Pročitajte iskustva radnika iz Srbije, Bosne i Hercegovine, Crne Gore, Hrvatske i regiona pre nego što se prijavite za posao. Stvarne plate, odnos menadžmenta i uslovi u kancelariji ili proizvodnji – na jednom mestu.
Dobre stvari: Nista
Loše stvari: Mobing,izrabljivanje radnika,malverzacije,"veze"u državnim ustanovama da mogu da "muljaju"
Loše stvari: Kako je izgledao procesInformativni razgovor 1 krug, 2 krug-zadatak, 3 krug- psiho i testovi inteligencije, 4 krug-test engleskog
Dobre stvari: Sve
Loše stvari: Ništa. Svako ima svoje odeljenje i svi smo kao jedan menadžeri i zaposleni nema tenzije
Dobre stvari: Redovna plata
Loše stvari: Demotifisu radnike, odbijaju od plate, zahtevni..... Katastrofalno i neprofesionalno, nepostovanje radnika.
Loše stvari: PozitivnoCompany is great. I have a lot of oportunities to learn, and I have a support from management.ZamerkeNothing.
Dobre stvari: Broj dana GO, slobodan vikend
Loše stvari: Mala plata, ogroman protisak, neuk menadzment,. Dozvoljen mobing, abnormalan stres
Loše stvari: Kako je izgledao proces4 kruga intervjua, prvo ide online C++ test, drugi i treci krug su hr i tehnicki intervju, overall prijatno iskustvo. Cetvrti i poslednji krug je da se napravi mini igrica u njihovom internom engine-u.
Loše stvari: PozitivnoPozitivna je atmosfera, pogotovo za mlade, dobro drustvo i kolege koje su uglavnom voljne da pomognu. Kancelarija je u centru grada sa odlicnim pogledom. Projekti su interesantni, pogotovo za ljude koji su gaming fanatici.ZamerkeSve sto sam naveo kao pozitivno, je brzo prolazno jer se kolege i kolektiv menjaju neverovatnom brzinom zbog losih plata, losih povisica, i uz sve to zavljacenjem zaposlenih oko istih iz godine u godinu. Nekakvi bonusi se stalno obecavaju ali za 3 i po godine rada ukupno smo dobili svi koje poznajem i ja po 100 evra bonusa otprilike. Kada sam se tek zaposlio team buildings su bili cesti i kvalitetni, pri kraju vise nije bilo ni toga skoro uopste, max cemu si mogao da se nadas je neohladjeno pivo u limenci na terasi kancelarije.
Dobre stvari: Dobra stvar jesu samo kolege i timski duh koji postoji u timovima
Loše stvari: Mnogo losih stvari. Tuzno je sta su napravili od kompanije gde su ljudi nekad voleli da radite. Ovde vredi zaposliti se samo i iskljcivo ukoliko nemate nikakvu drugu opciju u zivotu. Generalni menadzer stalno preti otkazom, ukoliko probate da razgovarate sa njim o boljim uslovima jer ste dugo u kompaniji i plate su dalekooo ispod prosecne plate te poizicije na trzistu, dobijate odgovor vi ste svi lako zamenljivi i slobodno dajte otkaz ako niste zadovoljni. Poslenja politika naseg menadzera jeste trazimo makedonce, oni ce raditi za jos manje plate. Tona klijenta im je otkazala, Optic je na ivici bankrotstva. Jos jedna stvar ukoliko dajete otkaz, iako ste radili godinama u ovoj firrmi i bili vrlo predan radnik, dobicete pretnje da iskoristite svoje slobodne dane jer ne zele da vam ih plate, ukoliko ne zelite, imaju oni nacin da vas ne plate nista.. Moja topla preporuka svim ljudima koji traze posao, posebno u ovoj teskoj ekonomiji, ukoliko mozete bilooo koj drugi posao da nadjete, nemojte dolaziti da radite ovde, necete biti sigurni, dele otkaz ljudima na par meseci, necete imati priliku da napredujete, radicete za ekstremno mali novac za ovu poziciju i samo ce vas obrisati kad im vise ne trebate. Plate necemo povecati nikad, ako vam ne odgovara ima ljudi koji ce raditi i za manje para
Loše stvari: Kako je izgledao procesIntervju sa Hr-om-vrlo kratak. Posle sa nadredjenim. Vrlo malo se prica o konkretnoj poziciji i zahtevima. Stice se utisak kao da je svima neprijatno i da je to forme radi,da neko vec radi na tom mestu a vi ispunjavate zakonsku formu
