Pročitajte iskustva radnika iz Srbije, Bosne i Hercegovine, Crne Gore, Hrvatske i regiona pre nego što se prijavite za posao. Stvarne plate, odnos menadžmenta i uslovi u kancelariji ili proizvodnji – na jednom mestu.
Dobre stvari: Plata i što može da raste brzo
Loše stvari: Menadžment, nema lokalnog HR-a, haos, može sve to biti na par nivoa iznad kad bi se potrudili ljudi.. Velika korporacija, teško je da se promeni nešto kada ne pojedinac nezadovoljan, a pogotovo kad je iz Srbije.
Dobre stvari: Dobar tim,redovna plata,odmor.
Loše stvari: Preveliki pritisak,nerealna ocekivanja,stalna promena ciljeva i fokusa,nedostatak komunikacije.
Dobre stvari: Nista
Loše stvari: Pritisak,nekvlifikovani menadzeri i veliki broj neradnika pocevsi od supervizora pa na gore.
Loše stvari: PozitivnoKolege su (u BG gde sam radila) bili sasvim okej, nudili pomoc kad god je bila potrebna. Radno vreme. Atmosfera u firmi je uglavnom bila jako pozitivna pa ni posao kog je bilo mnogo nije bas toliko tesko pao Postojanje sindikata. Popusti kod kupovine uredjaja recimo, fitpas je isto jako lep dodatak (iako ja nisam isla)ZamerkePrekovremeni rad je cest, nagomilavanje posla konstantno a plata se ne povecava Napredovanje je skoro pa nemoguce, i umesto stalnog radnog ugovora dobija se prvi na 3 meseci,pa 6 meseci pa opet 6 i tako dalje Menadzment koji ne radi u korist obicnog radnika
Loše stvari: PozitivnoProjekti nisu teski, postoji mogucnost promene projekta, povisica plate na godinu danaZamerkeSporo napredovanje, svi projekti su jako slicni tako da sama promena projekta ne mora nista znaciti. Menadzment i organizacija bi mogle biti bolje.
Dobre stvari: Plata i odlicne kolege
Loše stvari: Manjak slobodnog vremena (samo je nedelja slobodna) , cim se ne radi plata se smanjuje za veliki iznos ,iako su u pitanju vremenske neprilike !
Dobre stvari: redovna plata koja se isplaćuje u celosti na t.račun, radno vreme,
Loše stvari: insistiranje da se rade poslovi za koje nisi angažovan, niti plaćen.. klasična sprska mala porodična firma koja se bavi trgovinom stakla za građevine
Dobre stvari: Najbolja stavr u kompaniji su kolege i redivna plata.
Loše stvari: Mikromenadžment, loša organizacija i posao kog uvek ima preko glave jer nije dovoljno dobra organizacija pojedinaca. Nedovoljno povratnih informacija, nema pozitivnog fidbeka samo sledećeg zadatka ili kritike ukoliko zadatak nije dobro uradjen.. Kulturni i jako fini ljudi lepa radna atmosfera.
Loše stvari: Kako je izgledao procesPrvi intervju je bio na engleskom i deluje mi da nisu obracali paznju na preteranu tacnost vec da li se mozes sporazumeti bez vecih problema, par puta kad se nisam setila reci sam rekla na srpskom i to mi je delovalo da nisu zamerili. To je bio klasican razgovor sa HR kao u vecini firmi. Posle su bila jos dva tehnicka intervjua, medjutim nisam radiila zadatak vec smo pricali o tome kako bih resila neki problem ili unapredila neko resenje. Sve u svemu priatno iskustvoPitanja sa intervjua pitanje o formalnom obrazovanju na kakvim sam projektima radila sta najvise volim u IT-iju
Loše stvari: PozitivnoNisam dugo u kompaniji, medjutim ono sto sam vec mogla da primetim je koliko je kompanija dobro organizovana, za razliku od prethodne u kojoj sam radila. Tacno se zna sta su cija zaduzenja(nema prebacivanja od starijih kolega taskova koji ne zele da rade na mladje kolege). Jako dobri benefiti i zanimljivi team bildingsi. Projekti su veoma zanimljivi i dinamicni, ima dosta prostoroa za ucenje. Radna atmosfera je odlicna, svi su prijateljski nastrojeni od samog starta.ZamerkeZa sad nemam
Dobre stvari: Kolege. I dobijanje ugovora za stalno nakon pola gpdine, iako je to verovatno način na koji misle da se zadržava radnik.
