Pročitajte iskustva radnika iz Srbije, Bosne i Hercegovine, Crne Gore, Hrvatske i regiona pre nego što se prijavite za posao. Stvarne plate, odnos menadžmenta i uslovi u kancelariji ili proizvodnji – na jednom mestu.
Loše stvari: Kako je izgledao procesKontaktirali su me brzo nakon konkurisanja, deo sa HR je prosao super, jako su pozivitne devojke koje rade, kasnije tehnicki intervju takodje.Pitanja sa intervjua OOP principi SQL baze podataka i relacije Strukture podataka, lancane lista, hes tablice
Loše stvari: PozitivnoLjudi koji rade su skroz ok, atmosfera u kancelariji je dobra, niko ne vrsi pritisak i ne ostaje se prekovremeno nikad.ZamerkeJako sumnjiva politika firme, projekti koje se "otimaju" od drugih firmi i odrzavaju se neki sistemi o kojima niko nista ne zna, vec samo "uradi to sto treba jer mora tako". Plata kasni 2-3 meseca i nije tako velika (konkurencija daje vecu platu). Bukvalno mogu da vam uvale koji god projekat hoce, bez obzira za koju ste se poziciju prijavili, cak i nesto o cemu nikad niste culi. Koriste se veoma stare i davno prevazidjene tehnologije. Ne postoji mogucnost napredovanja, uglavnom je copy-paste posao koji mogu da rade i srednjoskolci.
Dobre stvari: Više ništa. Partijska prćija.
Loše stvari: Menadžment, izmišljena radna mesta, nepotizam, javašluk. da je ovo normalna država, vlada bi ovo čudo od firme ukinula nekom uredbom ili ukazom, otpustila bahate psihopate i direktoricu i osnovala drugo novo preduzeće
Dobre stvari: Odlično radno vreme, plata se dobija krajem svakog meseca za taj mesec koji ste radili. Naravno sve zavisi od kolektiva, ali generalno jako pozitivno radno okruženje.
Loše stvari: Pored poslovođe koji je većinom svog radnog vremena na kafi, druga loša stvar jeste ostajanje prekovremeno kada stigne roba ili kada su nivelacije. Uglavnom to zapadne radnicima koji putuju po sat vremena i jače do posla, pa često se trudimo i da stignemo na taj zadnji bus, gde smo kuću tek oko 01h ujutru.. Prezadovoljna firmom, kolegama. Plata je krajem svakog meseca za isti taj mesec, sve se može dogovoriti kada je potreban nekome slobodan dan itd.
Dobre stvari: Redovna plata i sve preko računa.
Loše stvari: Loše je to što ima dosta pojedinaca koji rade malverzacije sa robom. Mnogo se krade od gazde.. Dobra kompanija ali nestručan menadzment
Loše stvari: PozitivnoDobri mentori Oprema je sve bilo obezbedjeno Hrana AtmosferaZamerkePromena lokacije Plata
Dobre stvari: Prostorije van linije jako čiste i uredne
Loše stvari: Većina stvari. Jako loši uslovi rada, robovlasnički sistem. Nepotizam, poltronstvo i nestručnost. Neorganizovanost menadžmenta i nesposobni stručnih kadrova dovode do radnih subota (svaka u mesecu). Mobing takođe prisutan između šefova i zaposlenih na liniji. Netransparentnost u plati, neadekvatno plaćene subote
Loše stvari: Kako je izgledao procesKontaktirala me je preko Linkedin regruterka, potom mi je poslan test koji sam uspešno uradila 100% tačnost, nakon testa zakazan intervju sa regruterkom/HR valjda po ulozi, onda sa dve menažerke koje su zamislile ovu poziciju da vodi 14 zemalja sa potpuno različitim regulativama ... nije mi to delovalo izvodljivo. Nakon silnog oduzetog vremena nisam dobila feedback mada mi uslovi deluju konfuzno i neizvodljivo, čini mi se da je pozicija fiktivna i da izmišljaju sebi kako da popune vreme i tako porastu u svom značaju. Ne preporučujemPitanja sa intervjua Odloženi prihodi zadatak
Dobre stvari: Samo kolege i ništa više
Loše stvari: Menadzment, procedure, programi,...prekovremwni neplaćeni rad, preterani pritisak, vasionski budžeti, mala plata. Izravljivanje zaposljenih, vrlo stresan posao
Dobre stvari: Kolege koji se drze zajedno
Loše stvari: Los produkt/menadzment, netrasparentnost, nerealni targeti. neki vid politicke organizacije sa netrasparentim nacinom ophodjenja prema zaposlenima i korisnicima. Nekompetentan micro menadzment
Dobre stvari: Poštovanje godišnjih odmora i neradni verski praznici.
