Pročitajte iskustva radnika iz Srbije, Bosne i Hercegovine, Crne Gore, Hrvatske i regiona pre nego što se prijavite za posao. Stvarne plate, odnos menadžmenta i uslovi u kancelariji ili proizvodnji – na jednom mestu.
Loše stvari: Kako je izgledao procesPrvi razgovor sa HR timom, nakon toga sam dobio tehnicki zadatak, koji sam uradio super, zadatak je bio daa se testira slot masine tacnije kazino je u pitanju mobilne aplikacije, s obzirom daa sam nasao preko 10 bagova, plus prodavnicaa im nije radila gde je i sustina jer se tu pare uzimaju, nakon poslatog zadatka uradjenog, dobio sam odgovor daa je dobro odradjeno, ustvari kako je i trazeno, ii da cu biti kontaktiran, medjutim stigao mi ne mail u kojeem je pisalo da ce nastaviti dalje sa drugim kandidatom i to je to .
Dobre stvari: Nista
Loše stvari: Generalno sve. Kolektiv je los, nekompetentni ljudi su na visokim pozicijama. Losa organizacija, zaposleni nisu dovoljno placeni i tako dalje. Losa organizacija, nisu fer prema zaposlenima
Dobre stvari: Plata, quality of life, Senior Agenti, radno vreme, kao i raspored rada.
Loše stvari: Iskreno, ne mogu da nadjem sta ima lose da se kaze. Ova firma je za mene bukvalno odlik recenice "Trud se isplacuje".. Ovo je jedina firma koju sam do sad, a mogu i dalje, da preporucim bilo kome ko poseduje znanje nemackog jezika
Loše stvari: Kako je izgledao procesRazgovori sa HR-om su bili stvarno prijatni i opusteni za konverzaciju. Brzo je isla selekcija, za nekih 10ak dana sam imao drugi krug razgovora, gde su bili vlasnik firme kao i menadzer firme gde smo prosli sva pitanja sa njihove strane, ujedno sam i j pitao nekoliko pitanja sve u svemu proslo je super. Nakon toga dobijam poziv od HR opet da su sefovi bili zadovoljni i da je to to, moje pitanjee je glasilo 'koji su dalji koraci?!' Posto sam vec 2 kruga prosao, odgovor od HR je bio 'pa to je to imaces jos jedan kratki razgovor sa kolegom sa kojim ces raditi' i ja sav srecan kako cu da se zaposlim i pocnem od toga nista. Nakon tog razgovora mi se niko nije javio preko 10 dana, nakon cega ja daljem email toj zeni u HR, da vidim sta se desava, po njihovoj prici jee bili to to pocinjem da radim. Gde dobijam odgovor 'nakon dugog razmisljanja, ipak nismo trenutno u mogucnosti da vas zaposlimo?!' Prosto nisam znao sta da napisem, to je bilo nakon 3 nedelje kad sam dobio taj mail, prosto veliko razocarenje, bes itd. Bas bas neprofesionalno, koliko su mi u ocima bili sjajni, toliko brzo su mi pali do te faze razocarenja.
Dobre stvari: Lako se upadne jer su očajni.
Loše stvari: Zakažu razgovor, pa se ne pojave, a kandidati se onda više ne vraćaju. Loš odnos jer su ovde "ljudi očajni, pa tolerantni" se sada već vraća. Teško je naći dobrog kandidata, a loš odnos se čuje.. Ne poštuju kandidate i to im se vraća
Loše stvari: PozitivnoDobra kompanija za početnike. Ono što je dosta karakteristično za ovu firmu je da se primaju juniori, bez iskustva i dobra je za sticanje znanja i učenje posla. Obavezno znanje engleskog jezika - to je i preduslov za zapošljavanje u ovoj firmi. Obavezno analitičko i logičko razmišljanje - takodje jedan od preduslova.Zamerke- Radi sa američkim klijentom, tako da je radno vreme od 12h do 20h (nije idealno, ali može nekima i da odgovara tako). U okviru tog klijenta ima na desetine finansijskih aplikacija, pa gde zapadnes. Neki projekti su bolje organizovani, dinamični, neki su dosadniji. - Nema fit pass. - Nema referral bonusa. - Nema nekog ulaganja u obrazovanje/sertifikaciju i razvoj svakog pojedinca. - Jedini "BENEFIT" je plata, iako to nikako ne spada u benefite. :(
Loše stvari: Kako je izgledao procesTestovi,HR intervju pa intervju sa nadredjenim. O plati ni izokola čak ni na HR intervjuu. 4 nedelje nakon finalnog intervjua ne odgovaraju na mailove niti se javljaju
Dobre stvari: Ništa
Loše stvari: Ljudi se tuku na poslu, vredjaju, opijaju, niko ne radi ništa. Skup ološa, ljudi su maltretirani svaki dan od kolega a menadžment zatvara oči. Svakodnevne pretnje i maltretiranja
Dobre stvari: Redovna plata
Loše stvari: Loše je to sto nek vuce za sve ulizice koje se ulizuju menadzeru samo da bi imali zastitu i manje radili. nemam reci da opisem koliko je loše
Loše stvari: Kako je izgledao procesTest na zaokruzivanje (15tak pitanja o opštim stvarima...sta predstavlja C u SQL, šta znači skraćenica VPNs i čemu služi...), prevod nekoliko rečenica na engleski, psihološki test sa odgovorima od 1 do 5. Razgovor sa tri veoma prijatna predstavnika firme. Odgovor da nisam izabran dobio sam na mail nakon 4 dana.
Dobre stvari: Kolege su korektne. Uslovi su korektni.
