva+2druga+2treća+2slobodan, asocijalna sredina, neorganizovanost,...

Vita Media Group
27.08.2025

Loše stvari: HR Intervju Intervjuто zapocna so tenzicna atmosfera uste od pocetokot. Tim liderot bese prepotenten i vo tekot na razgovorot nemase soglasnost so deckoto od HR. Tim liderot se postavuva nad tebe i ima premnogu baranja za Junior/Mid pozicija.Tehnički intervju Корисникот нема споделено искуство за техничко интервју.

Mainstream d.o.o.
27.08.2025

Loše stvari: PozitivnoOdličan kolektiv. U kompaniji i samom timu postoje iskusni seniori od kojih može dosta da se nauči. Atmosfera je generalno pozitivna. Benefiti korektni, slično kao u drugim IT firmama, ali je veliki fokus na ljudima i razvoju. Za mene lično je najbolja stvar što se radi sa raznovrsnim klijentima jer to povlači korišćenje različitih tehnologija, pa nemate osećaj da stagnirate već stalno učite nešto novo.ZamerkeFirma raste, stvari se dosta brzo menjaju, uključujući organizaciju ljudi itd. Nekima ta dinamika neće odgovarati.

Qinshift
27.08.2025

Loše stvari: PozitivnoNekoliko dobrih kolega.Osim formalnog ugovora i rada od kuće – ne postoje realne prednosti.ZamerkeKompanija funkcioniše isključivo kroz protekciju i interne interese menadžmenta iz Skoplja. Meritokratija ne postoji. Napredovanje se ne zasniva na znanju i rezultatima, već na sistematskom mobingu i preuzimanju tuđih projekata od strane “zaštićenih” pojedinaca. Zaposleni iz Srbije su posebno ugroženi. U praksi – bez ikakvog objektivnog razloga – vrlo lako možete završiti bez projekta, a zatim i bez posla. To je scenario koji se ponavlja, bez ikakve odgovornosti menadžmenta. Firma je menjala imena (Seavus → Qinshift → Avenga), ali se suština nije promenila: nestabilnost, politikanstvo i diskriminacija. Zaključak Preporuka je jasna: kandidati iz Srbije treba da izbegavaju ovu kompaniju u najširem luku ukoliko ne žele da budu izloženi neprofesionalnom tretmanu i otkazima bez razloga.

Firma: Qinshift
Raiffeisen banka a.d.
27.08.2025

Loše stvari: Kako je izgledao procesProces selekcije je trajao 3 meseca. Bila su 2 kruga razgovora, pravljenje prezentacije, test iz excela, test iz engleskog, logički test i 2 testna ličnosti. Nakon svega toga obavestili su kandidate da će interno premestiti kolege i da niko eksterno neće biti zaposlen. ZAOBIĆI OVU BANKU U ŠIROKOM KRUGU !!!!!!!

Podeli svoje iskustvo