Recenzije zaposlenih o poslodavcima na Balkanu

Pročitajte iskustva radnika iz Srbije, Bosne i Hercegovine, Crne Gore, Hrvatske i regiona pre nego što se prijavite za posao. Stvarne plate, odnos menadžmenta i uslovi u kancelariji ili proizvodnji – na jednom mestu.

person
Globalkom d.o.o.
14.08.2025

Loše stvari: Kako je izgledao proces1. Poziv za prvi krug razgovora putem mail-a 2. Razgovor sa "Junior HR" devojkom 3. Posle dve nedelje poziv na 2. krug sa poslodavcem (posto je Globalkom agencija za iznajmljivanje jeftine radne snage - da ne upotrebim drugi izraz) 4. Posle jos dve nedelje ponuda ili odbijenica Smene potpuno sulude, plata otprilike 20% iznad minimalca - sve u svemu ok ako ste ocajni ili ako trazite svoje prvo zaposlenje. U suprotnom - IZBEGAVATI U SIROKOM LUKU!!!Pitanja sa intervjua Klasika... Ko ste, sta ste, prethodna iskustva, zasto bih bas voleo taj posao i tu firmu...

Endava
14.08.2025

Loše stvari: PozitivnoKompanija u kojoj juniori mogu da se razvijajuZamerkeUkinuti benefiti, projekti takvi da seniori ne mogu da napreduju, izostanak povišica

Firma: Endava
BtoBet North Macedonia
13.08.2025

Dobre stvari: Има некоја добра енергија помеѓу работата да, поделени се во тимови, можеш и да се свичнеш, али во тимот си прифатен и поддржан. Супер однос, правилен и професионален од појќемина, со некои исклучоци на некој.

Loše stvari: Повеќе работа од дома.

X3M Labs
13.08.2025

Dobre stvari: ОК тимска соработка

Loše stvari: - Лошо менаџирање на проектите - Фаворизирање и привилегирање на одредени вработени - Лоша и минимална комуникација меѓу менаџментот и вработенитеSaveti menadžmentu The user hasn't given advice to management.

Firma: X3M Labs
Aleksandar MN
13.08.2025

Dobre stvari: Nema ništa baš

Loše stvari: Direktor potpuni ludak,ništa ne zna a sve zna.Laže o proizvodima,tera ljude da rade što nije ljudski.Čovek je bolesnik treba da se leči ozbiljno.Vrši mobing nad svakom ženom,postavlja se iznad zakona .Menadžeri bez znanja sa kupljenim diplomama,ne znaju posao. Pazite ako se ovde zapošljavati,ulazite u logor..mobing dostiže vrhunac

Firma: Aleksandar MN
Transcom
13.08.2025

Loše stvari: Kako je izgledao procesJa sam diplomirani profesor norveškog jezika, sa C1 nivoom i radnim iskustvom u radu na sličnoj poziciji. Posle “provere jezika” preko telefona, gde mi godinama izvorni govornici govore da zvučim gotovo kao native, rečeno mi je da sam “B2” i da ih pozovem kad završim kurs. Toliko o tome koliko ovde cene znanje i iskustvo kandidata. Ako ste visoko kvalifikovan profesionalac i razmišljate da se prijavite u ovu kompaniju, imajte na umu da vaše veštine ovde mogu biti potcenjene ili pogrešno procenjene.

Firma: Transcom
Yellow Pages
13.08.2025

Loše stvari: PozitivnoIluzija je pozitivna u svemu i ljubaznost mentoraZamerkeI sve to zarad ničega. Ostavila sam im debeo trud i rad, pri tome nisam jedina, dovode ljude u kompaniju i sve se sastoji na obećanjima i na kraju, kada treba da dobiješ svoj deo novca jer si se dao kompaniji, novca nema i shvataš da si radio mesec dana za ništa. Nula. U 21. veku. Nulu si dobio. To rade i dalje i prolazi im.

Firma: Yellow pages
Transaks
13.08.2025

Loše stvari: Organizacija je postoji, zastupljen Blame Culture i kolektiv star jako

Firma: Transaks
TargetVideo (bivši Brid.TV)
13.08.2025

Loše stvari: Kako je izgledao procesPozvan ns razgovor sa HR, ali mora u živo. I bio razgovor. I kroz 10-ak dana stiže odbijenica genericka da je bolji bio drugi kandidat bla bla. A vidim i dalje imaju novi , aktivan oglas. Nego koja je svrha? Samo gubite vreme kandidatima gospođo iz HR-a. Jeste fini i ljubazni, ali vreme je vreme. Zahvaljujući vama vise neću da idem nikad na 1 krug nigde ako ce samo HR da bude.

