Pročitajte iskustva radnika iz Srbije, Bosne i Hercegovine, Crne Gore, Hrvatske i regiona pre nego što se prijavite za posao. Stvarne plate, odnos menadžmenta i uslovi u kancelariji ili proizvodnji – na jednom mestu.
Loše stvari: Kako je izgledao procesNije ni obavljen, jer su mi za testiranje poslali link koji je istekao u roku od nekoliko sati, a rok za obavljanje testa je bio 3 dana. To su poslali sa no-reply mejla, tako da nemam kome da se obratim. Nakon toga mi stiže obaveštenje da moju prijavu neće razmatrati u daljem procesu selekcije. Na taj mejl sam odgovorila sa iznošenjem ovog problema sa testiranjem i nikada više nisam dobila nikakav odgovor. Toliko o njima.
Loše stvari: Kako je izgledao procesPrvi krug selekcije cini polucasovni razgovor sa HR i Head of Education, bilo je veoma prijatno i informativno. Vec sledeceg dana sam obavestena da nisam prosla dalje ( sledeci krug bi bila izrada projekta, zatim razgovor o projektu sa seniorom, pa kao poslednji korak razgovor uzivo sa direktorima firme).Pitanja sa intervjua /
Dobre stvari: Plata još nikada nije zakasnila
Loše stvari: Uh, lista je dugačka. 1. Vlasnik (jer od njega sve kreće) 2. Regionalni menadžer (jer on bira psiho šefove) 3. Poslovođa 4. Zamenik poslovođe 5. Šef smene 6. Kolege ulizice i tračare 7. Neplaćeni prekovremeni 8. Neredovni slobodni dani 9. Loša komunikacija sa radnicima i nezainteresovanost nadređenih za rad već za tračarenje 10. Odbijanje manjkova za slučajno nastalu štetu u radnji i sl. Dok sa druge strane viškove troše šefovi. Modernizovano ropstvo, kao i svuda
Dobre stvari: Ne postoji ništa dobro, bez preterivanja,neka ljudi beže glavom bez obzira, da se spasu.
Loše stvari: Apsolutno sve, problem je u vlasničkoj strukturi i u par ljudi okolo, ne postoji mogućnost normalne komunikacije, ko glasnije viče taj je u "pravu", hvala Bogu pa su se vremena promenila, ljudi sada imaju više opcija za posao, da ne moraju da trpe mobing.
Dobre stvari: Nista dobro u firmi nema jer nisu ljudi dobri koji upravljaju njom!
Loše stvari: Plata, atmosfera na poslu, odnos direktorke prema zaposlenima a i prema svom suprugu na ocigled svih zaposlenih… poremeceni medjuljudski odnosi!. Navodno porodicna firma a nisu prosli pored prave porodice
Dobre stvari: Redovna plata.
Loše stvari: Loš menadžment, uslovi rada ispod ljudskog dostojanstva, nerealni zahtevi, nepoštovanje zaposlenih od strane vlasnika, loša radna atmosfera.. Loš menadžment, nedovoljan broj zaposlenih, loši uslovi rada, one man show.
Dobre stvari: Apsolutno nista ne stima
Loše stvari: Manjak ljudi,lose gazde i losa organizacija. Organizacija jedna velika nula!! Izrabljivanje ljudi totalno!!
Dobre stvari: Privatno osiguranje, korektno plaćen Overtime.
Loše stvari: Uzasan menadzment, kako viši, tako i niži ( Team leaderi i supervizori ). Plata je ništa u odnosu na količinu posla. Prodavanje magle. Menadzment dubi nad glavom celu smenu, deru se na zaposlene ( ne svi ). Greske se primecuju ali posvecenost i dobar rad ne.. Tenzija, sedenje nad glavom, jezivo
Loše stvari: Kako je izgledao procesTipican HR intervju da provere da niste mentalno niti dusevno oboleli, nakon kojeg sledi tehnicki intervju u vidu razgovora sa dva inzenjera o prethodnim iskustvima. Sjajna atmosfera na nivou "caskanja sa dva drugara o programiranju". Nema glupih zadacica koji se uce napamet tipa sortiranje nizova i binarne pretrage, vec te konkretno pitaju sve sto ima veze sa pozicijom za koju konkurises i sto ces mozda raditi. A ono sto otvoreno kazes da ne znas - potrude se da ti priblize kroz razgovor i vide kako bi resio neki hipoteticki problem - na osnovu kojeg zakljucuju o tvom misaonom procesu resavanja problema. Na kraju se ima jos jedan intervju sa nekim direktorom koji je vise ritual nego bilo sta.Pitanja sa intervjua Sta je REST Detalji HTTP-a Sta je Entity Framework Kako IoC funkcionise u .NET Core benefiti mikroservisne arhitekture Objasniti SOLID Patterni koje si primenio i zasto u prethodnom radu
Loše stvari: Kolektiv, organizacija rada. Jako loša organizacija rada, šetaju zaposlene po celom Beogradu. Apoteku menjate na nedeljnom nivou, svake nedelje ste u drugoj kraju i u drugoj apoteci. Teško je prilagoditi se sa takvim režimom rada. Kolege su jako loše i mogu da kažem da gori kolektiv nisam imala. Doslovno zmijarnik.
