Pročitajte iskustva radnika iz Srbije, Bosne i Hercegovine, Crne Gore, Hrvatske i regiona pre nego što se prijavite za posao. Stvarne plate, odnos menadžmenta i uslovi u kancelariji ili proizvodnji – na jednom mestu.
Dobre stvari: Što se ne radi vikendom i poštuje se radno vreme radnim danima.
Loše stvari: Što se ne održava, što je sve staro i zapušteno, što portiri imaju više prava nego ijedan radnik u firmi, što na razgovoru za posao ne govore istinu za uslove rada i tačnim zaduženjima za to radno mesto.. Firma je u holdingu i iz nje se sve crpi i ništa se ne ulaže. Među ljucki odnosi koji su narušeni.
Dobre stvari: Dobro nije nista jer su svi umislili u toj kompaniji da su bitni, a jedino su deca bitna.
Loše stvari: Ne placa prevoz, ne placa vikende, ne placa nista ... plata uzasnaaaa!!!! Lose mi je to sto od sponzora dobijaju pare. A gde su bre te pare?. Pranje novca nad sudbinom dece. Vikende ne placaju, samo radne dane a cesto se radi i vikendom od zavisnosti potrebe deteta. Roditelji rade vi cuvate decu radite svoj posao a placeninste samo od pon do pet. Katastrofa male plate ta taj posao koji je stresan jako.
Dobre stvari: Sve najgore!!!!
Loše stvari: Sve lose nista ne placaju prekovremeno rad,putni troskovi,plate nisu redovne,firma favorit je na losem glasu. Firma je prevara plate ne placaju na racun radis prekovremeno firma je najgora prevara!!!!!
Loše stvari: Pozitivno- Timski rad - Atmosfera - Otvorenost - ZadaciZamerkeNemam
Dobre stvari: Kolege u proizvodnji su odlicni. Kolege koje inzenjeri uglavnom nisu. Dva sina od vlasnika i kolega uz to.
Loše stvari: Lose direktor. Plata cesto kasni. Problem prijava na minimalac, ostalo na ruke. Na ruke kada se prima, onda nikada ne znate koliko novca ce te primiti. Moze biti dogovoreno, ali moze ici i do odredjenog iznosa manje.. Srednja kompanija, sa ljudima koji gledaju samo svebe i podmecu noge. Direktor ne drzi do onoga sto se dogovorite.
Loše stvari: PozitivnoPrivatno zdravsteno osiguranje Svake nedelje ima zurki ,tj svi iz kompanije odemo na rucak ili pice,nije obavezno ali je jako lepo u pogledu gradjena odnosa sa kolegama i prijatnije atmosfere Placene fizicke/sportske aktivnosti Dobijaju se akcije od kompanijeZamerkeNemam ih
Dobre stvari: Zamenljivi su.
Loše stvari: Lokalni menadžer, stranci nemaju isti odnos prema našim radnicima, plata, nepostojeća obuka, užasno maltretiranje pričama o berzi, iako to nema veze s našim poslom, mobing, konfliktni tim lideri bez obrazovanja koje lokalni menadžer pušta da se iživljavaju na obrazovanim Srbima, teško iskustvo neupotrebljivo na drugim poslovima, mala i nevilizovana kancelarija sa lošim internetom, loše kolege...
Dobre stvari: Redovna plata, na kraju meseca za taj mesec, slobodan dan za rođendan, neradna nedelja.
Loše stvari: Plata, radno vreme, nemogućnost napredovanja.... Firma u kojoj se zaposleni ne ceni, naročito radnici na šalteru.
Dobre stvari: Razbiješ predrasude o strancima i kojekakvoj braći.
Loše stvari: TL i menadžment arogancija i potpuno nepoštovanje zaposlenih. Dug i komplikovan proces zapošljavanja, a plata sramota. Stalan odlazak ljudi zbog užasne firme. TL traži mane u poslu koji po zakonu mora da te obuči. Menadžerka ljuta i nedostupna. Nadmenost u zemlji domaćina.. Ne vređajte kandidate u zemlji u kojoj ste gosti
Dobre stvari: Ništa.