Kauffmann
13.08.2025

Loše stvari: . Mobing, zastrasivanje i maltretiranje od strane poremecenog direktora i njegove zamenice. Nikako ne raditi u ovoj firmi!

Firma: Kauffmann
CompanyWall
12.08.2025

Loše stvari: PozitivnoZamerkeOglas je obećavao samostalno odlučivanje, a dobili smo posao pod potpunom kontrolom, bez ikakve slobode u radu. Plata je bila mizerna u odnosu na obim i težinu posla. Pauze i podrška nadređenih bili su korektni, a kolege odlične, ali to ne može nadoknaditi osećaj prevare i potcenjivanja. Kompanija izgleda računa na to da će privući ljude lepim rečima, a onda ih vezati za monoton, loše plaćen posao bez mogućnosti napretka.

Firma: CompanyWall
Sovelsoft d.o.o.
12.08.2025

Loše stvari: Pozitivno- Rad remote je ogromna prednost - Moguc je i rad van zemlje - Moguce je zaposliti se i bez prethodnog radnog iskustva ili strucnog obrazovanja, sto je dobro za nekog ko ima zelju da radi u IT industrijiZamerke- Niske plate bez obzira na prethodno iskustvo ili obrazovni stepen - Nema team buildinga - Ne grade nikakav odnos prema zaposlenima - Povecanje plate je najcesce uslovljeno produzetkom radnog vremena

Global IT Factory
12.08.2025

Loše stvari: Kako je izgledao procesProces selekcije trajao je oko jedne nedelje i obuhvatao je tri kruga: - Prvi krug: Kratki osnovni intervju sa HR-om. - Drugi krug: Otprilike jedan sat tehničkog intervjua sa tehničkim liderom i HR-om. - Treći krug: Intervju sa HR-om tokom kojeg mi je prezentovana ponuda, koju sam potom prihvatio.

Green City International
11.08.2025

Dobre stvari: Volela bih da mogu da navedem nesto pozitivno ali to ne postoji.

Loše stvari: Nezakonito prisiljavanje na otkaz bez ikakvog pismenog obavestenja, prethodne opomene i obrazlozenja razloga otkaza.. Nezakonito i bezrazlozno davanje otkaza

ExamRoom.AI
11.08.2025

Loše stvari: PozitivnoBaš ništa pozitivnoZamerkeKao devojka koja radi u ovoj kompaniji osećam se kao pripadnica niže kaste iz Indije. Momci na pozicijama module lida dobili prošlog avgusta povišice na 5200 evra (sada još veću platu), dok žena na istoj poziciji 3250 evra, a žena program manager 3800 evra. Tada je bila zabrana povišica za sve ostale zaposlene, muški modul lidovi ćute i gledaju svoj džep dok se program manager i žena module lid jedine aktivno zalažu i bore za tim u Srbiji i pokušavaju nešto bolje da izbore (bezuspešno zbog Indijaca). Backend module lidu jedinom se gleda kroz prste to što ne koristi propisno sistem za logovanje vremena rada (muškarcu sve dozvoljeno). Za Novu godinu momci dobili veće bonuse, dobar drugar frontend module lida dobio najveći bonus iako se kocka tokom radnog vremena, a perspektivna devojka na poziciji UI/UX dizajnera najmanji jer nije muškog pola. Devojku iz HRa treba da je sramota i kao žensko biće i kao radnicu da učestvuje u sveopštoj polnoj sistemskoj diskriminaciji žena i ćuti i piše sve na papiru.

Firma: ExamRoom.AI
MTU Maintenance Serbia d.o.o.
11.08.2025

Loše stvari: Kako je izgledao procesPrvi krug razgoovora sa devojkom iz Srbije, veoma prijatan. U drugom krugu su bile dve zene iz Nemacke od kojih je jedna postavljala pitanja. Delovalo mi je kao da to rade po prvi put u zivotu....Pa su zakazale i treci- finalni razgocor iako smo bukvalno sve presli u tom drugom rezgovoru, do detalja. Nakon treceg kruga nikakav feedback, iako mi je receno da ce se javiti do kraja naredne sedmice. Proslo je vise od 3 meseca od tada. Sve u svemu dosta neozbiljno i neprofesionalno, ne preporucujem jer ne postuju kandidate.