Loše stvari: Sitničavost kompanije. Cepidlačenje radi sopstvene koristi.Bonus koju se ne obračunava korektno. Potrebe mušterija nisu na zavidnom nivou takodje. Cilj kompanije nije jasno definisan.
Dobre stvari: Raznovrsnost ponude muzičke opreme i instrumenata, kolegijalnost, dobra i redovna plata
Loše stvari: Mogli bi da organizuju više tim bildinga. Zanimljiv posao, upoznajete dosta ljudi, dinamična kompanija sa dosta izazova u poslovanju
Dobre stvari: Plata
Loše stvari: Sve,jer su jako bezobrazno prema radnicima koji počinju da rade. Majmuni,ne znaju radnicima da obezbede karticu za ulazak u halu na posao,nego moras da radis godinama da bi je dobio,ili da ides za nekim kao potrcko na poslu da bi mogao da izadjes,da ne bi bio zatvoren kao u kavezu....
Dobre stvari: Nista
Loše stvari: . Prva apoteka koja je radniku dala otkaz jer odbija da nosi masku.Kolege uzas!
Dobre stvari: Dva ili tri menadzera koji stvarno mare za radnike, i prijava na punu (sve manju) platu
Loše stvari: Dosta toga, od zavidnih menadzera, regionalnih menadzera koji ne mare za svoje radnike, direktore koji povecavaju targete do te granice da je nezamislivo da se predju, itd.. (ima dosta toga). Regionalni koji je nezainteresovan za radnike, firma u kojoj se napreduje samo ako ste privatno dobri sa regionalnim menadzerom i direktorom, ogranicavanje plate, ostajanje i nakon radnog vremena u nocnoj smeni zato sto je igrac (musterija) dobar sa direktorom i regionalnim pa koristi, smene do 3-4-
Dobre stvari: Redovna plata, fer tretman od strane nadređenih
Loše stvari: Možda bi ventilacija mogla biti bolja. Dobra plata, dobro društvo na poslu
Dobre stvari: Zgrada je lepa
Loše stvari: Radi se 8.5 sati. Plate su male. Ne postoji naknada za putne troškove, ni topli obrok. Radi se i praznicima. Svaka pauza se meri u minut, nadziranje je dosta strogo.. Eksploatatorska praksa, nepoštovanje zaposlenih, prestrog nadzor
Loše stvari: PozitivnoFinansije, tehnologije sa kojima se radi.ZamerkeUnutrušnje uredjenje i odnosi, kao u državnoj firmi - kome je otac bio direktor, ko je povezan sa kim u menadžmentu. Kolegijalnost na nuli, konstantno se prebacuje krivica na nekog drugog.
Dobre stvari: Dobra i redovna plata za sve, posebno za menadzment.
Loše stvari: Prezahtevan posao, prevelika tenzija.. Deichmann je odlična firma, jako puno se radi, ali i jako puno vodi računa o svojim zaposlenima. Na poziciji glavnog u Srbiji čovek bez iskustva u vodjenju koji ne ne zna sa ljudima i koji samo brine o licnim interesima ne zastupa kompaniju adekvatno.
Dobre stvari: Redovna isplata
Loše stvari: Uslovi rada, menadžment, organizacija, radno okruženje, plata. Izuzetno loše. Izrobljavaju Vas za minimalac, pri tome ni jedan dogovor nikada nije bio ispoštovan, šef svaku svoju grešku prepisuje radnicima. Nakon što Vas pošalju na obuku ne obaveste Vas da ćr Vam se to skinuti sa plate ukoliko date otkaz prve 2 godine, pri tome nemate ni pisani dokaz o istom.