Pročitajte iskustva radnika iz Srbije, Bosne i Hercegovine, Crne Gore, Hrvatske i regiona pre nego što se prijavite za posao. Stvarne plate, odnos menadžmenta i uslovi u kancelariji ili proizvodnji – na jednom mestu.
Dobre stvari: Redovna plata.
Loše stvari: Hr i operativni menadzer. Maltretiraju radnike i ne cene vredne rtadnike već one koji ih se plaše.. He i operativni menadzer si najslabiji ljudi sa znanjem a u sve se mešaju i tako uništavaju firmi.
Loše stvari: HR Intervju HR интервјуто е фактички телефонски разговор во кој накратко регрутерката ја презентира компанијата и позицијата.Tehnički intervju Онлајн разговор со тим лидер за претходното работно искуство и во живо решавање на едноставни кратки задачи за проверка на размислувањето и логиката за решавање.
Loše stvari: HR Intervju After a 4-week process, I was disappointed by the lack of depth. The interviews only covered my work history and salary requirements. It felt like the primary hiring criteria was "who will accept the lowest pay" rather than "who is the best fit." Save your time if you’re looking for a real hiring process.Tehnički intervju User hasn't shared Technical interview experience.
Loše stvari: HR Intervju User hasn't shared HR interview experience.Tehnički intervju Ти даваат задача што треба да се реши и им го објаснуваш процесот на решавање, како си дошол до такво решение, дали може да се подобри и слично. Може да прашаат и други прашања надвор од задачата за дополнителна проверка на знаењето.
Loše stvari: Kao neko ko je proveo dugo vremena u ovoj firmi, mogu da kazem da je nazalost propala. Nije problem sto ima da se radi, zbog toga smo i dosli na posao, ali nacin poslovanja i medjuljudski odnosi su ono sto ga cini izuzetno teskim. Gotovo svi sefovi i zamenici smatraju da je njihovo zaduzenje da sede u fotelji i da obavljaju svoje privatne razgovore i poslove u toku radnog vremena, da se ponasaju kao gonici robova prema zaposlenima (onima koji nisu poslusnici) i da nadgledaju zaposlene putem kamera, sto je zakonom zabranjeno. Naravno da se onda taj model ponasanja siri i medju radnicima, pa svi hoce da sefuju, a da nista ne rade. I, naravno, da se posle medjusobno okrivljuju za raznorazne propuste i greske koje se desavaju na dnevnom nivou. Targeti se neostvaruju, tako da od bonusa, koji su mizerni, vrlo cesto nema nista. U toku sezone vam uzmu dusu, jer su uveli i nocni rad, pored produzenih smena (u sezoni se radi po 12h). Radno vreme se ne postuje, umesto 6,5h sto je po ugovoru, radi se 7h svaki dan i to vam se ne racuna kao prekovremeno, sto kada preracunate na godisnjem nivou - to vam je ta famozna 13. plata. Zbog manjka radne snage, a pre svega sposobnih radnika, vrlo cesto ce traziti da se dolazi ili ostaje duze po par sati. O uznemiravanju sa porukama u grupi na Viberu i da ne pricam, cak i kad odete kuci imacete osecaj kao da ste u radnji. Nove kolege uvek docekuju "na noz", pogotovo ako ste sposobni, jer se osete ugrozeno. Izuzetno toksicna atmosfera vlada, zbog cega je velika fluktuacija zaposlenih. Ukoliko imate neki problem, nemojte da mislite da ce vas obracanje visim instancama i postovanje procedura iz ugovora sacuvati neprijatnosti, jer je mobing podrzan od strane direktorke maloprodaje. O malverzacijama sa kategorijama i da ne pricam. Smejurija. Sve u svemu, ako vas nije neka muka naterala, trazite drugi posao.
Loše stvari: HR Intervju I recently went through an interview process with Digicube, and unfortunately, it left me with more questions than answers. The HR representative was friendly enough, but the overall conversation felt vague, unfocused, and surprisingly uninformative. From the beginning, I tried to get clarity on what the actual role responsibilities were—daily tasks, expectations, performance metrics, team structure, anything concrete. Instead, the only details I consistently received were the client's name and how many vacation days the position offered.Tehnički intervju There was no technical interview.
Dobre stvari: Ima dobrih kolega, ali ne na rukovodecim pozicijama
Loše stvari: Organizacija. Menadzment generalno ne zna da vodi posao i spusta nize hijerarhijski. Jako losa atmosfera, stalni pritisak, uvek previse posla koji ne moze da se zavrsi u 8 radnih sati. Ne vodi se racuna o ljudima uopste. Pravi se atmosfera da se izvinjavas sto imas porodicu i obaveze nakon radnog vremena.
Dobre stvari: Pojedine kolege.
