Pročitajte iskustva radnika iz Srbije, Bosne i Hercegovine, Crne Gore, Hrvatske i regiona pre nego što se prijavite za posao. Stvarne plate, odnos menadžmenta i uslovi u kancelariji ili proizvodnji – na jednom mestu.
Loše stvari: Kako je izgledao procesProces je vrlo prijatan, prvi krug sa HR-om, potom ako se prodje dolazite do drugog kruga tj. testa, generalno lak test da se vidi neko osnovno poznavanje rada u odredjenim programima.
Loše stvari: Kako je izgledao procesJa sam prosao intervju bez prethdnog iskustva i bez nekog preteranog predznanja.Zavrsio sam bio kurs za testiranje i ucio sa interneta. Pitanja su stvarno laka i potrebno je znanje engleskog jezika.
Loše stvari: PozitivnoVeliki plus im je sto primaju pocetnike i ljude bez iskustva pa sam i ja tako upao.Kolege su okej osim sto ima nekih zeznutih mentora kojima je ego do neba.ZamerkeJako malo beneficija.Mala plata(sto je ok s obzirom da si pocetnik ali posle se jako tesko napreduje). Puno posla za malo para.Preporucujem samo pocetnicima na kratko cisto da se stekne neko iskustvo.
Dobre stvari: Lose iskustvo.
Loše stvari: Kolege su pokvarene,mnogo njih zaposljeni preko veza,sefovi sprovode mobing,firma na sve nacine krsi radnicka prava zajedno sa njihovim samostalnim sindikatom,uslovi rada izuzetno losi-talk,isparenja od gume i drugi otrovi.Deset godina kvalitetan kadar daje otkaze a vec godinu dana i dobijaju otkaze.Drugi sindikat nezavisnost dobio deo kolaca pa se pravi blesav.Sve u svemu,sto dalje od ove "firme".
Loše stvari: PozitivnoOdlicna energija u timu i celoj firmi, dinamican nacin rada i zanimljivi projekti. Puno benefita i klizno radno vreme.ZamerkeKao u svakoj novoj firmi, postoji doza kreativnog haosa ali to ne mora biti bas losa stvar ;)
Dobre stvari: Smeh
Loše stvari: Mlada i veoma nadmena HR, koju iz nekog razloga drže godinama, zove nakon mog napuštanja firme, samo da bi mi se nasmejala "Ne mogu da verujem da neko ovde neće da radi". Veoma prostački sarkastično, a i to je zloupotreba mojih podataka. Malograđansko okruženje.
Loše stvari: Kako je izgledao procesSamo sam dobila test, nikakav Hr intervju nisam imala, i morala da ih podsećam da mi odgovore da li nastavljam sa procesom selekcije.
Dobre stvari: Dobro mi je sve samo da nema tolika tenzija i galama od strane lidera
Loše stvari: . Firma je super ali tim lideri ima ih raznih jedni su perfektni a drugi se deru umislili su da su mnogo nesto vise u firmi
Dobre stvari: Uz decembarsku platu su svi zaposleni koji rade duze od 6 meseci u firmi dobili 1000€ jednokratnu premiju. TOP, kapa dole
Loše stvari: Prevelik obim posla na nedovoljan broj zaposlenih. Mora jos vise da se radi na povecanju plata
Dobre stvari: Redovna plata
Loše stvari: Mnogo toga.. Nema napredovanja prema znanju/iskustvu ,vecinom supervizori i menadzeri ne znaju sta radite i ne umeju da vam pomognu u poslu. Nema stimulacije , medjuljudski odnosi nikakvi..
Loše stvari: Firma je bazirana na menadzmentu, koji drastično ubira polodove uspeha. Inženjer nisu ni približno korektno plaćeni.. firma sa potencijslom i ne briga o kadru
Loše stvari: PozitivnoPostoji mogućnost da se nauči operativa u digitalnom marketingu.ZamerkeUžasna organizacija bez hijerarhije. Više zamerki imam iz svog ličnog iskustva: 1) Na početku su svima obećane kule i gradovi, ništa nije ispunjeno za 6 meseci 2) Malo radnika na veliki broj klijenata - radnici su pretrpani poslom, radi se duže od ugovorenog radnog vremena (prekovremeno nije plaćeno) 3) Ne postoji organizacija - niko ne zna šta ostali rade, svi se spotiču jedni preko drugih, stalno se kasni, klijenti odlaze besni 4) Za 6 meseci što sam radio, smenilo se 10ak ljudi, od kojih su svi otišli nezadovoljni 5) Vlasnik zapošljava mlade i neiskusne pa tako može da ponudi veoma male plate 6) Za 6 meseci smo imali samo dva "timska" sastanka na kojima je vlasnik blatio sve radnike - nije bilo konstruktivnog razgovora 7) Umeju da skinu sa plate ako tako odluče Dve nedelje pred ispitni rok sam im najavio da znaju da me u tom periodu (nedelju dana) ne maltretiraju sa previše zadataka. Podsetio sam ih nedelju dana pre i dan pred ispitni rok su mi sasuli najobimniji zadatak koji su mogli uz poruku da "MORAM" što pre to da odradim. Nemaju osećaj za ljude i praktično ceo sistem izgleda kao robovlasnički. Koleginice su plakale u kancelariji od stresa, nije im ukazana pomoć. Pravi primer KAKO NE TREBA DA FUNKCIONIŠE JEDNA FIRMA. Najgore radno iskustvo u mom životu.