Loše stvari: PozitivnoNeke kolege zaista zele da pomognu ali od obima posla ne stizu ni svoje da odrade. Tako da jedino pozitivno je volja i zelja da se pomogneZamerkePritisak,losa raspodela posla,prijave te na 8 a radis bar 12 sati, nikakvi benefiti(rad od kuce se danas podrazumeva,kao i provatno zdrastveno),mnogo neradnika sa mogucnoscu tlacenja onih koji zapravo rade,drze na neodredjeno maksimalno moguce bez da jave na vreme da vam je ugovor produzen-obicno dodjete na posao pa tad saznate da ipak radite jos kod njih, zovu u 23h za posao za sutra…nepregledan niz tihog mobinga za koji imaju izraz da mora malo krvi da se pusti
Dobre stvari: Redovna plata
Loše stvari: Sto su radnici malo placeni,za sve poslove koje obavljaju u takvim uslovima,lose je sto se niko ne bavi problematikom rada
Loše stvari: Organizacija i lose je to da 90% cine penzioneri koji nikad nisu radili ovaj posao a ja 21 g radim ovaj posao imam licecu i protiv pozarni kurs a satnica je ista kao i penzionerima
Dobre stvari: Redovna plata
Loše stvari: Mobing. Jedan radi za dvoje, veliki pritisak na zaposlene i pretnje od nadredjenih
Dobre stvari: nemam dobrih iskustava u kompaniji
Loše stvari: nepostoji dobra osobiuna laz laz i samo laz. odvratna i laz su glani u kompaniji
Loše stvari: Kako je izgledao procesRazgovor sa HR-om je prvi korak. Upoznavanje sa firmom, mojim ocekivanjima, iskustvom u IT industriji, itd. Na drugom koraku sam dobio dva testa koja se rade od kuće, opšta informisanost i nešto poput psiho testa. Treći korak je bio zadatak koji je trebalo da se uradi za dva dana, u tehnologijama koje ja izaberem a tema je bila upisivanje odmora, odsustva i bolovanja u firmi. Cetvrti korak je bio odlazak do firme i razgovor sa HR-om i vlasnikom firme, opet o iskustvu u IT industriji, ali sada sa malo većim fokusim i pitanjima vezanim za Magento i Wordpress, tehnologije koje firma najviše koristi. Peti razgovor je bio razgovor o uslovima i plati.
Loše stvari: PozitivnoProfesionalan i ljudski pristup pre svega. Da sam ranije pocela za njih raditi ne bih menjala posao to je sigurno. Klijenti su super, otvoreni za saradnju, razumni i profesionalni. Prekovremeni sati ne postoje, sto je vrlo bitno, iako je potrebno pomeranje radnog vremena zbog nekih potreba klijenata, sve se unapred dogovara i ispostuje. Menadzment i HR su lako pristupacni i uvek tu za zaposlene.ZamerkeZamerke nisam nasla.
Loše stvari: PozitivnoJako dobar kolektiv i menadzeri. Uvek tu za savet i smernice ka unapredjenju, kao i za pohvale. Jedna pre svega ozbiljna firma koja vodi racuna o svojim korisnicima, kao i zaposlenima.ZamerkeNemam zamerki
Dobre stvari: Plata je redovna, postuje se svaki dogovor sa nadredjenima. Okruzenje je kreativno i inspirativno za rad. Ceni se posvecenost, sto je retko.
Loše stvari: Prevelike slobode zaposlenih i razmazenost koja moze da utice na posao. Kreativno okruzenje koje ti pruza slobodu da se izrazis i mogucnost za napredak
Loše stvari: Kako je izgledao procesNakon online razgovora sa HRom dobio sam zadatak da uradim test zadatak. Posle nekog vremena prosledili su mi feedback sa komentarom da u celini izgleda ok i da bi hteli da uradim jednu ruku korekcija, što mi je bilo čudno za test zadatak, ali sam pomislio da žele da vide kako reagujem na kritiku. Napisali su neke komentare koji su polu zagonetni kako "ne bi odali rešenje", već samo približno definišu oblast u kojoj je nešto problematično i što bi želeli da se popravi. Popravio sam sta sam mislio da se može unaprediti u tim delovima i poslao korekciju. Nakon nekoliko dana sam dobio generičku odbijenicu, a kasnije sam video da su ponovo raspisali konkurs. Ne znam šta je svrha art direktora ukoliko ne može da da direktne komentare za sitne prepravke, test zadatak nije realno postavljem, komunikacija nikada nije zagonetna, već direktna, promeni boju, povećaj tekst, a ne "vidi nešto sa tekstom".Pitanja sa intervjua Test zadatak da se uradi in-game pop-up