Pročitajte iskustva radnika iz Srbije, Bosne i Hercegovine, Crne Gore, Hrvatske i regiona pre nego što se prijavite za posao. Stvarne plate, odnos menadžmenta i uslovi u kancelariji ili proizvodnji – na jednom mestu.
Loše stvari: Dozvoljavanje neumesnih komentara radnik radniku i prema nadredjenom. Na seksualnu konstataciju i pokusavanje. Bez stava, niko ne zna za odgovornost. Sami radnici krivi za sve greske u firmi
Dobre stvari: Redovna plata ali mala ,i dobro je sto je ceo iznos na racun
Loše stvari: Jos uvek ne znam ,sem organizacije i sto nema sa kim da se razgovara trenutno
Loše stvari: Kako je izgledao procesPoslao sam email poslodavcu. Odmah su me kontaktirali, odradio sam 3 meseca probni rad, i dobio puno zaposlenje.
Loše stvari: PozitivnoKompanija nudi veoma kreativne projekte za rad. Većina projekata zahtevaju znanje novih tehnologija, takođe impliciraju razvoj i edukaciju svakog zaposlenog. Timski rad je na visokom nivou, komunikacija je odlična. Ono što je promenjeno na bolje je komunikacija između tim lidera i zaposlenih. Brže se rešavaju nastale "situacije" u radu, znatno je poboljšana brzina i kvalitet i isporuke finalnog proizoda klijentima. Klijenti sve manje imaju zamerke na rad i na probleme nastale realizacijom projekata. Sve je to proizvod zajedničkog odrastanja i sinergije između zaposlenih i predpostavljenih. U odnosu na prethodne godine, menadžeri su bili prezauzeti radom na projektima, manje se komuniciralo sa zaposlenima. Poslednje 2 godine, menadžeri se mnogo više bave zaposlenima, uključuju ih u procese odlučivanja i donošena odluka, i pitaju ih za njihovo mišljenje po pitanju svih aspekata rada. Tim se u drastično narastao u prethodne 3 godine, kompanija je dobila oblik potpune zrelosti da može da odgovori na bilo koji tehnološki zahtev tržišta, i da se bori sa svakim izazovom koji karakteriše sadašnjicu.ZamerkeNema nas dovoljno :) I dalje se intenzivno radi na proširenju timova. Nedostatak kadrova u pojedinim sektorima kompanije može ponekad negativno da utiče na to da moramo da odbijemo projekat koji nam se nudi.
Loše stvari: Kako je izgledao procesPrvi krug Hr, manje vise standardno Drugi krug qa menadzer i lead. Pitanja su logicke prirode i razgovor je prijatanPitanja sa intervjua Zasto je šahta okrugla? Kako da dobijes br 20 kada od 19 oduzmes 1
Dobre stvari: Redovna plata Pojedine kolege koje rade svoj posao
Loše stvari: Menadzment Sef kuhinje Losa organizacija Nesavesno i neodgovorno obavljanje posla Los timski rad Komunikacija izmedju sefova i zaposlenih Upotreba alkohola Neresavanje problema. Jako losa organizacija, raspodela posla.Jedan covek radi za troje, neko ne radi nista. Jako losi medjuljudski odnosi, ljudi koji ne rade apsolutno nista su placeniji od ljudi koji dobro rade svoj posao. Vecina ljudi dosla preko veze, tako da su povlasceni. Jako neodgovoran i neiskusan sef, kao i men
Dobre stvari: Kolege iz tima.
Loše stvari: Tim liderka se užasno ophodi prema kolegama i nije u stanju da sasluša ljude. Nezainteresovana, nesposobna, svoj posao prevaljuje kolegama dok zasluge preuzima na sebe.. RADNICI IM NISU BITNI. Ljudi rade pod pritiskom zbog količine posla i stresa, piju lekove za smirenje, anksioznost i napadi panike su česti.
Loše stvari: PozitivnoMogućnost napredovanja, pozitivna radna atmosfera. Uslovi rada.ZamerkeRazlike u visini plata radnika na istim pozicijama u Beogradu i Kladovu.
Dobre stvari: Društveno odgovorne akcije i marketing
Loše stvari: Različite plate za iste pozicije što izaziva nezadovoljstvo i nesuglasice zaposlenih, što se lako dolazi do informacije o visini zarade, što nema podrske. Velika, rigidna, stroga, striktna, nekolegijalna
Loše stvari: Kako je izgledao procesKontakt HR-a, intervju sa menadzmentom, opste o proslom iskustvu, tehnicka pitanjaPitanja sa intervjua Sta je SLA? Sta je za tebe dobar timski rad?
Loše stvari: Kako je izgledao procesProces ceo je trajao tri nedelje ukupno.Pitanja su bila vezana za moje iskustvo i tehnologije koje sam koristio do sada Dobio sam ubrzo ponudu i radio sam za kompaniju godinu i po dana
Dobre stvari: Rad od 9-15, redovne plate, bonusi, proslave kompanije gde se za jubilarni rad zaposlenima dele vauceri kao nagrade za lojalnost, godisnji pregledi kao briga o zaposlenima, pokloni za 8 mart, djake prvake, porodilje.
Loše stvari: Mala mogucnost napredovanja bez obzira na sposobnost, kompetentno, nepotizam.. Nepotizam, mala mogucnost napredovanja ukoliko nemate nekoga sa vas preporuci
Dobre stvari: poštovanje svih praznika i rad od ponedeljka do petka
Loše stvari: loša organizacija i suvi formalizam bez obzira na okolnosti. državna firma, veze za sve vrednije i bez veze za niže pozicije
Dobre stvari: Ljudi i medjuljudski odnosi
Loše stvari: . Nema losih ljudi, svi su kul, atmosfera je uvek pozitivna (ne prisilno, vec prirodno) sto je po meni najvaznije. Plata redovna, godisnji redovan, unapredjenja redovna, projekti uvek izazovni i to je to ukratko
Dobre stvari: redovna plata
Loše stvari: nema mogucnosti fer napredovanja, losa organizacija posla, plata ostaje ista godinama
Loše stvari: Šefovi koji gledaju iskljucivo svoj dzep i koji muljaju sa svim i svacim. Firma odlicna, šefovi katastrofa
Dobre stvari: Prijava i sto si na toplom
Loše stvari: Skoro sve. Iskompleksirani menadzeri koji nisu dosli na svoju poziciju fer, koga ne vole ubice ga u pojam, za batine zreli
Dobre stvari: Pojedinosti
Loše stvari: Postovanje. Kao bivsi sef jedne od radnji mogu da kazem da nisam cenjena na tom nivou... Mnogo los odnos . Nikada im nije dosta i radnik je kriv za sve......
Loše stvari: Napredovanje preko veze, neravnomerno rasporedjen posao izmedju timova, 90% ljudi ne radi nista a 10% ne stize da dise. Za sve pozicijee se unapred zna za koga su predodredjene.
Dobre stvari: Radno vreme, kolege
Loše stvari: Menadžment i komercijala. Može firma da posluje mnogo bolje, ali nema ko da je vodi. Ne postoji menadžment i mali broj komercijalista na terenu.