Pročitajte iskustva radnika iz Srbije, Bosne i Hercegovine, Crne Gore, Hrvatske i regiona pre nego što se prijavite za posao. Stvarne plate, odnos menadžmenta i uslovi u kancelariji ili proizvodnji – na jednom mestu.
Loše stvari: Kako je izgledao procesKonkurisala sam za praksu u sferi UI/UX dizajna. Dobila sam odgovor da će mi se javiti nakon praznika, polovinom januara. Međutim, nije bilo ništa od toga. Pisala sam im ponovo da proverim šta se dešava, i ponovo su mi rekli da se strpim i da će mi se uskoro javiti. Još uvek nisam dobila odgovor, a već je prošlo 4 meseca. Odustala sam od čekanja i odbijanja poslovnih prilika, jer smatram da su dosta neodgovorno postupili.
Dobre stvari: Vikend kad se ne radi
Loše stvari: Prevaranti, daju minimalac a do dogovorene plate neku vrstu nagrade,a onda kad im se hoce smanje platu,tj radni ucinak,i ne mozes im nista. Unapred im uzmi da ti ne bude zao kad ti smanje platu!. Toponica ili Kovin nema razlike
Dobre stvari: Redovna plata
Loše stvari: Puno stresa,neadekvatan radni kadar sto od operatera pa naviseprimaju nez ikakve selekcij
Loše stvari: PozitivnoMasaža od 15minuta svake nedelje.ZamerkeU početku obećano sve što možeš da poželiš na radnom mestu iz snova, naravno, ništa od toga nije ispunjeno. Nema nikakve organizacije. Konstanto laganje klijentima, manipulacije i davljenje u sopstvenim greškama. Kolege su bile pred nervnim slonovima svakog dana. Jako loš kolektiv, poslovnog 0.
Dobre stvari: Kolege su pozitivne, uvek spremni da pomognu, kao i neki supervizori, dok drugi... Više odmažu nego što pomažu. Plata redovna.
Loše stvari: Neki supervizori nisu baš spremni da pomognu i stvaraju tenziju. Dešava se da komunikacija supervizora sa zaposlenima ne bude na zadovoljavajućem nivou. Opterećenost zaposlenih je velika, ljudi odlaze zbog toga.. Mnogo procedura, neusaglašenost supervizora, organizacija posla solidna, struktura u firmi haotična, ljudski odnosi ok, dogovor moguć sa nadređenima, smene užasne
Dobre stvari: Fleksibilno radno vreme, adekvatni bonusi iz kojih se izvuče solidna plata.
Loše stvari: Prevelik obim posla ako je malo radne snage, previše zatrpavanja radnika
Dobre stvari: Sigurnost
Loše stvari: Beslusaju radnikove savete. Može i mora mnogo bolje .plate su nam mizerija ljudi napustaju firmu zbog plata.
Loše stvari: Kako je izgledao procesPrvi i jedini krug selekcije je bio sa kadrovskom sluzbom. Intervju je trajao sat vremena. Receno je da ce me kroz par dana kontaktirati sef product odeljenja ali se to nije dogodilo. Niko nije pozvao, poslao mail ili obavestio na bilo koji nacin. Neprofesionalno. Ocigledno je da nisam ni prvi ni poslednji kome se to dogodilo. To je ocigledno poslovna kultura ove firme. Njima na cast.
Dobre stvari: Kompanija nudi napredovanje
Loše stvari: Losa organizacija, mobing, mlatretiranje radnika.. Menadzment radnje maltretira radnike i uskracuje im pravo na 30 min pauze. Konstantno provjeravanje i ometanje van radnog vremena gdje moras biti dostupan uvijek. Narusavanje privatnosti i privatnog zivota gdje se radnicima prijeti na razne nacine sta da kazu kad dolaze direktori ili vlasnici kompan
Dobre stvari: Fleksibilno radno vreme.
Loše stvari: Menadžment gleda samo svoje lične interese, na primer koliko miliona će da sebi dodele na kraju godine. Ostalo im je na, vrlo dobrom, osmom mestu.