Loše stvari: Menadzment, mizerna plata i ostalo navedeno…. Dobro opremnjene kancelarije, izrobljavanje radnika za tužne plate, previše obaveza i posla, a plata tužna. I nikad tamo neće biti boljitka po tom pitanju.
Dobre stvari: Ko želi, zaista može da se razvija u okviru kompanije. Ukoliko pokažeš volju i posvećenost, firma će to ispratiti. Novi menadžment pravi novo okruženje, koje je pozitivno i afirmativno, insistira se mnogo na radu sa ljudima i na građenju ljudi. Za svakoga ko radi svoj posao korektno, ova firma će vratiti to još mnogo puta više.
Loše stvari: Postoje neki ostaci starih struktura koji su zastareli. Neke kolege koje su dugo tu smatraju da bi trebalo za sve da se pitaju, iako nisu na rukovodećim pozicijama. U ovom trenutku je tranzicija sa nekih starih načina rada na nove, pa će se verovatno vremenom i to promeniti.. Odlično mesto za učenje i razvoj, to važi i za one koji su na početku ali i one koji su već sa određenim poslovnim iskustvom.
Loše stvari: Kolege, tehnicari koji su jako lose vaspitani, ne zele da prihvate nove kolege ne zele da pokazu, pomognu, jako drski i bezobrazni. Katastrofa, leglo zmija i iskompleksiranih licnosti narocito tehnicara bezite sto dalje bezite
Dobre stvari: Samo ime koje se talodje izlizalo
Loše stvari: Ne placa se prekovremeno, netacni podaci, nenormalna fluktuacija xaposlenih, nilalav handover, ppgodnosti samo za top menadzment....ko moze neka pobegne sto dalje. Finansijska direktora bičuje ljude - bežite
Dobre stvari: Jedino pozitivno je što se zna unapred kada ste slobodni, to je svaki 6-sti dan pa možete nešto i nekad da isplanirate
Loše stvari: Loša organizacija, nedostatak poštovanja i komunikacije. Ne poštuje rad ni trud zaposlenih, potpuna neorganizacija..Svako od nadređenih gura svoju politiku bez ikakvog dogovora međusobno..
Dobre stvari: Kolege u sektoru.
Loše stvari: Male plate, loši rukovodioci, stalni prekovremeni rad, stalna tenzija, manjak radnika, užasna kantina, loša komunikacija.
Dobre stvari: Tim koji radi u kompaniji je veoma pozitivan. Svi su veoma kolegijalni i zele da pomognu kolegi. Direktorke su posvecene poslu i dobro je sto ga ima tako da radnici ne moraju da brinu za svoje radno mesto.
Loše stvari: Za mene su to sitnice. Takvih stvari ima svuda, u svim firmama, nista nije idealno i savrseno.. Mogu samo da kazem fer i korektni. Kada treba da se zapne, ako kao zaposleni to uradis, budes i nagradjen. To direktori znaju da cene....
Dobre stvari: redovna plata, prijava
Loše stvari: nemam svoj primerak ugovora, bahacenje zaposlenih preko veze ili onih koji znaju nekoga u firmi, vise lici na srednju skolu nego firmu, ko trazi neki stalan i normalan posao da izbegava ovo mesto, ko ima mozak u glavi i radi korektno ce mnogo bolje biti tretiran na dugom mestu. Samo ako vam se radi privremeno par meseci
Dobre stvari: Učenje, obuke i radionice.
Loše stvari: . Jedna od najboljih firmi u Srbiji. Sve funlcioniše, postavljen sistem. Menadžment sa iskustvom. Razvoj zasiguran.