Pročitajte iskustva radnika iz Srbije, Bosne i Hercegovine, Crne Gore, Hrvatske i regiona pre nego što se prijavite za posao. Stvarne plate, odnos menadžmenta i uslovi u kancelariji ili proizvodnji – na jednom mestu.
Dobre stvari: Dobra organizacija
Loše stvari: Malo placaju koliko se radi.. Previse posla, malo placeno koliko se radi
Loše stvari: PozitivnoSjajno okurženje za rad. Zaposleni u firmi jako dobri ljudi. Mnogo pozitivnih utisaka i jako lepo iskustvo.ZamerkeNema.
Loše stvari: PozitivnoMeni je najbitnije da radim sa dobrim i strucnim ljudima. Osim toga, dosta mi je bitno da znam da je moj licni karijerni plan moze da se ostvari, tamo gde radim.ZamerkeBroj dana odmora je samo 23.
Dobre stvari: Nista
Loše stvari: Podmetanje od strane kolega,los vrednosni sistem. Direktor da se skloni samo i sve super
Dobre stvari: NISTA!
Loše stvari: Odnos prema zaposlenima.. Loše organizovana kompanija koju vode egoistični pojedinci.
Dobre stvari: Jedina dobra stvar u firmi su ljudi koji još uvek nisu otišli. Za njihovo dobro se nadam da će se i oni uskoro pridružiti ekipi "spašenih" koji su napustili firmu. Puno talentovantih ljudi, divnih karaktera.
Loše stvari: Sve. Plata kasni, loš menadzment, loš pipeline, nepostojeća standardizacija mnogih oblasti, nezainteresovani direktori, produkcija prepuštena sama sebi a odgovornost prebacena na njih. Losa oprema za rad, u nekim slucajevima i nefunkcionalna. O povisicama se i ne sme pricati.. Jeftina firma, koja ne tretira radnike kako treba, rokovi su danas za juče, menadžment je uzasan, plate su tabboo tema.
Dobre stvari: Bila je plata ranije
Loše stvari: Neprofesionalan odnos prema svemu. Neprofesionalnost proistekla iz sujete neukih, koji su došli na vodeće pozicije nepotizmom i poltronstvom
Loše stvari: PozitivnoOdlična atmosfera u kancelariji. Dobra podrška i za hibridni i rad od kuće. Promovisanje komunikacije izmedju zaposlenih i firme. "HR" deo intervjua je bilo bolje upoznavanje kroz razgovor. Dosta prijatno, direktno i otvoreno. Razgovarali smo o očekivanjima obe strane i o tome koji se stavovi vrednuju u firmi. Dotakli smo se i projekta na kom ću raditi i mog prethodnog iskustva. Tehnički intervju za poziciju developera je bio dosta opušten. Trajao je oko sat vremena gde sam sa "team lead"-om razgovarao generalno o principima i tehnologijama koje se koriste, o mojim pogledima na odredjeni problem i o raznim tehničkim pojmovima (na primer pominjali smo testiranje, "design pattern"-e, "ORM"-ove, "REST", "cookie"-je, indeksiranje, novitete iz nove verzije jezika i tome slično). U roku od dva - tri dana nakon intervjua sam dobio ponudu za zaposlenje.ZamerkeZa sada nemam nekih zamerki koje bih istakao.
Loše stvari: Direktori veoma sujetni, vlada neorganizacija. Sistem funkcioniše po principu družbe.
Dobre stvari: Nema ničega. Prigradski str-ovi i podrumi pića nude bolje uslove rada, opremu i zdravu radnu sredinu pre nego ova nazovi firma.
Loše stvari: Direktor na prvom mestu - ogroman ego bez ikakvog utemeljenog osnova i realne poslovne sposobnosti. Ocajni uslovi rada, bedna oprema koja je pre za nekog đaka prvaka nego za ozbiljno obavljanje poslova.. Najnize dno poslovnog sveta koje se moze naci na trzistu.
