Pročitajte iskustva radnika iz Srbije, Bosne i Hercegovine, Crne Gore, Hrvatske i regiona pre nego što se prijavite za posao. Stvarne plate, odnos menadžmenta i uslovi u kancelariji ili proizvodnji – na jednom mestu.
Loše stvari: PozitivnoKvalitet u ljudstvu je bio i ostao takav da sam uz njihovu nesebičnu pomoć svašta naučio i učim i dalje. Verujem da mnogo toga može da se nauči, naravno uz neizostavan i neophodan trud, kao i da otvara mogućnosti za dalja usavršavanja i napredovanja kako na polju znanja, tako i na polju zarade.ZamerkeKada je pozicija testera u pitanju, može se reći da su početna primanja relativno niska u odnosu na konkurentne kompanije, ali i da bolje "odskočne daske" nema kad je u pitanju testerski posao i razvoja karijere.
Loše stvari: Kako je izgledao procesProces se sadrzao od 2 kruga. Prvi krug je sa HR, verovanto najbolji HR intervju koji sam imao, opusteni razgovor o meni, o firmi, dovoljno informacija za obe strane. Drugi krug je bio tehnicki uz test pre njega. Test se sastojao od opstih pitanja, do logicnih/matematickih i pitanja iz programiranje uz par zadataka, 2h za resavanje, srednje tezine. Standardna pitanja iz OOP, baza podataka, teorijskih pitanja.. nakon cega dolazi tehnicki razgovor, pre svega komentarisanje odgovora, dopunjavanje nekih i par pitanja van toga od dva seniora.
Loše stvari: PozitivnoOdlicna prilika za konstantno usavrsavanje, tim u kojem sam pruza tu priliku kao i pozitivnu atmosferu koja je mnogo bitna za rad. Projekti su zanimljivi i izazovni sa novim zahtevima.ZamerkeNemam zamerke.
Dobre stvari: redovna plata i ništa više od toga
Loše stvari: Nadredjeni, obim posla za jednu osobu je preveliki, nikako ne raditi u Prezidentu. toksičan kolektiv, i previše ljudi iz familije zaposleno, izrabljivanje radnika
Dobre stvari: kolektiv
Loše stvari: sitnicarenje i vidicemo. puno potencijala uz adekvatnije placanje radnika
Loše stvari: . Loša organizacija u firmi i loše mogućnosti za napredak, kako stručno tako i materijalno.
Dobre stvari: Perspektivna, ogromna firma gde moze mnogo da se nauci.
Loše stvari: Primanje preko veze. Odlicno razvijena i organizovana firma, menadzment dostupan radnicima i spreman da pomogne za svaku vrstu problema i zastoja.
Dobre stvari: Ima raznih benefita, kao što su privatno zdravstveno, bonusi (mesečni ili kvartalni), itd.
Loše stvari: Prepušteni smo nama samima u većini situacijam. Skoro pa nikakva obuka.. Odlična prilika za sve koji hoće da se pokažu i dokažu.
Loše stvari: PozitivnoOdnos prema zaposlenima, dobar work-life balance, dobri projekti, dosta benetifa, izmedju ostalog dobar paket privatnog osiguranja.ZamerkeNeredovno povecanje plata
Dobre stvari: Organizacija, red plata, niko ne insistira na sitn8m detaljima jak socijalni aspekt u firmi
Loše stvari: Moglo bi vise da se stedi eventualno da se prati ko sta radi i koliko. Ok bez neke posebne m9gucnost iza napredovanje posle recimo 7 godina aktivnog rada.
Dobre stvari: Samo pojedinci kojinnisu skloni uvlačenju i spletkama.
Loše stvari: Sve. Neprofesionalizam, upravlja loš i premlad kadar, tabori u firmi, miljenici i dupeuvlakači. Čestiti i pošteni koji znaju za poštenje i stid otkaz zagarantovan!
Dobre stvari: Redovna plata, prijava na pun iznos
Loše stvari: Veoma loš HR menadžer u Beogradu, loš menadžment, izuzetno loši medjuljudski odnosi. Los menadžment, najgori hr menadzer, veoma loši medjuljudski odnosi, stalna podmetanja, nema mogućnosti napredovanja
Dobre stvari: Smeh...
Loše stvari: Menadžerka nema pojma engleski, HR nema pojma engleski, fidbek posle 1,5 meseci, plata početnička, očekivanja skorojevićka - platim te jadno i očekujem seniora, kanc ništa posebno osim ako ste živeli u rupi, bahatost, arogancija, neiskustvo...
Dobre stvari: Dobro za blejače, neambiciozne, nepotiste - prosečne većinske Srbe, pogotovo Bg.
Loše stvari: Plata, nema učenja, nema ambicije, bleja, HR je sve samo ne kompetentan, menadžment je užas, Nemce briga za sve samo da rade jeftini u Srbiji, Srbi služe kao servis, lokacija.. Nemce briga za lokalni menadžment sve dok rade jeftini
Dobre stvari: Dobro tu ne postoji.
Loše stvari: Sve. Jedna velika 0. Glavni i goruci problem menadzment. Gomila mediokriteta i poltrona.
Dobre stvari: -
Loše stvari: Odnos rukovodilaca prema radnicima. Na granci mobinga.. Rukovodstvo je katastrofalno. Međuljudski odnosi su loši.
Dobre stvari: Neke kolege.
Loše stvari: Direktorka koja krade od poslovnog sekretara. Kolicina obaveza koje prebacuje na poslovnog sekretara. Prljave prostorije. Mobing. Neplaceni putni troskovi. Vredjanje. Zakazivanje sastanaka i nedeljom. Neplacen prekovremeni rad. Ali sta dalje da kazem, kad ona ni moj placeni rad nije platila. Sta covek da ocekuje kada ide na posao a ne zna da li ce biti placen.. Za pocetak, direktorka mi je ukrala 10720 din u januaru. To je kompanija u kojoj te kao poslovnog sekretara svi maltretiraju: direktor, profeaori i polaznici kurseva. Direktorka ocekuje od poslovnog sekretara da obavlja sve poslove od higijenicarke wc-a do racunovodstvenog sluzbenika. A od kad je ku
Loše stvari: PozitivnoOdlični benefiti. Mogućnost rada na daljinu i iz kancelarije. Mogućnost napredovanja na osnovu rada. Transparentnost i otvorenost.ZamerkeVeliki sistem gde može biti teško da se izdvoji kao pojedinac. Varijabilni kvalitet menadžmenta. Korišćenje zastarelih tehnologija, u zavisnosti od projekta.
Dobre stvari: Nove tehnologije i neposredno okruzenje i kolege
Loše stvari: Menadzment uzasavajuci direktno iz gradskog odbora SNS. Katastrofa sa primesama nesposobnog menadzments
Dobre stvari: Redovna plata
Loše stvari: Podela među radnicima po grupama, organizacija, prekovremeni sati neplaćeni. Malo plaćen posao, imate prekovremene sate koji se naravno ne plaćaju, godišnji ne možete da uzmete kad želite, nije svima ista plata nego postoje grupe što još nigde nisam videla.