Loše stvari: Mikromenadžment, sujeta. Nikakvi benefiti. Organizovanje lažnog tim bildinga umesto da se isplaćuju bonusi. Iscrpljivanje ljudi do krajnjih granica. Organizovanje preglupog secret sante umesto da se ljudima kupuju pokloni za Novu godinu. Sve u svemu veliko foliranje u štancerskoj kompaniji.. Kompanija zvana sujeta. Radi se sa sujetnim ljudima.
Dobre stvari: Kolegijalnost
Loše stvari: Menadzment uzas Poslovodje po struci bravari,mesari,pekari..neki čak i bez srednje škole..
Loše stvari: Loš HR. Vrlo neprijatna žena i bezobrazna. Ne obavlja svoj posao po zakonu niti isti poznaje. Menadzer takodje nema pojma niti ista ucestvuje u prodaji ili bilo kom poslu sa zaposlenima u radnji. Samo dodje da bi ogovarao i da donese ugovore. Ne javlja se na telefon i ne odgovara na poruke po nedelju dana uz izgovor da nema vremena.
Dobre stvari: Samo eto kolege u kancelariji
Loše stvari: Nepravedno zahtevanje u odnosu na date mogucnosti,kasnjenje plata ,putnih troskova ,terorizam oko provizije jer ako je nemate razliku vracate poslodavcu tj odbija vam od ,,bonusa,,pretnje otkazom....ima toga koliko hocete. Samo ako bas nema ni jedne druge opcije ,tj ako ni na trafici ne mozete da se zaposlite
Dobre stvari: Sve
Loše stvari: Nema. Mogucnost napredivanja kroz rsd. Strucni I prijateljski visi menadzment. Sve moze da se dogovori
Loše stvari: . Moje iskustvo u ovoj kompaniji bilo je negativno zbog loše i opterećujuće radne atmosfere, neprofesionalne komunikacije i nekorektnog odnosa neposrednog rukovodioca prema zaposlenima, kao i nepoštovanja radnih prava i nedovoljne brige o bezbednosti i zdravlju na radu, zbog čega ne bih preporučila ov
Dobre stvari: U principu nije težak posao,plata na vreme,godišnji lekarski pregled u privatnim ordinacijama
Loše stvari: Medjuljudski odnosi. Nije ni tako loše,al neke stvari trebaju biti transparentnije
Dobre stvari: Trenutno ništa
Loše stvari: Digitalno nepismeni kadar, amaterizam na svakom koraku. Firma mora da propadne ukoliko direktorka ne otpusti stare radnike i zaposli nove
Dobre stvari: Prva smena i menza(kako koji dan)
Loše stvari: Male plate za proizvodnju dok pojedinci imaju i preko 10000€.. Nekad se birali zaposleni, sad kao na autobuskoj stanici.
Loše stvari: HR, racunovodstvo, prevododioci, ponasaju se prema zaposlenima kao robovlasnici. Rade na tome da ponizavaju zaposlene Srbe i dodvoravaju se Kinezima. Prevodioci su mahom bosnjaci koji su zavrsili fakultete u Srbiji i rade protiv zaposlenih Srba. Ne prevode sve, nego ono sto oni smatraju da treba. Za greske u prevodjenju prevodioci nisu odgovorni, vec drugi zaposleni.. HR odlucuje kada ce se ici na odmor. Zaposleni potpisuju da su bili na punom odmoru koji nisu iskoristili. Plata se povecava ako pretite otkazom, pregorite i predjete u hronicno nezadovoljstvo. Obracuni plata kasne.
Dobre stvari: Jedino sto je dobro i sto ce uvek biti dobro ovde je steceno znanje. Ko zeli naucice mnogo mnogo toga, ali ne od kolega vec iz razlicitih iskustava. Van toga, nista. Svako krade i grabi sebi, ne postoje tim building okupljanja, ne postoji 13. plata itd. Apsolutno nikakve beneficije posto menadzment ove firme ne zeli da placa radnicima nista od toga.
Loše stvari: Sve, kao sto sam vec naveo. Nestrucni ljudi, koji se bave stvarima za koje nisu strucni. Direktor koji pojma nema o ovom poslu, ali i on je tu postavljen preko tate. I cela firma je puna ljudi koje je doveo tata kum brat itd. Izbegavajte u sirokom luku.
Dobre stvari: Knjigovodstvo i administracija
Loše stvari: Loš odnos prema radnicima,ponašaju se kao da ste njihovo vlasništvo,nemaju osećaj za vaše radno vreme i vikende,godišnji odmori mali,pkate male
Dobre stvari: Samo kolege.
Loše stvari: Sve!!! Kašnjenje plata koje se ionako isplaćuju 25. sledećeg meseca, iživljavanje od strane nadređenih za bukvalno ništa.