Loše stvari: Kako je izgledao procesSam proces se sastoji iz dve faze, prva faza je bila pricanje na engleskom sa jednim od inzenjera u kompaniji, online, trajalo je oko 15 min i sve je bilo ok. Nakon toga mi je javljano da dodjem na testiranje kod psihologa kao drugi deo selekcije. Problem je sto je intervju bio uzivo pa sam morao da idem do Beograda, a sam proces testiranja kod psihologa mi je delovao apsurdno jer ne testira znanje i vestine stecene na fakultetu, ali rekoh sebi sta je tu je. Posle nedelju dana sam dobio mejl u kome me obavestavaju da nece nastaviti sa selekcijom. Postoje firme koje mnogo bolje komuniciraju sa kandidatima i daju bolje testove za proveru vestina potrebnih za samo obavljanje poslova. Moj savet je da pokusate negde drugde.
Dobre stvari: Nista. Kokoske im i ovce setaju po krugu firme
Loše stvari: Nista ne funkcionise. Obecavaju sve i svasta na kraju vas rasporede tamo gde fali radnika. Nema povratnih informacija. Lazno prikazuju radno vreme. Daju deo plate u koverti. Inspekcije raznih vrsta bi imale kod njih pune ruke posla. Dno firma. Lopovska firma gde je gazda do para dosao lopovlukom devedesetih jer je kao mesar opljackao domacu firmu
Dobre stvari: Redovna plata
Loše stvari: Losa radna i zivotna sredina. Menadzement neobrazovan, inzenjeri ne znaju da rade svoj posao, konstanto vredjanje i ponizavanje operatera od strane tehnicara, inzenjera, menadzera, za sve su krivi operateri kaznjavanje i izjave konstantno. Katastrofa, familijarno zaposljavanje, nestrucni inzenjeri
Dobre stvari: Pozitivan tim i lepa atmosfera
Loše stvari: Otpustanje zaposlenih koji se trude i valjano rade svoj posao, zbog gresaka menadzmenta. Vode se we care mantrom- u praksi i ne bas
Dobre stvari: Redovna plata, velika plata, maksimalno korektan odnos prema zaposlenima, rad bez trunke tenzije
Loše stvari: Lose je jedino sto nema jos ovakvih poslodavaca u Srbiji. Najbolja firma u kojoj sam ikada radio
Loše stvari: Pozitivnokancelarija i benefiti su okZamerkeNakon njihove ponude i mog davanja otkaza poslodavcu, na potpisivanju ugovora su pomerili datum pocetka zaposlenja. Kompletno su izmislili projekat na kome je trebalo da radim, ipak je to WordPress outsource za klijenta a ne inhouse proizvod kako smo dogovorili. Promenili su mi cak i naziv pozicije za kojoj sam bio zaposlen i ubedjivali da sam ja nesto pogresno razumeo. Svakako kompanija za izbegavanje.
Dobre stvari: Ništa
Loše stvari: Sve. Užas, žene u firmi kao u filmu mean girls, plata kasni, neodgovorni
Dobre stvari: Vikend neradan
Loše stvari: Pretezak posao.na kamionu od 15 paleta po 30 -40 istovarnih mesta.istovar sve rucno na temperaturi uhladnjaci koja je -30 na plus 35 stepeni i to po 30 puta dnevnopuca kicma posle 7 dana.lose lose lose.posao ne vredi ni daje plata 150 hiljada.
Dobre stvari: Sto postoji mogucnost zaposlenja bez iskustva i kombinovanog rada (od kuce ili iz kncelarije). Nijednu drugu prednost ne vidim.
Loše stvari: Lose placeni poslovi, redovno prekovremeni sati koji ne mogu da se upisu u “actiTime”, tenzija i pritisak skoro svakodnevno…. Opste nezadovoljstvo zaposlenih se oseca u vazduhu. Povecanje plate od 2000 dinara nakon godinu i po dana je ponizavajuce
Dobre stvari: Kolegijalnost magacionera i vozaca
Loše stvari: Los odnos menadzmenta prema radnicima, neplaceni prekovremeni sati, neplaceni praznici koji se uredno rade. Omalovazavanje radnika i stvaranje negativne radne atmosfere od strane finansijske direktorice. Radnici brzo napustaju kolektiv a sporo se primaju novi, pa ko ostane mora da radi za 2 ili 3-icu. Neplacaju prekovremene i praznike