Recenzije zaposlenih o poslodavcima na Balkanu

Pročitajte iskustva radnika iz Srbije, Bosne i Hercegovine, Crne Gore, Hrvatske i regiona pre nego što se prijavite za posao. Stvarne plate, odnos menadžmenta i uslovi u kancelariji ili proizvodnji – na jednom mestu.

person
Taraba
10.02.2023

Loše stvari: Kako je izgledao procesKontaktiran online, zatim sam fobio zadatak, intervju ide nakon odradjenog zadatka. Osoba koja je mene kontaltirala je magicna. Covek je pun strpljenja i razumevanja, s obzirom da sam junior, imao sam fosta nejasnoca u vezi rada zadatka.Pitanja sa intervjua Koje programske jezike najbolje poznajes? Sta imatr od Vaših projekata? Da li bi mogao da radis iz nasih kancelarija?

Firma: Taraba
Inery Blockchain
10.02.2023

Loše stvari: PozitivnoMogućnost rada na sebi 8h dnevno u toku radnog vremena i korišćenje vremena u kancelariji da radiš svoje poslove, obzirom da posla nema.ZamerkeMentorski rad nije moguć, kadar nije stručan, nemoguće je napredovati. Remote rad nije dozvoljen u potpunosti, već se mora pitati i naglasiti zbog čega morate remote da radite.

Museum 2019
10.02.2023

Dobre stvari: Cedjenje radnika , nepotizam, poltronstvo umesto rada nagradjivanje lopova i dzabalebarosa

Loše stvari: Sve je gore i gore ,hladni odnosi prema dobrim radnicima, zastita poltrona. Stite se poltroni, uvlekaci. Cim se malo pobune radnici gledaju da ih saseku . Nepotizam. Ne ceni se radnik nego poltron. Zakidanje markica za prevoz, preterano ocenjivanje

Firma: Museum 2019
Gigatron
10.02.2023

Dobre stvari: Imate par ispravnih menadzera koji su tu dosli nekako svojim radom i iskreni su i umeju sa ljudima, takvih je svega manje od 5%, ima dosta dobrih kolega koji se ne zadrzavaju puno jer radom u pekari ili na trafici biste imali vecu platu. Iskreno ne vidim trenutno nista dobro u kompaniji.

Loše stvari: Prvo i osnovno PLATA, radite sve i svasta za jako mizarne plate, sada su bila neka povecanja ali i dalje ne pokriva to nista, svi znate koliko su cene svega skocile u poslednje vreme i povecanje od 5000 dinara ne znaci nikome nista. Losa stvar krece od same radnje gde su menadzeri zatucani, ne bore se ni za vas ni za radnju, samo za sebe, regionalni menadzeri koji su isti takvi, produkt menadzeri koji kuliraju vase upite pa ulazite u neprijatne situacije sa kupcima, ljudi koji su odmah ispod direktora i ne rade nista kako bi poboljsali stvari jer im je to cimanje, a nece da se cimaju jer imaju dobru poziciju i dobru platu za posao koji ne rade i nekako im to prolazi jer su dugo tu, direktor koji ima dosta posla oko svega i ne dobija pravu sliku od svojih zamenika tako da ni on covek ne zna sta se desava ili i on samo ignorise. Sve u svemu cisto rasulo u kompaniji i nije mi jasno kako uspevaju da ostanu na tako jakoj poziciji na trzistu.. Robovlasnicka, od vas se ocekuje da cutite i radite kako vam se kaze, kreativnost, kritike, sugestije se bukvalno kaznjavaju

Firma: Gigatron
Unifiedpost Solutions
10.02.2023

Loše stvari: Kako je izgledao procesJos jedan dokaz da proces selekcije ne mora da bude bolan i stresan . Prvi krug je bio online razgovor sa Hr-om i QA ekipom gde smo u opustenoj atmosferi prosli kroz moja prosla iskustva, tehnicka znanja ali i gde sam i ja upoznao malo vise o samoj firmi. Nakon toga sam dobio tehnicki zadatak gde je fokus bio na tome kako bih istestirao aplikaciju iz dobijene specifikacije i uz to trebalo je da napisem test slucajeve. Finalni krug je bio uzivo gde mi se posebno svideo momenat licnog upoznavanja da nije bio samo fokus na znanje iz QA oblasti.

