Pročitajte iskustva radnika iz Srbije, Bosne i Hercegovine, Crne Gore, Hrvatske i regiona pre nego što se prijavite za posao. Stvarne plate, odnos menadžmenta i uslovi u kancelariji ili proizvodnji – na jednom mestu.
Loše stvari: PozitivnoVeoma ozbiljna kompanija, sa mnogo iskusnih strucnjaka, pa je odlicna i za pocetnike, jer bude pripremljena ozbiljna i kvalitetna mentorska podrska. Kompanija ima budzet za edukaciju, sto isto bas dosta znaci. Fleksibilni su i moze se raditi od kuce. Menadzment jedan od boljih, ne prave se pametni u temama u kojima nisu strucni i ne prave pritisak sto se tice vremenskih rokova.ZamerkePlate nesto nize od ostatka trzista
Dobre stvari: Rad sa pojedinim kolegama.Možete da steknete neko osnovno iskustvo za odlazak u inostranstvo.
Loše stvari: Za sve vam je potrebna veza.Od prijema na posao,napredovanja u poslu do školovanja.. Za sve vam je potrebna veza.Primaju se isključivo deca radnika a poneki i nemaju završenu vazduhoplovnu školu.
Dobre stvari: Redovna plata bez kašnjenja. To je to.
Loše stvari: Užasna kultura firme, odvratan menadžment, radnici poltroni, naduveni i pokvareni team leadovi, preobimni projekti bez bilo kakvog plana, mobing, pretnje, ucene i olajavanje dobrih radnika.. Užas! Prepuna poltrona i ulizica zbog kojih nadrljaju ljude koji se usude da progovore o tome koliko je loš proces rada i koliko je neozbiljan menadžment.
Loše stvari: Kako je izgledao procesBio sam kontaktiran od strane firme u najkraćem mogućem roku nakon predavanja CV-a i dogovorio datum za HR intervju. Na kraju sam HR intervju se pretvorio u opušten razgovor sa članom SW tima jer je došlo do nepredviđene situacije, ali svakako mi je bilo rečeno sve najbitnije. Odmah posle razgovora, u toku dana mi je bio poslat projektni zadatak koji treba da uradim. U pitanju je bila Flask web aplikacija koja uključuje rad sa MySQL bazom podataka, a potrebno je i znanje web scraping-a. Zadatak sam završio za nešto više od 3 dana i prvog radnog dana nakon što sam završio zadatak je bio pregledan. U sledeću etapu, koja bi trebala da bude odbrana zadatka i ujedno tehnički intervju, nisam prošao, ali bih istakao da mi je u mejlu gde su me obavestili da nisam prošao veoma detaljno objašnjeno gde su zamerke u mom radu, date su mi smernice i literatura kako da se dalje usavršavam, kao i poziv da im se javim nakon 6 do 12 meseci. Kako sam razumeo, nakon tehničkog intervjua bi usledio još jedan HR intervju behavioral tipa, nakon čega sledi ponuda.
Loše stvari: PozitivnoPlacen godisnji odmor i rad od kuce.ZamerkePlata sramotno mala( svega 4 dolara po satu u odnosu na to da kompanija ima 8,3 biliona net worth. Klasicna izrabljivacina ljudi. Nepotizam, menadzeri vece plate i bolje pozicije daju iskljucivo svojim ljudima cak i iz istih mesta odakle su. Fingiranje promocija . Poziva jako puno , lazna obecanja i ubacivanje krtica u neformalne grupe. Potpuni monitoring i koriscenje zakonskih minimuma za sve .Apsolutno nekonkurentni na trzistu sto se uslova tice. Misslead od strane menadzmenta koji vam govore kako cete moci da povecate sat sto u praksi bude jako tesko zbog odredjene metrike koja se sprovodi . Prati se kurs dolara pa kad dolar padne i vi dobijate manju platu koja je vec dovoljno stlramotna i bezobrazno mala.Za dve godine plata je povecana za samo 25 dinara po satu .
Loše stvari: Kako je izgledao procesOnline prijava, interviju, onbordingPitanja sa intervjua Gde ste nauvili nemacki Iskustva u Call Centru Rad u dve smene
Loše stvari: PozitivnoExtra kompanija kako za pocetnike tako i za mediore. Mnogo polazu na okruzenje bez stresa i na licni razvoj svakog zaposlenog.ZamerkeMalo bolji hardver.
Loše stvari: PozitivnoUslovi i iznos plate su veoma dobri za ovu poziciju u odnosu na slicne pozicije u drugim kompanijama bazirano na domacem trzistuZamerkeOsecaj zapostavljenosti od strane nadredjenih iako si kao deo tima, ne poznat plan napredovanja al napreduju ljudi bliski supervizorima. U zavisnosti od menadzera povremeni ili konstantni psihicko maltretiranje (mobing)
Loše stvari: PUN KRUG!!!. ATMOSVERA KONSTANTNO NAPETA 5 LJUDI JEDNO DRUGOM PODMECU NOGU!!!