Loše stvari: Odnos prema zaposlenima koji nisu fer plaćeni.. Robovlasnička firma sa jeftinom radnom snagom.
Loše stvari: PozitivnoMoguca je dodatna edukacija ako zelite da se usavrsite,novi programski jezik recimo Rad od kuce Placen sportski budzet Privatan parking i privatno osiguranjeZamerkeMislim da plata jos ne prati konkurenciju
Loše stvari: za neke je dinamika kojom radimo losa....ta dinamika donosi bolju platu. Firma sa puno potencijala i mogucnosti
Dobre stvari: Jedino sto me drzi da ostanem u firmi su ljudi i okruzenje u mom sektoru. Ne kazem da su ostali losi nego sa ljudima iz mog sektora provodim najvise vremena.
Loše stvari: 1) Plate u odredjenim sektorima 2) Placanje putnih troskova 3) Nemanje keteringa 4) Fokusiranje svega ka svim sektorima, a ne samo ka veleprodaji. Radnici imaju dosta slobode, nema pritiska, plate nisu nesto (zavisi od sektora), firma se ugleda na neki americki princip poslovanja
Dobre stvari: Smeh...
Loše stvari: HR, menadžment, teranje radnika da hvale firmu po internetu, plata, stalna smena ljudi, mladi bez svog Ja...
Loše stvari: PozitivnoApsolutno sve u ovoj kompaniji mi se svidelo dok sam bio na praksi Preko bonusa koji se dobijaju skoro svaki mesec,placene teretane,parkinga,3 dana bolavanja takodje placeno,dosta stranaca radi pa je interesantno koristiti engleski jezik,plata je super bila iako sam samo na praksi bio.ZamerkeSamo vise parking mesta jer nisam bas uspevao da se parkiram.Ali ostale je savrseno.
Loše stvari: PozitivnoImaju sjajan internship program,koji mi je jako puno pomogao u samom pocetku karijere,zatim jako pozitivnu atmosferu u kancelariji I mnogo mentora od kojih stvarno puno moze da se nauci Super je placeno, Moze da se radi od kuce bez problema.ZamerkeMozda samo sto sam dugo cekao na intervju.
Loše stvari: Kako je izgledao procesSpor i neprihvatljiv način selekcije. Od inicijalne prijave do poziva za intervju je prošlo mesec dana. Intervju je u formi snimanja videa sa odgovorima na pitanja koja se dobijaju kroz aplikaciju. Nakon toga prošlo je još dva meseca do slanja povratne informacije.
Dobre stvari: Sve je korektno
Loše stvari: Disciplina zaposlenih. Firma je nova i mlada, plata redovna i prosečna kao u većini ugost. Obj. Prednost vlasnici jako korektni i kulturni. Radna atmosfera po pitanju kolega jako korektna jedina zamerka po mom ukusu možda malo previše opustena atmosfera
Dobre stvari: Redovna mala plata.
Loše stvari: Rad 7 dana nedeljno, duple smene rad, za Uskrs, Božić, Novu godinu, nema zakonske pauze u radnom danu, obračunavanje radnih sati manje nego što je realno, obuka za nove ljude smanjena duplo, naplaćivanje grešaka početnicima, naplaćivanje grešaka koje nisu ni dokazane da je ljudski faktor, a ne sistem koji često puca.... nedostaju ljudi zbog loših uslva i male plate, radi se nedeljama, praznicima, duple smene, 7 dana nedeljno, greške zbog premora ti naplaćuju, ne postoji zakonska pauza u radnom vremenu, veoma odogovoran posao sa puno procedura, velikim parama, sa ljudima specifičnog profila...
Dobre stvari: Radno vreme.
Loše stvari: Niske plate i pp ugovori.. Daje samo pp ugovore, nema napredovanja i ugovora o radu.