BlueCat
11.08.2025

Loše stvari: Kako je izgledao procesDva kruga razgovora, prvi online i drugi u njihovom prostoru uzivo i online. Prvi krug klasika, prosao dosta neformalno u drugom krugu skroz suvisno sto su bile dve osobe jer od prve nisam dobio bas nikakave informacije, a druga mi je usmeno potvrdila da se javljaju sa feedback-om do kraja naredne nedelje. Nikakav odgovor nisam dobio do sada a prosle je oko 8 meseci :) Vidim da je oglas jos uvek aktuelan, i da se vrti od tada Iskreno ovakve " poslodavce" treba izbegavati jer u odnosu tokom procesa selekcije moze se lako pretpostaviti kakav tretman da ocekujete.

Firma: Bluecat
Rivian
11.08.2025

Loše stvari: Kako je izgledao procesNakon inicijalnog HR intervjua koji je prošao u najboljem redu, rečeno mi je da će mi se javiti za dve nedelje, pošto se devojka koja je držala intervju vrati sa odmora. Dve nedelje kasnije dobijam generički email sa odbijenicom koja ne daje nikakve informacije o razlogu odbijanja. Napominjem ponovo, samo nakon HR intervjua, priče o finansijama još uvek nije ni bilo. Šaljem poruku na LinkedIn devojci koja mi je držala intervju i na najprijatniji mogući način tražim bilo kakvu povratnu informaciju o tome zbog čega sam odbijen. Poruka pročitana ali odgovor nisam dobio. Mislim da je ponašanje osoba koje sprovode intervjue veoma neprofesionalno i bezobzirno prema vremenu kandidata. Na HR intervjuu su već spomenuti sledeći koraci, i dve nedelje sam utrošio spremajući se za njih da bih na kraju dobio ChatGPT generisan rejection email.

Firma: Rivian
Veza Digital
11.08.2025

Loše stvari: Kako je izgledao procesRelativno jednostavan - 2 razgovora i tjt. HR koji je ujedno i tetka od CEO nema znanja tj nije iz struke a muceni devovi su toliko istraumirani da ne mogu da se posvete procesu selekcije previse pa prolaznost bude uvek visoka.Pitanja sa intervjua Figma design transfer into Webflow Webflow interactions vs animations Design and build limitations

Firma: Veza Digital
Veza Digital
11.08.2025

Loše stvari: PozitivnoVeliki pozdrav za jednog deva koji je sa dalekog istoka ali je pokupio apsolutno sve najbolje i odatle i iz Srbije. Dobar momak, odlican radnik i jedan od retkih normalnih kolega. Nije se dugo zadrzao u ovoj tzv agenciji. Sada ima svoju Webflow firmu i klijenti odavde su sami otisli da rade sa njim. Srecno E, sve si zasluzio pa jos vise!ZamerkeApsolutno sve. Najveca zamerka je tzv CEO koji je egomanijak. Drugo, ova firma ima savrseno ime, uhlebljena je tu cela familija a ostali radnici (koji nesto i znaju stvarno) se smenjuju kao na traci. Ugovori o radu ne postoje, ostaju duzni zaposlenima i levo i desno, nebitno koja pozicija i koliko je ko doprineo firmi i projektima. CEO je momak kompletno odsecen od realnosti, klasican passport bro koji je reg firmu u SAD a kako kaze cini humanu stvar sto 'zaposljava' ljude iz Srbije jer jelte to je patriotizam. Iako nigde nema niko ugovor a ni prijavu, plate kasne a ostaju i redovno duzni i onda se prave mrtvi. Kada mu padne na pamet da nekoga odsece, to je to, na primer, jedan sales lik kada je dobio dete, ovaj ne mogu reci covek mu je odmah nakon par dana dao otkaz pod izgovorom da ce izgubiti fokus jer jelte dete ce da smeta. Takodje, glavni SEO menadzer je oteran nedavno kojeg je isto tretirao kao otpad bez obzira sto mu je decko posvetio i dane i noci i radio sta god da mu je trazio. Zao mi je sto ne mogu ovde da vam prilozim screenshot jer imam sacuvano kako egomanijak razgovara sa svojim kolegama i kako komentarise druge kolege i cesto neke stvari iz njihovih zivota. Kada vas omrzne jer mu se ne klanjate, otkaz, blacenje kod drugih radnika pa na LI uhodjenje od strane njegove cele familije. Izbegavajte ovo cak i da je propast tu ispred vas!

Firma: Veza Digital
Podeli svoje iskustvo