Pročitajte iskustva radnika iz Srbije, Bosne i Hercegovine, Crne Gore, Hrvatske i regiona pre nego što se prijavite za posao. Stvarne plate, odnos menadžmenta i uslovi u kancelariji ili proizvodnji – na jednom mestu.
Dobre stvari: moze se dogovoriti sve oko radnog vremena ako je ekipa na uplatnom mestu normalna
Loše stvari: to sto se na video nadzoru gledaju neke gluposti( da li se sedi tamo gde ne treba i sl. ) a stvari koje su od krucijalne vaznosti ( kockanje radnika , nenosenje radne uniforme itd ) niko ne primecuje.. gleda da zakine radnike na bonusima cestim povecanjem targeta ukoliko su im bonusi relativno visoki
Dobre stvari: Neki od kolega, povlastice
Loše stvari: Menadžment, upravljačka struktura uopšte, kancelarijska populacija, niko od njih nema pojma šta treba da radi, a plaćeni neuporedivo više od radnika u proizvodnji. Od zlatne firme napravili Srbiju u malom
Dobre stvari: Najbolje je kad dodje 3 sata
Loše stvari: Mala plata, prijava na minimalac kasni plata,losi uslovi za rad,slab napredak
Dobre stvari: Nije bas najbolja organizacija ali plata konstatno raste. Radnici koji se trude mogu vrlo lako da napreduju. Firma pruza razne obuke
Loše stvari: Radno okruzenje, kolege gledaju da podmetnu noge drugim kolegama. Kolege su ljubomorne na tudj uspeh. Jako naporan rad, posao zahteva mnogo pozrtvovanja ali svaka dodatna aktivnost se plati u vidu bonusa
Dobre stvari: Kolege
Loše stvari: Sve. Firma koja ne poštuje radnike,a ne radnici uspevaju,stalno smanjuju platu,ostajete duže i ne plate vam za to
Loše stvari: Kako je izgledao procesProces se sastojao iz HR intervjua i tehničkog zadatka. HR intervju je obuhvatao upoznavanje i razgovor na engleskom. Dok je zadatak bio vezan za oblasti kojima bi se bavio na praksi, u mom slučaju c#, sql, git i oop. U pitanju je bila .Net praksa.Pitanja sa intervjua Kako si čuo za ovu kompaniju? Zašto si se odlučio za ovu kompaniju? Zašto želiš da se baviš ovim tehnigijama? Osnovne stvari o OOP. Osnovne stvari iz C# programiranja?ć. Osnovne stvari iz Git-a. Osnovne stvari vezane za Http. Reši zadatke iz SQL-a.
Loše stvari: Kako je izgledao procesKao prvi korak je HR razgovor. Razgovor je bio veoma prijatan i u neku ruku zabavan. Trajao je oko 1h i tu su bila ta neka standardna pitanja u vezi iskustva, kako vidiš sebe u budućnosti itd. Sledeći korak je bio tehnički razgovor. Isto prijatno iskustvo sa senior programerom. Pitanja su bila dosta teška, neka od njih teoretička i neka praktična. Sve u svemu prijatno iskustvo.
Dobre stvari: Redovan plata.kompanija ima potencijal ali džabe kad je dobar deo menadžmenta uzas...
Loše stvari: Kolegijalnost ogromna NULA.bar kod mene.... Sve se svodi na diplomu i veze koje imate,kolko se uvlačite šefovima,rad se ne ceni
Dobre stvari: Prva smena, praznici, go
Loše stvari: Loš odnos prema radnicima, omalovažavanje, stres, pravila-pravila....kao da smo retardi, nerealno plaćanje spram rada, nemogućnosti izlaska sa posla za neke svoje privatne stvari. Odbijanje 7000 dinara za jedan dan bolovanja.
Dobre stvari: osiguranje , dani odmora , interni ljudi u kompaniji ,
Loše stvari: 1.Obaveze koje svi zadaju zajedno u iste tremine , roba lijepljenje depoziti sve u isti dan . Ogromne kolicine robe a mali broj ljudi. I sve vise ljudi napusta. Mnogo obaveza malo ljudi , sve obaveze daju u iste termine kao da nemaju dogovora ni poljaci ni ovi nasi .
Dobre stvari: Nista nije dobro kada ne obucavaju kadar.
Loše stvari: Plata, odnos poslodavca prema zaposlenom.. Firma koja izrabljuje radnika i zakida na platama.
Dobre stvari: Plata na vreme,2 slobodna dana
Loše stvari: Sve,sve,sve. U nemackoj odlicna,srbi je upropastili da se uslihtaju,sve ide preko grbace radnika za koje ih bas briga
Dobre stvari: što će da propadne,jer takvim kompanijama je dozvoljeno da posluju na takav način samo kod nas
Loše stvari: plata najgrđa. studentski posao,veoma loše plaćen.Na vrhu je gazda sa par prijatelja u nazovimo menadžmentu a ostali su tegljači.Sve u svemu polufirma i izrabljivanje !
Loše stvari: Kako je izgledao procesKorektan hr intervju. Tokom intervjua pričali smo o mom portfoliju, zašto sam izabrala ovu profesiju i šta volim kod nje. Pričali smo o tome gde nalazim inspiraciju i šta očekujem od prakse. Nakon hr intervjua usledio je tehnički intervju. Tehnički mi se nije dopao jer su se pojavile dve dizajnerke koje nisu delovale preterano zainteresovane da saznaju više o meni, već su više nekako bile inspektorski nastrojene bez nekih pozitivnih emocija. Nakon toga su mi rekli da će mu javiti ako budem primljena na praksu. Javili su da nisam.Pitanja sa intervjua Šta najviše volim kod svog posla, gde pronalazim inspiraciju.
Loše stvari: . Feri i korektna firma. Sef sasvim ok, plata redovna. Nema tenzija u firmi.
Dobre stvari: Nista
Loše stvari: Haotican i besan vlasnik. Koji favorizuje svoje ljubimce, los odnos prema novozaposlenima, frustrirane kolege koje nemaju privatan zivot pa ostaju na poslu i prekovremeno samo da bi popunile svoje vreme, pa onda i od drugih to isto ocekuju. Haoticna,losa radna atmosfera...
Loše stvari: PozitivnoKolege su stvarno okej, kancelarija je okej i prijatna za rad.ZamerkePre svega menadžment, ne postoje jasni ciljevi ka kojima se ide, dosta projekata se zapostavlja, sve u svemu, što više idemo gore ka "lestvici moći" to je situacija gora i gora. Najviše se fokusiraju na kejtering usluge
Dobre stvari: Sve po zakonu
Loše stvari: Menja se zato što mora a nw zato što želi. Veliki otpor promenama bilo koje vrste.
Dobre stvari: Ljudi, kolege
Loše stvari: Sto ljudi nisu prijavljeni na pun iznos plate, sto nisu placeni putni troskovi...sto rast plate ne plati rast cena bar u nekoj meri..
Dobre stvari: Dobro je kad vidite da ljudi daju otkaze!
Loše stvari: U obuci metro nista nije dobro! Losi i nesposobni ljudi vode firmu. Ljudi koji su vredeli su napustili kompaniju i sada postavljaju za sefove ljude koje su hteli da otpuste.. Firma koja ponizava svoje zaposlene