Dobre stvari: Nema ničega dobrog. Sve se svodi na laž i neke glupe priče. Dikerktor i vlasnik kao dva pijanca kad se sastanu u kafani pričaji bajke i lažu sami sebe.
Loše stvari: Organizacija velika nula, međuljudski odnosi, radnik-direktor veza. Uglavnom od svih obećanja i priča jedina je istina da je redovna plata, ostalo je velika laž.. Firma za snobove i nesposobne ljude
Dobre stvari: Od početka 2023. god više ništa nije dobro
Loše stvari: Menadžment pre svega, što se oslikava na sve segmente poslovanja. Nepismeni, neobrazovani i bahati ljudi rade na najvišim pozicijama. Ponižavaju zaposlene, ucenjuju, prete otkazom i zatvaranjem radnji zbog lošeg poslovanja. Radnici u maloprodajama rade sami u smeni po veo dan da bi eventualno dobili jedan slobodan dan nedeljno.
Dobre stvari: Redovna plata ali s obzirom da je prijava na minimalac ne znam koliko ovo možemo podvesti pod dobro.... Zaposleni su prijavljeni u svakom slučaju na manje iznose, ostatak se isplaćuje "na ruke" , u kešu , u plavoj koverti...Smešno i žalosno za jednu takvu firmu, nekima je država omogućila što šta očigleno
Loše stvari: . Loša organizacija posla, loše ophođenje prema ljudima... Menađment koji imaju je nedovoljno edukovan , jako loše ophođenje prema ljudima.
Dobre stvari: apsolutno nista.
Loše stvari: sve, seljana, HR, monoton i stresan posao, packe za svaku sitnicu, CEO klasican gastarbajter koji izrabljuje svoj narod, cini nam uslugu kao :). Uzas. Robovlasnici. Nezdravo okruzenje.
Loše stvari: PozitivnoMnogi od mentora su sjajni, zele da izadju u susret, da pomognu, da saslusajuZamerkeNeki od mentora ne zele da pomognu, daju zadatke i prihvataju samo jedan nacin, ako nisam uradio na taj nacin problem je Kazu da ce biti zaposlenja, nakon toga nista, ni prethodna garnitura prakse ni ova u kojoj sam ja bio nisu svi zaposleni Isplata kasni po 2 meseca
Dobre stvari: Redovne plate dok ne zatražiš povišicu, a onda ćeš dobiti standardno ustaljeni komentar "veća plata zahteva i mnogo više posla i angažmana"
Loše stvari: Pošto je poslodavac stava da su svi njegovi zaposleni razmaženi dok su prijavljeni na minimalac i rade 8h +, onda je sve super sve dok je Buda postavljen gde treba gde je rašlja rekla. Neće zdrav razum preovladati, već kako ga namadjija rašljarka, na svakih par meseci za 500eura po dolasku. Nije ništa loše sve dok nam je madjije.. Ludilo ide toliko daleko, da su gazdarice čak rešile da botuju na ovoj anonimnoj platformi. 500eura za rašlju
Dobre stvari: Kontakt sa decom i pozitivna energija
Loše stvari: Medjuljudski odnosi (prema zaposlenima). Nadmena, ustogljena, neispravna prema klijentima (deci)
Dobre stvari: Solidne plate za uslove u Srbiji i redovnost isplate.
Loše stvari: Los odnos menadzmenta prema radnicima, gleda radnike kao robove i jeftinu radnu snagu, nelogicni poslovni potezi koji unistavaju firmu i bude sumnje u ddobre namere poslodavca, loi medjuljudski odnosi, tezak mobing ako imas svoje misljenje, nemogucnost napredovanja ako nisi podoban ili u rodbinskim tetko stricevskim surcinsko boljevackim stranackim odnosima. Francuska firma na srpski nacin jednako katastrofa
Dobre stvari: Redovna plata i dobar vozni park!
Loše stvari: Menadžment u Požarevcu/ljudi u cenćrali koji ne štite interes radnika u Srbiji i ulizuju se direltorima naše firme u inostranstvu!