Dobre stvari: Uredna isplata jadne zarade, postovanje godisnjeg odmora i svih praznika
Loše stvari: Stari radnici imaju istu platu kao i novi pa nemaju volju ni zelju da se trude, dozvoljeno slobodbije ponasanje novih radnika nego starih, neki radnici za ceo radni vek povremeno obave svoju normu i vise su postovani nego oni koji imaju taj icinak svaki dan. Direktorovo ruzno ponasanje prema radnicima koji napustaju firmu. Imamo vise zaposlenih u konteoli kvaliteta i u kancelarijama nego samih aktivnih radnika. Iz kontrole i kancelarija ode jedan dodje njih troje. Nepostovanje starih radnika a novi ma dozvoljeno bahato ponasanje
Dobre stvari: Pojedine kokege, redovna plata, mogućnost da čitam kod kuće knjige uzete iz knjižare
Loše stvari: Robovlasnički odnos, niska plata, radni vikendi, peetnje otkazom i zastrašivanje od strane menadžera.. Spolja gladac iznutra dosta toga nije dobro
Loše stvari: PozitivnoFantastičan HR. Ljudi koji stvarno rade na tome da poboljšaju uslove rada svojim kolegama. Generalno pozitivna atmosfera. Konkurentne plateZamerkeNejasna hijerarhija unutar odeljenja. Dobijao sam zahteve od raznih ljudi, kojima je to posao i nije, u okviru i van procedure. Nije baš inspirativna pozicija bila, niti su mogućnosti napretka velike (barem ne u okviru tima)
Loše stvari: PozitivnoDosta prostora za napredak, programi za ucenje. Postoji progres po levelima, moze da se menja pozicija vertikalno i horizontalno. Posle osnovnih nivoa junior medior senior arhitekta, sledeci nivoi su vise usmereni ka menadzmentu. Postoji i platforma na kojoj moze da se planira razvoj i ucenje skilova koji su potrebni za sledeci nivo. Kada se zaposleni oseca spremno za prelazak za sledeci nivo postoji tim ljudi koji procenjuju znanje potrebno za prelazak. Vise pozicije imaju godisnje bonuse.ZamerkeNiska plata, previse birokratije jer je kompanija ogromna, feedback kasni. Menadzment ima previse posla pa ne stize da se posveti pojedincima. Posto feedback kasni, kasni i povisica.
Dobre stvari: Za sada ubskladu sa situacijom i pozicijom je plata ta koja nije losa i redovna.
Loše stvari: Losa organizacija u selekciji novih radnika, los odnoa menadzmenta sa radnicima tacnije blagajnicima.. Korektni sto se plate tiče, a sto se tiče nekog napredovanja u firmi tu prolaze odredjeni ljudi koji se favorizuju od bliskih prijatelja do rodjaka. Slaba organizacija i jako slabe plate blagajnika. i
Loše stvari: Kako je izgledao procesDomaci zadatak (moze da se uradi za 2 dana), tehnicki intervju bez live codinga i intervju sa cto-om
Loše stvari: PozitivnoZanimljivi proizvodi i tehnologije, kolege koje su uvek voljne da pomognu, 'normalna' ocekivanja od interna, na pocetku dat dovoljan period za navikavanje, intervjui su bili odlicni takodjeZamerkeNema
Dobre stvari: Ako se radnik ullopi, izdrži prvih mesec dana, sve se da staviti na mesto
Loše stvari: . Velika i ozbiljna firma, nedovoljan pristup novim radnicima pa je potrebna samoinicijativa
Dobre stvari: Samo bedna redovna plata.
Loše stvari: . Moderno robovlasništvo, zgrću milione, radna snaga svedena na minimum minimuma, lomljenje kičme, izrabljivanje, mobing...
Dobre stvari: Nista
Loše stvari: Sve. Rafovi strokavi, samoprozvani asistenti, supervizori koji se previse uzive u svoja izmisljena zvanja, umislili da im je objekat dedovina.Tenzija, neorganizovanost...
Loše stvari: Kako je izgledao procesDva razgovora od sat vremena, prvi krug HR i Team Lead, drugi krug Team Lead i direktor, pored osnovnih HR pitanja, 80% vremena je utroseno na tehnicka pitanja i iskustvo, sve transparentno i bez zavlacenja i odugovlacenja, jedan od boljih procesa selekcije u karijeriPitanja sa intervjua Sta je REST? Sta je SOAP? Pisanje tehnicke dokumentacije Postman alat i slican softver za testiranje API-a