Tehnomanija
10.02.2023

Dobre stvari: Kolege sa kojima radim! Ostale kolege u drugim sektorima 0..

Loše stvari: Mala plata,lose ophodjenje prema radniku!. Generalni direktore se menjaju godisnje,ne postuju radnika..Nemojte raditi u firmi jer je propala!

Firma: Tehnomanija
Jysk
10.02.2023

Dobre stvari: Odmor, poštuju se sva prava radnika.

Loše stvari: Previše obaveza je svaljeno na jednog Coveka. Muškarac je u jysku rob. Zamislite samo situaciju da jedan muškarac u smeni zaprima i uvlači 12 paleta a nekada ume da bude i preko 20. Plata očajna.

Firma: Jysk
ReMade Doo
09.02.2023

Dobre stvari: Sigurnost koju pruza redovnom patom, prijavom za stalno i privatnim zdravstvenim osiguranjem

Loše stvari: Odnos menadzmenta prema zaposlenima, ljudi koji cute i imaju problem da iznesu misljenje i unaprede pre svega svoje radno mesto.

Firma: ReMade Doo
Tehnomedia
09.02.2023

Dobre stvari: Ništa apsolutni ništa....

Loše stvari: Sve apsolutno sve. Pogrešni ljudi na pogrešnim mestima sede. Žalosno ali istinito... Izbegnite ovi firmu ako mozete.. Loše , očajno , poltonstvo , cinizam , nesposobnost

Firma: Tehnomedia
Incode Advanced Technologies
09.02.2023

Loše stvari: Kako je izgledao procesProces selekcije je bio detaljan i trajao je nekoliko nedelja. Ali da svaka od etapa prodje u najboljem redu postarao se HR, koji je svojom ljubaznoscu i posvecenoscu ucinio ceo proces prijatnim. Takodje je bilo veoma interesantno upoznati buduce clanove tima tokom procesa selekcije i diskutovati sa njima o tehnologijama, iskustvima i potencijalnim resenjima na probleme. Po meni bitan korak u procesu koji dodatno upotpunjuje sliku jedne otvorene i angazovane kompanije. Sveobuhvatno, jako pozitivno iskustvo, zahvalnost na tome, i svaka preporuka!

kraftwerk international d.o.o. Niš
09.02.2023

Loše stvari: Kako je izgledao procesPrijavio sam se online, posle nekih 15dana su mi poslali mejl da zakazemo razgovor. Razgovor je bio online, na engleskom, sa kolegom iz Nisa i Beca. Malo smo pricali o mom iskustvu i oni su predstavili firmu i benefite..Sve u svemu, nije mi bilo prijatno jer je kolega iz Nisa mi postavljao cudna pitanja, za koja smatra da su smesna za moj senioritet pa sam namerno odgovarao pogresno kako me ne bi uzeli u obzir.

Sitel SBA d.o.o.
09.02.2023

Dobre stvari: Redovna plata, menadzment korektan, rad od kuce

Loše stvari: Visoko stresan posao koji je premalo placen, vikendi retko off, rad po smenama, ne postoji povecavanje plate ukoliko ste duze u firmi, odmor mora da se najavi bar tri nedelje unapred, ukoliko ste se razboleli morate kod lekara ako i jedan dan izostajete. Premala plata za nivo jezika i stres na poslu

Trizma
09.02.2023

Dobre stvari: Kolege su najsvetliji deo projekta definitivno

Loše stvari: Koordinatori tima su blagi uzas i sramota za celu firmu, ne bih da komentarisem o tome kako su dosli do tih pozicija, plata premala za stres i nervozu, ne postoji mogucnost za napredovanjem, stagnira se u mestu ma koliko dugo da radite, niste isplaceni onoliko koliko treba. Katastrofa, ljudi ne znaju da rade svoj posao

Firma: Trizma
IKEA Srbija
09.02.2023

Dobre stvari: plata redovna

Loše stvari: Menadzment, odnos prema radnicima, Hr koji je iskompleksiran. Cine ga klinke koje su neprofesionalne, ako nekog ne gotive gledaju da ga sarane.