Loše stvari: PozitivnoAko si preko bolje veze , onda ima prednosti u kompaniji.ZamerkePozdrav , U samoj kompaniji se ne znam koje je preko vece veze usao , i koje je gori po pitanju maltetiranja radnika. Menadzeri kao da su obuceni da ranike bicuju i ubedjuju psihicki da je to za njihovo dobro . Svi losi ljudi jako brzo u kompaniji napreduju. Nemaju svi benefit samo onaj koje je vise ulizivao menadzerima . Uzas i katastrofa!Jako neprijatno iskustvo i puno lazi !!Plata nikakava samo ti daju nesto vise pd drugih da bih stalno duze i prekovremno radio .
Loše stvari: PozitivnoSuper kompanija i super ljudi.Mislim da sam napokon nasla pravu firmu za mene.Kolege su odlicne,projekti su interesantni i izazivni.Plate su korektne skroz.Sve najbolje.Zamerke/
Dobre stvari: Ništa
Loše stvari: Politika, energija, zaposleni, rad na crno, neplaćen prekovremen rad, sve u suštini. Izrabljivanje, mizoginija, mobing, diktatura, odvratna atmosfera, većina zaposlenih ili bahati seljoberi ili iskompleksirane ženturače.
Loše stvari: PozitivnoPorodicna firma sa dugom tradicijom razvoja i implementacije sopstvenih proizvoda. Redovna plata. Dobra atmosfera u timu. Mogucnost napredovanja i ucenja od starijih i iskusnijih kolega. Team building, proslave rodjendana zaposlenih, sportske aktivnosti, druzenja zaposlenih van radnog vremena. Privatno zdravstveno osiguranje.ZamerkePotreban je veci stepen autoriteta.
Dobre stvari: Plata redovna, puno pravo na odmor
Loše stvari: Iživljavanje nad radnicima u smislu da im kladionice dobro rade, pa ako dodje neko ko nema para, vi morate da mu pokrijete kockanje. I ako slucajno vasom karticom isplatite novac , kako bi pokrili tudji dug, oni kazu da kockate i daju vam otkaz
Dobre stvari: Što si na terenu i ne moraš da si u firmi po ceo dan
Loše stvari: Sve. Nesposoban vlasnik i grupa pijanaca u firmi koja posluje na marginama poslovnog okruženja
Loše stvari: PozitivnoInteresantni projekti i pozitivni ljudi sa kojima može ljudski da se komunicira. Nema davljenja za prekovremeni rad i ceni se dodatno zalaganje.ZamerkeRad ume ponekad da bude naporan
Loše stvari: PozitivnoPolitika firme je da se dobijaju bonusi 2 do 3 puta godisnje nakon zavrsenog web sajta. Povecavaju plate ako im radite dobro posao. Ukoliko ste radnik koji ce da cuti i radi sta mu se kaze i da je zadovoljan time, a nije ambiciozan previse onda je ovo posao za vas. To vazi za sve sektore u okviru firme.ZamerkeU slucaju da ste kojim slucajem ambiciozni i zelite vise da postignete, mozete ovde napredovati, ali to morate raditi vrlo oprezno. Jer se moze desiti da vas pogresno shvate i podmetnu vam nogu da se sapletete i zavrsite neslavno, iako ste pruzili jako puno truda i rada. Politika firme ne postoji, ne postoji politika razvoja zaposlenih (prijave, ugovori itd. prijavljivanje na minimalac vecine zaposlenih bez plana i programa i plana nakon koliko vremena se zaposleni prijavljuje za stalno). Odluka kada se donese u vezi bilo cega, lako se i povuce. Menadzment je neorganizovan i nepouzdan. Ne postoji plan razvoja firme, kuda firma ide, ili se bar ne prezentuje odredjenim zaposlenima te informacije. Takodje nagrada: mobing za pojedince koji govore otvoreno i transparentno.
Dobre stvari: Plata, prijava, radno vreme, autobusko stajalište.
Loše stvari: Loše kolege, menadžment, radna atmosfera.. Jedino dobro sto možete dobiti su redovne plate, prijava na pun iznos i postovanje radnog vremena
Loše stvari: Apsolutno sve.. Svaki dan se ostaje produzeno, placen si 6,5 sati. Mnogo propusta od strane nadredjenih. Rade po starom sistemu koji oduzima mnogo vremena