Loše stvari: Organizacija posla je loša. Infrastruktura, radni uslovi, treba da se poboljšaju.. Čudna organizacija. Pokušavaju promene na bolje ali teško ide.
Loše stvari: Kako je izgledao procesProces se odvijao u dve faze, prva faza razgovor sa HR i CTO, prošlo je odlično, jako prijatna komunikacija sa njima. Drugi deo selekcije je tehnički intervju sa Tech lead-om i još jednim PHP programerom iz kompanije SBB. Tehnički deo intervja se slabo odnosio na tehničke stvari, većinom su bila razna pitanja koja se ne odnose na poziciju posla i tehnologiju koja se koristi.Pitanja sa intervjua Da li si radio sa serverima, poznavanje terminala Šta je i čemu služi komanda tail Kako bi napravio komandu tail Šta ako fajl ima 20GB Da li si koristio proxy za keširanje i koji Način rada u trenutnoj kompaniji i kako radiš tikete Šta ako dospe neki tiket koji ne možeš da završiš, da li tražiš pomoć Kako bi keširao najnovije članke uz paginaciju i invalidirao keš
Dobre stvari: Moje koleginice
Loše stvari: Ukinut prevoz iz druge smene ,troškovi prevoza za mesečnu kartu nisu uvek isti a i nedovoljno plaćeni,a pozicije operatera naspram nasih nadredjenih kao robovi tretirani
Dobre stvari: Lokacija u centru grada
Loše stvari: Samo ulizice i oni koji klimaju glavom, uvlakači i ljudi bliski dekanu mogu da napreduju i lepo zarade. Plate bedne osim za dekana i njemu blizak lobi i ulizice koji na razne načine lepo zarađuju.
Dobre stvari: Saradnici ljudi,kolege
Loše stvari: Raspodela radnika na pozicije,rad subotom i nedeljom,malo slobodnih dana,kazne za bolovanja
Dobre stvari: ne radi se vikendom i praznicima
Loše stvari: rukovodstvo koje ima komplekse i nije strucno. nesposoban vodeci kadar koji misli da je nezamenljiv
Dobre stvari: Rad sa opremom za bebe
Loše stvari: Prekovremeni sati, preko 200 radnih sati mesecno. Pauza od 10-15 minuta za 7 sati rada. Nepostovanje radnika od strane poslovodja.
Dobre stvari: Ništa
Loše stvari: Obećana plata,ugovor o radu , osiguranje, putni troskovi. Ništa od toga ispunjeno.. Vlasnik firme mi nije isplatio platu
Dobre stvari: Sve, pošten odnos, saradnja na najboljem nivou. Laju lopovi i ne radnici!
Loše stvari: Najbolji u poslu obezbedjenja.. Odlična!!! Svi ovi kreteni koji pišu loše.su ili lopovi ili teški ne radnici.
Loše stvari: PozitivnoDeo tima ljudi je sjajan i uvek spreman da podeli sa pojedincem znanje i iskustvo, uglavnom su ti isti ljudi voljni za radom i spremni da pomognu svakom, vecina njih su odlicni i iskusni u svojoj sferi posla koju rade (nazalost, uglavnom ti ljudi budu preplavljeni poslom pa se desi da brzo odu iz kompanije, ostatak istih, koji ostane, uglavnom je nezadovoljan organizacijom posla). Ostatak deo tima je raznolik, ima odredjenih koji dosta nisu voljni za radom, a neki su dosli preko par osoba iz menadzmenta pa se slepaju tako. Na pocektu je osecaj bio kao da je kolektiv jedna manja porodica, tako su se ljudi medjusobno ophodili (to se kasnije izgubilo zbog fluktoacije zaposlenih i ceste izmena od strane ljudi zaduzenih za Beogradsku kancelariju sa pokusajem da naprave nesto "bolje"). Postoje odredjeni benefiti koji mogu da budu od znacaja za zaposlenog, sto u sustini i jeste. Uglavnom je to neki minimum i nesto sto danas svi nude u IT kompanijama (jedini je problem sto menadzment dize to u nebesa, pa misle da se time dosta izdvajaju misleci da je zaposlenima to najbitnija stvar).ZamerkeJasan plan usavrsavanja ne postoji i ne mozete ga ocekivati. Poslovi se uglavnom rasporedjuju po principu ko je voljan da radi, njemu ide. Iz tog razloga imate ljude koji su pretrpani poslom i rade ga pod velikim pritiskom (stresom), a imate i one koje ne znaju kako da utrose 2h od 8h rada dnevno. Unapredjenje se uglavnom dobije kad neko ode iz firme (tima). Portofilo firme zastareo i kada neko pokusa da doda nesto novo, uglavnom se ne gleda sira slika resursa. Ne biraju se adekvatni ljudi i tim koji bi mogao tako nesto da pokrije. Inzenjeri koji su najvecim delom zaduzeni da firma dobije neki prihod uglavnom nikada nisu saslusani. A i kada budu, ta informacija se izgubi negde na putu do vrha pa se time stvara slika da menadzment radi super stvar. HR je u firmi da saslusa zaposlene kada rade "izlazni intervju" prilikom odlaska iz firme. Cak je jednom HR pokusao da napravi neki preokret koji nikada nije uspeo. Menadzment i mid menadzment (kog cini veci procenat firme) se sastoji od ljudi iz inostanstva koji su lojalni firmi, ali predstavu nemaju sta se desava u sklopu cele firme, uglavnom ih zanima samo profit, a ne i zadovoljstvo zaposlenih, narocito ljudi u begradskom ofisu. Pojedinci u firmi su tu samo da terete budzet tzv. grupa i "divizija" i tako nedopustaju da pravi inzenjeri, koji donose profit Global IT, dobiju unapredjenje u bilo kom pogledu.