Firma: IKEA Srbija
Marbo
09.02.2023

Dobre stvari: Kolegijalnost tima

Loše stvari: Odluke koje smanjuju broj kupaca kao i broj kolega koji treba da posluže kupce. Odlična firma koju će menadžment uništiti lošim procenama i potezima

Firma: Marbo
Insicon d.o.o.
09.02.2023

Loše stvari: PozitivnoOdlicna atmosfera, proizvod interesantan, spremnost kolega da pomognu, nove tehnologije i dobro rukovodstvo.ZamerkeNemam.

Ericsson
09.02.2023

Loše stvari: PozitivnoNajbolja stvar u ovoj firmi su njeni ljudi, uvek prijatna atmosfera na poslu, dosta druzenja i odlicna komunikacija i sa kolegama i sa menadzerima. Ima dosta mladih, koji pocinju vec i na trainee pozicijama da rade, dok jos studiraju/zavrsavaju fakultet, tako da menadzeri imaju razumevanja i uvek daju slobodan dan za ispit. Odlicna firma za zapocinjanje karijere. Takodje, dosta se radi na work life balansu. Izrazen je timski rad i svi su voljni da pomognu. Postoji i mogucnost rada na projektima u inostranstvu.ZamerkeZastarela tehnologija, poprilicno neprimenljiva u drugim firmama, rad na nekim sistemima koji su specificni samo za Erikson. Slabe mogucnosti za napredovanjem, retke povisice. Nema team buildinga, nema poklona ni zaposlenim, a ni deci zaposlenih za Novu godinu, nema godisnjih bonusa. Postoje dezurstva.

Firma: Ericsson
Knjaz Milos
09.02.2023

Dobre stvari: Kolege, koje se trude da pomognu ostalim kolegama kada je god to potrebno i ucenje novih radnika

Loše stvari: Preopterecenje sa akcijama, vise posla manje placenjo treba duplo minimum da zaradjujemo koliko se trudimo, al nema ko da ceni to

Firma: Knjaz Milos
CREATEQ
09.02.2023

Loše stvari: PozitivnoBio sam grafički dizajner u ovoj kompaniji protekle godine i mogu da kažem da sam veoma zadovoljan svojim poslom. Tim je neverovatna podrška, ohrabrujući čestu saradnju iako svi radimo na daljinu. Ima dosta prilika da proširim svoje veštine i da ostanem u toku sa najnovijim trendovima dizajna. Povrh svega, kompenzacija je odlična i to što sam deo ove kompanije mi je omogućilo da istražim projekte koji mi daju izazov.ZamerkeRad kao grafički dizajner za ovu kompaniju bio je izazovan i često obeshrabrujuć. Nije da su je vodili loši ljudi, samo nije bilo strasti ili kreativnosti na radnom mestu.

Firma: CREATEQ
DevSpark d.o.o.
09.02.2023

Loše stvari: Kako je izgledao procesAplicirala sam za Devspark a pozvali su me za ILogic firmu, jer su te dve firme u istom vlasništvu. Proces selekcije sastojao se iz više krugova. Prvi krug je bio razgovor sa osobom iz HRa koja je objasnila na koji način firma finkcioniše i pitala me je o mom pređašnjem iskustvu. Nakon toga su bila pitanja iz digitala. Drugi krug je bio sa čovekom iz Izraela jer je firma podeljena na deo ljudi koji radi u Izraelu i deo ljudi koji radi u Srbiji. Najveća zamerka je što u tom trenutku nisu bili ažurni prilikom selekcije jer se za sve pitaju ljudi koji rade u Izraelu, tako da je proces poprilično dugo trajao. Nakon prolaska 2 kruga selekcije želeli su da mi pošalju case study ali tad sam već odustala. Zamerka je i što u tom trenutku nisu imali kancelarije u Beogradu jer su kako su mi rekli otkazali prostor u kom su bili.Pitanja sa intervjua Kako kreiram kampanje Šta su idikatori koje pratim Šta je najmanji cpa koji sam imala na prethodnim kampanjama

Podeli svoje iskustvo