Dobre stvari: Uslovi za rad. Kolegijalnost. Druženje. Mogućnost učenja. Kancelarija. Parking.
Loše stvari: Plata!!! I opet Plata!!! Plata i plata! Plata je ispod svakog proseka na tržištu, sramotna je i što je najgore ne žele da je menjaju, već imaju slogan, ko želi da ide, neka ide, NA CUT!. Firma je više nego solidna, plata je katastrofalni loša za ceo IT sektor!!! Ispod svakog tržišnog proseka u Beogradu!!!
Dobre stvari: ...
Loše stvari: Od mizerne plate,preko nemanja sluha menadzmenta za zaposlenene u mrezi,medjuljudski odnosi,lose ponasanje i ophodjenje i poslodavca i klijenata....
Dobre stvari: Nekada je bilo apsolutno sve super, sjajna ekipa koja zna sta radi, voli to sto radi i menadzment koji ume da se postavi kao pravi leadership, uz remote rad, benefite, privatno zdravstveno, redovnu platu i opremu za rad i team buildinge Trenutno sem redovne plate ne valja nista
Loše stvari: Menadzment misli da i dalje mogu da zaposljavaju jeftinu radnu snagu koja cuti i trpi i radi za male pare, jer je iz manjih gradova, a pritom im odgovara da su ljudi visoko obrazovani i sposobni Generalni menadzer apsolutno nesposoban za rad, bez osnovne poslovne komunikacije i opste kulture, koji ljudima preti otkazom svakodnevno uz recenice "ima ko ce da radi" "ako niste zadovovolji otvorite svoju firmu", itd… Nema jasnog career patha, HR katastrofalan, nestrucan i nimalo u sluzbi zaposlenih, jedini posao im je deljenje otkaza Nema nijedne strucne osobe koja zna posao i od koje moze nesto da se nauci. Opšti raspad i rasulo. A počeli su kao sjajna priča dok ih nepotizam nije uništio
Loše stvari: Medjuljudski odnosi, toksicna atmosfera, lose rukovodjenje gomilanjem posla koji obicno ne moze biti zavrsen u 8 radnih sati. Nije prijatno mesto za rad.
Dobre stvari: Bilo je dobrih pojedinaca.
Loše stvari: Osim nekih pojedinaca koji su bili tu, ostalo je sve apsolutno loše. Od samog razgovora za posao, gde ti ne kažu pola stvari i koje shvatiš tek na potpisivanju ugovora ili posle nekog vremena. Prvo shvatiš da si prijavljen na minimalac a ostalo "u koverti". Onda shvatiš da je uslov da prvo potpišeš otkaz koji mogu da ti daju uvek, pa tek onda daju ugovor. Da se pojedine subote rade. Radno vreme je od pola 9. Ali ako ne dođeš do 8 i 15, računaju ti kao da si zakasnio. Itd itd.. Atmosfera je grobljanska, mobingovanje i vikanje konstantno... Ne postoji hijerarhija, nego diktatura, za sve se pita vlasnik koji je nasledio posao od tate, i koji misli da je mnogo pametan i zbog koga se sve raspada na komade... ljudi ili non stop dobijaju otkaze ili beže glavom bez obzira čim istekne ugovor.. Kad izađeš nakon radnog vremena, osećaš se kao da si napustio neki logor i počneš da ceniš život više nego pre... Potpuni debakl... Potpuna toksičnost i depresija..
Dobre stvari: Ništa
Loše stvari: Ne odgovaraju, jure t, pa ignorišu, plate ispod proseka, BG IT menadžer agresivan, Italijan IT ne zna engleski, regruterka kasni i ne odgovara na upite. Dobro do prve prilike.. Opravdali lošu reputaciju u SAD.
Loše stvari: PozitivnoRad od kuće, kad i kako želiš, bez potrebe za pravdanjem. Odlična kancelarija. Samoinicijativna evaluacija svakih 6 meseci, bez potrebe da se neko vuče za rukav.ZamerkeUnapred odlučuju o povišicama, nema prostora za diskusiju. Bez objašnjenja kako dolaze do odluke ko će koliko dobiti i onda se dešava da neko dobije 20%, a neko 5% i ne budete sigurni šta treba da radite da bi dobili veću povišicu. Zavisno od timova, nesrazmerna je raspodela posla. Neko se ubija od posla, a neko danima sedi bez zadataka.
Loše stvari: PozitivnoJuniori imaju veliku mogućnost da napreduju. Trud i rad se nagradjuju. Projekti su ozbiljni i zahtjevni. Razni benefiti i fleksibilno radno vreme kao i mogućnost rada od kuće.ZamerkeSmanjuje se broj seniora. Ne ulaze se dovoljno truda na marketing ka inženjerima, radi se samo na marketingu ka kupcima.